H <font color=#63A501>Opisy Stad</font> :: Lwy Nowej Północy
Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/Lwy Nowej Północy

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Opisy Stad
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nazeatu Shahaz
Gość

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 5:56 pm    Temat postu: Lwy Nowej Północy Odpowiedz z cytatem

<center>
<font color="#3D49EA">H</font><font color="#3D4FEA"> </font><font color="#3D55EA">I</font><font color="#3D5CEA"> </font><font color="#3D62EB">S</font><font color="#3D68EB"> </font><font color="#3D6EEB">T</font><font color="#3D74EB"> </font><font color="#FFEB9E">O</font><font color="#3E81EB"> </font><font color="#3E87EB">R</font><font color="#3E8DEC"> </font><font color="#3E94EC">I</font><font color="#3E9AEC"> </font><font color="#3EA0EC">A</font>
</center>
<font color="#9DA7FF">Założyciel stada, ślepy lew imieniem Shahaz odszedł z Krainy Czterech Stad w poszukiwaniu sensu życia i sposobu na radzenie sobie z upośledzeniem. Daleko poza granicami Krainy znalazł ogromne i silne stado zrzeszające nie tylko lwy, ale też inne wielkie koty, takie jak gepardy, lamparty i kilka zbłądzonych tygrysów.
Mimo swej niezdarności został przyjęty bardzo ciepło, a niedługo potem nauczył się „widzieć” uszami i nosem i zajął stanowisko zwiadowcy. Był jednym z najwybitniejszych tropicieli i wartowników.
Po ponad dwóch latach poznał lwa zmierzającego do Krainy Czterech. Shahaz postanowił wrócić z nim w rodzinne strony. Jednak po tym, co go spotkało, żałował, że wrócił.
Kilka miesięcy później odnalazła go jego córka, o której nie miał pojęcia. Dzięki niej uczucie pustki i braku sensu życia opuściło go, a on sam postanowił zmienić się. Przestał myśleć o przeszłości, zaczął zwracać uwagę na to, co jest teraz i co będzie.
Jednak fakt, że stado, w którym spędził najlepsze chwile jego życia zostało zniszczone, nie dawał mu spokoju. Shahaz czuł, że powinien w jakiś sposób odwdzięczyć się i odtworzyć stado Starego Brzasku, lecz tym razem pod nazwą Nowej Północy.</font><center><font color="#3D49EA">N</font><font color="#3D4BEA"> </font><font color="#3D4DEA">A</font><font color="#3D4FEA"> </font><font color="#3D51EA">J</font><font color="#3D53EA"> </font><font color="#3D55EA">W</font><font color="#3D57EA"> </font><font color="#3D5AEA">A</font><font color="#3D5CEA"> </font><font color="#3D5EEA">Ż</font><font color="#3D60EB"> </font><font color="#3D62EB">N</font><font color="#3D64EB"> </font><font color="#3D66EB">I</font><font color="#3D68EB"> </font><font color="#3D6AEB">E</font><font color="#3D6CEB"> </font><font color="#3D6EEB">J</font><font color="#3D70EB"> </font><font color="#3D72EB">S</font><font color="#3E74EB"> </font><font color="#3E77EB">Z</font><font color="#3E79EB"> </font><font color="#3E7BEB">E</font><font color="#3E7DEB"> </font><font color="#3E7FEB"> </font><font color="#3E81EB"> </font><font color="#3E83EB">W</font><font color="#3E85EB"> </font><font color="#3E87EB">A</font><font color="#3E89EB"> </font><font color="#3E8BEC">R</font><font color="#3E8DEC"> </font><font color="#3E8FEC">T</font><font color="#3E92EC"> </font><font color="#FFEB9E">O</font><font color="#3E96EC"> </font><font color="#3E98EC">Ś</font><font color="#3E9AEC"> </font><font color="#3E9CEC">C</font><font color="#3E9EEC"> </font><font color="#3EA0EC">I</font>
</center>
<font color="#9DA7FF">Jedność, bo dzięki różnicom uzupełniamy się wzajemnie i tylko wtedy możemy osiągnąć cel - jako jedno ciało.
Siła, by bronić naszych braci
Zaufanie, by nie podejrzewać i nie być podejrzewanym, a swe życie bez obaw powierzać innym.
Honor, by iść przez życie w zgodzie z własnym sumieniem i nie plamić swej reputacji nieuczciwością; szanować innych i siebie.
Rozwaga, by zawsze wybierać najwłaściwszą drogę.
Pamięć, by zyskać nieśmiertelność i dawać nieśmiertelność, by nigdy nie zapomnieć kiedy przyjaciel stał się wrogiem, a wróg przyjacielem.<center><font color="#3D49EA">W</font><font color="#3D52EA"> </font><font color="#3D5AEA">Ł</font><font color="#3D63EB"> </font><font color="#3D6CEB">A</font><font color="#3E75EB"> </font><font color="#FFEB9E">D</font><font color="#3E86EB"> </font><font color="#3E8FEC">Z</font><font color="#3E97EC"> </font><font color="#3EA0EC">A</font>
</center>
<font color="#9DA7FF">Nad stadem pieczę sprawuje para królewska lub tylko jedno z nich. Pierwszeństwo do tronu ma potomstwo "właściwego" króla, a nie jego partnerki. Nowy władca ma prawo zostać wybranym przez stado, jeśli potomkowie poprzednika są niedojrzali lub wybrali inną drogę życiową. Władza sprawowana jest dożywotnio. Król ma władzę absolutną, ale mimo tego jego obowiązkiem jest wysłuchanie poddanych.
Król ma prawo wybrać następce tronu niespokrewnionego ze sobą.</font>


<center><font color="#3D49EA">W Ł A</font><font color="#FFEB9E"> D</font> <font color="#3D49EA">C Y</font>

<table>
<tr><td align="center"></td><td> <font color="#9DA7FF">Pierwszy władca Nowej Północy. Z natury spokojny i zamknięty w sobie, jednak ostatnie miesiące poważnie nadszarpnęły jego zdrowie psychiczne. Urodził się w Starej Erze, na ziemiach niczyich w pobliżu Krainy Czterech Stad. Tak przynajmniej mówiła jego matka Nijobi, która kilka tygodni przed swoją śmiercią wyznała mu, że został przez nią przygarnięty. W rzeczywistości w jego żyłach płynie krew legendarnego królewskiego rodu z Lwiej Ziemi- Shahaz jest wnukiem Kovu i Kiary.
W młodości jako pełnokrwisty, nieświadomy swego pochodzenia samotnik, związał się z Płonącoziemską księżniczką Selene. Po utracie wzroku z winy agresywnej lwioziemki para po jakimś czasie rozeszła się, nikt nie wie co tak naprawdę się stało- faktem jest, ze Shahaz opuścił stado swej ukochanej i wybył z Krainy Czterech, a Selene zniknęła.
Nad oceanem spotkał stado zwane Starym Brzaskiem. Spędził tam najlepsze stada swego życia, zyskał pozycję jednego z najlepszych zwiadowców i tropicieli, z czego był bardzo dumny. Radził sobie na tyle dobrze, że niewielu pamiętało o jego ślepocie, a wręcz nawet o tym nie wiedziało.
Po powrocie do Krainy Czterech, już po Wielkiej Wojnie i Pladze Hien, w czasie zwanym Nową Erą, Shahaz spotkał Przywódczynię nowopowstałego stada Cienistych, Ate. Związał się z nią, ta jednak skrzywdziła go i bez skrupułów odeszła do innego lwa, w dodatku poroniła wyczekiwane przez Shahaza dziecko. To sprawiło, że ślepiec zamknął się w sobie i tak spędził prawie pół roku- użalając się nad sobą. Cudem odnalazła go jego córka, Oxena, o której nie miał pojęcia. Ta opowiedziała mu o makabrze jaka wydarzyła się w stadzie Starego Brzasku, po czym Shahaz, niczym nowonarodzony feniks, zebrał siły i ruszył na ratunek. </font>
</td></tr></table></center>


<center><font color="#3D49EA">K</font><font color="#3D52EA"> </font><font color="#FFEB9E">O</font><font color="#3D63EB"> </font><font color="#3D6CEB">D</font><font color="#3E75EB"> </font><font color="#3E7DEB">E</font><font color="#3E86EB"> </font><font color="#3E8FEC">K</font><font color="#3E97EC"> </font><font color="#3EA0EC">S</font>
</center>
<font color="#9DA7FF">
1. Każdy członek stada Nowego Brzasku ma obowiązek przestrzegać niżej zawartych praw.
2. Król sprawuję władzę absolutną, poddani mają jednak prawo podważać decyzje władcy i doradzać mu, w takim przypadku Król nadal ma prawo do ostatecznego osądu.
3. Działanie na szkodę stada lub ukrywanie informacji istotnych dla społeczności będzie karane stosownie do szkód spowodowanych tymi działaniami.
4. Stosunki z członkami innych stad nie są ograniczane do czasu, gdy nie są one niezgodne z punktem 3 kodeksu stadnego.
5. Odchodzenie ze stada nie jest zakazane, jeśli lew pragnie zostać samotnikiem lub członkiem innego (nie wrogiego) stada ze względu na rodzinę. W takim wypadku powrót do Nowej Północy jest możliwy bez większych przeszkód. Inne sytuacje podlegają osądowi Władców i stada, kara śmierci lub banicji nie jest wykluczona.
6. Każdy, niezależnie od płci, pochodzenia i stanu fizycznego ma obowiązek uczestniczyć w życiu stada oraz treningach.
7. Postępowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi zasadami, nawet niepisanymi, będzie potępiane. Stado Nowej Północy nie toleruje używania siły fizycznej jak i psychicznej przeciwko innym jeśli nie ma ku temu powodu. Najczęściej takie działania będą aprobowane przez władcę podczas wojen lub innych konfliktów i tylko wtedy.
8. Wykorzystywanie luk w kodeksie będzie karane stosownie do czynów.
9. Wzorowe sprawowanie będzie nagradzane.
</font>

<center><font color="#3D49EA">Ś W I </font><font color="#FFEB9E">Ę </font><font color="#3D49EA">T A</font>
(w kolejności od najważniejszego)


<font color="#3D49EA">1. Święto Nowego Początku</font></center><font color="#9DA7FF">Święto trwające 2 doby. Podobnie jak w ludzkim świecie, data to 31 grudnia i 1 stycznia. Niestety ze względu na brak widocznych szczególnych oznak rozpoczęcia nowego roku, data została wybrana tylko ze względu na burzliwy okres zmian jakie zaszły w światopoglądzie pierwszego króla, Shahaza. Świętowanie można rozpoczynać o północy z 30 na 31 grudnia. W pierwszym dniu, od świtu aż do zmierzchu świętujący starają się rozwiązać wszystkie konflikty w których się znajdują. Są to zwykle symboliczne przeprosiny, na przykład za niepodzielenie się mięsem. Przepraszający później zapraszają osoby, które przyjęły przeprosiny na najważniejszą część Święta, czyli wyczekiwanie wschodu słońca z 31 grudnia na 1 stycznia. Wtedy całe stado zbiera się razem a członkowie dzielą się między sobą dobrymi radami, wspomnieniami i doświadczeniami, by Nowy Początek przyniósł tylko szczęście i radość. Po wschodzie słońca każdy spędza resztę doby w towarzystwie najbliższych, zwłaszcza, jeśli są oni z innych stad a nie mogli uczestniczyć w święcie.</font>

<center><font color="#3D49EA">2. Święto Gwiazd</font></center><font color="#9DA7FF">Jednym z wierzeń stada Nowej Północy jest legenda znana od zarania, iż wielcy władcy zasiadają na gwiazdach i stamtąd pomagają swym potomkom. Nowi wierzą jednak, że gwiazdy to nie tylko dusze władców, ale każdego lwa, niezależnie od jego czynów i zasług. Podczas corocznego deszczu meteorów (przypadającego na sierpień) wszyscy ci, którzy tylko tego chcą, zbierają się w najwyższym punkcie Skaliska i na cześć zmarłych przodków, przybywających na ziemię na tę jedną noc ryczą o północy. Jeśli ktoś z jakichś powodów nie mógł przybyć do Skaliska, ryczy samotnie, bez względu na to, gdzie się znajduje.</font>

<center><font color="#3D49EA">3. Festiwal</font></center><font color="#9DA7FF">Co jakiś czas zdarzają się podniosłe i radosne chwile. Zazwyczaj takie okazje to oficjalne "śluby", koronacje, narodziny, rocznice, sukcesy na polu bitwy... Właśnie w takich momentach warto podtrzymać tę radość. Dlatego kiedy tylko nadarza się okazja, władca Nowego Brzasku organizuje "coś" zwane po prostu festiwalem. Podczas festiwalu cały swój czas należy poświęcić radości, zabawie, zmysłowości, uciesze i przede wszystkim- rodzinie, a zwłaszcza lwiątkom. W czasie trwania wspólnej zabawy podstawą jest świeże, wcześniej upolowane mięso. Festiwal nazywany też może być świętem kolorów, gdyż szamani przygotowują ogromne ilości kolorowych pyłów i innych mazi. Obowiązkiem każdego jest przybranie festiwalowych barw, a zaszczyt ozdabiania ciał dorosłych lwów przypada lwiątkom, dzięki córce Shahaza, Oxenie, pierwszej księżniczce Nowej Północy, która tę zabawę wymyśliła. Jaskrawe barwy przyjmują także groty i skały w Skalisku. Zwieńczeniem przyjęcia są polowania lwiątek na drobne zwierzęta oraz inne czynności, które są początkiem wkraczania w dorosłość.
</font>

<center><font color="#3D49EA">F </font><font color="#3D5FEB">A </font><font color="#3E75EB">R </font><font color="#FFEB9E">B </font><font color="#3EA0EC">Y</font>
</center>

<font color="#9DA7FF">Osobliwą tradycją praktykowaną przez Lwy Nowej Północy jest ozdabianie ciał farbami. Rytuał ten wywodzi się z czasów, gdy istniało jeszcze Stado Starego Brzasku. Lwiątka bardzo często bawiły się kolorowymi barwnikami wytwarzanymi przez stadnych szamanów. Wkrótce zabawy przekształciły się w kolorowanie ciał barwami najlepiej pasującymi do charakteru danej osoby.
Tak również jest teraz. Stado podczas festiwalu wybiera członkom kolory pasujące do usposobienia, temperamentu i innych czynników, po czym lew poddaje się malowaniu. Barwy rzadko się zmieniają, zazwyczaj pozostają takie same na zawsze.
Swoją pierwszą barwę członkowie Nowej Północy otrzymują po otrzymaniu rangi Adepta lub po dołączeniu do stada przy pierwszej okazji, czyli podczas najbliższego festiwalu.
Malowidła tworzone są przez szamanów. Barwnik połyskujący w świetle księżyca zarezerwowany jest dla Króla. </font>
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Opisy Stad Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group