Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/Legiones Angelorum Cadentium

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Cienistej Ziemi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ate
Samotnik
<b>Samotnik</b>


Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 4859

PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 11:14 pm    Temat postu: Legiones Angelorum Cadentium Odpowiedz z cytatem

  • Walcz! Walcz za swoją ojczyznę...
  ~ Czyli kim jesteśmy ~

  Łapy stąpają po równej powierzchni. Gdzie jesteś? Na równinach. Nie, zbyt cicho. Tu jest pustkowie. Wypalona ziemia. Boisz się. Ten strach ma swoje uzasadnienie. Wiesz, że ktoś tutaj mieszka. Nie wiesz kto, bo słyszałeś tylko pogłoski. To są lwy, lwy to potęga, lwy to siła i moc. Chwała. Ale ty nie jesteś taki, ciebie przywiodło tutaj zupełnie coś innego. Jesteś nowy, a podążasz za cieniem. Co widzisz? Chmury na niebie. Szare, jak ziemia po której stąpasz. Wiesz, że nie jesteś tutaj bezpieczny, bo kto niby jest jeśli chodzi po cudzym obszarze? Słyszysz szepty. Przerażają cię one bo słyszysz je dość wyraźnie, ale nie wiesz skąd. Kiedy twój strach sięga zenitu słyszysz pieśń. Pieśń wiążąca ci łapy, unieruchamiająca i z przestrogą. Nie jesteś tu mile widziany. Wiesz jednak co przeszedłeś i nie zamierzasz się ani chwile zawahać. W akompaniamencie szeptów docierasz u podnóża skał. Na tle chmur i wyliniałej ziemi skały ów wyglądają jak paszcza czegoś strasznego. Przełykając gorzko ślinę rozglądasz się. Ze zgrozą stwierdzasz, ze widzisz właścicieli ów szeptów, które cię nawiedzają. Szepty układają się w słowa a słowa w pieśni. Wygląda to jak makabryczne powitanie. Ze skały wychyla się owiana zieloną koroną postać ze złotym naszyjnikiem. Znasz tę postać, ale lękasz się jej tak samo jak pieśni i lwów które śpiewają ja dookoła ciebie. Pierwsza próba już za tobą, ośmieliłeś się tutaj przyjść i nie zląkłeś się stada. Podchodzi do ciebie biała lwica. Korzysz pęd nią łeb a ona daje znak by zielonowłosa zeszła przed twoje oblicze.


<center> - Ku kresowi, dla rodziny, dla nas
Dla zielonych wzgórz gdzie wciąż biegamy wolni
Dla mocy i chwały zdolnych pokonać wewnętrzne zło
Biegamy wciąż za zielonowłosym aniołem -
</center>

  Głosy nie były już dla ciebie obce. Czułeś od nich empatię i dziwną błogość. Słowa zielonowłosej anielicy wpłynęły w twoje serce i wypełniły je po brzegi jak rzeka wyschłe stepy afryki. Nie bałeś się wymiany krwi, już nie teraz kiedy strach wypłynął z ciebie niczym zły omen. Skalny lew nie wyglądał już tak przerażająco. Biała lwica odprowadziła cie po reszcie ziem i w końcu poczułeś się jak w domu. Jesteś rodziną, czując się tak, jakbyś dzierżył w łapach ogromną moc, zdolna pokonać wszystko.


  • Poszliśmy tam, gdzie dom nasz pozostał
  ~ Czyli jak położone jest Stado z Cienistej Ziemi ~

  Myślisz, że wszystko już zdążyłeś opanować, bo spokój tego stada zdążył już poukładać ci życie. Nic bardziej mylnego, teraz czas by teoria wypełniła twoją duszę i pogłębiła ukrytą potęgę, abyś mógł z lepszym duchem bronić swojego nowego domu i poszerzać jego granice.
  Zacznijmy najpierw od tego jak szerokie jest twoje imperium. Pamiętaj, że nieliczni z twojej nowej rodziny są starymi bywalcami, którymi należy oddawać szacunek. Co wcale nie znaczy, że nawet takiego nowicjusza jak ty się nie szanuje. Tereny są nałożone na dawne granice stada z płonącej ziemi. Większość zatem twoich przyszłych granic leży na terenach spopielałych, lub bardzo niebezpiecznych i niedostępnych. W naszym stadzie dostępne są dwa tereny które odznaczają się dużą wysokością i z daleka można je dostrzec. Pierwszym jest już nieczynny wulkan Burgess Shale. Ważne jest byś zapamiętał tę nazwę, bowiem od tego wulkanu bierze swój początek stado Cienistych. Wciąż ta stara góra jest obsypana popiołem dającym nowe życie. To też jest godne uwagi, bowiem nowe tereny, teraz użyźnione mają szansę pokryć się zielenią. Drugim, i to najważniejszym miejscem jest skała Sherkhana. Dlaczego akurat jego? Otóż, jak wspomniałam, te tereny są jakby narzucone na dawnych terenach stada Płonącej ziemi, których to założycielem jest właśnie Sherkhan. Ta skała o, jak już zapewne się zorientowałeś, jest w kształcie lwa z otwartą paszczą. Wgląda groźnie na pierwszy rzut oka, prawda? Ale przejdźmy dalej, nie ma się co zatrzymywać. Kolejnym punktem na naszej drodze jest nasz "zasilacz" zwany inaczej rzeką Fuego. Warto znać te tereny, bowiem niedaleko jest jaskinia w której rezyduje medyk, jak również w tej okolicy przebywa szaman. Obie osoby są niezmiernie ważne dla stada, jednak to o tym później. Warto pamietać o rzece, bo jako jedyna zasila nasze i tak ubogie w wodę tereny. Jak widzisz, w trakcie przypływów niezbyt wskazane jest się do nie zbliżasz, bo można przypadkiem wylądować w niej i zatrzymać się daleko stąd. Ostatnim terenem jest wąwóz, rzadko odwiedzany, nie bez powodu noszący patronat samej pani Śmierć. Trochę jest tutaj szkieletów ale to nie zraża tych który próbują tutaj się wytrenować na coś lepszego niż to kim obecnie są. Tobie też proponuję tutaj zajrzeć raz na jakiś czas.


  • Tu jest Twój dom, tu jest Twa rodzina
  ~ Bo przecież stado winno być rodziną ~

  Teraz, kiedy znasz już swoje tereny, warto by było dowiedzieć się czegoś na temat zachowania, jakie jest tolerowane wśród Cienistych. Jak już było wspomniane, parę osób z twojego nowego otoczenia jest starymi bywalcami, którymi szacunek poniekąd się należy. Nie, to nie znaczy, że tobie też się nie należy, ale ty jesteś bardziej obserwowany niż inny, zatem nie ma mowy o tym byś się gdzieś potknął. Jeśli teraz dopuściłbyś się zdrady chociażby moralne, na zawsze musiałbyś opuścić te ziemie. Poza szacunkiem przede wszystkim musisz za obojętnie jaką cenę bronić swoich ziem i wspomagać, nawet nielubianego przez siebie członka drużyny. Ogólnie zasada panuje taka, że nie zmieniamy naszego zachowania, takiego z jakim przybyliśmy, możemy się nim nawet podzielić! Ale przede wszystkim, nie wolno w obliczu wspólnego zagrożenia stroić fochów, odłączać się i mieć wszystko w tyłeczku, tylko dlatego że nam się to nie podoba. Siła stada polega na jego różnorodności, ale również na sposobie łączenia przeciwieństw, tak by wzajemnie się uzupełniały. Tak wiec jeśli nie jesteś w stanie ze względu na swoje wrodzone wartości, pomóc koledze to nawet nie marz o wyższym stanowisku niż zdrajca, bo tylko tak zachowują się ci, którzy nie pomagają. Miło tez jest, by wzmacniać naszą potęgę a do tego potrzeba jest Siła! tak, właśnie, obojętnie, mentalna czy fizyczna, siła jest bardzo ważnym aspektem potęgi, ale tego też prędzej czy później musisz stwierdzić w którym kierunku chcesz iść, albo zbalansować swoja tożsamość i żyć pomiędzy fizyką a mentalnością. Nawet jeśli zbrukasz tym swoje szlachetne dobro, musisz dalej iść ku samodoskonaleniu. Kolejnym aspektem życia godnym uwagi jest porządek i spokój. Nie ma nic gorszego od bezsensownej walki, nierównej wymianie sił czy też braku honoru. A nader wszystko nie ma nic gorszego od wojny, która nie przynosi niczego poza samym zniszczeniem. Chaos nie jest cechą mile widziana w stadzie, wolimy, jak mamy zapewniony święty spokój, z dala od wścibskich nosów. Jeżeli kochasz walkę to proszę bardzo, pod warunkiem, że nie jest ona prowadzona w sposób niehonorowy i sprzeczny z naturą innych członków stada. Również, twoje działanie nie mogą zagrażać bezpośrednio stadu, zatem nie wolno ci twoich osobistych sprzeczek mieszać ze stadem i je w nie wplątywać. Nie ma potrzeby by powstał z tego niekontrolowany konflikt. Oczywiście, jeśli masz problem, możesz poprosić o pomoc swoja nową rodzinę, ale licz się z takimi prośbami bo nie zawsze mogą zostać spełnione.

  Dlaczego niby tak jest a nie inaczej. Otóż, kiedy stado Płonącej Ziemi jeszcze miało się dobrze, pewne z pozoru malutkie konflikty, związały przysięgami i sojuszami stado tak, ze byliśmy na skraju wyginięcia. W końcu, by ostatecznie się ratować, musieliśmy się zhańbić i poddać całkowicie obcemu stadu. Kiedy wojna między nami a naszymi panami rozgorzała część lwów odwróciła się od nas w swoich sprawach i przegraliśmy, choć mieliśmy na początku szansę wygrać swoją niepodległość. Cienista ziemia narodziła się z gruzów tego stada i teraz z obawą mówimy o swojej przeszłości, gdyż nie chcemy by ona ponownie rozłączyła nas i naszą rodzinę, o którą tak zażarcie walczymy. Przeciw starciu z hienami, które wykradły nam po naszym rozpadzie ziemie, tak naprawę każdy pokazał kim jest i jakie niesie ze sobą wartości. Jak zauważysz, w naszym hymnie opiewamy naszego zielonowłosego anioła, czyli Ate, naszą przywódczynią i założycielkę stada. Ona jest mądrą lwicą, choć młodą, ale niezwykle charyzmatyczną. Jej jesteś winien oddawać największy szacunek, należy się jej. Ważne byś nie zapomniał o przeszłości jaką od teraz z nami dzielisz.


  • Każdy ma zasady: nie jesteśmy stadem bez zasad
  ~ Formalności ~

  Naszym mottem jest: Dąż do samodoskonalenia, dziel się swoją przeszłością i przyszłością z innymi i bądź sobą. Jednak, kiedy nadchodzi ciężki czas porzuć swe dotychczasowe życie i wspomóż swoich braci i siostry. Ty i ja jesteśmy jednym, nie można kalać tego co jest własne.
  Najważniejszą wartością jest siła! Mentalna czy fizyczna, obie są ważne, a twoim celem jest dążenie ku przynajmniej jednej z nich. Następna wartością jest rodzina, to do niej dołączyłeś i teraz jesteś jako jedno, nie możesz zatem kalać innych, bo to tak, jakbyś krzywdził samego siebie. Cechą godna każdego Cienistego jest rozwaga, harmonia i spokój, nie ma sensu mącić spokoju jakimiś drobnymi błahostkami, nie wolno też byle czym narażać dobra stada. Swoje sprawy można załatwiać samemu, ale jeśli potrzebna jest wam pomoc, również i ją uzyskasz w miarę możliwości. Pamiętaj, ważne jest wspomaganie naszych braci i sióstr, aby mogli lepiej dążyć ku samodoskonaleniu.
  Zasady, jakie obowiązują w naszym społeczeństwie są najważniejsze, aczkolwiek zawierają tylko główne aspekty życia każdego cienistego. Warto pamiętać również o tych niepisanych zasadach, które krążą z ust do ust, takie jak szacunek czy pomocność.


<center>1. Każdy jest równy. Lwy jedynie różnią się autorytetem, szacunkiem jakie zdobyły i pracą.
2. Granice stada są święte i nienaruszalne. Jeżeli widzisz intruza - przepędź go, jednak nie używaj najpierw siły. Jeżeli osobnik jest niegroźny, wystarczą same słowa, może przybył w ważnej sprawie.
3. Nie bój się prosić o pomoc. Jesteś tak samo zobowiązany do niesienia pomocy jak inni.
4. Każdy winien dążyć do samodoskonalenia i w tym aspekcie każdemu pomagać.
5. Kieruj się najpierw rozumiem niż sercem. Dobro nie ma większej wartości niż zło.
6. Karą za jawną zdradę jest wygnanie. Karą za poważną szkodę stadu jest śmierć.
7. Za każdy zły czyn jest kara, najpierw osądzana przez odpowiednich ludzi. Nie stawienie się na osąd traktowane jest jak przyznanie się do winy.
8. Każdy ma prawo do głosu. W kwestiach spornych ostateczne słowo ma przywódca lub jego zastępcy. </center>


  • Rzbrzmijcie dzwony! O wspaniała pieśni, ponieś się echem po krainie!
  ~ Hymn stada ~

  Skoro poznałeś zarówno nasze tereny, jak również zasady oraz historie stada, warto byś poznał również naszą pieść, którą usłyszałeś na początku, jeszcze zanim zetknąłeś się z członkami stada. Tak, ów pieśń chwytająca za kostki i nieuchronnie ciągnąc kolejne ofiary w istocie jest pieśnią ku mocy, chwale i potędze, która jest bardzo ważna dla każdego Cienistego. Ów modlitwa jest najważniejszą stadną melodią, która ośpiewywana jest przy ważnych akcjach i przy każdym dołączeniu nowych tożsamości. Każdy Cienisty zaczyna są nowa drogę od niej i na niej powinien skończyć, żyjąc pośmiertnie nieśmiertelną chwałą.


<center>- Przemierzyłem doliny, pył śródziemia,
By odszukać potęgę zdolną otworzyć wrota,
Teraz, jestem w pobliżu ołtarza,
Ukrytego wewnątrz sekretu, jak mówi legenda,
Moje wewnętrzne słońce, oświetla twój los,

W drodze do zwycięstwa, oddaje cześć swemu mieczu,
By służył dobrym sprawom i sprawiedliwości dla mych braci,

Nareszcie się zdarzyło,strach wypalił im oczy,
Zaklęcie tworzyło dziwną grę świateł,
Dzięki ukrytym lustrom, znalazłem swą zagubioną drogę,
Nad kamieniami, osiągnąłem to miejsce, była to ukryta kraina,
Po długiej krwawej bitwie, o której mówiły przepowiednie,

Po kres, wśród swoich, w odwiecznej gonitwie
Dla zielonych wzgórz gdzie wciąż można być wolnym
Dla mocy i chwały zdolnych pokonać wewnętrzne zło
Będę teraz biegać za zielonowłosym aniołem

Ku kresowi, dla rodziny, dla nas
Dla zielonych wzgórz gdzie od teraz biegamy wolni
Dla mocy i chwały zdolnych pokonać wewnętrzne zło
Biegamy razem za zielonowłosym aniołem -


Autorstwa Shun</center>

_________________
<center>[size=24:7a6df93788][color=#669966:7a6df93788]A[/color:7a6df93788] [color=#99cc99:7a6df93788]t[/color:7a6df93788] [color=#006600:7a6df93788]e[/color:7a6df93788][/size:7a6df93788]</center>
<center>[img:7a6df93788]http://i41.tinypic.com/1h6li8.png[/img:7a6df93788]</center>
<center>[size=9:7a6df93788][color=#669966:7a6df93788][i:7a6df93788]Wstrzymuj?c[/i:7a6df93788] te [u:7a6df93788]zimne[/u:7a6df93788] ?zy[/color:7a6df93788]
[color=#006633:7a6df93788]Gdy [i:7a6df93788]nadejdzie[/i:7a6df93788] czas[/color:7a6df93788]
[color=#006600:7a6df93788]B?dziesz [i:7a6df93788]szuka?[/i:7a6df93788] [u:7a6df93788]?wiat?a[/u:7a6df93788] i otworzysz [i:7a6df93788][u:7a6df93788]ciemno?ci[/u:7a6df93788][/i:7a6df93788][/color:7a6df93788]

[color=#99cc99:7a6df93788]?piewaj?cy [i:7a6df93788]szkar?atny[/i:7a6df93788] g?os[/color:7a6df93788]
[color=#339966:7a6df93788]Powoli [u:7a6df93788]barwi[/u:7a6df93788] tw? [i:7a6df93788]pier?[/i:7a6df93788][/color:7a6df93788]
[color=#009966:7a6df93788]Tak jak [i:7a6df93788]wieczna[/i:7a6df93788] [u:7a6df93788]t?skonota[/u:7a6df93788][/color:7a6df93788]
[color=#66cc66:7a6df93788]Ku tak szybko znikaj?cej [i:7a6df93788]melodii[/i:7a6df93788][/color:7a6df93788]

[color=#669966:7a6df93788]W jasnej [i:7a6df93788]ciszy[/i:7a6df93788] [u:7a6df93788]nieba[/u:7a6df93788][/color:7a6df93788]
[color=#006600:7a6df93788]jest mój [u:7a6df93788]ogród[/u:7a6df93788][/color:7a6df93788]
[color=#339966:7a6df93788][i:7a6df93788]Pewnego dnia[/i:7a6df93788] w ko?cu dosi?gniesz innego [u:7a6df93788]brzegu[/u:7a6df93788][/color:7a6df93788]

[color=#99cc99:7a6df93788]Nocna [i:7a6df93788]ciemno??[/i:7a6df93788] strzeg?ca [u:7a6df93788]ksi??yca[/u:7a6df93788][/color:7a6df93788]
[color=#006633:7a6df93788]Szepcze wci?? [i:7a6df93788]ko?ysank?[/i:7a6df93788][/color:7a6df93788]
[color=#66cc66:7a6df93788]Dopóki oczy nie [u:7a6df93788]p?acz?cego[/u:7a6df93788] ju? [i:7a6df93788]dziecka[/i:7a6df93788][/color:7a6df93788]
[color=#006600:7a6df93788]Nie [i:7a6df93788]wype?ni? si?[/i:7a6df93788] [u:7a6df93788]snami[/u:7a6df93788][/color:7a6df93788]

[color=#339966:7a6df93788][i:7a6df93788]?egnaj[/i:7a6df93788], poniewa? wi?ciej si? [u:7a6df93788]nie zobaczymy[/u:7a6df93788][/color:7a6df93788]
[color=#669966:7a6df93788]Czuj? [u:7a6df93788]pustk?[/u:7a6df93788] w piersi, jak gdyby noc [i:7a6df93788]pozbawi?a mnie[/i:7a6df93788] serca[/color:7a6df93788]

[color=#669966:7a6df93788]W jasnej [i:7a6df93788]ciszy[/i:7a6df93788] [u:7a6df93788]nieba[/u:7a6df93788][/color:7a6df93788]
[color=#006600:7a6df93788]jest mój [u:7a6df93788]ogród[/u:7a6df93788][/color:7a6df93788]
[color=#339966:7a6df93788][i:7a6df93788]Pewnego dnia[/i:7a6df93788] w ko?cu dosi?gniesz innego [u:7a6df93788]brzegu[/u:7a6df93788][/color:7a6df93788]

[color=#99cc99:7a6df93788]Po [i:7a6df93788]w?skiej[/i:7a6df93788] drodze...[/color:7a6df93788][/size:7a6df93788]</center>

<center>[size=9:7a6df93788][i:7a6df93788]Moja barwa darcia g?by na innych = [color=darkorchid:7a6df93788]darkorchid[/color:7a6df93788][/i:7a6df93788][/size:7a6df93788]</center>

Avatar (c) KujonekZombiiVitri || ftourini-d48ubt0
Logo (c) Numizmat || allonkira
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Cienistej Ziemi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group