Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/Stado Kryształowego Przymierza

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Opisy Stad -> Historia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Destiny
Konto zawieszone


Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 1162

PostWysłany: Nie Gru 25, 2011 6:55 pm    Temat postu: Stado Kryształowego Przymierza Odpowiedz z cytatem

<center>

Całe istnienie to nieustanny koniec.

Każdy z nas zawsze stara się podążać za marzeniami, nieprawdaż? Czyż nie powinniśmy czasem zapomnieć o formalnościach i po prostu żyć? Nie patrząc na to, jakie konsekwencje przyniesie ze sobą przyszłość? Łapać tą ulotną chwilę, bo ona jako jedyna potrafi być najpiękniejszym momentem w naszym życiu. Żyjemy jak byśmy mieli nigdy nie umrzeć, a umieramy, jak byśmy nigdy nie żyli. To powinniśmy zmienić. Powinniśmy nie baczyć na władze czy dobra materialne. Życiem trzeba się cieszyć, a szczęście dzielić z innymi.

~Taki jest sens życia, tak winniśmy wszyscy myśleć.~

Nasuwa się więc pytanie: jaki sens ma to wszystko? Jaki jest związek między szczęściem, a Przymierzem? Otóż dość łatwo go wypatrzeć, o ile patrzy się sercem. Jeśli wybiera się to, co w życiu potrzebne, najważniejsze. Potrzebujemy rodziny, a Przymierzę nam ją zapewni. Czy aby na pewno? Wiele razy się zdarzało, że członkowie jakiegoś ugrupowania byli po prostu lalkami w rękach swojego przywódcy, jego marionetkami.

~Stwórzmy więc wszyscy jedną, wielką rodzinę. Gdzie nikt nie będzie gorszy.~
Kryształowe Przymierze od początku miało zwracać uwagę zarówno na samopoczucie członków, jak i hierarchę wśród wszystkich dookoła. Darkned chciała stworzyć stado silne, Destiny bliskie sobie nawzajem. Było to doskonałe połączenie potęgi wraz z wzajemnym szacunkiem do siebie. Zapewniało wygodę i bezpieczeństwo. Respekt wśród obcych i miłość wśród bliskich. Stado, które zostało nazwane Kryształowym Przymierzem, jest mieszaniną postaci złych i dobrych. Nie liczy się tutaj to, co kryje się w głowie, wartości jakie wpoili w nas od kociaka, lecz to, co znajdziemy głęboko w sercu. Nie można więc określić jednoznacznie, jaki jest charakter stada. Wszyscy nawzajem się szanujemy, każdy toleruje przekonania drugiego. W stadzie nie akceptowane się kłótnie, które również wykraczają poza obręb stada. Każdy jest mile widziany w jego progach, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, czy kulturalnych. Jeśli szanujesz nas, my szanujemy ciebie.
Stado potrafi pokazać pazur. Nie dopuszcza się sytuacji, w których inne stado kieruje życiem Przymierza. W takim wypadku każdy jest gotów pójść za swoim władcą w imię własnych zasad. "Jeśli nie mogę być sobą, lepiej czułbym się martwy", ktoś kiedyś powiedział. Trudno jest ścierpieć ograniczenia, a Przymierze może chwalić się wolnością, bo jest w stanie poświęcić za nie życie- jedyną możliwą formę płatności.
Władza w stadzie bywa różna, jednak charakter stada się nie zmienia. W końcu władca jest jedynie przedstawicielem, który ma kierować wszystkich w odpowiednim kierunku. Nie ma tu podziału na wyższych rangą, nowych, czy nastolatków. Wszyscy jesteśmy równi, wszyscy traktujemy się z szacunkiem. Jak rodzina. Jednakże wiedz, jeśli potraktujesz kogoś gorzej niż robaka, zmieszasz go z błotem, to władca tak samo ciebie potraktuje wedle zasady "oko za oko, ząb za ząb" . Stado wyznaje kilka ważnych wartości. Są to: lojalność, odwaga, zaufanie, równość, mądrość.Najważniejsze wartości:
-Odwaga- nią powinien kierować się każdy z członków. Pamiętajmy jednak, że odważny to nie ten, który niczego się nie boi, a który wie, że istnieją rzeczy ważniejsze od strachu, że jest to panowanie nad nim, a nie jego brak. Każdy z nas powinien umieć przezwyciężyć lęki i przeć przeciwko nim w stronę lepszego jutra. Nie da się wycenić lojalności. Nie powinniśmy ufać tym, którym można za nią zapłacić. Każdy z członków ma obowiązek być lojalnym wobec innych, wobec stada, wtedy inni będą go tak samo traktować. Podobnie zaufanie- Jest niesamowite trudne do zdobycia. Należy jednak próbować, a kiedy czujemy, że coś jest źle, nie tonąć w kłamstwach, a po prostu zacząć wszystko od nowa. Wszyscy nawzajem winniśmy darzyć się zaufaniem, albo chociaż próbować właśnie na nim opierać stado. Zaufanie jest najważniejsze, nie ufając sobie nigdy nie osiągniemy zamierzonego celu jakim jest wielka rodzina, a w rodzinie liczy się przede wszystkim to. Każdy z nas jest inny, mamy różne charaktery i różne prawa wyniesione z dzieciństwa nami kierują. To jednak nie jest powodem by nie szukać wspólnego punktu zaczepienia. Wszyscy jesteśmy tacy sami, a równość wytycza niewyraźne granice między nami... i nie chodzi o to, aby pozjadać wszystkie rozumy, a żeby kierować swoim życiem mądrze. Wszyscy wzajemnie się uzupełniamy a silniejszy pomaga słabszemu, nie skazując go na niepowodzenie.

Motto
Konkurs w stadzie, pokaże się niedługo.

Znamię
Konkurs w stadzie, pokaże się niedługo.

Święta
Święto Wygasłych Gwiazd
Jest to dzień w którym stado powstało i obchodzone jest co roku podczas pełni księżyca. Święto obchodzi całe stado, obecność na nim nie jest wymagana. Wszyscy spotykają się przed zmierzchem w Grocie Pradawnych. Szaman znaczy na czole każdego lwa fioletową kropką.. Czemu akurat taki kolor? Gdy słońce zachodzi, do groty wpadają różowawe promienie, które odbijając się od lustra kryształów rozświetlają pomieszczenie cieplejszym ich odcieniem. Wystrój jaskini to głównie kryształy różnej wielkości i kształtu, oraz jedna, wcześniej wspomniana, dziura w suficie. Sadzawki wypełnione wodą, które zostały kiedyś wyciosane. W grocie znajduje się jeszcze stół z kamienia. Szaman układa na nim symbole wartości, które wyznaje stado i zapala obok stos ziół, które wydzielają przepiękny zapach. Lwy przez całe święto milczą, porozumiewają się za pomocą mimiki. Po ukończeniu rytuału przychodzi czas na rzeczy mniej religijne. Szaman wypala znamiona na ramionach członków a młodziki mogą bawić się w sadzawkach. Stado wychodzi z groty razem, nigdy pojedynczo.


Artefakt
Artefaktem Przymierza jest piękny, kryształowy sopel. Został wyciosany przez pewnego pawiana, który nawiedza krainę Czterech Stad od dawien dawna. Druga przywódczyni stada znalazła go po drzemce w swoich łapach. Z tego też powodu nosi go zawsze samica. Jest on przewieszony przez jej szyję trzymając się na srebrnym łańcuszku.Tereny Kryształowego Przymierza ozdabia głównie zieleń, błękit i fiolet. Są one pełne różnorakich sadzawek, nad którymi górują zielone wzgórza często przyozdobione wrzosem. Efektem tego było wysuszenie się częściowe bagien, które po jakimś czasie odzyskały swoją wilgotność, jednak nie było już wtedy miejsca na typową florę bagienną. Dookoła powyrastało mnóstwo kwiatów, stare, martwe drzewa zniknęły pod miękkim mchem, a miejsce mokrej ziemi zajęła wszędobylska, zieloniutka trawa. Oczywiście nie możemy zapomnieć również o otoczeniu charakterystycznym dla Afryki. Stado przejęło charakterystyczną dla byłych jej mieszkańców Złotą Skałę, pod którą znajduje się grota, w której stado obchodzi święto.
-konkretne opisy- konkurs.
Przekazywanie
Władza u Kryształowych przekazywana jest dziedzicznie przez potomków władcy, który ma jednak prawo wybrać na swojego następce innego lwa, jeżeli stwierdzi, że jego potomek nie dojrzał jeszcze do tak poważnej funkcji.

Przywódcy

~Darkned~
Pierwsza przywódczyni stada. To ona wraz z kilkoma innymi lwami utworzyła stado, które wydaje się być najlepiej ustawione odkąd pamięć sięga. Nikt nie wie o stadzie, a utrzymywanie tej tajemnicy sprawia niemałe trudności... wszystko jednak wydaje się być dobrze zaplanowane przez czarną. Lwica należała wcześniej do stada, któremu wiernie służyła i po jego upadku udało jej się utworzyć własne za pomocą zdobytego doświadczenia. Samica zawsze serce miała przesiąknięte nienawiścią, a czarny charakter nie pozwalał jej na życie w stadzie takim, jakim jest Przymierze. Zawsze kierowała się zemstą, dlatego niedługo królowała w Przymierzu. W późniejszym momencie władania odkryła, że nie jest to stado, do którego samica pasuje. Z powodu swoich przekonań odeszła, a władzę oddała w ręce Destiny.~Destiny~
Destiny jest dość młodą przywódczynią. Niedoświadczoną, ale niezwykle inteligentną. Władzę przejęła po Darkned, z którą wcześniej od dłuższego czasu współpracowała. Samica jest władczynią dość pewną siebie, jednak zbyt mało stanowczą. Stado traktuje jak rodzinę, bez wahania oddałaby swoje życie za członków Przymierza, gdyby była taka potrzeba. Jako młoda lwica nie radzi sobie dostatecznie- przynajmniej w jej mniemaniu. Dlatego szuka kogoś doświadczonego, kto mógłby jej w tej władzy pomóc.
Kodeks
1. Każdy ma obowiązek zaznajomić się z kodeksem.
2. Żaden członek nie ma prawa podnieść łapy na drugiego członka Przymierza.
3. Stado jest rodziną. Nieważnie od naszych poglądów, nie wolno wykluczać drugiego członka.
4. Członek stada ma obowiązek bronić inne lwy należące do Kryształowego Przymierza.
5. Zakaz wyjawiania osobom z zewnątrz wszelkich tajemnic Przymierza.
6. Karę za złamanie któregoś z praw określa przywódca, zależnie od przewinienia.


Powitanie
Konkurs wewnątrz stada

Hymn
Gonimy kłamstwa w prasie
Stajemy w obliczu czasu,
I mimo to toczę,
I mimo to toczę,
Tą bitwę całkiem sam.
Nie ma komu się wypłakać
Nie ma miejsca, które można nazwać domem...

Pogwałcono moją chęć dzielenia się sobą,
Ograbiono moją prywatność,
I wciąż znajduję,
Wciąż znajduję tą myśl
Kołaczącą mi się w głowie.
Jeśli nie mogę być sobą,
To wolę być martwy...


Rangi Specjalne
Do obgadania z resztą.

Sojusze
Aktualnie stado ma zawarty sojusz z Cienistą Ziemią, jednak jest to raczej na zasadzie przyjaźni między sobą, jak formalnościami i obustronną korzyścią.Przed założeniem
Tuż po upadku Czterech Stad, ich członkowie rozeszli sie po krainie bez konkretnego celu.
Wszystkimi terenami zawładnęły hieny, zostawiając prawowitych właścicieli bez domu.
Lwy stworzyły wiele ugrupowań, by razem przetrwać w tych trudnych czasach- wyjątkiem nie była Darkned ze Stigmą i Destiny. Szwendali się po krainie szukając schronienia i pożywienia, o które w trójkę walczyć było trudno. Po jakimś czasie takie życie okazało się zbyt skomplikowane i Darkned postanowiła założyć stado- silne i niezależne, jednak posiadające swoją nutkę tajemniczości. Z początku stado miało na celu przepędzić plagę hien, lecz po jakimś czasie same się wyniosły, bez jakiegokolwiek sensownego wytłumaczenia. Stado nie miało już po co istnieć, ale trójka znajomych nie potrafiła się rozejść i niedługo zapadła decyzja o poszukiwaniu kolejnych członków. Darkned chciała stworzyć stado, w którym strona (dobra lub zła) po której się jest nie miała znaczenia. Chodziło o zebranie najbardziej wartościowych członków. Do stada mogą dołączyć lwy, które mają dosyć ciągłych walk i wojen, pragnących spokoju, bezpieczeństwa i zrozumienia. Każdy lew, mający coś we łbie, będzie mógł tu dołączyć bez względu na swoje poglądy, charakter czy wygląd. Wrota otwarte, ale to od was samych zależy, czy będziecie w stanie przez nie przejść.
</center>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Opisy Stad -> Historia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group