Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Stado z Cienistej Ziemi

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Opisy Stad -> Historia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ate
Samotnik
<b>Samotnik</b>


Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 4859

PostWysłany: Sro Lis 09, 2011 9:30 pm    Temat postu: Stado z Cienistej Ziemi Odpowiedz z cytatem

<center></center>
<center>„Bądź tu i teraz. Po prostu tu i po prostu teraz.
Bez oczekiwań i bez obaw, bez jutra i bez wczoraj, bez utrzymywania i bez odpychania.
Z pełną przytomnością - tu i teraz.”
— Ole Nydahl
</center>

<center></center>
<center>Cieniści to grupa lwów, których serca spowija wieczny cień. Nie współczują. Nie kochają. Grupa silnych osobników, którą powinna cechować odwaga, przebiegłość i bezwzględne posłuszeństwo wobec władcy. Te persony tworzą jeden, idealnie zespolony ze sobą mechanizm: mechanizm zwany rodziną, wspierającą się nie tylko radą, ale także krytyką, gdyż to ona najczęściej doprowadza do świetności.
Cienista Ziemia to stado, które ceni sobie prawo. Zasady, prawa, nauki, słowo władcy – cieniści to osobniki, które przestrzegają kodeksu i wszystkich praw, jakie ich obowiązują – twarde zasady, to dobre zasady. Ład i porządek zachowany jest tu dzięki nieograniczonej i bezwzględnej władzy przywódcy, dla którego posłuszność i niebywały patriotyzm są najważniejszymi cechami tutejszych lwów.
To persony, które nie boją się żadnych wyzwań, kierujące się często mottem: „Przez trudy do gwiazd”. Osobniki często zawzięte, waleczne a także powściągliwe – nigdy nie działają pod wpływem impulsów, kierują się rozwagą i inteligencją. Każdy z nich jest w stanie bronić swojej ojczyzny aż do nieprzytomności. Cechują się posłusznością i wiernością swojemu Przywódcy; są w stanie oddać za niego życie, podobnie on uczyniłby, by tylko ocalić swoją ojczyznę.
Wraz z kreowaniem się stada odpadły takie cechy jak: nieodpowiedzialność, lekkomyślność, bezuczuciowość, bycie złym bez żadnego powodu. Dyscyplina zwiększała się i zwiększała, aż zaczęła t obowiązywać zasada: „Podporządkuj się przywódcy, albo odejdź.”
Wielu z Cienistych ma za sobą trudną i ciężką przeszłość, sprawiło to, iż Cienista Ziemia składa się wyłącznie z członków silnych psychicznie - odpornych na ból, zarówno ten psychiczny jak i fizyczny. Przykładem tego jest chociażby pierwsza władczyni Cienistej Ziemi – lwica, chorująca na schizofrenię, która potrafiła zawsze doskonale sobie radzić.
W kilku słowach, Cienistych można określić jako zdyscyplinowanych, chytrych i bezlitosnych względem innych.
</center>


  Swoje początki, Cienista Ziemia, ma już przy końcu wielkiej wojny, która wstrząsnęła całą krainą – mianowicie wojny pomiędzy Płonącą a Złą Ziemią. Gdy po tym wielkim rozlewie krwi, w którym tak wielu zginęło, Płonąca Ziemia upadła, ci, którzy przetrwali, postanowili na nowo odbudować to stado.
  Miało stać się potężnym i niezależnym mocarstwem, które miało być silniejsze nawet od Złej Ziemi. Aczkolwiek niedługo potem, w powietrzu na nowo zawisła katastrofa. Wielkie plemię parszywych hien wtargnęło do krainy, grabiąc wszelakie Ziemie i niszcząc resztę stad. Upadli musieli na chwilę zapomnieć o odnowie stada, aby chronić siebie i swoje rodziny. Plemię hien na długo zapanowało nad krainą. Jednakże… Wkrótce potem, lwy poczęły się zbierać w grupy, które za wszelką cenę chciały odbierać to, co doń należało.
  Podobnie było z pewną, zielonowłosą lwicą i jej kompanem. Czarna Pani nosiła miano Ate, zaś owy kompan, szczycił się mieniem Kar Vastor. Jedynie oni pozostali wierni swojej ojczyźnie i wspólnie zdecydowali o rozpoczęciu nowej dlań ery. Uzbierali prawdziwie silną grupę lwów, która ruszyła na ziemie, które dawniej zamieszkiwali Płonący. W szczególności ważnym celem dla nich było odbicie Skały – miejsca, które było dla nich w szczególności istotne.
  Wspólnie połączone ze Stadem Kryształowego Przymierza siły doprowadziły do ostatecznego upadku hien na owym terytorium. W zamian za wielką pomoc, Płonąca działaczka oddała przyjaciołom część ich ziem, aby i oni mogli się gdzieś zasiedlić.
  Na skale Skerkhana, gdy zebrali się już wszyscy, Ate wzniosła wielki okrzyk. Okrzyk, który oznajmił Lwiej Krainie iż na onych terenach powstało nowe stado: Stado z Cienistej Ziemi.  Odwaga
  Bądź zawsze śmiały, mężny, pokaż, że jesteś nieustraszony, że nie lękasz się niczego; pokaż swoją odwagę. Wszystkie swoje nieśmiałości, każdy lęk należy przezwyciężać. Lęki są jedynie wielkie w naszych umysłach, w rzeczywistości są tak naprawdę niczym.

  Siła
  Zarówno ta fizyczna jak i psychiczna. Czym jest neandertalczyk, który nie umie powiedzieć „Nie, nie skrzywdzę go, bo jest słabszy…”? Czym jest osoba o silnej woli, która nie potrafi się obronić, albo walczyć o coś… Co kocha…? To właśnie ta wartość uczy nas tego, że obie siły zawsze muszą się ze sobą wiązać. Nie można być silnym tylko fizycznie, albo tylko psychicznie. Albo posiadasz obie te cechy, albo nie posiadasz ich w ogóle.

  Lojalność
  Nie ufaj tym, którym można za nią zapłacić. Winien jesteś postępować zgodnie z prawem, zgodnie ze słowem władcy. To względem niego: względem niego i całego swojego stada powinieneś być lojalny – pamiętaj, że to oni zadecydowali o tym, że tu należysz, że jesteś jednym z członków Cienistej Rodziny.


<center></center>
<center>„Nikt nie może cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie.”
Maria Robinson
</center>

<center></center>
<center>Cieniści witają się i żegnają się ze sobą słowem: Merhaba
Zaś z władcą, witają się i żegnają słowami: Merhaba Ibilisi
</center>

<center></center>
<center>„Na mój honor, z łaską byłych władców tych ziem przyrzekam całym swoim życiem służyć Władcy, mym braciom i siostrom, i mojej ojczyźnie, nieść w każdej potrzebie im pomoc, przestrzegać Kodeksu Cienistej Ziemi, oraz to, iż nigdy nie przejdę na stronę światłości i nie wyprę się tego, kim jestem.”</center>

<center></center>
<center></center>
<center>~Ate~
Tuż po upadku Płonącej Ziemi rozpoczęła planowanie odbudowy stada, albo właściwie założenie nowego stada. Celem jej było stworzenie wielkiej, wspaniałej rodziny, lojalnej wobec siebie. Pragnęła stworzyć cudowny dom, do którego nikt nie będzie bał się wrócić.
Po wielu trudach nareszcie jej się to udało. Ate jest znana jako założycielka Stada z Cienistej Ziemi. Jej nieokiełznane chęci poskutkowały stworzeniem tej rodziny. Zielonowłosa lwica jest znana także ze swojej srogości i bezwzględności. Mimo swej choroby potrafi dobrze rządzić swym stadem, potrafi kochać i ma uczucia, pomimo, że często ich nie okazuje. Jej zdaniem należy dawać szansę każdemu. To, że nam takiej szansy nie dano, nie znaczy wcale, że musimy być niesprawiedliwi wobec innych.
</center>


  Ród Cienistych osiedlił się na ziemiach, które dawniej były zamieszkiwane i zasiedlane przez Płonącą Ziemię. Są to w większości tereny wulkaniczne i piaszczyste… Jednakże mimo tego, łatwo można tu odnaleźć urodzajne gleby, na przykład nad rzeką, gdzie często też można odnaleźć zwierzynę, którą ciągnie do wodopoju.
  Jak już zostało wspomniane w historii, Cienista działaczka oddała w prezencie, za swe zasługi, dwie ziemie, należące dawniej do Płonącej Ziemi, mianowicie: Zdradliwe Bagna a także Ognisty step. W ten sposób, dla Cienistych pozostały cztery ziemie:

  Skała Sherkhana
  To właśnie w tym miejscu zostało założone nasze stado. Jest to miejsce obchodzenia różnorakich świąt, obrzędów. Tu stado gromadzi się w ważnych dniach, np. podczas wyborów, czy to przywódcy, czy zastępcy, a także innych, ważnych osób. Wszelkie spory rozstrzygane są tu. Powszechnie, Cieniści zwą to miejsce „Stolicą Swojej Ojczyzny”, miejscem świętym.

  Wulkan Burgess Shale
  Gdy Cieniści odbijali swą skałę, w pewnym momencie dało się słyszeć wielki wybuch wulkanu… Dziś nazywany jego ostatnim oddechem. Wraz ze śmiercią hien na skale, umarł także wulkan. Teraz jest już nieczynny, jednakże nadal panuje tam ciepłota, a ognistą magmę można zauważyć jeszcze w wielu miejscach.

  Rzeka Fuego
  Nawet się nie spostrzeżesz, gdy z trzciny wyłoni się potężny krokodyl, z zamiarem zabicia Twojej osoby. Wspaniały wodopój, miejsce urodzajne i powszechne u wielu zwierząt. Nie dało by się żyć na tych ziemiach, gdyby nie to źródło… Można nawet powiedzieć życia...

  Skalisty Wąwóz Śmierci
  Cóż, nazwa raczej zniechęca, tak samo jak i miejsce. Nazwa pochodzi od wyglądu tej okolicy. Na jego dnie widnieje wiele szkieletów tych, którzy znieważyli mordercze to miejsce i chcąc wykazać się wspaniałą odwagą, a zarazem i głupotą, schodzili w dół Onego wąwozu, zaś opiekun miejsca tego zsyłał ich do bram śmierci.

  I tak oto właśnie przedstawia się terytorium całej Cienistej Ziemi. Znajdują się tu zarówno miejsca niebezpieczne, jak i te, bez których nie znalazłoby się tu życie. Można ziemie nasze porównać to person, zamieszkujących je (czyt. Członków Cienistej Ziemi)


<center></center>
<center>- Przemierzyłem doliny, pył śródziemia,
By odszukać potęgę zdolną otworzyć wrota,
Teraz, jestem w pobliżu ołtarza,
Ukrytego wewnątrz sekretu, jak mówi legenda,
Moje wewnętrzne słońce, oświetla twój los,

W drodze do zwycięstwa, oddaje cześć swemu mieczu,
By służył dobrym sprawom i sprawiedliwości dla mych braci,

Nareszcie się zdarzyło,strach wypalił im oczy,
Zaklęcie tworzyło dziwną grę świateł,
Dzięki ukrytym lustrom, znalazłem swą zagubioną drogę,
Nad kamieniami, osiągnąłem to miejsce, była to ukryta kraina,
Po długiej krwawej bitwie, o której mówiły przepowiednie,

Po kres, wśród swoich, w odwiecznej gonitwie
Dla zielonych wzgórz gdzie wciąż można być wolnym
Dla mocy i chwały zdolnych pokonać wewnętrzne zło
Będę teraz biegać za zielonowłosym aniołem

Ku kresowi, dla rodziny, dla nas
Dla zielonych wzgórz gdzie od teraz biegamy wolni
Dla mocy i chwały zdolnych pokonać wewnętrzne zło
Biegamy razem za zielonowłosym aniołem -
</center>


<center></center>
<center></center>


<center>
Prace przy opisie: Ate, Shun
Zastrzeżone wszelkie kopiowanie treści!
Więce informacji na temat Cienistej Ziemi, znajdziecie w Subforum: Cienista Księga!
</center>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Opisy Stad -> Historia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group