Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Realia stada

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Płonąca Księga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marath
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 12:42 am    Temat postu: Realia stada Odpowiedz z cytatem

Pragnę rozpocząć od tego, że obiema rękami podpisuję się pod tematem Suriny co do zaniedbania stada.
W istocie- takie jest. Ale nie chodzi tu tylko o graczy, wg mnie- wręcz przeciwnie! Patrząc po Was już po paru dniach mogę się zorientować, że PZ szczyci się aktywnymi, klimatycznymi graczami. To nasza siła. Ale niestety, w oczy razi podstarzały, pełen powtórzeń i... po prostu nieładny opis.
Opis rytuałów, ceremonii, znamienia... Brak opisu rang specjalnych... Niejasny kodeks. To wszystko składa się na wrażenie, jakie sprawia stado.
A sprawia wrażenie zaniedbanego "ubera" prowadzonego przez dzieci neo. Nie chcę obrażać niczyich gustów, ale... sam już tekst o "kolorze spalonego mięcha" w opisie znamienia nieco odstręcza.

Spróbowałam poprawić nieco tekst i dodać im patosu (z którego ponoć słynę xD"). Zerknijcie :wink:

KODEKS

1. Każdy członek stada winien jest władcy bezkompromisowe posłuszeństwo i lojalność.
2. Karą za złamanie kodeksu stada lub zdradę jest śmierć lub okaleczenie.
a) Próby obalenia władzy, podejmowanie istotnych dla stada działań bez wiedzy władcy, kapitulacja w starciu z wrogiem bez próby obrony są liczone jako zdrada.
b) Nic nie tłumaczy złamania kodeksu stada, ani zdrady. Nie istnieją żadne okoliczności łagodzące. Wyrok śmierci odwołać może jedynie władca.
4. Zdrajcy i wygnańcy nie mają możliwości powrotu do stada, chyba, że władca zadecyduje inaczej.
5. Obowiązuje przymus zerwania wszelkich więzi z rodziną i przyjaciółmi z innego stada.
a) Wyjątkiem są lwy ze stad, z którymi Płonąca Ziemia utrzymuje sojusz lub pakt o nieagresji.
6. Nie tolerujemy słabości. Każdy członek stada ma obowiązek dostosowania się do panujących w nim reguł i obyczajów.
7. Zakazane jest zawieranie związków z lwami z innych stad.
a) Wyjątek stanowią lwy ze stad, z którymi Płonąca Ziemia utrzymuje sojusz lub pakt o nieagresji o ile możliwość taka została uwzględniona w umowie.
8. Każdy członek ma prawo założyć rodzinę (tylko w obrębie stada; wyjątek- punkt 7a)
9. Świadek popełniania aktu zdrady ma prawo, a jeśli zdrada stanowi otwarte zagrożenie dla stada- obowiązek interwencji.

KODEKS PRZYWÓDCY

1. Przywódca Płonącej Ziemi dzierży władzę absolutną. Ma prawo dowolnie zmieniać kodeks i decydować o stadzie.
2. Karę za zdradę lub nieprzestrzeganie kodeksu dyktuje władca. Kara ta to zwykle śmierć lub okaleczenie, choć w zależności od woli przywódcy zdrajcę może spotkać inny los.
3. Władca może decydować o losie lwów, które nakłaniają członków Stada Płonącej Ziemi do zdrady lub nieposłuszeństwa wobec kodeksu i przywódcy.
4. Przywódca może rozporządzać członkami stada i wystawiać ich na próby, jeśli ma wątpliwości co do ich wartości dla Stada.

Święta:

Święto Ognia
Odbywa się pierwszego dnia Wiosny, czyli 21 marca.

Wiele pokoleń temu, w czasach, kiedy Stado dopiero zaczynało się formować pod wodzą Scorpiusa, rozwijał się tajemniczy kult ognia. Mimo, że z biegiem czasu sam kult upadł, przetrwały stare tradycje i obyczaje, których obchody spajają stado w całość mocniej, niż cokolwiek innego.
W dzień Święta Ognia stado urządza wielkie polowanie. Ofiarą zawsze musi paść lew (jest to postać NPC- nie należąca do gracza); po jego schwytaniu, stado zbiera się na bagnach. Każdy z członków zapala przy sadzawkach ognik, podczas, gdy szaman naznacza ich czoła krwią schwytanego lwa. Po tej części ceremonii stado, prowadzone przez władcę zmierza do tunelu prowadzącego do wnętrza wulkanu. Najsilniejszy z lwów (zaraz po przywódcy) ciągnie na łańcuchu jeńca.
Wewnątrz wulkanu szaman szykuje ofiarę dla bogów ognia, składaną z pojmanego lwa (żywego lub już martwego). Stado wznosi hymn, a następnie władca wygłasza mowę (w jej skład może wchodzić nadanie członkowi stada nowej rangi etc.). Kiedy kończy, jeniec zostaje wepchnięty prosto w piekielną czeluść wulkanu. Szaman odprawia modły, a następnie zamyka ceremonię.

Święto Duchów Płonącej Ziemi
Rozpoczyna się w Noc Duchów (31 października-1 listopada) i może trwać od jednego do trzech dni.
Po śmierci większość duchów odchodzi, aby dołączyć do pozostałych jako gwiazdy na nocnym niebie. Jednak... nie wszystkie. Niektóre z dusz pozostają, aby dokończyć sprawy, których nie zdołały zamknąć za życia lub czuwać nad bliskimi jako ich stróże.
W dzień Święta Duchów każdy ze stada może przywołać swojego umarłego bliskiego; ujrzeć go i porozmawiać. Także wtedy dusza może pożegnać się i odejść do światła, jeśli wcześniej z jakichś przyczyn nie zdołała tego zrobić.
Podczas obchodów tego święta w stadzie panuje ponura, ciężka atmosfera oraz dziwna więź między wszystkimi- także między żywymi i martwymi... Jakby był to dzień, w którym świat umarłych dotyka świata żywych.
A może faktycznie tak jest.

Przysięga Krwi
Jest to przyrzeczenie składane przez każdego nowego członka stada.
Szaman szykuje kocioł, a władca rozcina nowym rekrutom łapy. Krew zlewana jest do wnętrza kotła; na samym końcu także Przywódca i Przywódczyni oddają krew. Rekruci wymawiają słowa przysięgi- „Przysięgam wierność i lojalność Przywódcy Płonącej Ziemi i wiem, że jeśli jej nie dochowam, czeka mnie śmierć”, a następnie piją po łyku zmieszanej krwi z kotła.

Znamię:

Każde stado posiada swój własny symbol i procedurę jego nadawania. Znamiona te przydzielane są zasłużonym, wiernym członkom stada i tworzone przez szamanów.

Symbol Płonącej Ziemi przedstawia cztery płomienie, połączone podobizną legendarnej maski- artefaktu stada. Nie posiada on żadnej specjalnej barwy; po zasklepieniu, znamię staje się różowo-brunatne/szare, jak każda blizna po oparzeniu, z ewentualnymi zabrudzeniami od kamienia. Znamię ma zapach palonego ciała i siarki; wypala się je specjalnym kamieniem, przekazywanym z pokolenia na pokolenie od początku istnienia stada. Nagrzewa się go w lawie lub ogniu; ten, kto ma otrzymać znamię prowadzony jest do wnętrza wulkanu Burgess Shale, gdzie odbywa się rytuał.
Pierwszym elementem znamienia jest maska, podczas kolejnych rytuałów dodaje się pojedynczo języki ognia.

Kolor moderacji: #CC6600

Avatar (c) lineart- Malaika4, kolory- Kami, obróbka - Strie?ok
Logo (c) tigon, obróbka - Windu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anubis
Wędrowiec
<b>Wędrowiec</b>

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 1:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do braków w ABC i rang specjalnych znajdujących się tam to jak przeczytałeś kilka tematów to powinieneś wiedzieć, że pracujemy nad samymi nazwami, bo opisy już są gotowe.
Co do kodeksu to nie będę się wypowiadać ponieważ to Sherkhan może jedynie go zmieniać... jak jest to nawet napisane w kodeksie.

Teraz uroczystości:
Opis uroczystości to mi się spodobał... Cóż tu dużo mówić. Jest ładnie napisany i ma w sobie to coś.
Co tam jeszcze było?... Znamiona. Tutaj to mi jest trudno coś powiedzieć. Tutaj musi być wszystko oddzielone od siebie, tak jak jest w innych trzech stadach.

1. Symbol:
Symbol Płonącej Ziemi przedstawia cztery płomienie, połączone podobizną legendarnej maski- artefaktu stada. Pierwszym elementem znamienia jest maska, podczas kolejnych rytuałów dodaje się pojedynczo języki ognia.

2. Kolor:
Nie posiada on żadnej specjalnej barwy; po zasklepieniu, znamię staje się różowo-brunatne/szare, jak każda blizna po oparzeniu, z ewentualnymi zabrudzeniami od kamienia.

3. Zapach:
Znamię ma zapach palonego ciała i siarki

4. Nadawanie znamienia:
Znamię wypala się specjalnym kamieniem, przekazywanym z pokolenia na pokolenie od początku istnienia stada. Nagrzewa się go w lawie lub ogniu; ten, kto ma otrzymać znamię prowadzony jest do wnętrza wulkanu Burgess Shale, gdzie odbywa się rytuał.

No mniej więcej tak ^^

Vasanti Vei
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się podobają opisy Maratha. Wszystkie. Tylko fakt, co do znamienia to przydałoby się to porozdzielać.

A skoro już mowa o porządkach to rażą mnie tematy w SS i Płonącej Księdze założone przez osoby, które zmieniły postać i teraz mają inne kolorki (Fiametta, Frey). Poza tym mamy trochę nieaktualnych tematów (Rangi Specjalne=Kapłani, Polityka, Do wszystkich bez wyjątku). Ta Dogrywka też chyba już się skończyła?
I przydałoby się zaktualizować Listę aktywnych. A najlepiej założyć od nowa, bo, jak już mówiłam, ten błękit strasznie rzuca się w oczy.

Showing the way lighting hope in their hearts
The ones on their travels homeward from afar
</center>

Logo (c) Okiterasu
Powrót do góry
Anubis
Wędrowiec
<b>Wędrowiec</b>

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<strzela kostkami> No to czeka mnie robota ^^... No na reszcie. Bo ten błękit naprawdę tam nie pasuje... Jak chcecie to mogę wszystko naprawić, bo co do SS to zbytnio nie mogę pomóc. Bo nie mam tam dostępu.
Vasanti Vei
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostęp mogę dać jeśli nikt nie ma nic przeciwko.

</center>

Logo (c) Okiterasu
Powrót do góry
Anubis
Wędrowiec
<b>Wędrowiec</b>

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emm było by miło... Tylko niech ktoś się wypowie czy nie ma nic przeciwko temu?
Windu
Duch
<b>Duch</b>

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem ZA ;)

Logo (c) MadKakerlaken
Powrót do góry
Marath
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też za<3 Mogę te znamiona szczegółowo rozpisać. I w ogóle porobić rewrite'y czego tam trzeba~

Powrót do góry
Windu
Duch
<b>Duch</b>

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marath... podziwiam twój zapał. Nie wiem czy miałeś tu już konto i czy się znamy czy coś... ale jeśli chcesz coś dobrego dla stada zrobić to napisz do mnie na gg... właśnie nad czymś rozmyślam i sądzę że do tej debaty się nadasz ;)

7722166

Logo (c) MadKakerlaken
Powrót do góry
Marath
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anu- co do kodeksu, nie zmieniłam ani jednego punktu. Przepisałam wszyściutkie zasady w trochę bardziej przejrzystej, usystematyzowanej formie C;

Kk, już piszę. A konto... miałam Vadisa, ale w sumie nim nie grałam. Więc można powiedzieć, że jestem tu nowa.

PS. A gdzie piękne "edited czy coś tam by Marath" w tematach?;u; XDD

Powrót do góry
Sherkhan
Duch
<b>Duch</b>

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetnie Marath, to mi się podoba.
Mianowicie kodeks już został zmieniony, reszta także.
A co do bałaganu w SS i innych tematach, dzisiaj trochę "posprzątałam" zadowoleni? xD

"Czasem mam ochot? z?apa? Ci? za gard?o,
Nie puszcza? gdy si? szarpiesz
I ujrze? twe opadaj?ce na ziemi? cia?o."

"Gdy umierasz,
Nie wiesz, ?e jeszcze kiedy?
Trafisz na ten ?wiat
Odchodzisz daleko nie wiedz?c,
?e przed tob? jeszcze wieczna droga"

"Nie bój si? cieni,
One ?wiadcz? o tym,
?e gdzie? jest ?wiat?o."

Je?li chc? nas pokona?
To my ich zabijemy
Je?li chc? nas oszuka?
To my ich og?upimy
To koniec wszelkich nadziei
To stado P?on?cej Ziemi!

By Farrel

Powrót do góry
Anubis
Wędrowiec
<b>Wędrowiec</b>

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mi ta czystość aż świeci po oczach XD hehe. Nie no Sherkhanowa odwaliła dzisiaj dobrą robotę. ^^
Vasanti Vei
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz to wygląda o wiele lepiej. (: O to chodziło.

</center>

Logo (c) Okiterasu
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Płonąca Księga Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach