Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Droga z której się nie wraca [adventure]
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lex
Gość

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 12:11 am    Temat postu: Droga z której się nie wraca [adventure] Odpowiedz z cytatem

Historia postaci - Prolog

Jak ktoś uważnie przeczytał historie Lexa, to między wierszami mógł dostrzec wątek, który chciałbym niedługo poprowadzić. Dlatego ma postać szuka towarzysza/towarzyszy niedoli [max 2. od bólu 3.], którzy nie mając trwogi w sercach są chętni by podążyć szlakiem w nieznane. A gdy w końcu drużyna stanie nad krawędzią przepaści, jedynie głos wieszcza - nieudolnie - przytoczyć mogę...

...głąb okiem rozmierza,
Uklęka, brzeg wiszaru kopytem pochwyca...
...tam nie patrz, tam spadła źrenica...
...o dno nie uderza...
...myśli tam nie puszczaj, bo myśl jak kotwica...
...przechyli w otchłanie chaosu...
...a ja spojrzałem! Przez świata szczeliny
Tam widziałem - com widział, opowiem - po śmierci,
Bo w żyjących języku nie ma na to głosu...

Od siebie: myślę, że wykreuje miarę ciekawą i wciągającą fabułę (na ile czas pozwoli, to ją dopracuję). Dodam, że potrafię pisać w miarę długie i składne posty(wystarczy poczytać) co w pewien sposób jest gwarantem i certyfikatem jakości :D

Wymagania: osobnik:
- Mający parę lat, nie szczeniak. (nie musi być, to lew. Acz surykatki odpadają w przedbiegach)
@up: "W sumie doszedłem do wniosku, iż jedno małe lwiątko - na trzeciego - mogło by się pałętać między nogami. Aczkolwiek nadal jestem nie tolerancyjny dla surykatek (;"
- Mający chęć do pisania w miarę długich i klimatycznych postów. Gdyż w czucie się w klimat, to podstawa (; Krótkie i lakonicznie zdania odpadają na wstępie.
- Nie może być, to przepakowana postać, która samym wzrokiem morduje legiony przeciwników, także posoka leje się strumieniami a wrogowie konają w agonii, stękając donośnie między przerwami.
- Najlepiej, aby drużyna miała w miarę równe statystyki.
- Plusy dostają samotnicy, gdyż Ci nie są zobowiązani żadnymi konwenansami. Lwy stadne... dla nich też się znajdzie miejsce, ale bez sprzeczności ideologicznej.
- W drużynie (pierścienia :D ) mogą panować pewne niesnaski, ale bez szczerej nienawiści.

Jeżeli komuś zaświtał by pomysł, to może - po uzgodnieniu ze mną - wpleść swoje losy w mą historie. Co będzie bardzo premiowane przy wyborze teamu. Ba, ciekawy pomysł wręcz na starcie gwarantuje miejsce w zespole. Gdyż, to będzie sesja po części improwizowana, gdzie każda osoba mająca[ciekawy] pomysł na poprowadzenie wątku będzie miała takową okazje. Przy czym głównym prowadzącym jest moja skromna osoba (;

uff. Jak ktoś przebrną przez te wymagania i nadal jest chętny, to szczerze podziwiam!

btw: mimo, że tytuł sugeruje, iż nikt z wyprawy nie powróci, to jednak zapewniam, iż nikt nie zginie (;

Sprawy techniczne:
Zapisy otwarte od dziś: Myślę, że gdzieś tak na początku Marca akcja ruszy pełną parą. Jeżeli znajdzie się dość sporo chętnych, to zastrzegam sobie prawo subiektywnej selekcji spośród kandydatów.

Jeżeli coś mi wypadanie i nie będę miał tyle czasu ile bym chciał poświęcić na prowadzenie wątku, to także poinformuję o tym.

Dziękuję za uwagę (;

Lista chętnych:
@ Windu
@ Hewa - lwiątko: Shakę/Matako
@ Mroczna Przyszłość
@ Anubis
----------------------------koniec zapisów

Ostatnio zmieniony przez Lex dnia Pon Lut 21, 2011 1:34 am, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Szarek
Inne Zwierzę
<b>Inne Zwierzę</b>

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(nie musi być, to lew. Acz surykatki odpadają w przedbiegach)

Co za dyskryminacja :D
Ale zastanowię się czy moja lwica nadawałaby się :P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Windu
Duch
<b>Duch</b>

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie by się to podobało... pytanie czy to będzie "osobna" akcja i czy w czasie jej trwania będzie można się bawić na fabule, jakby nigdy nic ;)

Logo (c) MadKakerlaken
Powrót do góry
Lex
Gość

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie doszedłem do wniosku, iż jedno małe lwiątko - na trzeciego - mogło by się pałętać między nogami. Aczkolwiek nadal jestem nie tolerancyjny dla surykatek (;

Odnośnie dołączania się w czasie samej gry... ekhym... ta heroiczna drużyna, która nie wie co to strach, szczebiot zębów, płacz i beznadzieja rozpacz (spokojnie, dowie się w swoim czasie ^^) nie może spotkać żadnego gracza po drodze... to się rozumie samo przez się. Jakby to wyglądało, gdyby po przebyciu całej drogi, gdzie krew się lała obficie nagle wyskoczyła armia surykatek i innych frustratów? No way. Dlatego będzie osobna akcja z wydzielonym tematem, to co.
Powrót do góry
Shun
Archanioł
Mistrz Gry
<b>Archanioł</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja? o-o

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hewa
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczególnie to mnie zainteresowało.
Cytat:
W sumie doszedłem do wniosku, iż jedno małe lwiątko - na trzeciego - mogło by się pałętać między nogami. Aczkolwiek nadal jestem nie tolerancyjny dla surykatek (;

Zgłaszam Shakę lub Matako. Ten pierwszy jest starszy i należy do PZ. Niedługo będzie zdawał na wyższą rangę. Ten drugi jest jeszcze młody (ma 3 miesiące) i jest póki co samotnikiem, jednak mam zamiar go zwerbować do Złych.

Mroczna Przyszłość
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że ktoś, kto pisać może tylko piątek/sobota wieczór odpada? Jeśli nie to ja bym się zgłosiła.
Ośmioletnia samotniczka to nie szczeniak ani surykatka :D

od Szarka
Poka? mi cie?, gdzie prawda k?amstwem si? staje.
Oh, jak wiele niepokoju w pustych oczach si? mie?ci.

Niebiezpieczne i ciemne
moje w?drówki po piekle..

Powrót do góry
Lex
Gość

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisanie jest zależne od grupy jaka się zbierze... ale jeden post na 2-3 dni, to jest pewne hymm minimum (;
Powrót do góry
Mroczna Przyszłość
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mogę się wciskać w internacie na kompa.
Jeśli to się przedłuży do 11 kwietnia to nie wiem, bo mam praktyki i 2 tygodnie jestem 500km od domu.

od Szarka

Niebiezpieczne i ciemne

Powrót do góry
Lex
Gość

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia, jak długo sesja będzie trwać. Ale też nie przesadzajmy, jak będzie się przedłużać, to zostanie podzielona (;
Powrót do góry
Windu
Duch
<b>Duch</b>

PostWysłany: Sob Lut 19, 2011 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponowię pytanie bo chyba źle mnie zrozumialeś ;)
Jak chcecie to rozwiązać w praktyce? Bo rozumiem że zostanie założony osobny temat... Tylko czy biorąc udział w tym przedstawieniu ;) można będzie grać fabularnie w innych tematach? O to mi chodzi...
Chętnie bym się zapisał do takiej akcji, jednak chciałbym też brać udział w normalnej fabule.

Logo (c) MadKakerlaken
Powrót do góry
Lex
Gość

PostWysłany: Sob Lut 19, 2011 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę robił ku temu żadnych przeszkód. Jak ktoś będzie chciał normalnie prowadzić wątki, to proszę bardzo. Jedynie, to aminki mogą się przyczepić... ;p
Powrót do góry
Lex
Gość

PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 1:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

By zachęcić do zgłaszania się uchylę rąbka tajemnicy, że mam zamiar wpleść do fabuły elementy z Zewu Cthulhu. Dlatego w systemie pojawi się taka statystyka jak PO --> Punkty obłędu. Będzie ona działać tylko na czas trwania sesji.

Punkty obłędu będą działać w ten sposób, że ten kto okaże się wytrawnym kolekcjonerem, to będzie miał różnego rodzaju halucynacje, wizje i odjazdy, łącznie z chorobami psychicznymi. To rzecz jasna będzie miało wpływ na zachowanie takiej postaci

np. jeśli gracz zbierze 5 punktów, to może mieć halucynacje i widzieć zmarłą istotę... może być to ktoś z rodziny albo ktoś kogo zabił albo może słyszeć jakieś wyimaginowane odgłosy tudzież głosy w jego głowie.

tu będzie bardzo ważna zasada. Gracz szczerze wierzy w to co widzi/słyszy/czuje i musi się zastosować do co mu MG napisze. Żeby było ciekawiej informacje o punktach obłędu będę wysyłał na PW tak, aby inni gracze nie wiedzieli kto w jakie szaleństwo popadł... Gdyż nie zawsze musi być tak, że jakiś dziwny obraz/głos jest wymysłem postaci... to może się dziać na prawdę...

PO są o tyle ciekawe, że będą wpływać na podejmowane przez grupę decyzje... np. są do wyboru dwie ścieżki. Postać gracza A słyszy dziwnie odgłosy z drogi po lewej stronie, postać gracza B widzi coś dziwnego po prawej stronie... Gracz C nic nie widzi... nic nie słyszy. Gdzie teraz iść? Cofnąć się nie sposób...

Teraz się pewno zastanawiacie jak można zdobyć PO... ano w bardzo prozaiczny sposób... jeżeli gracz zobaczy coś co nie powinno istnieć w realnym świecie, to ma 100% pewność, że dostał PO np. [śnieżna kraina] gracz idzie sobie beztrosko po lodzie. Nagle z nudów patrzy w dół a tam pod wodą wielka, oślizła, fioletowa macka sobie płynie... [wyolbrzymiam by łatwiej było zrozumieć dla osób, które nie miały styczności z tym światem]

Jako, że w kupie raźniej. Grupowo, jak najbardziej można zbierać punkty obłędu. Tylko, że ich ilość będzie po równo rozdzielana między graczami.

Gracze stopniowo kolekcjonując punkty obłędu będą przechodzić od słabych wizji, natręctw po całkowity odlot... jeżeli ktoś przekroczy dozwoloną granice, to wylatuje z sesji... [postać nie umiera, tylko przestaje uczestniczyć w dalszej rozgrywce.]

Głupio byłoby, gdyby w środku gry nie ostał się żaden zawodnik :D dlatego nie ma się czego zawczasu obawiać... MG będzie tolerancyjny, gdyż ten system ma ubarwić rozgrywkę a nie niszczyć graczy.

PO nie można się pozbyć w czasie trwania rozgrywki.. Jeżeli sesja mi wyjdzie i gracze będą chętni do kolejnej odsłony, to wtedy nastąpi ich redukcja.

-----------------------------------------------------
1.Jak macie jakiekolwiek pytanie co do PO walcie śmiało.
2.Mam nadzieję, że adminki nie będą mi torpedować tego systemu... gdyż podkreślam jeszcze raz. Jest on tylko na czas sesji, ma ją ubarwić a w zwykłej fabule nie ma znaczenia...
3. Jeżeli komuś nie podobają się PO, to jak najbardziej może zgłosić się do udziału w grze z zastrzeżeniem, iż chce grać bez tego systemu. Jeśli większość chętnych odrzuci ów pomysł, to z bólem serca, ale zaniecham owy projekt (;
4. Konstruktywna krytyka/opinie na temat systemu mile widziane.
Powrót do góry
Mroczna Przyszłość
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja sie zglaszam tym bardziej.
Najprawdopodobniej bede w srody na kompie, ale w godz okolo 8-14 ;)

od Szarka

Niebiezpieczne i ciemne

Powrót do góry
Xan
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy PO są koniecznie? Bo jakoś nie chciałbym robić z Xana świra, który uciekł z Tworek i widzi białe myszki na każdym kroku.

?mier? jednego cz?owieka to rado??, ?mier? miliona to ?wi?to!

Avatar autorstwa Kami, której serdecznie dzi?kuj?.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach