Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/Lwia Ziemia

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Lwiej Ziemi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vinity
Adept
<b>Adept</b>


Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 1234

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 8:09 pm    Temat postu: Lwia Ziemia Odpowiedz z cytatem

<center>
</center>Lwia Ziemia, niezwykle trwała monarchia która łączy pokolenia w całe stado. Wszystko co zostało złączone w kręgu życia już tam pozostaje, tam znajdzie swe miejsce. Powinniśmy być jak najbardziej neutralni, nieść pomoc każdemu kto jej potrzebuje, wysłuchiwać strapionych i pomagać potrzebującym. Jesteśmy jednością, a naszym panem jest król którym został wybrany aby służyć swemu stadu, a stado winno odwdzięczać się tym samym.
Głęboko uduchowieni, Lwioziemcy wyznają wiarę w jednego boga, Ra i jego wysłanników, Anioły które odziedziczy wszelkie dary od przodków. Są to strażnicy pokoju zobowiązani walczyć do ostatniej kropli krwi za swoje stado, nie wahać się bronić słabszych. Powinni nieść przykład młodemu pokoleniu, bowiem to w nich jest przyszłość.
Największe cnoty jakie winien każdy posiadać to przede wszystkim:

  Prawość to niemal to samo co sprawiedliwość, jednak prawość to przede wszystkim lojalność dobru. Wszystkie poniższe wartości tworzą razem dobro. Wracając do sprawiedliwości, ktoś kiedyś powiedział "Sprawiedliwość nie jest panią tego świata, nie tego... Ale są jeszcze jej dzieci, jest także jej siostra, nadzieja."
  Tolerancja. To, co łączy. Tolerancja, nauczmy się rozumieć innych, ich poglądy, zwyczaje, może nawet cechy tak powierzchowne jak na przykład wygląd. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy, powinniśmy to rozumieć, nie tępić.
  Mądrość bo ona daje nam jasne spojrzenie na świat, pozwala zobaczyć to, co przysłania pryzmat własnej persony, własnego ego. Mądrość przybywa z doświadczeniem, z wiekiem, jednak my też musimy jej szukać, choćby u starszych doświadczeniem lwów.

Wszystko to tworzy jedność i w jedności pozostaje, cały świat kiedyś zrodził dobroć, a to my powinniśmy się nią opiekować, może kiedyś wzleci wysoko i obwieści wszystkim iż Lwia Ziemia odzyskała
pełnię chwały.


Przy tworzeniu plakatu użyto lineartów autorstwa:
Sequoya (Oskar), xkelbix (Kitana), Shebu (Lunatone), studio Disneya (Tauri, Felija).
  Każdy odnajdzie swe miejsce...


Lwia Skała
  Masywne wzniesienie skalne, znajduje się ono w centrum Lwiej Ziemi.
  Z jej szczytu dostrzec można najdalszą część terenów należących do stada, od zarania dziejów dom władców i ich rodziny.
  To z niej król ogłasza swym rykiem swoja obecność, u jej podnóża zbierają się też inne zwierzęta by wysłuchać ważnych przemówień władcy, a także by przywitać kolejnych jego potomków.
  Skała dzieli się na kilka części. Z samego jej szczytu dostrzec można kres Lwiej Ziem, w wnętrzu panuje przyjemny chłód, więc odpoczywają tu lwy, zaś dół służy za miejsce spotkań. Tylna część skały z rzadka porośnięta jest drzewkami, usiana jest też ostrymi i śliskimi kamieniami.

Sawanna
  Równina porośnięta wysoką trawą i skąpymi krzewami, można też spotkać tutaj akacje o rozłożystej koronie..
  Miejsce gdzie lwy polują na zwierzęta, odpoczywają, lub przechadzają się.
  Znajduje się tu niewielkie wzniesienie, z którego można obserwować wędrujące stada gnu, czy antylop, lub po prostu przysiąść by wypocząć i podziwiać okolicę.

Słoneczna Rzeka
  Rzeka przepływająca przez środek Lwiej Ziemi prawie nigdy nie wysycha, znany jest tylko jeden przypadek gdy koryto rzeki wyschło. Zjawisko to przypadło na panowanie Skazy.
  Lwy i reszta zwierząt gasi tutaj swe pragnienie i chłodzi się w upalne dni.
  W jej zakolu rośnie klon, miejsce to służy do spotkań, nurt tutaj jest bardzo spokojny, a woda płytka, nigdzie w pobliżu nie ma też krokodyli, idealne miejsce do zabawy i kąpieli dla lwiątek.

Ognisty Las
  Las swa nazwę zawdzięcza roślinności, która tutaj w większości ma barwy płomieni, ziemia jest rdzawa, ale także bardzo urodzajna.
  Rośnie tutaj rozłożysty i wiekowy Baobab, nieopodal znajdzie się też kilka grot, jedną z nich na swa siedzibę wybrali medycy. Tuż za jaskiniami rozciąga się niewielka polanka, w której centrum leży spory, płaski głaz, na którym lwy często wygrzewają się w słoneczne i chłodniejsze dni.
  W jednej z jaskiń znajduje się grota, która w czasie wojny służyła za więzienie.

Wąwóz
  Strome i wysokie ściany sprawiają że miejsce to należy do najbardziej niebezpiecznych na terenie Lwiej Ziemi. To tutaj Skaza wcielił w życie swój podły plan przejęcia władzy, uśmiercił Mufasę i usiłował pozbyć się bratanka.
  Od czasu do czasu zbiega tędy spłoszone stado antylop lub innych kopytnych, lepiej nie być wtedy w tym miejscu.
  W dole wąwozu jest bardzo sucho i tylko sporadycznie można napotkać jakąś roślinę, czy drzewo.

Wzgórze
  Na wzgórzu rośnie ogromne drzewo o rozłożystej koronie i lekko pochyłym pniu, nazywane jest przez lwy "Wielkim Drzewem Życia".
  Wzgórze porasta miękka prawie zawsze zielona trawa, na której lwy mogą wygodnie ułożyć się i spać w cieniu drzewa, lub wygrzewać się w promieniach afrykańskiego słońca. Jest to nie tylko wymarzone miejsce zabaw najmłodszych, ale i starszych lwów, każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie.

Polana Treningowa
  Polana ta jest bardzo zróżnicowana, dlatego nie dziwi fakt iż właśnie to ją wybrano na miejsce nauk i treningów przyszłych wojowników LZ.
  Jej centrum porasta traw, wysoka dokoła i niska na arenie, znajdują się też tutaj różnego rodzaju drzewa i skałki, wszystko co mogło by sprawdzić umiejętności adeptów, lub pomóc w ich doszkoleniu.

  Okres panowania władcy jest jak słońce - wschodzi i zachodzi.

  Kopa
  Kopa uczynił dla Lwiej Ziemi wiele, jest potomkiem wielkiej królowej Nali i tak samo znakomitego króla Simby, starszym bratem Kiary który wreszcie przejął tron po latach nieobecności. Mimo iż władza została przekazana dalej, on przejął pałeczkę. Stado go wybrało na nowego króla z racji wysokiej rangi i pochodzenia. Owy samiec nie jest już młody, ale jego doświadczenie i pomocna łapa mogą się przydać stadu.

  Mohatu
  Pierwszy lew przewodzący Lwiej Ziemi, którego pamiętamy z początków naszej historii. Był on ojcem Ahadiego, dziadkiem Mufasy i Skazy, pradziadkiem Simby. Jako dobry władca mądrze rządził ziemią, szanował wszystkich poddanych. Zapoczątkował prawa Stada z Lwiej Ziemi.
  Założyciele Stada, Ahadi i Uru
  Ahadi i Uru, pierwsi władcy, w tym założyciele stada, Lwiej Ziemi. Poznali się w wieku lwiątek, zaś wątek miłości rozpoczął się w wieku nastoletnim. Na początku byli to samotnicy, oboje byli sobie bliski. Nie należeli do żadnego stada, a potrzebowali schronienia.Stworzyli swe stado na wielkiej skale, toteż właśnie z tego nazwa ''Lwia Skała''. Byli sprawiedliwi, charakterem są krótko mówią dobrzy. Wydali na świat dwóch synów, Mufase, oraz Takę, zwanego dziś Skazę.
  Syn Ahadiego i Uru, Mufasa oraz jego partnerka, Sarabi
  Po śmierci Ahadiego, to właśnie on zasiadł na tronie Lwiej Ziemi. Mufasa to mądry i sprawiedliwy król Lwiej Ziemi, ojciec Simby i brat Skazy. Potężny i majestatyczny, jest idealnym rodzicem i mężem. Niezmiernie kocha swojego synka i bardzo się o niego troszczy. Jest dla niego wyrozumiały, ale czasami również surowy. Pragnie jak najlepiej przygotować Simbę do roli przyszłego króla, udzielając mu niezbędnych lekcji. Cieszy się ogromnym szacunkiem, skwapliwie wykonuje wszystkie obowiązki króla (jak np. pilnowanie granic Lwiej Ziemi przed hienami). Razem ze swoją partnerką, Sarabi sprawował władzę nad Lwimi Terenami.
  Simba i Nala
  Syn Mufasy, kolejny władca Lwiej Ziemi. Jego ojciec, król Mufasa, zostaje podstępnie zabity i w tym momencie kończy się beztroskie dzieciństwo Simby. Na rozkaz złego wuja Skazy udaje się na wygnanie. Wędrując przez pustynie Simba zostaje uratowany przez Timona i Pumbę, którzy zostają jego najlepszymi przyjaciółmi. Od tej pory żyją we trójkę w dżungli pod hasłem "hakuna matata" - żadnych zmartwień, aż do czasu, kiedy Simba spotyka Nalę - swoją najlepszą przyjaciółkę z dzieciństwa. Lwica uświadamia mu, że musi wrócić na Lwią Ziemie, aby ratować zrujnowane królestwo spod despotycznych rządów Skazy. Jako dziecko Simba jest bardzo wesoły, ciekawski (wyprawa na cmentarzysko słoni) i pomimo wielkiej miłości do ojca, nie zawsze się go słucha. Potrafi jednak zrozumieć swój błąd i przyznać się do winy. Gdy dorasta i spotyka Nalę, Simba wyraźnie się zmienia. Pod wpływem wielkiej miłości do dawnej towarzyski zabaw staje się bardziej dojrzały i odpowiedzialny. Bohatersko rozprawia się ze Skazą i hienami, po czym wstępuje na tron Lwiej Ziemi. Razem z nim rządziła jego najbliższa przyjaciółka, później jego partnerka, Nala.
  Kiara i Summer
  Dwie siostry, Kiara i Summer, córki Simby i Nali, weszły na tron zaraz po śmierci swych rodziców. Na początku to Kiara sprawowała władzę, wraz z swym partnerem, Kovu, który zginął w obronie stada. Z natury byli obdarzone niezwykła dobrocią serce, sprawiedliwości, oraz życzliwości.
  Kiba
  Nie pochodził z rodziny królewskiej, został jednak wybrany na króla przez Kiarę i Summer, dlatego, że zauważono w nim potencjał na władcę. Był Partnerem Ariny{*], córki Kiary oraz Ojcem Riaki, Sevielle, Hass oraz Kovu{*]. Jako król dobrze spełniał swe obowiązki, jednak pewnego dnia wszelkich słuch o nim zaginął.
  Morgoth i Miyuki
  Młodzi władcy sprzed dekady, sprawowali swoje rządy dość sumiennie, jednak po pewnym czasie ich zapał wygasł. Miyuki jest córką Raisy, wnuczką Summer i prawnuczką Simby, wybrana została na królową przez Kiarę i Summer, za czasów ich panowania. Morgoth, syn Miyuki został wybrany przez stado na następce tronu po Kibie.


  Także słów parę


  "Ludzie postępują nielogicznie, nierozumnie i samolubnie
  Kochaj ich mimo wszystko!
  Jeśli czynisz dobro, oskarżą cię o egocentryzm.
  Czyń dobro mimo wszystko!
  Jeśli odnosisz sukcesy, zyskujesz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów
  Odnoś sukcesy mimo wszystko!
  Twoja dobroć zostanie zapomniana już jutro
  Bądź dobry mimo wszystko!
  To co budujesz latami, może runąć w ciągu jednej chwili.
  Buduj mimo wszystko!
  Ludzie potrzebują pomocy, mogą cię jednak zaatakować kiedy im pomożesz.
  Pomagaj mimo wszystko!
  Dawając ludziom to co najlepsze otrzymujesz ciosy
  Dawaj ludziom to co masz najlepsze mimo wszystko!
  "
  "Odkąd los rzucił nas tu na Ziemię,
  Olśniewa wzrok słoneczny blask.
  Jest tu więcej dróg, niż ktoś przejść by je mógł,
  Więcej spraw, niż ogarnąć się da.


  Istnienia sens jak pojąć, gdy
  Wokół nas niezbadany lśni ląd?
  Ale słońca twarz hen w nieba lazur się pnie
  To lśniąc, to nie, w nieskończony ciąg.


  Wieczny życia krąg,
  Co prowadzi nas
  Przez rozpaczy mrok,
  W nadziei blask
  "

  Aby dojść do tych dróg,
  Własnych i pisanych
  W ten wspaniały,
  Wieczny życia krąg
  "

  "Dzień dobry" po Lwioziemsku...
  Witamy i żegnamy się słowem ''Ruve''
" Anioły swe moce otrzymały od wielkich władców Lwiej Ziemi, Ahad'iego, Mufasy i Simby. Podzielili się oni z nimi swą wielka mądrościowy i wiedzą na temat świata, aby Lwi Aniołowie stali się prawdziwymi strażnikami pokoju, oraz miłości. Anioły roztaczają wokół siebie aurę czystości, budzą zaufanie, z ich postaci bije jasne i czyste światło, które odpędza wszelakie zło."


Archanioł
Najwyższy z aniołów, nadzoruje prace szamanów, często także im pomaga, jednak nie może nadawać znamion. Pilnuje porządku w świątyni, ogółem patrzy na ręce mentorom, medykom i szamanom, razem z niższymi zastępami aniołów. Jest szefem wśród aniołów, często można napotkać osoby które mówią że ten posiada wielkie skrzydła, które jakimś dziwnym sposobem nie ukazują się oczom patrzących oraz oczy które czytają w myślach, to tylko intuicja, a Archanioł to omylny lew uważany za kogoś w rodzaju "prawej łapy boga". .


Anioł Wolności
Lew który słynie z chytrości. Przygotowuje wytrychy, tak, a później niepostrzeżenie włamuje się do lochów, ponoć "przenika przez ściany", wszyscy są przekonani o jego zdolnościach, ale, ale, to tylko zwykła sztuczka. Magik nigdy nie zdradza swoich sposobów na "niewidzialność", nawet jeżeli jest to zwykły mit. Choć i tak wszyscy będą święcie przekonani że jest niesamowitym stworzeniem o anielskich zdolnościach, ja mówię co innego, to niesamowite zwierze o anielskiej cierpliwości przy robieniu wytrychów. .


Anioł Przeznaczenia
Anioł ten jest prorokiem, jednak nie posiada żadnych takich umiejętności, jest dobrym interpretatorem i obserwatorem, czasem potrafi przewidzieć czyjś los, pogodę, jednak patrząc tylko na czyste fakty, bądź po prostu strzelając. Ponoć wypełnia wolę Ra, stado głęboko wieży że owa istota ma nadprzyrodzone zdolności, choć to najpewniej jedynie dobry nos, a i to zależy także od szczęścia i kompetencji postaci na owej randze. Anioł Przeznaczenia udziela dobrych rad, musi mieć dar przekonywania, ot co..

Ostatnie zmiany Kopa 06.02.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Lwiej Ziemi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group