Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Bóstwo, święta i obrzędy. Totemy.

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Lwiej Ziemi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vinity
Adept
<b>Adept</b>


Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 1234

PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 7:16 pm    Temat postu: Bóstwo, święta i obrzędy. Totemy. Odpowiedz z cytatem

Nasze Bóstwo

Bóg Ra - W wierzeniach Lwioziemców jest to lew o szponach, skrzydłach, oczach i ogonie sokoła, z bujną złotą grzywą pełna piór, często przedstawiony również z symbolem słońca nad głową. Uważany jest za stwórcę świata i pełnego ładu we wszechświecie, dodatkowo oddaje mu się również władzę i opiekę nad zmarłymi. Jest najważniejszym bokiem dla lwioziemców. Podobno Ra stworzył lwy ze swoich łez, które napełniły życiem ziemie.

Obrzędy
  I. Wierzy się, że Ra, jako bóg opiekun zmarłych może kontrolować duchy lwów które nie żyją pozwalając im spoczywać w spokoju, albo kazać pokutować za grzechy. W szczególną noc przesilenia letniego (22 czerwca) sprowadzał na ziemię dusze złych zmarłych, żeby mogli spłacić dług za swoje złe czyny. Lwioziemcy wierzą, że składając dary w postaci ziół, miodu i płatków kwiatów są w stanie przebłagać Boga za swe grzechy i sprawić, że dusze będą mogły osiągnąć niebiańską nagrodę.

  II. Wierzono również, że palenie przez szamanów ogromnych ognisk na szczytach wzgórz w świętych gajach, miało zapewnić przybycie dobrych duchów i oddalenie złych. Od tego ogniska odpalano pochodnie, które następnie zanoszone były do legowiskach lwów. Tych samych pochodni używano jednoczenie do oddawania czci bogu słońca. Wierzono, że nocą 31 października słońce stacza walkę z ziemią a złe duchy czyhają wokół, powodując, że bóg słońca traci moc, a bóg śmierci staje się silniejszy. Paląc ognie chciano wzmocnić osłabione słońce i oddać mu silę do walki z ciemnością i chłodem. Szamani mieli zwyczaj odbywania tańca wokół ogni, a później - aż do świtu, siedzieli przy nich i prosili słońce o zwycięski powrót.

  III. Święto obchodzone 1 listopada - święto, podczas którego lwy dziękują bogu za dobre polowania i przynoszą do świątyni różne owoce. Jest to to również czas w którym na terenach lwiej ziemi odbywa się najwięcej zabaw, festynów, również jakiś igrzysk.

Świeta Lwiej Ziemi

- Przesilenie letnie {22 Czerwiec}
- Dzień walki Dnia z Nocą {31 Październik}
- Świeto dziekczynienia {01 listopad}
- Rocznica Powstania Stada Lwiej Ziemi- {07 Styczeń}

Święty Krąg
  Odbywaja sie tu wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia stada i nie tylko, wszelakie święta, zabawy, a także przekazywanie mocy itp.
  "Witaj przybyszu, stoisz właśnie przed wielką bramą, której napisz głosi ' Pokój, tym którzy mają czyste serca. Wojna, tym którzy krwi tylko pragną', brama jest zakończona łukiem, na którym w specjalnym miejscu umieszczany jest diament w kształcie słońca, jest to symbol Lwiej Ziemi i tylko lwy z tego stada mają prawo przejść przez nią. Masz czyste serce? W takim razie idź dalej. Wchodząc czujesz pozytywną energię, która wręcz napełnia Cię pogodą ducha, słodka woń traw i kwiatów powoduje, że uśmiech sam wykwita na twym pysku. Teren ten wygląda niemal jak raj, pełen kolorowych motyli, ptaków, drzew z przeróżnymi owocami. Idąc dalej, odczuwasz jedynie spokój w tym miejscu nie ma trosk, nie ma smutków czy problemów. Dostrzegasz niedaleko przed sobą potężny budynek, a raczej ruiny budynku, podchodząc bliżej dostrzegasz, że jedna cześć budynku jest zachowana doskonale, jest to świątynia. Kolumny podpierające dasz świątyni są ze złota, ozdobione winoroślami, w głębi świątyni znajduje się wielki kamienny ołtarz, za którym jest posąg Boga Ra. To właśnie w tym miejscu lwy z tego stada składają ofiar swemu bogu, modlą się do niego i dziękują za dary, jakimi ich ofiaruje."

  W tym właśnie miejscu odbywa się przekazywanie mocy przez przodków dla aniołów lub hetmanów, a także mianowanie na Króla, Królową. Wiadomo, przecież, że moce nie biorą się nie wiadomo skąd prawda? Szaman lub lew przeznaczony do tego, odprawia rytuał "oczyszczenia" i"nadania", w którym prosi dawnych przodków o pojawienie się, aby byli łaskawi obdarzyć nowego lwa swymi łaskami i raczyć oddać mu moce, potrzebne do czynienia czystego dobra. Cały ten rytuał sprawiłby również, że znaki na kamieniach, które tworzą krąg, rozświetla złote światło, zwiastujące przybycie dawnych władców. Każdy przodek oddaje inną cechę namaszczanemu lwu. Ahadi - Wytrwałość, Mohatu - Inteligencję, Mufasa - Siłę, Simba - Sprawiedliwość, Summer - Miłość. Następnie Szaman nacina lwu łopatki ostrym narzędziem dość głęboko, bolesna to operacja jednak potem za sprawą kolejnej modlitwy prosiłby, któregoś z przodków, aby oddał lwu skrzydła, aby mógł z góry obserwować wszystko jak na Anioła przystało:
  'Duch wpatrując się w oczy przyszłego Anioła, wyczytywał z jego wzroku wszystkie emocje jakie nim targały; strach, ból, radość ... oceniał, czy owy kandydat nadaje się, aby czynić tak wielką funkcję. W ten wyrwał ze swoich skrzydła dwa pióra, który wkul w nacięte rany lwa, pióra powoli zagłębiały się w ranę, sprawiając tym samym jeszcze większy ból. - Niech te pióra dadzą ci możliwość wbicia się w ponad chmury, abyś mógł/mogła pomóc wszystkim potrzebującym. - mruknął duch swym potężnym władczym tonem, wpatrując się w lwicę/lwa twardym, ale i dumnym spojrzeniem. Pióra, które całkiem wsiąknęły w rany lwa, spowodowały wielką falę bólu, która rozniosła się po ciele lwa/lwicy powodując utratę przytomności. Z ran powoli zaczynały wyrastać małe wypustki skrzydeł, po niedługim czasie skrzydłom wyrosły całkowicie, zabrudzone krwią, ale sprawne. Gdy lew po raz pierwszy rozprostowuje skrzydła magiczna ich moc oczyszcza pierze z krwi, lew przestaje także czuć ból związany z ich wyrośnięciem.'


Totemy
  Dary od przodków które są swego rodzaju wyróżnieniem dla poszczególnych lwów z Lwiej Ziemi. Na każdy totem pracuje się inaczej i inaczej się go zdobywa. Totemy pozytywne, czyli wszystkie te które posiadają dobre cechy (jeżeli totem będzie negatywny zostanie to dopisane do jego opisu), a w przypadku totemów złych, negatywnych można go odebrać gdy lew zdobędzie jakiś pozytywny totem na przykład Dumę.


Nadanie totemu
  Gdy wybrany przez władce godny lew ma otrzymać swój totem udaje się on wraz z Szamanem do Świętego Kręgu. Tylko w tym miejscu duchy przodków i natury są zdolne natchnąć wybrańca esencją jego duchowego totemu.
  Szaman odpowiednio do każdego totemu przygotowuje zioła, oraz inne ingrediencje które pomogą w przelaniu mocy totemu do ciała lwa. Oznacza to że szaman musi zebrać na wyprawie przed obrzędem wszystkie potrzebne składniki.
  W centrum kręgu zostaje rozpalone ogromne rytualne ognisko. Gdy już wszystko jest przygotowane, Szaman odprawia rytuał, pieśnią i tańcem (odpowiednim i innym dla każdego totemu) dziękuje duchom za ich opiekę, prosząc jednocześnie o szczególne błogosławieństwo dla wybrańca. Na kocu ceremonii tuż przed nadaniem totemu Szaman wrzuca wszystkie składniki do ogniska, tak aby duchy przekazały przypisywaną totemowi moc naznaczonemu Lwu.


Spis ziół, ingrediencji, tańców i śpiewów:

Tembo (Słoń)- Owoc Baobabu, kość Słonia. Ruchy w tańcu przypominają poruszanie się słonia, szaman stąpa wolno i ociężale przenosząc ciężar ciała z łapy na łapę. Śpiew jest głośny, szaman modeluje swój głos na gruby baryton, słowa pieśni wręcz przedzierają się przez ciało naznaczonego który odczuwa dudnienie w swej piersi.

Duma (Lampart)- Gałązka Akacji, wąs Lamparta. Taniec jest niezwykle finezyjny, żwawy i pełen gracji, widz jest oszołomiony tą płynną grą ruchu, wszystkiego dopełnia rytmiczny śpiew, całość łączy się w tak idealny sposób że budzi tylko szczery podziw.

Nyani (Pawian)- Liść Bananowca, Termity, sierść Pawiana. Każdy dobrze zna małpie ruchy, taniec naczelnych jest jedyny w swoim rodzaju, kto wie czy nie jednym z najtrudniejszych do odegrania. Szaman stając na tylnych łapach odwzorowuje Małpie ruchy, zgodnie z rytmem wymachując przednimi łapami. Śpiew jest niezwykle radosny, przeplatany okrzykami i przerwami, bo wiedzieć wam trzeba że cale to choć z pozoru chaotyczne działanie jest jak najbardziej przemyślane.

Moat (Fosa)- Pieprz, pazur Fossy. Fossy to przebiegłe stworzenia, takie więc są i ruch w tańcu, niespodziewane zwroty, agresja, świst pazurów i ogona w powietrzu. Cały tanieć na myśl przywodzi podchody, a pomrukiwanie i warczenie w śpiewie tylko utwierdza w przekonaniu iż talizman tego zwierzęcia nie jest powodem o chluby.

Tai (Orzeł) - Cynamon, pióro Orła. Kolejne wyzwanie dla Szamana, taniec Orła jest niczym balet, skoki i pozycje z rozpostartymi przednim łapami nadają mu lekkość, zwiewność, prawie tak jakby płynął w powietrzu. Śpiew jest niczym wiatr, od czasu do czasy przeszywany wysoko tonowanym okrzykiem, niczym nawoływanie Orła szybującego po nieboskłonie.

Mbuni (Struś)- Imbir, pióra Strusia. Taniec strusia jest zmysłowym pokazem, w którym szaman wykorzystuje kilka piór tego ptaka, kołysząc się i dokonując nagłych zwrotów prawie hipnotyzuje przyszłego posiadacza totemu, sam struś ów taniec prezentuje swej wybrance. Taniec miłości dopełnia łagodna pieśń, tupnięcia i kłapnięcia zębami.

Ombe (Wół)- Owoc Durianu, róg Wołu. Krowa jak to krowa, jej taniec nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, brak w nim finezji, czy nawet rytmu, Szaman potrząsa głową trzymając przyciśnięty do skroni róg. Sam śpiew jest niczym ryk wołu, dosłownie i choć nikt nie powie majestatyczny niczym wół, ten totem jest jak najbardziej powodem do chwały.

Hond (Pies)- Trawa, Psi ogon. Agresywne i ciągle powarkujące psy, niczym innym więc nie jest ich taniec, Szaman rzuca się w chaotycznym tańcu, powarkując obnażając kły i chłoszcząc jednocześnie przyszłego właściciela totemu Psim ogonem. Nieprzyjemny rytuał, nieprzyjemny totem, nadawany niezbyt lubianym lwom.


Totemy:


Tembo (Słoń) - Największe zwierze jakie kiedykolwiek stąpało po wyschniętych rejonach Afryki to słoń. Jest to niezwykle wytrzymałe zwierze które za wodą kilkadziesiąt kilometrów, a przy martwym kompanie pozostają niezwykle długo, jakby się żegnając. Słoń to zwierze stadne, tak samo jak lwy. Symbolika:
  Potęga - Swymi rozmiarami imponuje każdemu, bowiem jest to największe zwierze lądowe, więc rzadko kto, ba, nikt nie może powalić dorosłego i zdrowego słonia.
  Wytrzymałość - Słoń to bardzo wytrzymałe zwierze zdolne przejść kilkadziesiąt kilometrów w poszukiwaniu wody, często matki są oddane potomstwo nie pozwalając aby stała im się krzywda. A swoją gruboskórnością pokazują że w życiu trzeba być odpornym.

Totem słonia może uzyskać tylko bardzo poważny i dumny lew który wie na czym stoi, a jednakowoż oddany jest stadu.


Duma (Lampart) - Lampart, niezwykle wygodnickie i zwinne zwierze które upodobało sobie miejsce na drzewie. Ach, gdyby tylko lew był tak zaradny jak on, jego szybkość, to Afrykański odpowiednik lisa. Każdy kto jest zwinny, pełny gracji i wdzięków a zarazem sprytny może otrzymać owy totem. Symbolika:
  Gracja - Nie ma to jak wdzięki krągłości lwicy podczas polowania, jednak jeszcze zwinniejszy jest lampart który poluje na niezwykle szybkie zwierzęta - gazele.
  Spryt - Umysł w fortele obfity to zapewne największa zaleta lamparta, przebiegłego stworzenia, może mądrzejszego nawet od lwa. Mądrze korzystaj z darów a dotrzesz na sam szczyt.

Totem Duma można zyskać tylko gdy lew wykaże się wielkim sprytem i inteligencją, za zarazem wykona swój plan tak zwinnie, jak polująca pantera.


Nyani (Pawian) - Pawian to zwierze która swą mądrością dorównuje nawet lampartowi, może i nawet go przewyższa. Ta małba jest bardzo uduchowiona, legendę dla lwów stanowi przedstawiciel owego gatunku - szaman Rafiki. I dlatego właśnie pawiany to godne zwierzęta. Symbolika:
  Mądrość - Doświadczenie zbierane latami często przekazywane jest z pokolenia na pokolenie, dlatego też tak ważne jest pochodzenie. Jednak doświadczenie zawsze można zdobyć, a wtedy przerodzi się ono w mądrość.
  Odwaga - Prawość to główna cecha naszej armii. Bycie odważnym nie powinno ograniczać się zaledwie do ryzykownych czynów dla samej zabawy, trzeba mądrze dysponować tą umiejętnością.

Pawiana dostaje zwierze niezwykle mądre i odważne, często dowódcy armii, ktoś kto wykazał się właśnie drugą cechą Nyani.


Moat (Fosa) - Fosy to zwierzęta owiane złą sławą, są wredne i niegodziwe, kradną i oszukują, skaczą na niewinnych. Tak, to totem o negatywnym statusie, rzadko kto chce posiadać go w swoim zbiorze. To symbol zła, oszustwa oraz złych myśli. Symbolika:
  Chciwość - Zło i przemoc muszą być czymś spowodowane, w ty przypadku chciwością. To ta cecha zmusiła Skazę do największej zborni. Nikt nie chce właśnie przez tą cechę bratać się z fosą.
  Krętactwo - Kłamstwo rani i często także doprowadza do grobu swego żywiciela, stwórce. Ba, często także ma katastrofalne skutki dla otoczenia, to przez to fosa jest odseparowana od innych. Pozostaje jej jedynie ciche cierpienie.

Moat otrzymują lwy które wyrządziły krzywdę komuś bądź zdradziły stado posiadając złe cechy.


Tai (Orzeł) - Orzeł w miłości i poświęceniu wznosi się ponad czarne chmury i dodaje nadziei która w tych czasach jest niezwykle potrzebna. Ten kto posiada ten totem musi być kimś, kto umacnia w wierze i pomaga podczas niedostatku. Innego wyjścia nie ma, po prostu. Symbolika:
  Wiara - Bo to ona daje widoki na przyszłość. Aby wspomagać w wierze trzeba samemu ją posiadać, ale i pomagać młodszym oraz starszym. Każdy tu jest ważny, nie zależnie od rangi, płci ani wieku.
  Charyzma - Bo siłę przebicia musi posiadać każdy dobry mówca aby zostać wysłuchany. To wszystko zależy od mocy, a przewaga formy nad treścią jest zastraszająca.

Owy totem może zdobyć osoba która wspiera stado w złych czasach i dba aby wiara nie umarła razem z tradycją.


Mbuni (Struś) - Struś, jakże sympatyczne zwierze o wielkim sercu, tak, strusie kochają swoje młode nad życie, są gotowe za nie zginąć, i właśnie dlatego są symbolem rodziny i miłości, ustatkowanego życia. I jak tu nie ulec temu słodkiemu zwierzaczkowi? Jednak gdy zagrozi się ich rodzinie potrafią nawet zabić. Symbolika:
  Miłość - Ach, tak... Miłośc nam przewodzi, miłość w naszym życiu brodzi. Miłośc to nie tylko związek lwa z lwicą, ale jest także bratnia miłość, miłość rodziców do swoich pociech. Nie tylko chodzi tu o jakiś związek małżeński.
  Poświęcenie - Zapał jest najważniejszą rzeczą w życiu, bez ambicji i nawet nie założy się rodziny, tu trzeba jakiejś takiej siły przebicia jak w przypadku orła. Im dalej w górę, tym droga w dół dłuższa, a upadek może nawet zabić, niech to nie gra roli.

Strusia często dostają ustatkowane lwy które założyły rodzinę, mają to, czego pragną, rangę, miłość, wszystko. Im wiedzie się dobrze.


Ombe (Wół) - Krowa często jest zdolna do poświęceń, gotowa jest skoczyć w przepaść całkowicie bezinteresownie. Każdy o tym totemie winien jest stadu oddać życie i skoczyć w ogień nawet za wrogiem, stado to w końcu jedna wielka rodzina. Symbolika:
  Poświęcenie - Poświęcenie to największa cecha bohatera, a wół nim jest. Ono zawsze rośnie w nas, jednak dojrzałe jest gotowe do użycia, jednak poświęcenie musi współgrać z umiejętnościami.
  Talent - Fart? A może doświadczenie? Nikt nie wie co czyni Ombe bohatera. Często nawet on tego nie wie. A może duch stróż? Może to błogosławieństwo boga?

Wół to bohater który uczynił coś niezwykłego, uratował kogoś, wykazał się poświęceniem.


Hond (Pies) - Zły przeciwnik który niegdyś wykorzystywany był do polowań na lwy to oczywiście że pies! Pies warczy, gryzie i rani, jest zgryźliwy i okropny, współpracuje ze złem wcielonym - człowiekiem. Lew nie zna jego dobrych stron, w końcu współpracuje z wrogiem który niegdyś zabijał przedstawicieli gatunku lwa. Symbolika:
  Złośliwość - To główna cecha psa która sprawia że jest negatywnym totemem. Każdy pies nie ma przyjaciół i jest wrogo nastawiony nawet do stada. Nikt nie powinien ufać osobie z totemem Honda.
  Nieczułość - Znieczulica to poważna choroba z której mało kto się może wyleczyć, ot. Zaślepione własnym ego psy idą do celu po trupach, a co jeśli do niego nie dojdą? Nikt tego nie wie, każdy w końcu reaguje inaczej.

Aby stać się psem trzeba być nieczułym i złośliwym w stosunku do innych.

_________________
<center>
Jumping!!! Yes, oh ride on time
Reach for it, make a sound, go for it One more time

The shouting voice of that guy is revived
I want to try a love like that Get on time

I can fly You can fly is there a prohibition to flying?
Yeah all right!

Because being cute isn't enough BURNING HIT TIME

Let's talk about the important dream, embrace your trembling heart

that moment you had been always longing for, you can't catch it easily
however are you fully prepared yet? let's go!

and we will carve a new story forever run off and
dive Show me Fly the sky
</center>

<tr><center></center></tr>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Lwiej Ziemi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group