Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Konkurs na nowy Opis Stada

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Lwiej Ziemi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miyuki
Gość

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 11:23 pm    Temat postu: Konkurs na nowy Opis Stada Odpowiedz z cytatem

Powinien zawierać hymn, opisy przywódców (nowych też), Opis Stada,Opis Terenu,Powitanie.Reszta według gustu i jak kto chce.
Wygląd całości: pogrubioną czcionkę, logo, kolor itp.

Czas do 25 lutego 2010 roku.


Nagroda:
I miejsce- pochwała i 20PD
II miejsce- 15 PD
III miejsce- 10 PD
Powrót do góry
Kitana
Gość

PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

STADO LWIEJ ZIEMI

HYMN
"Duch żyje w nas."

Noc, z dala wzywa Cię duch życia,
Mamela.
Nic, nie przeszkodzi Ci już,
nie trać wiary w swą moc, ooo,
w swą moc.

Duch żyje w nas.
Duch nami lśni.
Pilnuje z nieba
biegu nocy, dni.
Na straży prawdy,
na straży praw.
W twoim spojrzeniu.
Duch żyje w nas.

Duch żyje w nas
.

OPIS TERENU
Tereny Lwiej Ziemi, to piękne równinne tereny oświetlone afrykańskim słońcem. Pełno jest tu zwierzyny, oraz wody do picia. Najważniejszym miejscem na Lwiej Ziemi jest oczywiście Lwia Skała - siedziba Rodziny Królewskiej, oraz pozostałych członków stada. Znajduje się ona w północno zachodniej części Lwiej Ziemi. Na zachodzie znajduje się Sawanna - miejsce w którym jest pełno zwierzyny i miejsce w którym Lwioziemcy polują. Niedaleko sawanny znajduje się wzgórze - idealne miejsce w którym dorosłe lwy mogą odpocząć i porozmawiać, a lwiątka mogą się bawić. Na południowym wschodzie znajduje się Ognisty Las - miejce pełne życia, gdzie rosnie wiele roślin, także niespotykanych. Północno wschodnią część terenów zajmuje wąwóz - ciche, ale i dość niebezpieczne miejsce. To właśnie tam zginął Mufasa - jeden z władców LZ. Przez tereny Lwiej Ziemi płynie Słoneczna Rzeka - miejce w którym można ugasić pragnienie.

OPIS STADA
Stado Lwiej Ziemi jest dobrym stadem. Ich głównymi cechami są: odwaga, honor, uczciwość, sprawiedliwość i prawda. Lwioziemcy unikają walk i wojen, ale jak już muszą walczyć, to właśnie w imię odwagi, honoru, uczciwości, sprawiedliwości i prawdy. Zawsze stają w obronie słabszych i pomagają im, gdy zajdzie taka potrzeba. Zawsze stają w obronie tradycjii i obyczajów swojego stada.

POWITANIE STADNE
Hodi (w języju Swahili oznacza witaj). Dodatkowo członkowie stada muszą skinąć łbem przywódcy

MOTTO STADA
Każdy świt daje nam nową nadzieję

OPISY PRZYWÓDCÓW
Nie znamy pierwszych władców Lwiej Ziemi. Oto opisy znanych nam przywodców:

Mohatu - Pierwszy przywódca Lwiej Ziemi, którego pamiętamy. Był ojcem Ahadiego, dziadkiem Mufasy i Skazy, pradziadkiem Simby. Był dobrym królem, ktory wspaniale rzadził królestwem Lwiej Ziemi, szanował swoich poddanych i prawa swojego Stada.


Ahadi - Kolejny przywódca Lwiej Ziemi. Ojciec Mufasy i Skazy, dziadek Simby. Podobnie jak jego ojciec, był dobrym władcą i kochał swoją rodzinę. Jego partnerką i królową Lwiej Ziemi byla lwica o imieniu Uru.


Mufasa - Po śmierci Ahadiego, to własnie on zasiadł na tronie Lwiej Ziemi. Mufasa to mądry i sprawiedliwy król Lwiej Ziemi, ojciec Simby i brat Skazy. Potężny i majestatyczny, jest idealnym rodzicem i mężem. Niezmiernie kocha swojego synka i bardzo się o niego troszczy. Jest dla niego wyrozumiały, ale czasami również surowy. Pragnie jak najlepiej przygotować Simbę do roli przyszłego króla, udzielając mu niezbędnych lekcji. Cieszy się ogromym szacunkiem, skwapliwie wykonuje wszystkie obowiązki króla (jak np. pilnowanie granic Lwiej Ziemi przed hienami). Razem ze swoją partnerką, Sarabi sprawował władzę nad Lwimi Terenami.


Skaza - Naprawdę nazywał się Taka. Po zabójstwie swojego brata, Mufasy i wygnaniu Simby z Lwiej Ziemi, ogłosił się królew tejże krainy. Przekonany o śmierci Simby wprowadza despotyczne rządy i doprowadza krainę do ruiny. Skaza jest podły, przebiegły oraz sprytny, jednak w decydującym starciu odwracają się od niego nawet jego najbliżsi współpracownicy. Osłabiony przez Simbę i zdradzony przez hieny, ginie przez nie zamordowany


Simba - Syn Mufasy, kolejny władca Lwiej Ziemi. Jego ojciec, król Mufasa, zostaje podstępnie zabity i w tym momencie kończy się beztroskie dzieciństwo Simby. Na rozkaz złego wuja Skazy udaje się na wygnanie. Wędrując przez pustynie Simba zostaje uratowany przez Timona i Pumbę, którzy zostają jego najlepszymi przyjaciółmi. Od tej pory żyją we trójkę w dżunglii pod hasłem "hakuna matata" - żadnych zmartwień, aż do czasu, kiedy Simba spotyka Nalę - swoją najlepszą przyjaciółkę z dzieciństwa. Lwica uświadamia mu, że musi wrócić na Lwią Ziemie, aby ratować zrujnowane królestwo spod despotycznych rządów Skazy. Jako dziecko Simba jest bardzo wesoły, ciekawski (wyprawa na cmentarzysko słoni) i pomimo wielkiej miłości do ojca, nie zawsze się go słucha. Potrafi jednak zrozumieć swój błąd i przyznać się do winy. Gdy dorasta i spotyka Nalę, Simba wyraźnie się zmienia. Pod wpływem wielkiej miłości do dawnej towarzyski zabaw staje się bardziej dojrzały i odpowiedzialny. Bohatersko rozprawia się ze Skazą i hienami, po czym wstępuje na tron Lwiej Ziemi. Razem z nim rządziła jego najbliższa przyjaciółka, później jego partnerka, Nala.


Kiara - Córka Simby i Nali, po śmierci jej ojca, razem z jej partnerem Kovu i siostrą Summer sprawuje władzę na Lwiej Ziemi. Dobrze i sprawiedliwie rządzi tą kreiną, lecz chce pomścić Simbę, który został zabity przez członków Stada Złej Ziemi.


Miyuki i Kiba - Wybrani przez stado obecni przywódcy Stada Lwiej Ziemi. Pomimo, iż oboje są dość młodzi, to i tak dość dobrze sobie radzą nad sprawowaniem władzy nad Lwią Ziemią...


ZNAMIONA STADA LWIEJ ZIEMI
1. Kształt.
Znamię w stadzie ma kształt słońca w zenicie, tudzież wschodzącego. Od tego zależałaby długość jego promieni. W każdym razie – słońce.
2. Zapach.
Jako, że Lwia Ziemia kojarzy się z sawanną, woń znamienia winna przywodzić na myśl to właśnie miejsce. Sawanna jest uboga w roślinność więc zapach suchych traw, czy baobabu szybko zostaje z nią kojarzony.
3. Barwa.
Ustosunkowana do umaszczenia danego osobnika, który ma mieć wykonywane znamię. Kolory w odcieniach żółci, pomarańczy, brązu lub też bordo.
4. Znaczenie.
Wschód słońca, to nowy dzień, może więc wiązać się z nowymi nadziejami, drogowskazem, czy jasnością umysłu. Kojarzy się też z harmonią, energią wewnętrzną i ciepłem, a więc otwartością na innych. Słońce jest także symbolem prawdy, początku (wiele lwów wywodzi się z LZ), słowa, wolnej woli, wierności.
5. Nadawanie.
Szaman przygotowuje maź o gęstej konsystencji i odpowiednim kolorze z roślin wszelakich, owoców, czy kwiatów. Następnie nadaje zapach poprzez wyciśnięcie aromatycznych olejków. Ostatnim etapem jest malowanie, gdyż wiadomo - stado dobre. W razie zdrady, lwy robiłyby szramy na znamieniu i to właśnie miejsce sugerowałoby, że osobnik zdradził. Przez dokonanie ran, wytworzenie znamienia innego stada w tym miejscu byłoby znacznie bardziej bolesne. A miejsce, w którym tworzy się znamię? Łopatka, barku, bądź bok.


RANGI SPECJALNE STADA LWIEJ ZIEMI
Archanioł (max.1)
Najsilniejsza ranga, dowódca, potrafi dwa razy w tygodniu przejąć dowolną właściwość Anioła Wolności lub Anioła Przeznaczenia. Dodatkowo posiada zdolności medyka. Udziela swym towarzyszom błogosławieństw, które dodają im po 10 pkt. siły i zręczności na 10 postów. Przewiduje przyszłość, choć nie zawsze trafnie. Ma skrzydła.

Anioł Wolności (max.2)
Lew posiadający skrzydła. Raz na dwa tygodnie może uwolnić z lochów jednego lwa/lwice (wyłącznie ze swego stada). Raz w tygodniu może stać się niewidzialny i/lub przybrać postać dowolnego zwierzęcia. Raz na dwa tygodnie może przywołać błysk światła, który odejmuje po 20 punktów zdrowia wrogim istotom, które znajdują się w jego otoczeniu. Ma zdolność stworzenia na 10 postów swych dwóch klonów, które podlegają jego rozkazom.

Anioł Przeznaczenia (max.3)
Umie czytać w myślach (Nie można spekulować wtedy tylko, jeżeli jeśli ktoś napisze wyraźnie, powiedzmy kursywą, co myśli.) Raz na tydzień może także wymazać jakieś wspomnienie, zamiar czy plan z umysłu wroga. Powraca ono do niego dopiero po dwóch dniach. Umie również opętać innego lwa na pięć postów. Używa telepatii, za jej pomocą może porozumiewać się z dowolną istotą, także zmarłą. Może unieruchomić przeciwnika na 5 postów. Raz na tydzień pozbawia wzroku wybraną osobę na 12 godzin.


Ostatnio zmieniony przez Kitana dnia Sob Lut 20, 2010 10:03 pm, w całości zmieniany 19 razy
Powrót do góry
Shun
Archanioł
Mistrz Gry
<b>Archanioł</b><br><i>Mistrz Gry</i>


Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 3662

PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja zrobiłam taki obrazek.
<center>

_________________
<center>


Avatar (c) daanzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Allocation
Samotnik
<b>Samotnik</b>


Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 3395

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<center></center>


  Kiedy Ziemia ta zaczynała żyć
  Rzeki miały słodki smak
  Teraz chcemy by mogło znów tak być
  Niechaj brata wspiera brat
  Jesteśmy dumni z naszej ojczyzny
  Dom naszych przodków i z krwi naszej ród
  Stado Lwiej Ziemi każdą klęskę przetrzyma
  I żar naszych płonących serc stopi każdy lód


<center>Opis Stada</center>
  Co sieje wiatr...


Lwia Ziemia to bardzo stare stado, jedno z najstarszych... Charakteryzuje się niezwykłą wprost dobrocią oraz zdolnością wybaczania... Dla nich ważna jest dobroć, solidarność i współpraca w drużynie... Lwy z tego stada są miłe, uczynne, solidarne, optymistyczne oraz sprawiedliwe, lecz potrafią pokazać pazury, a wtedy lepiej nie zadzierać z nimi... Wiele zmarłych właśnie myślało, że są niegroźni... To stado posiada bogate wprost tradycje i obyczaje ludowe, kultywowane przez kolejne pokolenia... Wszyscy żyją w Wielkim Kręgu Życia. Zabijają, by przeżyć, i tylko w razie konieczności... Nawet w czasie polowań wolą słabsze zwierzęta, niż te w pełni sił. Jedna, wielka Rodzina...

<center>Tereny Stada</center>
  Każdy odnajdzie swe miejsce...


Tereny nasze znajdują się na miękkiej złocistej równinie, gdzie zawsze jest coś do picia i polowania, rozświetla je afrykańskie słońce.Lwia Ziemia położona jest w przeciwieństwie do innych stad na najważniejszych i najbardziej
urodzajnych ziemiach w lwiej krainie.
Cale tereny wokół ogromnej, monumentalnej Lwiej Skały pokryte są bujną sawanna.
Można też zwiedzić wielki wąwóz, który ma swoja niezbyt radosna historie która
wpłynęła na losy cale Lwiej Ziemi, skalisty, głęboki i niebezpieczny,
małym lwiatkom nie polecane jest się tam zapuszczać.
Przez całą lwią krainę biegnie też długa rzeka która tworzy okrąg zwany wodopojem.Znak rozpoznawczym jest Lwia Skała - ogromna skala zawsze rozjaśniona promieniami słońca padającymi na nią ze wszystkich stron. Skała widoczna jest z każdego miejsca na lwiej ziemi i przy jej granicach, a nawet i poza nimi. Jej wielkość i lokalizacja sprawia ze można z niej w porę dostrzec zbliżające się niebezpieczeństwo.Jest główną siedzibą rodziny królewskiej oraz innych lwów zamieszkujących lwią ziemie.Na naszych terenach znajduje się również; Słoneczna Rzeka - Miejsce to jest rozległe i przepływa przez sam środek terenów lwiej ziemi. Częste miejsc spotkań towarzyskich i jedyne w którym można ugasić pragnienie.Znajduję się tu sporo roślin, co dodaje uroku temu miejscu.Woda jest pitna, więc spokojnie można z niej pić.Częste miejsce zabaw lwiątek.
Wzgórze - Ulubione miejsce zabaw lwiątek, a dla dorosłych doskonały teren na odpoczynek.Matki opiekują się swymi pociechami i nauczają.Ma te miejsce wiele zalet! można zobaczyć wszystkie tereny, podobnie jak na Lwiej Skale.Spokojne miejsce.
Ognisty Las - Owy las jest lasem pełnym życia, w którym drzewa rosną tak, by słońce miało swobodny dostęp. Rosną tu niezliczone gatunki roślin, niespotykane nigdzie indziej.Możemy tu zobaczyć wszystkie drzewa iglaste i liściaste.Nie wiadomo, czemu nazwa nosi ognisty.Może dlatego, iż w dawnych czasach na tym tereni wybuchł wielki pożar, niszcząc wszystko? kryje wiele tajemnic.Znajduję się tu także miejsca takie jak lochy lwioziemskie, grota medyka i wyprawy po zioła, leki.
i Wąwóz - Miało tu kiedyś miejsce zdarzenie, które na zawsze zmieniło życie królewskiej rodziny.Zwykle w wąwozie jest cicho i niebezpiecznie, czasem przebiega tędy przepłoszone stado, a czasem w obfitych opadów cała obecna tam pusta przestrzeń zalewa się wzburzona woda.Nie przebywają tutaj lwiątka, gdyż niewiele stamtąd wróciło.Unikamy go jak ogień.

<center>Władza</center>
  Okres panowania władcy jest jak słońce - wschodzi i zachodzi.


Teraźniejsi Władcy
&
Wybrańcy Summer i Kiary, Miyuki Kiba.
Teraz oni sprawują tutaj władze, pomimo tego, że są jeszcze młodzi i niedoświadczeni.Warto dodać, że Miyuki jest córką Raisy, wnuczką Summer i prawnuczką Simby.Kiba nie ma powiązana z rodziną królewską.Ich historia dopiero się zaczyna...

Dawni Władcy

Założyciele Stada, Ahadi i Uru
Ahadi i Uru, pierwsi władcy, w tym założyciele stada, Lwiej Ziemi.Poznali się w wieku lwiątek, zaś wątek miłości rozpoczął się w wieku nastoletnim.Na początku byli to samotnicy, oboje byli sobie bliski.Nie należeli do żadnego stada, a potrzebowali schronienia.Stworzyli swe stado na wielkiej skale, toteż właśnie z tego nazwa ''Lwia Skała''.Byli sprawiedliwi, charakterem są krótko mówią dobrzy.Wydali na świat dwóch synów, Mufase, oraz Takę, zwanego dziś Skazę.


Syn Ahadiego i Uru, Mufasa oraz jego partnerka, Sarabi
Po śmierci Ahadiego, to własnie on zasiadł na tronie Lwiej Ziemi. Mufasa to mądry i sprawiedliwy król Lwiej Ziemi, ojciec Simby i brat Skazy. Potężny i majestatyczny, jest idealnym rodzicem i mężem.Niezmiernie kocha swojego synka i bardzo się o niego troszczy. Jest dla niego wyrozumiały, ale czasami również surowy. Pragnie jak najlepiej przygotować Simbę do roli przyszłego króla, udzielając mu niezbędnych lekcji. Cieszy się ogromym szacunkiem, skwapliwie wykonuje wszystkie obowiązki króla (jak np. pilnowanie granic Lwiej Ziemi przed hienami). Razem ze swoją partnerką, Sarabi sprawował władzę nad Lwimi Terenami.


Simba i Nala
Syn Mufasy, kolejny władca Lwiej Ziemi. Jego ojciec, król Mufasa, zostaje podstępnie zabity i w tym momencie kończy się beztroskie dzieciństwo Simby. Na rozkaz złego wuja Skazy udaje się na wygnanie. Wędrując przez pustynie Simba zostaje uratowany przez Timona i Pumbę, którzy zostają jego najlepszymi przyjaciółmi. Od tej pory żyją we trójkę w dżungli pod hasłem "hakuna matata" - żadnych zmartwień, aż do czasu, kiedy Simba spotyka Nalę - swoją najlepszą przyjaciółkę z dzieciństwa. Lwica uświadamia mu, że musi wrócić na Lwią Ziemie, aby ratować zrujnowane królestwo spod despotycznych rządów Skazy. Jako dziecko Simba jest bardzo wesoły, ciekawski (wyprawa na cmentarzysko słoni) i pomimo wielkiej miłości do ojca, nie zawsze się go słucha. Potrafi jednak zrozumieć swój błąd i przyznać się do winy. Gdy dorasta i spotyka Nalę, Simba wyraźnie się zmienia. Pod wpływem wielkiej miłości do dawnej towarzyski zabaw staje się bardziej dojrzały i odpowiedzialny. Bohatersko rozprawia się ze Skazą i hienami, po czym wstępuje na tron Lwiej Ziemi. Razem z nim rządziła jego najbliższa przyjaciółka, później jego partnerka, Nala.

&
Kiara i Summer
Dwie siostry, Kiara i Summer, córki Simby i Nali, weszły na tron zaraz po śmierci swych rodziców.Na początku to Kiara sprawowała władzę, wraz z swym partnerem, Kovu, który zginął w obronie stada.Z natury byli obdarzone niezwykła dobrocią serce, sprawiedliwości, oraz życzliwości.

<center>Motto</center>
  także słów parę


"Ludzie postępują nielogicznie, nierozumnie i samolubnie
Kochaj ich mimo wszystko!
Jeśli czynisz dobro, oskarżą cię o egocentryzm.
Czyń dobro mimo wszystko!
Jeśli odnosisz sukcesy, zyskujesz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów
Odnoś sukcesy mimo wszystko!
Twoja dobroć zostanie zapomniana już jutro
Bądź dobry mimo wszystko!
To co budujesz latami, może runąć w ciągu jednej chwili.
Buduj mimo wszystko!
Ludzie potrzebują pomocy, mogą cię jednak zaatakować kiedy im pomożesz.
Pomagaj mimo wszystko!
Dawając ludziom to co najlepsze otrzymujesz ciosy
Dawaj ludziom to co masz najlepsze mimo wszystko!"

<center>Hymn</center>

"Odkąd los rzucił nas tu na Ziemię,
Olśniewa wzrok słoneczny blask.
Jest tu więcej dróg, niż ktoś przejść by je mógł,
Więcej spraw, niż ogarnąć się da.

Istnienia sens jak pojąć, gdy
Wokół nas niezbadany lśni ląd?
Ale słońca twarz hen w nieba lazur się pnie
To lśniąc, to nie, w nieskończony ciąg.

Wieczny życia krąg,
Co prowadzi nas
Przez rozpaczy mrok,
W nadziei blask

Aby dojść do tych dróg,
Własnych i pisanych
W ten wspaniały,
Wieczny życia krąg"

<center>Przywitanie Stadne</center>
  "Dzień dobry" po Lwioziemsku...


Witamy i żegnamy się słowem ''Ruve''

<center>Rangi specjalne stada</center>

Shun
Archanioł
Najsilniejsza ranga, dowódca, potrafi dwa razy w tygodniu przejąć dowolną właściwość Anioła Wolności lub Anioła Przeznaczenia. Dodatkowo posiada zdolności medyka. Udziela swym towarzyszom błogosławieństw, które dodają im po 10 pkt. siły i zręczności na 10 postów. Przewiduje przyszłość, choć nie zawsze trafnie. Ma skrzydła.

Allocation i Morgoth
Anioł Wolności
Lew posiadający skrzydła. Raz na dwa tygodnie może uwolnić z lochów jednego lwa/lwice (wyłącznie ze swego stada). Raz w tygodniu może stać się niewidzialny i/lub przybrać postać dowolnego zwierzęcia. Raz na dwa tygodnie może przywołać błysk światła, który odejmuje po 20 punktów zdrowia wrogim istotom, które znajdują się w jego otoczeniu. Ma zdolność stworzenia na 10 postów swych dwóch klonów, które podlegają jego rozkazom.


Anioł Przeznaczenia
Umie czytać w myślach (Nie można spekulować wtedy tylko, jeżeli jeśli ktoś napisze wyraźnie, powiedzmy kursywą, co myśli.) Raz na tydzień może także wymazać jakieś wspomnienie, zamiar czy plan z umysłu wroga. Powraca ono do niego dopiero po dwóch dniach. Umie również opętać innego lwa na pięć postów. Używa telepatii, za jej pomocą może porozumiewać się z dowolną istotą, także zmarłą. Może unieruchomić przeciwnika na 5 postów. Raz na tydzień pozbawia wzroku wybraną osobę na 12 godzin.

_________________
[list][/list:u]


Ostatnio zmieniony przez Allocation dnia Sro Lut 24, 2010 7:00 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fisana
Gość

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 9:00 pm    Temat postu: Opis Odpowiedz z cytatem

Hymn

Przychodzimy na świat tak bezradni
I Słońce posyła nam swój dar.
I z każdym dniem nowy spełnia się sen,
Z każdym snem życie nabiera barw.
I każdy z nas już czuje zew,
Z każdą chwilą i ze wszystkich stron
przybywamy na znak, wiemy, że właśnie tak
Wiruje w nas, wieczny życia krąg.

Bo początek już jest,
Miłość, żal i gniew
Jeden mają rytm,
Jak noc i dzień.
Tutaj każdy z nas
swe odnajdzie miejsce
a krąg życia, krąg życia niech trwa!Bo początek już jest,
Miłość, żal i gniew
Jeden mają rytm,
Jak noc i dzień.
Tutaj każdy z nas
swe odnajdzie miejsce
a krąg życia, krąg życia niech trwa!

Opis stada


Lwia Ziemia była pierwszą ziemią.Panuje tu na zazwyczaj pokój,miłość,przyjaźń.Lwy z tego stada są sprawiedliwe i odważne.Lepiej jednak z nimi nie zadzierać,stado lwiej ziemi umie się bronić.Duchy zmarłych czasami odwiedzają Lwią ziemie.Roi się tu od tradycji.Zabijamy ale tylko kiedy to konieczne,nawet w czasie polowań wolą słabsze zwierzęta, niż te w pełni sił,lecz jesteśmy wielką,jedną rodziną

Tereny nasze znajdują się na miękkiej złocistej równinie, gdzie zawsze jest coś do picia i polowania, rozświetla je afrykańskie słońce. Znak rozpoznawczym jest Lwia Skała - ogromna skala zawsze rozjaśniona promieniami słońca padającymi na nią ze wszystkich stron. Skała widoczna jest z każdego miejsca na lwiej ziemi i przy jej granicach, a nawet i poza nimi. Jej wielkość i lokalizacja sprawia ze można z niej w porę dostrzec zbliżające się niebezpieczeństwo.Jest główną siedzibą rodziny królewskiej oraz innych lwów zamieszkujących lwią ziemie.Na naszych terenach znajduje się również; Słoneczna Rzeka - Miejsce to jest rozległe i przepływa przez tereny lwiej ziemi. Częste miejsc spotkań towarzyskich i jedyne w którym można ugasić pragnienie.Znajduję się tu sporo roślin, co dodaje uroku temu miejscu.Woda jest pitna, więc spokojnie można z niej pić.Częste miejsce zabaw lwiątek.
Wzgórze - Ulubione miejsce zabaw lwiątek, a dla dorosłych doskonały teren na odpoczynek.Matki opiekują się swymi pociechami i nauczają.Ma te miejsce wiele zalet! można zobaczyć wszystkie tereny, podobnie jak na Lwiej Skale.Spokojne miejsce.
Ognisty Las - Owy las jest lasem pełnym życia, w którym drzewa rosną tak, by słońce miało swobodny dostęp. Rosną tu niezliczone gatunki roślin, niespotykane nigdzie indziej.Możemy tu zobaczyć wszystkie drzewa iglaste i liściaste.Nie wiadomo, czemu nazwa nosi ognisty.Może dlatego, iż w dawnych czasach na tym tereny wybuchł wielki pożar, niszcząc wszystko? kryje wiele tajemnic.Znajduję się tu także miejsca takie jak lochy lwioziemskie, grota medyka i wyprawy po zioła, leki.
i Wąwóz - Miało tu kiedyś miejsce zdarzenie, które na zawsze zmieniło życie królewskiej rodziny.Zwykle w wąwozie jest cicho i niebezpiecznie, czasem przebiega tędy przepłoszone stado, a czasem w obfitych opadów cała obecna tam pusta przestrzeń zalewa się wzburzona woda.Nie przebywają tutaj lwiątka, gdyż wiele tam zginęło.Unikamy go jak ogień.

Motto
Nie każdy świt daję radość lecz każdy świt daje nam nową nadzieję.

przywitanie stadne
Heute

Rangi specjalne
Archanioł
Najsilniejsza ranga, dowódca, potrafi dwa razy w tygodniu przejąć dowolną właściwość Anioła Wolności lub Anioła Przeznaczenia. Dodatkowo posiada zdolności medyka. Udziela swym towarzyszom błogosławieństw, które dodają im po 10 pkt. siły i zręczności na 10 postów. Przewiduje przyszłość, choć nie zawsze trafnie. Ma skrzydła.


Anioł Wolności
Lew posiadający skrzydła. Raz na dwa tygodnie może uwolnić z lochów jednego lwa/lwice (wyłącznie ze swego stada). Raz w tygodniu może stać się niewidzialny i/lub przybrać postać dowolnego zwierzęcia. Raz na dwa tygodnie może przywołać błysk światła, który odejmuje po 20 punktów zdrowia wrogim istotom, które znajdują się w jego otoczeniu. Ma zdolność stworzenia na 10 postów swych dwóch klonów, które podlegają jego rozkazom.


Anioł Przeznaczenia
Umie czytać w myślach (Nie można spekulować wtedy tylko, jeżeli jeśli ktoś napisze wyraźnie, powiedzmy kursywą, co myśli.) Raz na tydzień może także wymazać jakieś wspomnienie, zamiar czy plan z umysłu wroga. Powraca ono do niego dopiero po dwóch dniach. Umie również opętać innego lwa na pięć postów. Używa telepatii, za jej pomocą może porozumiewać się z dowolną istotą, także zmarłą. Może unieruchomić przeciwnika na 5 postów. Raz na tydzień pozbawia wzroku wybraną osobę na 12 godzin

opisy przywódców


Mohatu- Pierwszy przywódca Lwiej Ziemi, którego pamiętamy. Był ojcem Ahadiego, dziadkiem Mufasy i Skazy, pradziadkiem Simby. Był dobrym królem, ktory wspaniale rzadził królestwem Lwiej Ziemi, szanował swoich poddanych i prawa swojego Stada.Ahadi - Kolejny przywódca Lwiej Ziemi. Ojciec Mufasy i Skazy, dziadek Simby. Podobnie jak jego ojciec, był dobrym władcą i kochał swoją rodzinę. Jego partnerką i królową Lwiej Ziemi byla lwica o imieniu Uru
Mufasa - Po śmierci Ahadiego, to własnie on zasiadł na tronie Lwiej Ziemi. Mufasa to mądry i sprawiedliwy król Lwiej Ziemi, ojciec Simby i brat Skazy. Potężny i majestatyczny, jest idealnym rodzicem i mężem. Niezmiernie kocha swojego synka i bardzo się o niego troszczy. Jest dla niego wyrozumiały, ale czasami również surowy. Pragnie jak najlepiej przygotować Simbę do roli przyszłego króla, udzielając mu niezbędnych lekcji. Cieszy się ogromym szacunkiem, skwapliwie wykonuje wszystkie obowiązki króla (jak np. pilnowanie granic Lwiej Ziemi przed hienami). Razem ze swoją partnerką, Sarabi sprawował władzę nad Lwimi Terenami.Skaza - Naprawdę nazywał się Taka. Po zabójstwie swojego brata, Mufasy i wygnaniu Simby z Lwiej Ziemi, ogłosił się królew tejże krainy. Przekonany o śmierci Simby wprowadza despotyczne rządy i doprowadza krainę do ruiny. Skaza jest podły, przebiegły oraz sprytny, jednak w decydującym starciu odwracają się od niego nawet jego najbliżsi współpracownicy. Osłabiony przez Simbę i zdradzony przez hieny, ginie przez nie rozszarpany.

[img]http://pu.i.wp.pl/?k=MzQzODIwNzksODM2ODM1&f=94_-_simba_smiling.jpg[/img]

Simba - Syn Mufasy, kolejny władca Lwiej Ziemi. Jego ojciec, król Mufasa, zostaje podstępnie zabity i w tym momencie kończy się beztroskie dzieciństwo Simby. Na rozkaz złego wuja Skazy udaje się na wygnanie. Wędrując przez pustynie Simba zostaje uratowany przez Timona i Pumbę, którzy zostają jego najlepszymi przyjaciółmi. Od tej pory żyją we trójkę w dżungli pod hasłem "hakuna matata" - żadnych zmartwień, aż do czasu, kiedy Simba spotyka Nalę - swoją najlepszą przyjaciółkę z dzieciństwa. Lwica uświadamia mu, że musi wrócić na Lwią Ziemie, aby ratować zrujnowane królestwo spod despotycznych rządów Skazy. Jako dziecko Simba jest bardzo wesoły, ciekawski (wyprawa na cmentarzysko słoni) i pomimo wielkiej miłości do ojca, nie zawsze się go słucha. Potrafi jednak zrozumieć swój błąd i przyznać się do winy. Gdy dorasta i spotyka Nalę, Simba wyraźnie się zmienia. Pod wpływem wielkiej miłości do dawnej towarzyski zabaw staje się bardziej dojrzały i odpowiedzialny. Bohatersko rozprawia się ze Skazą i hienami, po czym wstępuje na tron Lwiej Ziemi. Razem z nim rządziła jego najbliższa przyjaciółka, później jego partnerka, Nala.Kiara - Córka Simby i Nali, po śmierci jej ojca, razem z jej partnerem Kovu i siostrą Summer sprawuje władzę na Lwiej Ziemi. Dobrze i sprawiedliwie rządzi tą kreiną, lecz chce pomścić Simbę, który został zabity przez członków Stada Złej Ziemi.

Miyuki i Kiba - Wybrani przez stado obecni przywódcy Stada Lwiej Ziemi. Pomimo, iż oboje są dość młodzi, to i tak dość dobrze sobie radzą nad sprawowaniem władzy nad Lwią Ziemią...
Znamiona Stada Lwiej Ziemi
1. Kształt.
Znamię w stadzie ma kształt słońca w zenicie, tudzież wschodzącego. Od tego zależałaby długość jego promieni. W każdym razie – słońce.
2. Zapach.
Jako, że Lwia Ziemia kojarzy się z sawanną, woń znamienia winna przywodzić na myśl to właśnie miejsce. Sawanna jest uboga w roślinność więc zapach suchych traw, czy baobabu szybko zostaje z nią kojarzony.
3. Barwa.
Ustosunkowana do umaszczenia danego osobnika, który ma mieć wykonywane znamię. Kolory w odcieniach żółci, pomarańczy, brązu lub też bordo.
4. Znaczenie.
Wschód słońca, to nowy dzień, może więc wiązać się z nowymi nadziejami, drogowskazem, czy jasnością umysłu. Kojarzy się też z harmonią, energią wewnętrzną i ciepłem, a więc otwartością na innych. Słońce jest także symbolem prawdy, początku (wiele lwów wywodzi się z LZ), słowa, wolnej woli, wierności.
5. Nadawanie.
Szaman przygotowuje maź o gęstej konsystencji i odpowiednim kolorze z roślin wszelakich, owoców, czy kwiatów. Następnie nadaje zapach poprzez wyciśnięcie aromatycznych olejków. Ostatnim etapem jest malowanie, gdyż wiadomo - stado dobre. W razie zdrady, lwy robiłyby szramy na znamieniu i to właśnie miejsce sugerowałoby, że osobnik zdradził. Przez dokonanie ran, wytworzenie znamienia innego stada w tym miejscu byłoby znacznie bardziej bolesne. A miejsce, w którym tworzy się znamię? Łopatka, barku, bądź bok.

--------------
uwaga:nie wiem jak obrazki będą działały.
Powrót do góry
Miyuki
Gość

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I miejsce- pochwała i 20PD ---->Mordecza All.
II miejsce- 15 PD ---->Kitana
III miejsce- 10 PD ---->Shun.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Lwiej Ziemi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group