Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Rangi Specjalne

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Recus
Samotnik
<b>Samotnik</b>


Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 2387

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 4:51 pm    Temat postu: Rangi Specjalne Odpowiedz z cytatem

Temat dotyczy rang z dawnych stad!


Regulamin:
1. Każda Ranga Specjalna umie rozniecić ogień. By to zrobić postać musi mieć patyki lub krzemienie, a także suchą rozpałkę (możecie to nosić przy sobie, w woreczkach). Aby wzniecić pożar niezbędne są odpowiednie warunki atmosferyczne i rośliny które mogą się palić.
2. Ingrediencje zdobywa się na normalnych wyprawach, podobnych do wypraw medyka, w zależności od obfitego zbioru można uzyskać od 1-2 porcji/ sztuki składnika.
3. Każde użycie zatrucia/leczenia/uwolnienie wyczerpuje 1(!) porcje ziół/składników.
4. Zatruć/ wyleczyć/ uwolnić można tylko raz dziennie (wiąże się to z przygotowaniem mikstury, która waży się przez 24h, wytrych również robi się przez 24h).
5. Nie można robić Wywarów i Wytrychów na zapas. Dopiero po zużyciu jednego można zrobić kolejny. Przekazywanie Wytrychów i Wywarów również jest zabronione.
6. Zioło używane do leczenia jest specjalne, nie znajduje się w spisie normalnych ziół, nie można też go zastąpić.- jest nim Aloes Drzewiasty.
Ingrediencją trującą dla ZZ jest- Trupi jad pozyskiwany z rozkładającej się padliny.
Ingrediencją trującą dla PZ jest- Siarka pozyskiwana z krateru ich Wulkanu.
Przedmiotem służącym za wytrych dla LZ jest - Róg antylopy Tomi.

Lwia Ziemia
    " Anioły swe moce otrzymały od wielkich władców Lwiej Ziemi, Ahad'iego, Mufasy i Simby. Podzielili się oni z nimi swą wielka mądrościowy i wiedzą na temat świata, aby Lwi Aniołowie stali się prawdziwymi strażnikami pokoju, oraz miłości. Anioły roztaczają wokół siebie aurę czystości, budzą zaufanie, z ich postaci bije jasne i czyste światło, które odpędza wszelakie zło."


Archanioł [x1]- {77.pkt}:
Najwyższy z aniołów, nadzoruje prace szamanów, często także im pomaga, jednak nie może nadawać znamion. Pilnuje porządku w świątyni, ogółem patrzy na ręce mentorom, medykom i szamanom, razem z niższymi zastępami aniołów. Jest szefem wśród aniołów, często można napotkać osoby które mówią że ten posiada wielkie skrzydła, które jakimś dziwnym sposobem nie ukazują się oczom patrzących oraz oczy które czytają w myślach, to tylko intuicja, a Archanioł to omylny lew uważany za kogoś w rodzaju "prawej łapy boga".
Umiejętność: 1, 2- Dwa razy w tygodniu


Anioł Wolności [x2]- {76.pkt}:
Lew który słynie z chytrości. Przygotowuje wytrychy, tak, a później niepostrzeżenie włamuje się do lochów, ponoć "przenika przez ściany", wszyscy są przekonani o jego zdolnościach, ale, ale, to tylko zwykła sztuczka. Magik nigdy nie zdradza swoich sposobów na "niewidzialność", nawet jeżeli jest to zwykły mit. Choć i tak wszyscy będą święcie przekonani że jest niesamowitym stworzeniem o anielskich zdolnościach, ja mówię co innego, to niesamowite zwierze o anielskiej cierpliwości przy robieniu wytrychów.
Umiejętność: 1, 2- Raz w tygodniu


Anioł Przeznaczenia [x3]- {74.pkt}:
Anioł ten jest prorokiem, jednak nie posiada żadnych takich umiejętności, jest dobrym interpretatorem i obserwatorem, czasem potrafi przewidzieć czyjś los, pogodę, jednak patrząc tylko na czyste fakty, bądź po prostu strzelając. Ponoć wypełnia wolę Ra, stado głęboko wieży że owa istota ma nadprzyrodzone zdolności, choć to najpewniej jedynie dobry nos, a i to zależy także od szczęścia i kompetencji postaci na owej randze. Anioł Przeznaczenia udziela dobrych rad, musi mieć dar przekonywania, ot co.
Umiejętność: 1

Umiejętność:
    ~ 1 Rozniecanie ognia za pomocą patyków/ krzemieni.
    ~ 2 Uwalnianie z lochów przy pomocy wytrychów zrobionych z rogu antylopy Tomi.

Zła Ziemia

Zła Ziemia
Ciemne istoty kłębiące się na horyzoncie czarnej, spieczonej od promieni słonecznych, ziemi to Złoziemcy, brawo. A kim są przedziwne postacie które samą swą postawą budzą strach czy też respekt? Demony z głębi piekieł. Czym zasłużyły sobie na owy przydomek? Swym ognistym temperamentem czy może rządzą krwi i zniszczenia? Demony poznały największe tajniki magii, są w stanie zapanować nad najbardziej nieokiełznanym żywiołem Ziemi - ogniem. Może są bardziej medykami czy też trucicielami, to jednak uchodzą za istoty o nadprzyrodzonych zdolnościach, za wysłanników piekieł.

Lucyfer [x1]- {77.pkt}:
Najjaśniejszy pan, dowódca... Stoi wyżej od Mrocznych Kłów, więc, jak logika sama podpowiada, może wydawać rozkazy, innymi słowy, panuje nad całą armią, z wielkim naciskiem na słowo "całą". A jego obowiązki? On ma wolną wolę, nie ma obowiązków, choć musi spełniać wole przywódcy, co jest raczej oczywiste. Lucyfer po łacinie oznacza "niosący światło", choć właściciel tego imienia przewodził buntownikom strąconym do piekieł.
Umiejętność: 1.
Umiejętność: 2 - Zatrucie -30pkt HP.


Łowca Dusz [x1]- {76.pkt}:
Plugawa istota o wściekłym spojrzeniu. Rzadko kto ma tyle odwagi, łamane na głupoty, aby stawać mu na drodze. Stoi niżej niż Lucyfer, jednak nie znaczy to że nie jest szanowany w stadzie. Nie przewodzi armią, jednakowoż sieje spustoszenie wszędzie gdzie się znajduje, ma to we krwi. Sam nie należy do armii, działa samotnie, często podstępem, tak, aby nikt nie dowiedział się kiedy, gdzie, jak oraz kto.
Umiejętność: 1.
Umiejętność: 2 - Zatrucie -20pkt HP.


Abaddon [x1]- {76.pkt}:
Plugawa żmija, wróć, wielki, potężny demon... Wysłannik zła. Ponoć przed ucieczką z piekła posiadał ogromne stalowe skrzydła, niektórzy powiadają że widzieli owego stwora ze skrzydłami, choć to jedynie niepotwierdzone plotki. Najbardziej znany Abaddon o skudlonej, brunatnej sierści przeszedł do historii, nawet jego imię budziło przerażenie wśród wrogów jak i przyjaciół. Nie znał litości, był przebiegły i często grał nie fair.
Umiejętność: 1.
Umiejętność: 2 - Zatrucie -20pkt HP.


Głębian [x3]- {74.pkt}:
Głębian należy do armii, jednak jego dowódcą jest jedynie Lucyfer, ewentualnie inna ranga specjalna. Głebianie to udręczone dusze, lwy które są na usługach Abaddona, Łowcy Dusz lub Lucyfera, niekiedy każdy z nich ma swego Głębiana. Można porównać owego demona do grabarza, często spotyka się ich na zamglonych ścieżkach cmentarza, bezszelestnie podchodzą nieznajomego który zapuścił się na ich tereny i straszy gościa. Lubują się w sprawianiu cierpienia, jednak najczęściej nie jest to ból fizyczny, acz psychiczny.
Umiejętność: 1.


Umiejętności:
~ 1 Rozniecanie ognia za pomocą patyków/ krzemieni.
~ 2 Zatruwanie przy pomocy Trupiegi Jadu- trucizny pozyskiwanej z rozkładającego się padliny.


Złota Gwiazda

Awian [x1]- {77.pkt}:
Awian jest najwyższym ze wszystkich strażników, a co się z tym równa, posiada najtrudniejszą role, strzeże tajemnicy. Powietrze, tak, to ono jest żywiołem Awiana, zwanego arcykapłanem. Tak, on stoi ponad szamanami, może im wydawać rozkazy, kontrolować ich ruchy. Ponoć wiatr potrafi utworzyć coś na wzór skrzydeł na życzenie Awiana, jednak nikt tego nie widział, nikt tego nie może potwierdzić. A czy panuje nad swym żywiołem? Nie, nie, niestety nie, nad żywiołami nikt nie może zapanować, nikt, jedynie nieliczni posiadają taką mądrość, umiejętność interpretowania znaków dawanych przez ducha danego żywiołu, atrybut Awiana to sekretarz, duży, biały ptak żyjący w Afryce. Warto także dodać że Awian nie ma żadnych zdolności, jak każda ranga specjalna, jednakowoż lwy nie wiedzą że to stek bzdur.
Umiejętność: 1
Umiejętność: 2- Leczenie +30pkt HP


Druid [x1]- {76.pkt}:
Pan lasu, stepu, ziemi... Druidowi patronuje mysz polna, duch żywiołu. Jest tak mała, jednak w grupie potrafi wyrządzić duże szkody. A cechy jakimi się opiekuje? Lojalność, on pomaga członkom stada wytrwać w wierze i nadziei, pozostać w stadzie, nawet za cenę życia. Patriotyzm, piękne określenie, drzewo wypuszcza swe korzenie głęboko w ziemię, pozbawione ziemi obumiera, tak samo jest z Druidem, nie mogąc przebywać w stadzie staje się posępny, traci są potęgę. Druid cechuje się niesłychaną mądrością, wiedzą, doświadczeniem, niekiedy przekraczającym jego wiek.
Umiejętność: 1
Umiejętność: 2- Leczenie +20pkt HP


Okean [x1]- {76.pkt}:
Żywiołem Okeana jest woda, a zwierzęciem ryba. W wodzie czuje się najlepiej, każdy Okean potrafi pływać, choć może nawet tego nie wie. A czy lubi? To już zależy od niego. Strzeże pokoju, wspólnoty, więzi która powstaje między ludźmi. Niekiedy jest surowy, niekiedy łagodny, to nie jest regułą. Innymi słowy - Okean ma za zadanie łagodzić spory, jego panem jest Druid którego porównuje się do Złotego "psychologa". Jeszcze jest jedna, ważna rzecz, Okean często kłóci się z Chaotą, oboje za sobą nie przepadają, jednak nie są wrogami. Bywały przypadki gdzie te dwa żywioły nie potrafiły bez siebie żyć.
Umiejętność: 1
Umiejętność: 2- Leczenie +20pkt HP


Chaota [x3]- {74.pkt}:
Skąd taka nazwa? Ponieważ Chaota jest istotą o ognistym temperamencie, nic dziwnego, jego żywioł to ogień który dusi młode lwiątka i zabija żywcem stare matki. Jednak nie zawsze musi być zły, Chaota ma za zadanie trzymać stado w ryzach, ciągle powtarza jednak że każdy musi być niezależny, że trzeba być silnym i odważnym. Niekiedy nawinie się Awianowi, ponieważ takie twierdzenia są tępione przez lwy takie jak arcykapłan czy Druid, ale ma na tyle rozumu aby nie wpaść na idiotyczny pomysł nagłaśniania swych poglądów przed takowymi osobami.
Umiejętność: 1


Umiejętności:
~ 1 Rozniecanie ognia za pomocą patyków/ krzemieni
~ 2 Leczenie przy pomocy Wywaru- Lek warzony jest z Aloesu Drzewiastego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group