Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Moja twórczość czyli "Król Lew" na zawsze

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Wasza Twórczość
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aqua
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 3:30 pm    Temat postu: Moja twórczość czyli "Król Lew" na zawsze Odpowiedz z cytatem

W tym temacie będę dodawała swoje prace. Będą one w formie pisemnej lub plastycznej. Proszę o sprawiedliwe komentowanie. I uprzedzam - zaczęłam rysować i pisać dopiero w październiku więc mogę popełniać pewne błędy.
Na początek :

"KRÓL LEW 2 : HISTORIA KOPY"

Wstęp

Lwia Ziemia. Niedawno była to szara kraina pełna jałowej ziemi. Władał nią wtedy Skaza – okrutny lew, który dążąc do władzy zabił swojego brata Mufasę i Simbę. Los chciał jednak, by lewek przeżył. Kiedy zemdlał będąc na pustyni przez przypadek znaleźli go Timon i Pumba. Nauczyli go czegoś bardzo ważnego, co odmieniło jego życie :
- Hakuna Matata ! – rzekł dziarsko Timon do małego Simby.
Lewek spojrzał na surykatkę zdziwionym wzrokiem. Nigdy nie słyszał bowiem tak zabawnie brzmiących słów.
- Hakuna Matata to znaczy nie martw się ! – wytłumaczył mu guziec, Pumba. Simba zrozumiał. Nie mógł zmienić przeszłości, ale mógł o niej zapomnieć. I od tamtej chwili lewek dorastał wraz z najlepszymi przyjaciółmi. Podsumowując : jadł robale ciesząc się życiem. Wiele lat później gdy Simba był już dorosły znalazła go Nala. Opowiedziała mu co się zdarzyło po objęciu trony przez Skazę. Gdy wrócił na Lwią Ziemię oniemiał. Sytuacja jaka zaistniała była jeszcze gorsza niż opowiadała mu przyjaciółka. Simba pokonał więc stryja, wypędził hieny i zajął swoje należne mu miejsce na tronie. Dziś to miejsce tętniące życiem i szczęściem jej mieszkańców. Drzewa i krzewy odrosły, trawa znów opętała sawanny. Było tu przepięknie. Jednak nawet najpiękniejsze miejsce ma swoje problemy. Otóż po śmierci Skazy jego partnerka Zira wraz z kilkoma innymi lwicami prowadziły zamieszki. Kiedy tylko miały okazję psuły polowania lub wprowadzały nienawistną atmosferę. Lew nie miał innego wyjścia – dla dobra stada musiał je wygnać na Złą Ziemię. Od tamtej pory Zira planuje jak ugodzić Simbę, by zabolało go tak mocno jak ją śmierć ukochanego.

To chyba tyle na dzisiaj. Miłego komentowania !!!

[center]Oto ja, jestem tu. Zawo?a? mnie ten ?wiat, zaufam mu. Oto ja. Nabieram si?, w tym miejscu gdzie wiem, ?e b?d? ?y?. To ?wiat nowy, to pocz?tek. Trzeba ?y? i próbowa? snu? ten w?tek. To mój pierwszy dzie? na Ziemi, która czeka na mnie. Oto ja. Oooo! To ?wiat nowy, to pocz?tek. Trzeba ?y? i próbowa? snu? ten w?tek. To mój pierwszy dzie? na Ziemi, która czeka na mnie. Oto ja.[/center]

Avatar (c) Lineart - Malaika| Pokolowane przeze mnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 5:28 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Chikja
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej. :3
Na początek walnę wszelkie uwagi co do fragmentów tekstu [i oczywiście przytoczę go przy użyciu opcji "quote"], a później dopiero zrobię podsumowanie. Okej, let's go.
Cytat:
który dążąc do władzy zabił swojego brata Mufasę i Simbę. Los chciał jednak, by lewek przeżył.

Przeczysz sama sobie. Skaza zabił Simbę. Ale Simba przeżył. Nie można kogoś zabić i powiedzieć że on niestety przeżył... choć... zombie... ale chyba u zombie działa to na zupełnie innej zasadzie. :/
Lepiej byłoby to ująć "który dążąc do władzy zabił swojego brata Mufasę, oraz uknuł spisek którego celem była śmierć Simby, młodego następcy tronu. Los chciał jednak, by lewek przeżył."
Cytat:
I od tamtej chwili lewek dorastał wraz z najlepszymi przyjaciółmi.

Powtórzenie. Przykro mi, nasza miłość do synonimów jest zbyt wielka.
Cytat:
Wiele lat później gdy Simba był już dorosły znalazła go Nala.

Simba, Simba, Simby, Simba. A jest przecież tak wiele innych określeń. Lew, wygnaniec, niedoszły książę, podrostek, lwiątko, młodzik, podlotek, etc.
Cytat:
Gdy wrócił na Lwią Ziemię oniemiał.

Kto? Simba, Skaza? Może... Kapitan Bomba?
Cytat:
Jednak nawet najpiękniejsze miejsce ma swoje problemy.

Miejsce ma problemy. Miejsce nie żyje. To by było nawet śmieszne... gdyby nie było smutne.
Cytat:
Kiedy tylko miały okazję psuły polowania lub wprowadzały nienawistną atmosferę.

Czyje polowania? Moje, twoje, ich?

Ogółem prolog przyjemny. Bo to prolog, prawda? Tzn. jeśli prolog to fajnie, bo przecież taki wstęp nie powinien zawierać w pip dialogu [o ile w ogóle może mieć jakiekolwiek wypowiedzi]. A jeśli tak ma wyglądać reszta tekstu to uprzedzam - potrzeba więcej dialogów i opisów, bo inaczej będzie cienko. Czytelnicy lubią akcje, epickie [albo krótkie, lecz treściwe] opisy i wyczopiste dialogi. :]
Powodzenia.
~Elka vel. Stefan.

</center>

Avatar/Logo (c) Vegava (DeviantART)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No bo to jest prolog. Właśnie dlatego dałam napis "WSTĘP". Ale dzięki za poprawki. Jak szybko będę mogła wejdę na bloga i pozamieniam wyrazy. Thank You !

A teraz do rzeczy. Wczoraj udało mi się zeskanować jeden z moich "błyskawicznych szkiców" Jest on wprawdzie trochę amatoryczny, ale cóż. W tej branży siedzę zaledwie 5 miesięcy.

[center]Oto ja, jestem tu. Zawo?a? mnie ten ?wiat, zaufam mu. Oto ja. Nabieram si?, w tym miejscu gdzie wiem, ?e b?d? ?y?. To ?wiat nowy, to pocz?tek. Trzeba ?y? i próbowa? snu? ten w?tek. To mój pierwszy dzie? na Ziemi, która czeka na mnie. Oto ja. Oooo! To ?wiat nowy, to pocz?tek. Trzeba ?y? i próbowa? snu? ten w?tek. To mój pierwszy dzie? na Ziemi, która czeka na mnie. Oto ja.[/center]

Powrót do góry
Nazeatu Shahaz
Gość

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma takiego słowa jak "amatoryczny" .___.

Mniejsza.
Co do ryska to jak na 5 miesięcy praktyki nie jest źle. Nie będę poprawiać, bo to nie o to chodzi przy początkujących artystach.
Napiszę tylko.
Głowa. Jest za duża i tak jakby, nos jest za bardzo obrócony w stronę obserwatora.
Szyja. Jeśli chodzi o długość to jeszcze to przeboleć można, ale nie za fajnie pokazana jest klatka piersiowa. Przez to całe ciało wygląda jak jedna długa szyja. Krócej- ukradłaś tej postaci płuca xp Lwiątka (zakładając, że to lwiątko) mają (przynajmniej w stylu Disneyowskim) duże barki, które tak jakby zastępują klatkę piersiową widzianą z przodu, krótką szyję i duże (nawet karykaturalnie za duże) łapy. Jeśli zaś chodzi o to, jak jest w realu, to lwy nie mają klatki piersiowej tak wydatnej jak np. wilki czy psy. To co zazwyczaj widać to futro i obwisła skóra. Reszta to mięśnie piersiowe łączące się z mięśniami na barkach.
Grzbiet. Powinien być bardziej wklęsły zaraz za łopatką, którą gdzieś zgubiłaś. Potem grzbiet podnosi się lekko do góry, a potem, gdzieś mniej więcej nad kolanami zaczyna opadać. Ogon jest przedłużeniem kręgosłupa, więc nie może nagle podnieść się do góry, razem z grzbietem powinien tworzyć smukłą linię.
Łapy zostawiam bo są w porządku.
Powrót do góry
Padme
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gaaaaaaaahhh ;p Ja rysuję od... 6 miesi!! Jeee ale staż.
A pokoloruj ten rysek może?

<tr>
<td>When she was just a girl
She expected the world
But it flew away from her reach, so
She ran away in her sleep
And dreamed of
Para-para-paradise, Para-para-paradise, Para-para-paradise
Every time she closed her eyes

When she was just a girl
She expected the world
But it flew away from her reach
And the bullets catch in her teeth
Life goes on, it gets so heavy
The wheel breaks the butterfly
Every tear's a waterfall
In the night the stormy night she'll close her eyes
In the night the stormy night away she'd fly...
</td><td></td></center></table>
Legend says, when you can't sleep at night, It's because you're awake in someone else's dream.
FOREVER DARK LADY
G?oS.

Logo (c) Oxena
Powrót do góry
Aqua
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy mi się uda, ale na pewno spróbuję ;)

Powrót do góry
Padme
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Sob Mar 31, 2012 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiesz czy Ci się uda?
Pozdro! Chyba nawet 5 latek pokoloruje cokolwiek nie wychodząc za linię -.-'

<tr>
She expected the world
And dreamed of

When she was just a girl
She expected the world
Every tear's a waterfall
Legend says, when you can't sleep at night, It's because you're awake in someone else's dream.
FOREVER DARK LADY
G?oS.

Logo (c) Oxena
Powrót do góry
Chikja
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Sob Mar 31, 2012 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej! To że wychodzę za linie wcale nie oznacza że jestem gorsza od pięciolatka! :c
Musiałam strollować Twoją wypowiedź. Wewnętrzny szatan mnie kusił. Nie mam silnej woli. I dobrych komentarzy też nie. xD

</center>

Powrót do góry
Padme
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tam, każdy ma w sobie Trolla xD Ale wybacz, bo woda mnie nie miernie denerwuję -.-' więc się czepiam xD
<tr>
She expected the world
And dreamed of

When she was just a girl
She expected the world
Every tear's a waterfall
FOREVER DARK LADY
G?oS.

Logo (c) Oxena
Powrót do góry
Aqua
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha ! Tobie o takie pokolorowanie chodziło. Ja myślałam, że chodzi Ci o takie na komputerze -__- ''

Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 5:28 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Chikja
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2012 7:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie jakby się postarać to można też wychodzić za linie w digital arcie. xD

</center>

Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Wasza Twórczość Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: