Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Dajcie mi muzykę!

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaiser Lune
Gość

PostWysłany: Pią Sty 20, 2012 8:31 pm    Temat postu: Dajcie mi muzykę! Odpowiedz z cytatem

Temat miał brzmieć "Dajcie mi wenę!" ale kij.
Dawajcie tutaj nastrojowe, przepełnione emocjami (negatywnymi bądź pozytywnymi) soundtracki, pieśni, piosenki które kojarzą się wam z czymś przyjemnym. Ogólnie- skąd czerpiecie pomysły na rysunki?

Osobiście polecam soundtracki z gier The I of The Dragon, Oblivion, Neverwinter Nights.
Obowiązkowo X-ray Dog! Koniecznie~!

Obecnie na mojej liście łinampowej znajdują się takie utwory jak:
Universal Network - jedna z wielu moich ulubionych chiptune'owych nut.
Mega Medley - soundtrack z napisów końcowych filmu Megamocny, który, jak już zapewne zdążyliście zauważyć, uwielbuję xD Jest to kwintesencja OSTa z tego filmu. Kiedy to słyszę, od razu mam lepszy humor i więcej siły. Niestety wadą jest jego długość... a raczej krótkość.
Black Mamba - również pochodząca z w/w filma ^^ Posłuchajcie, a na pewno od razu oczami wyobraźni zobaczycie to samo, co ja.
Guns'N'Roses - Welcome to the jungle - no po prostu orgazm przez uszy. Automatycznie zaczynam wyczyniać dziwne podrygi xD No a jeśli ma się taką postać, jak moja Vega, to wiadomo, co przy takim podkładzie się dzieje.
Hadouken - Mecha love - może nie każdemu przypadnie do gustu, ale warsto posłuchać choć raz, zwłaszcza przeczytać (lub jeśli masz takiego skila- posłuchać) tekstu. Jest genialny. Idealnie pasuje do Shahaza. Poza tym muzyka z tego gatunku (new rave) jest dość specyficzna. Powiedziałabym - kolorowa.
Metallica - The God that failed - po prostu rytm, przy którym przyjemnie się kiwa :D Nie bardzo inspirujące. Słynne już chyba z wielkiego mixu "Ukryty polski" z YT Palił to, tanie wino
Ozzy Osbourne - Crazy Train - uwielbiam refren. Jest psychodelicznie wesoły. Słuchając tego utworu na przemian z "Welcome to the jungle", "Back in Black" i "Highway to hell" rysuję najwięcej szalonej i agresywnej Vegi. Ona właśnie taka jest.
ACDC - Highway to hell i Back in Black - jw. Back in Black jest bardzo dobrym utworem, jeśli chce się narysować nietypową i dziwnie wygiętą, dynamiczną pozę.
Baba Yetu - Bardzo afrykańskie brzmienie, w zasadzie śpiewane jest to w suahili, jeśli dobrze myślę. Baba Yetu to w suahili "Ojcze Nasz". Dawno tego nie słuchałam, bo mi zbrzydło. Ale jeśli ktoś chce narysować jakąś typowo TLK'owską scenę typu "ryczę na Lwiej Skale i teraz jestem królem", to nada się w sam raz.
Neverwinter Nights - Good Temple 1 i 2 - nie potrafię tego opisać. A czemu? Bo mój mózg lasuje się gdy tego słucham. Następuje takie dziwne... oczyszczenie myśli. Taki reset. No i wracają wspomnienia- Good Temple 1 jest utworem który słyszy się po ucieczce do świątyni dzięki transportacji... Wprost z środka bitwy <3
Neverwinter Nights - Tavern 1, 2, 3 - tutaj chyba trochę więcej powiem.
Utwór nr 1 to typowo wesoły, karczmiany rytm, przy którym bawią się prostoduszni chłopi, popijając miodzik i śmiejąc się wniebogłosy. Ogólnie, pełna swoboda, czasem zdarzają się jakieś igraszki z kobietkami :D Wesoło. Ale i tak nic nie przebije:
Utwór nr 2! Ręka, noga, mózg na ścianie~! I nie, nie dlatego, że jest to jakiś tego typu kawałek. Słysząc go powracają wspomnienia z pewnego cosplayowego filmu nt. hetaliowych państw nordyckich. Kocham ten typ muzyki, a to jedyny utwór, jaki mam... Stąd moja ogromna prośba- dajcie mi więcej czegoś takiego! Jak to się nazywa? Tutaj wideo z momentem z tym podkładem :D Boże, jak ja uwielbiam te klimaty i tych ludzi... I tą serię~! Obejrzyjcie sobie całość, posłuchajcie tych języków, nawet jeśli nie oglądaliście Hetalii. Tak, każda osoba mówi w innym języku. Dania rządzi! Obejrzyjcie ten filmik do końca i dajcie znać :3 Będziecie zaskoczeni.
No i pozostaje utwór nr 3. Tutaj was zaskoczę... :D Tylko i wyłącznie kojarzy mi się to ze średniowieczno-fantastycznym burdelem. Tak, dosłownie mówię. Nad karczmą był burdel. Niezwykle klimatyczny. A po odwiedzeniu pewnego pana (jeśli grało się kobietą), ten pan tak śmiesznie zasypiał... xD

Link do wszystkich soundtracków z NWN http://rpgmusics.com/neverwinter-nights (i wielu innych soundtracków z RPG)

Czekam na waszą pomoc i propozycje :D Niechaj powstanie encyklopedia wenotwórczej muzyki!
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 02, 2016 9:07 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Stigma Diaboli
Gość

PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=d2hRTLdvdnk&feature=related

Two Steps From Hell - To Glory

Słucham tego CAŁY CZAS gdy piszę wierszyki. buduję atmosferę. Jest bardzo ciekawa. A dla mnie wręcz genialna :D
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach