Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Czarny papież

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Samer
Gość

PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 9:18 pm    Temat postu: Czarny papież Odpowiedz z cytatem

Myślę, że chyba nie jestem jedyną, która to napotkała się na przepowiednie Nostradamusa, o ostatnim papieżu? Jeżeli tak to czytać:

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Ogólnie przepowiednie Nostradamusa są pisane jakby w formie zagadki. Gdzieś czytałam, że mówił to w ten sposób.. Tylko dlatego, że ludzie do końca nie powinni znać przyszłości..

Więc co myślicie o tym?[/url]
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 1:05 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kami
Averso
Postać Specjalna
<b>Averso</b><br><i>Postać Specjalna</i>

PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśle że Nostruś pisał nie tyle co w formie zagadki swe przepowiednie, co tak by byle wydarzenie było można pod nie podłożyć ;p wtedy faktycznie był by nieomylnym jasnowidzem z prawdziwym talentem, poczytaj horoskopy, przeanalizuj ich składnie.

Interpretacja zależy od poglądów, a te każdy ma własne. Wszyscy wieszcze to cwaniaki, a tłuszcza to chłonna gromada łykająca kit jak leci, nawet jeśli się pomylą i tak wyjdą z tej pomyłki obronną ręką.
Mogę Ci powiedzieć np. że niebawem w twoim życiu zajdzie pewna zmiana i stracisz coś cennego. Niebawem to czas nieokreślony, a zmiana może być czymkolwiek, podobnie jak utracona rzecz :P

Ps. Polecam film Monty Pythona "Żywot Briana".

<center><table>
<tr>
<td>~X~
A co je?li ?ycie jest zbyt krótkie,
by podda? si? m?dro?ci milczenia?

You can't stop me, no
Everything I like to do I do it, so

Better step back, I'm coming
O o o oh yeah

Keep it up on the bass line
Today it is my time

Don't want no stupid boys
Listen to my stuff

MÓJ G?OS!
Twój koszmaR</td><td></td></center></table>

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storm Agony
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 4:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest prawda w tym co mówisz.. Tak naprawdę przepowiednie Nostradamusa są dopiero dopasowywane po fakcie..
Jak np.
Rok 2001. Dwa samoloty zabijają tysiące osób, ale o tym chyba każdy słyszał, po tym wydarzeniu, naukowcą zaświeciła się żaróweczka coś typu " on mówił przecie o tym wydarzeniu, ale w takiej formie!".. I rzeczywiście, jest prepowiednia, że dwa metalowe ptaki uderzą w wierze.. Czy jakoś tak.. Ale to jest przukład, że dopasowywują po fakcie, bo takto albo debile się nie mogą domyśleć, albo gościu miał wybujałą wyobraźnie.

Ja mam takie zdanie, ale tak jak Kamiś napisałaś, każdy ma swoje

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: