Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Bóg a kościół.
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nadira
Gość

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2011 10:31 pm    Temat postu: Bóg a kościół. Odpowiedz z cytatem

Wielu z nas mówi coś takiego ''Wierzę w Boga, ale nie wierzę w kościół''. Czy te pojęcia naprawdę robią na was taką róźnicę? Jeśli tak to jaką?

(Wiem, że jest tu podobny temat, ale tu chodzi mi o związek Boga z kościołem a nie o samego Boga, więc chciałam to zrobić w osobnym temacie)
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 5:13 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Felija
Wojownik
Mistrz Gry
<b>Wojownik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja obszerniej m.in. na ten temat wypowiedziałam się w temacie o aborcji. Tu jedynie dopowiem, że nie wiem jak w waszej okolicy, ale u mnie Kościół wspaniale współgra z Bogiem.

Logo (c) Desevera
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheloth
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja? Ja mogę powiedzieć, że... O ile z wiarą nie miewam problemów, o tyle z Kościołem bywa różnie. Jak większość z Was pewnie wie, jestem bi i znam sporo osób w podobnej sytuacji. Ale z nich wszystkich tylko ja jedna jestem wierząca. I wiem doskonale, że nie przestanę chodzić do Kościoła, ale to podejście "Ty grzeszniku, pójdziesz za to do piekła", kiedy jedyne, co różni tzw. LGBT od pozostałych to to, że osoby z którymi się wiążą, są tej samej płci. Ostatnio usłyszałam od kogoś stwierdzenie, iż "Kościół jest instytucją o wielkiej tolerancji" i miałam ochotę wstać i tej osobie łopatologicznie wytłumaczyć, jak bardzo się myli.
Zatem - mam problem z Kościołem. Mój problem jest taki, że Kościół ma problem z osobami takimi jak ja.

and shouted something obscene

You are perfection, interrupted
And your decent heart
has? somehow been corrupted

Posiadam jednorazowy karnet na ucieczk? od porwania.
Mój kolor moderowania - #9966CC

Karta Postaci</center>

Avatar (c) ja (kira-immoral.deviantart.com)
Logo (c) Destiny (LeftDuality.deviantart.com)
Powrót do góry
Felija
Wojownik
Mistrz Gry

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kościół nie potępia homo/biseksualistów, on potępia homo/biseksualizm... Innymi słowy, dopóki nie pieprzysz się z dziewczyną to jest dobrze. Inaczej to jest cudzołóstwo, bo przecież ślubu z dziewczyną nie weźmiesz. Logika.

Logo (c) Desevera
Powrót do góry
Sheloth
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz to pewnym znanym mi osobom, które wiele razy mi uświadamiały, jak bardzo, ale to bardzo jestem grzesznicą, jak to będę się w piekle smażyć i że w sumie to mi tego życzą. C:
Głównie dlatego ukrywam swoją orientację przed większością ludzi.

and shouted something obscene

You are perfection, interrupted
And your decent heart
has? somehow been corrupted

Posiadam jednorazowy karnet na ucieczk? od porwania.
Mój kolor moderowania - #9966CC

Karta Postaci</center>

Avatar (c) ja (kira-immoral.deviantart.com)
Logo (c) Destiny (LeftDuality.deviantart.com)
Powrót do góry
Felija
Wojownik
Mistrz Gry

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, ja słyszałam taką opinię i jej się trzymam. Nie podoba mi się taka jawna dyskryminacja i uznawanie samego faktu bycia 'innym' za grzech, to psuje wizerunek Kościoła. Nic dziwnego, że sporo osób ma do niego wąty, skoro jego poglądy nie są jednoznaczne... Ech, powinni to gdzieś spisać.

Poczytałam sobie trochę Wikipedię. Ciągle powtarza się to, że potępiane są akty homoseksualne. Ale są też cytaty tego typu:
Cytat:
Kościół wzywa osoby homoseksualne do czystości (tzn. abstynencji seksualnej), jednocześnie zaleca katolikom traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością oraz nakazał unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji.

Cytat:
Według teologa, byłego dominikanina Tadeusza Bartosia, przez stosunek Kościoła katolickiego do homoseksualizmu wielu wierzących gejów i lesbijek czuje się potępionych, co bywa powodem życiowych tragedii.

W ogóle cała jego wypowiedź jest ciekawa - porównuje to do dawnego oporu wobec teorii Kopernika czy Darwina, które burzyły ich wcześniejszy obraz świata jako niezgodny z Bibilią.
W ST pojawiają się tego typu wzmianki:
Cytat:
Dusza Jonatana przylgnęła całkowicie do duszy Dawida. Pokochał go Jonatan tak jak samego siebie

Cytat:
Żal mi ciebie, mój bracie, Jonatanie. Tak bardzo byłeś mi drogi! Więcej ceniłem twą miłość niżeli miłość kobiet, a według innego tłumaczenia z Biblii Tysiąclecia: Żal mi ciebie, bracie mój, Jonatanie, byłeś mi bardzo miły. Miłość twoja była mi rozkoszniejsza niż miłość kobiety

No i jest jeszcze historia Rut i Noemi, ale to już jest mniej dobitne.

Z drugiej strony w NT wyraźnie potępiane są czyny homoseksualne. CZYNY! I żądze tych czynów. A czysta miłość? Kurczę, pogubiłam się. Po tym artykule w Wiki mam wrażenie, że mam mniej sprecyzowane poglądy niż przed jego przeczytaniem.

Logo (c) Desevera
Powrót do góry
Maks
Gość

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo takich rzeczy nie szuka się w Wikipedii ;p

U nas w Płocku niestety nie ma już fajnych księży. Był taki jeden, którego wszyscy uwielbiali. Był inny od wszystkich ''kolegów z pracy" Niestety proboszczowi nie spodobał się jego nieco odmienny tok myślenia i nauczania więc wysłał go na misję do Afryki. Oby jak najdalej stąd.
Powrót do góry
Felija
Wojownik
Mistrz Gry

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co, do Watykanu mam jechać?

Logo (c) Desevera
Powrót do góry
Maks
Gość

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieee, wystarczy iść do jednego z księży, których w jakiś innym poście tak chwaliłaś :) W ogóle to włącz telefon.
Powrót do góry
Felija
Wojownik
Mistrz Gry

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież masz włączony.

Jednego chwaliłam, ten drugi to tylko katecheta. Wątpię, żeby mi coś nowego powiedzieli.

Logo (c) Desevera
Powrót do góry
Maks
Gość

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam. Ty nie masz :*
Powrót do góry
Archon
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wam powiem tak.
Kościół jest tylko instytucją stworzoną przez człowieka, która niegdyś służyła by utrzymać władzę w państwie i do celów politycznych. Dziś ma mniejszą rolę, ale jak dla mnie to nie powinny istnieć bo sami plączą się w swoich słowach i co chwilę oszukują w każdym zdaniu.

Wiarę zaś ma każdy człowiek żyjący. Nieważne czy jest ateistą, katolikiem,protestantem. Każdy ale to każdy w coś wierzy czy tego chce czy nie. I To właśnie wiara czyni nas czymś wyjątkowym.
Powrót do góry
Agro
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Pon Paź 03, 2011 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kościół jest po to by uczył o Bogu ale nie po to by kogoś OSĄDZAĆ. Od tego jest Bóg on jeden ma prawo osądzić człowieka. Ksiądz to narzędzie Boga do czynienia Dobra i GŁOSZENIU SŁOWA BOŻEGO.Nigdy w wiarę nie powinienem wątpić,dla mnie Bóg istnieje i w niego wieże. Do kościoła idę porozmawiać z Bogiem bo w niego wieże nie idę do księdza.Jezus nie brał ofiary a ksiądz bierze kasę jakby za msze mu płacić a najlepsze to że Ksiądz twierdzi że wino mszalne to jest krew Chrystusa a opłatek to jego ciało dobre sobie he he co za mafia he he. Ale chodząc do spowiedzi, komunii wogule do Kościoła odczuwam ulgę, a tak przy okazji wierzycie że zmarły może się ujawnić żywemu człowiekowi? bo ja wierze tak jak czasem sny się sprawdzają a Kościół mówi że wierząc w sny to grzech albo jak się ma przeczucie lub ducha widzi się to każdy wyśmieje.Jeszcze jedno Bóg wszystko i wszystkich stworzył a kto Boga stworzył?
Powrót do góry
Archon
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Wto Paź 04, 2011 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt bo Bóg nie istnieje tylko nasza świadomość która stara się nam to i owo po swojemu wyjaśnić. A świadomość rodzi się poprzez swój własny rozum lub inne poboczne osoby, które nakłaniają do swoich racji. Tak właśnie robi Kościół.{instytucja}
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 5:13 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mosi
Inne Zwierzę
Mistrz Gry
<b>Inne Zwierzę</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Wto Paź 04, 2011 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie go stworzyli, bo boją się być całkiem sami.
Jeśli ktoś chce wierzyć, niech wierzy mnie to nie obchodzi. Kościół jednak jak dla mnie jest tylko świetnie zorganizowaną machiną do wysysania pieniędzy, prania mózgu i spowalniania rozwoju ludzkości. To instytucja, która jako jedyna na świecie zniszczyła doszczędnie tyle innych kultur. Bezkarnie zabiła tysiące kobiet osądzonych o ,,czary'' zniszczyła lub ukradła wiele regionalnych tradycji. Nie, to nie jest dobre. Może etraz nie zabijają ale przynajmniej w Polsce KK ma wpływ na praktycznie cały kraj. Od mediów, szkoły na nieruchomościach kończąc. Tak jak staram sie być tolerancyjny jak tylko mogę- szanuję potrzeby ludzi, którzy chcą chodzić do kościoła, ktorzy wierzą, bo im to pomaga... Tak Czarnej Stonki nie trawię. Wielkiej pijawki, Facetów w Czerni... Nie umiem zdzierżyć. Nie ma w tym Boga, dobra nawet szczerości. Ta mafia ma na koncie wiele karygodnych przestępstw z przeszłości, grabi sobie na co dzień i jeszcze narobi wiele zła.

Mogę przypomnieć jeszcze wiele ich zbrodni, ale to i tak będą tylko pojedyncze, najgłośniejsze przypadki, wszystkiego nie dam rady opisać.

2000 lat ciemnoty.

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: