Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Używki

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Amarth Shetani SkoirArato
Szeol
Pani Gehenny
<b>Szeol</b><br><i>Pani Gehenny</i>

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 8:34 pm    Temat postu: Używki Odpowiedz z cytatem

To taki fajny temat.

??????? ???????? ????????

No matter how many deaths that I die, I will never forget.
No matter how many lifes that I live, I will never regret.

There is a fire inside of this heart and a riot about to explode into flames.
Where is your
G o d? Where is your G o d? Where is your G o d?!

{...}I DON'T WANNA BECOME THE FUCKIN' GARBAGE LIKE YOU.{...}

||THE reverse side of beauty it dyed by beloved FILTH. ||
</center>

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 10:52 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aya
Gość

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli idzie o mnie, to trzy razy nie xP

Piwo ? Nie
Papierosy ? zdecydowane NIE
Nakrotyki ? Nie

Nie wiem w sumie o czym można tu gadać. Nigdy nie ciągnęło mnie do psucia sobie zdrowia, ani jebania sobie psychiki. Nienawidzę gimnazjum. Czemu ? Bo moim rówieśnikom tylko używki w głowie. Świat kręci się wokół alkoholu, pieniędzy lub seksu.

Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna
<b>Averso</b><br><i>Postać Specjalna</i>

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Używki to nie tylko piwo, narkotyki, sex i ćmiki...
Ale też: kofeina, cukier i inne tego typu sprawy.

Na przykład moją używką jest kawusia i cooca cula XD
Cytat:

Świat kręci się wokół alkoholu, pieniędzy lub seksu.

A czemu miał by się kręcić wokół, nauki, pracy i intelektu? wystarczy zerknąć na Vivę, MTV, i inne dwójki i jedynki.. wszędzie trwa promocja ciemnoty, alkoholou, wirującego sexu i narkotyków, czy zbrodni i przestępstwa. A młodzież łyka kit i chce być cul.. ihaha XD

<center><table>
<tr>
<td>~X~
A co je?li ?ycie jest zbyt krótkie,
by podda? si? m?dro?ci milczenia?

You can't stop me, no
Everything I like to do I do it, so

Better step back, I'm coming
O o o oh yeah

Keep it up on the bass line
Today it is my time

Don't want no stupid boys
Listen to my stuff

MÓJ G?OS!
Twój koszmaR</td><td></td></center></table>

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Xan
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od czasu do czasu piwo i coś mocniejszego, nie palę (niedawno spróbowałem cygar, ale to nic miłego), a reszta to moja słodka tajemnica :P . Oczywiście, największym moim nałogiem jest komputer.

?mier? jednego cz?owieka to rado??, ?mier? miliona to ?wi?to!

Avatar autorstwa Kami, której serdecznie dzi?kuj?.
Powrót do góry
Maks
Gość

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekolada. Tyyyyle czekolady.

Chociaż jakby się tak nad tym głębiej zastanowić to nie sądzę, by czekolada zaliczana była do używek. Ale na pewno jest swojego rodzaju nałogiem. I na pewno moim
Powrót do góry
Amarth Shetani SkoirArato
Szeol
Pani Gehenny
<b>Szeol</b><br><i>Pani Gehenny</i>

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nie? Czekolada to w jakimś stopniu też przyprawa. Kakooo.

Caffine! Kofeina. Codzienne z 5 kaw. I jogurty wszelkiej maści, treści i w ogóle.

Wszelkie likiery z kawą, kokosowe, ananasowe i wierna mi vodka. Fajki smakowe też całkiem smaczne są.

No i oczywiście, puci puci, moje leeeeki. I nie tylko.

Jak widać używki to wszystko. Acz najbardziej uzależnia - MUZYKA.

??????? ???????? ????????

No matter how many deaths that I die, I will never forget.
No matter how many lifes that I live, I will never regret.

There is a fire inside of this heart and a riot about to explode into flames.
Where is your
G o d? Where is your G o d? Where is your G o d?!

{...}I DON'T WANNA BECOME THE FUCKIN' GARBAGE LIKE YOU.{...}

||THE reverse side of beauty it dyed by beloved FILTH. ||
</center>

Powrót do góry
Sheloth
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ciociu, musisz wiedzieć, że nie jem mięsa, nie piję, nie palę, nie biorę narkotyków. Jestem emo, a emo takich rzeczy nie robią." <3

A biorąc temat bardziej serio - w sensie negatywnym, moim jedynym nałogiem jest przebywanie przy kompie. A alkohol? Fajki? Narkotyki? Stanowcze, wielkie, pogrubione NIE.
A, z "nałogów" to można oczywiście też wpisać w tę kategorię muzykę, facebooka, kawę, melisę z gruszką, czekoladę i bezcukrowy sok jabłko-aronia (który pieszczotliwie nazywam "Sokiem z płoda" ze względu na czarujący kolor). A, no i częste przytulanie się do pewnego osobnika, o ile to też tu mogę wpisać.

and shouted something obscene

You are perfection, interrupted
And your decent heart
has? somehow been corrupted

Posiadam jednorazowy karnet na ucieczk? od porwania.
Mój kolor moderowania - #9966CC

Karta Postaci</center>

Avatar (c) ja (kira-immoral.deviantart.com)
Logo (c) Destiny (LeftDuality.deviantart.com)
Powrót do góry
Felija
Wojownik
Mistrz Gry
<b>Wojownik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nukoś, weź idź z tym. xP

Zgadzam się co do tego, że alkohol, papierosy, narkotyki etc zasługują tylko na jedno wielkie NIE. Papierosy - wdychasz dym, kaszlesz, śmierdzisz, rozwalasz sobie płuca i nie tylko, tracisz czas i jeszcze za to płacisz. Narkotyki - tego też nie rozumiem. Alkohol - wszystko jest dla ludzi, ale bez przesady. Tu też chodzi o ilość. Nie mam nic przeciwko okazyjnemu piciu, o ile ktoś nie robi tego co chwilę i nie zatacza się jak żul pod Stokrotką.
Co do moich - komputer, a głównie KL, to chyba jasne. Muzyka. Od czekolady udało mi się odzwyczaić. Co tam jeszcze... A, wiem - telefon. I herbaty wszelkiej maści - owocowa, zielona, zwykła - kocham!

Logo (c) Desevera
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 10:52 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Blizna
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorąc pod uwagę zbiór subiektywnych punktów widzenia większości ludzi, używki możemy podzielić na trzy kategorie - "złe", przez większość utożsamiane z samym hasłem "używki" - narkotyki (nielegalne i jawnie tępione przez media i społeczeństwo, wyłączając takie o których ciemnota mało wie - mirystycyna przykładowo), alkohol, tytoń. "Codzienne" - kawa, herbata, cukier, czekolada, ba, nawet tatarak i koperek. "Emocjonalne" - muzyka, komputer, spacery, różnego rodzaju inne czynności. Skupimy się na używkach społecznie "złych" - dzieciaki sięgają po nie by poprawić stosunki z rówieśnikami (w młodym wieku potrzeba przynależości jest silniejsza od rozsądku), nie odstawać, by spróbować czegoś nowego. Nowa zabawa szybko staje się przyzwyczajeniem - młodzian powoli zapomina, że istnieje coś takiego jak spotkanie z kolegami bez piwa i papierosa czy czekanie na autobus bez pociągnięcia dymka. Używki stają się integralną częścią jego życia. Może tego nie zauważać a zapytany twierdzić, że w każdej chwili może przestać, jednak gdy spróbuje nie zapalić w sytuacji w której zwykł to robić - z całą pewnością mocno i dotkliwie odczuje, że coś jest nie tak. W późniejszych latach sięganie po używki - o ile nie trwa już od dawna w formie uzależnienia - jest spowodowane monotonią lub zmęczeniem. Ofiary tego drugiego mocno odczuwają, że nie mają zbyt wielkiej kontroli nad swoim życiem (zdaję sobie sprawę z tego że zwracam się głównie do osób którym obce są takie sprawy jak brak pieniędzy na opłacenie czynszu i konieczność latania w stresie by nie stracić swojego nędznego dorobku, ale ta większość z pewnością nie ma kłopotów z wyobraźnią) - ci sięgają głównie po papierosy i alkohol. Palenie i picie jest dla nich formą "przerwy" - zażywając wyżej wymienione używki odcinają się od swoich żyć i odpoczywają od codziennych myśli. Natomiast ci, którzy zamęczeni są monotonią - częściej sięgają po narkotyki, głównie halucynogeny - część z nich, jak to określają, "szuka Boga" - słowo "Bóg" jest tu nie tylko nazwą pewnej istoty, ale i uogólnieniem wartości takich jak sens życia, poczucie znaczenia, ładu. Te dwie kategorie często widzą swój problem, ale absolutnie nie zamierzają czegokolwiek z nim robić - przyczyny są oczywiste, jeżeli wczuć się w ich role. Jeżeli zaś chodzi o mnie i używki ze społecznej kategorii "złe" - jestem uzależniony od nikotyny. Ograniczam, ale fakt faktem. Etanol spożywałem jeszcze niedawno przy byle okazji - teraz już bardzo rzadko. W kilka lat nauczyłem się że właściwości tego produktu wcale mnie nie bawią - wymiata serotonine z mózgu i powoduje agresje, w której to aktach robie czasem rzeczy których robić nie zamierzałem. W narkotykach nie widzę niczego złego, póki to człowiek je kontroluje - nie odwrotnie. Unikam substancji które mogą okazać się silniejsze ode mnie - opiatów, pochodnych opiatów, amfetaminy - zbyt wielu ludzi się naoglądałem którzy wili się z bólu i darli mordki gdy im się odcinało dostęp do ich małych, chemicznych światów. Wszystko jest dla ludzi, jednak w tej kwestii wymagana jest wysoka odpowiedzialność.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: