Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Brzydkie słowo na "w"
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lex
Gość

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 1:54 pm    Temat postu: Brzydkie słowo na "w" Odpowiedz z cytatem

Chodzi o walkę ;p jakby ktoś miał wątpliwości.

Ja w sumie mam drobną uwagę co do systemu, która go powinna bardzo usprawnić. Słowem wstępu... prawie zawsze ludzie piszą, w trybie dokonanym...

gracz A: (postać) skończyła i wbiła pazury w zwierze, także trysnęła fontanna krwi. Następnie lew ostro wbijając kły w kark ofiary chwycił ją i brutalnie pociągnął w stronę...

gracz B: (wtf: #$%@@ ? co za pokemon)

Co ma zrobić biedy gracz B, kiedy gracz A napisał takiego posta (tudzież podobnego) w którym wykonał kilka czynności naraz i do tego wszystkie w trybie dokonanym. Co praktycznie bardzo zawęża graczowi A sensowe pole manewru... bo co w takim przypadku ma napisać? albo będzie truł dupę adminowi... albo napisze...

gracz B: hahaha, wcale nie. Bo gdy twoja postać skoczyła, to moja zrobiła unik odskakując w bok, także nie twój lew wcale nie mógł wbić kłów w mego a tym bardziej brutalnie go porwać. Lecz za to mój lew... (i powtórka z rozrywki).

od bólu zawsze, może się zgodzić na to co zrobiła postać A. lecz wtedy nawyzywa go w duchu albo na forum od pokemonów i powstanie przysłowiowy kwas... względnie buractwo.

A do czego ja zmierzam, że walkę trzeba opisywać w trybie czynności niedokonanej względnie wyrażającej zamiar...

gracz A) (postać) krążyła dookoła swego przeciwnika mierząc go uważnie wzrokiem i oceniając swe szanse w walce. Po czym nagle bez najmniejszego ostrzeżenia skoczyła błyskawicznie ku zwierzęciu z zamiarem wbicia mu pazurów w kark. Niemniej była gotowa na, to że jej przeciwnik się uchyli. A jej atak był tylko zmyłką. Bowiem tak naprawdę miała zamiar ugryźć go niecnie w pośladki.

w ręce gracza B przechodzi inicjatywa i on sam decyduje jakie obrażenia otrzymał od swego oponenta. To nie gracz A mówi o tym, że graczowi B wydrapał oczy tudzież zostawił wielką szramę na pysku... ale to gracz B o tym pisze...

gracz B) (Postać) spodziewał się tego błyskawicznego ataku, więc bez najmniejszego problemu uskoczył w prawą stronę. Jednak po chwili poczuł dotkliwy ból w tylniej części ciała. A gdy odwrócił głowę, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Bo o to (postać A) nadzwyczaj w świecie wgryzała mu się w dupe...

sytułacja a)
czas dokonany - opis skutku -->czas dokonany - opis skutku

sytuacja b)

czas niedokonany, wyrażający zamiar --> czas dokonany - opis skutku

dziękuje z uwagę.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Czw Lut 23, 2017 8:00 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Felija
Wojownik
Mistrz Gry
<b>Wojownik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardziej inteligentna część społeczeństwa opisuje to w ten sposób bez żadnych pomocniczych rozpisek. Niestety, druga część robi co innego... I z myślą o nich faktycznie dobrze by było wprowadzić coś takiego.

Logo (c) Desevera
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nadira
Gość

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym proponowała wprowadzenie regulaminu walk. Postać nie może przesadzać z atakiem, a przeciwnik powinien mieć szanse na obronę.
Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna
<b>Averso</b><br><i>Postać Specjalna</i>

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym wprowadziła regulamin myślenia.. zakaz debilizmu karany banem i gilotynę dla tych którzy używają mózgu tylko do wypełnienia przestrzeni między uszami...

<center><table>
<tr>
<td>~X~
A co je?li ?ycie jest zbyt krótkie,
by podda? si? m?dro?ci milczenia?

You can't stop me, no
Everything I like to do I do it, so

Better step back, I'm coming
O o o oh yeah

Keep it up on the bass line
Today it is my time

Don't want no stupid boys
Listen to my stuff

MÓJ G?OS!
Twój koszmaR</td><td></td></center></table>

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Nadira
Gość

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ty każdy pomysł musisz krytykować ?

No bo, jak ty to sobie wyobrażasz? Postać A atakuje postać B, a potem sobie idzie ? Nie zapominajmy o tym że napastnik czasem nie daje przeciwnikowi czasu na obronę. Tak stało się np. dzisiaj...
Powrót do góry
Cynamonowa Noc
Gość

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takowym razie ja już dawno jestem w grobie. Jak ktoś chce, wpadnij zapalić znicz.

Tu działa myślenie. Wyobraźnia. Jak ktoś jej nie posiada, to przepraszam bardzo, co robi na forum? Najpierw zapraszam do jakiejś dobrej książki, co rozwija wyobraźnię, ewentualnie solidnego wypracowanka. Dobry polonista też wskazany.
Nie wszystkiego da się ująć systemem. Szczerze? Nie wyobrażam sobie walki objętej systemem. To jest tysiąc możliwości, a każda inna i ciekawsza. Wystarczy, że jako MG muszę jako tako trzymać się systemu, gdy prowadzę polowania.

Pomysł jest niczego sobie. Szczerze? Nie wiem, jak bym się zachowała... Stfu, jakby się Cyna zachowała podczas walki. Jeszcze nigdy nie miałam okazji stoczyć porządnej.
Pomysł sam w sobie nie jest zły, lecz... Sankcje. Jak uświadamiać, że coś takiego istnieje, ludzi uczyć?
Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, bo wszystko zaczynamy uzupełniać regulaminem czy innym dziadostwem który ma zastąpić graczom myślenie, za chwilę pojawi się też coś w stylu wzorca postu, bo pisanie też niektórym idzie jak krew z nosa... Może sikać i srać za was też będziemy?

To co napisał Lex odnośnie ataku w czasie niedokonanym powinno być rzeczą oczywistą, ale nie, większość nawet takiej podstawy nie rozumie, że nie może decydować o ruchach innego gracza.. więc o czym ta dyskusja? O debilizmie? Braku wyobraźni? Zadufaniu w sobie i mniemaniu że wszystko co zrobię zawsze jest po mojej myśli?

W kółko to samo, jak nie gumowe lwiątka, to niestworzone historie, tworzenie ludzkich postaci, zmutowanych lwów żrących glinę ustami na łapach, brak umiejętności interakcji z innym graczem..

<center><table>
<tr>
<td>~X~

You can't stop me, no

O o o oh yeah

Today it is my time

Listen to my stuff

MÓJ G?OS!

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Xan
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to wspaniała propozycja, chociaż obawiam się, że nic z tego nie wyjdzie. Jak słusznie zauważyła Kami - bez myślenia się nie obejdzie. Na tym forum nie damy rady tego wprowadzić. Co prawda dla mnie używanie formy niedokonanej jest oczywistością i w ogóle nie powinno się o tym dyskutować, a realizować, ale... Pomyślcie sami.

?mier? jednego cz?owieka to rado??, ?mier? miliona to ?wi?to!

Avatar autorstwa Kami, której serdecznie dzi?kuj?.
Powrót do góry
Lex
Gość

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już miałem spadać z kompa... ale napiszę coś o sankcjach...

mianowicie każdy bez wyjątku się nauczy, jak ma pisać gdy utworzy się specjalną rangę pod tytułem "POKEMON" i do tego na da się jej oczojebnie różowy kolor... A każdy kto będzie buraczył... dostanie ową rangę np. na 30/50/100 postów napisanych nie w off topie, ale w samej grze... względnie może być tydzień czasu. Kto będzie te posty liczył. Ano sam gracz... bowiem przy każdym napisanym poście będzie odliczał liczbę pozostałą mu do końca.

Nie znajomość prawa szkodzi, więc ludzie będą się uczyć regulaminu mając różowy kolor... a w wątpie by znalazł się na tyle hardy zawodnik by po np. 30 różowych postach chciał dostać kolejne 50... a jak dojdzie do 100 to będzie prawdziwy mistrzu ^^
Powrót do góry
Felija
Wojownik
Mistrz Gry
<b>Wojownik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lex, lepiej nie, bo jeszcze trafi nam się jakaś fanka Biebera loffusiająca r00soffy i co wtedy? xP

Nie no, tak na serio to jednak można wprowadzić ten jeden punkt o czasie niedokonanym, żebyśmy mieli podstawy do postawienia osta w razie powtórzenia się tego typu sytuacji. Jasne, dla niektórych jest to oczywiste, ale innych trzeba tej oczywistości nauczyć.

Logo (c) Desevera
Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś napisał napisał:
"No i dobrze, to nie jest forum dla tumanów."

Hehe.. a ja śmiem twierdzić że nie tylko dla tumanów ale i skończonych debili.
Są dwa wyjścia, albo sprawimy by debile i tumany jako tako zmądrzały, albo permanentnie będziemy się takich okazów pozbywać.

Pierwszy sposób wiąże się z długotrwałą tresurą (godzinami odchodzenia od zmysłów, nerwicą i litrami wywaru z melisy.), drugi jest łatwiejszy, ale mniej humanitarny i niebezpieczny, niebezpieczny o tyle że KL zdechnie z braku graczy, bo musicie przyznać że na 10 graczy 8 to głupcy, albo inne okazy. Na czym to polega że nie przyciągamy innych? To też intrygująca tajemnica..

Zadam ciekawe pytanie, czy wam wydaje się że obecny stan kiedykolwiek się zmieni? Toż to jest błędne koło, na okrągło będą pojawiać się nowi do przeszkolenia od podstaw.. jednym słowem społeczeństwo KL nigdy nie dorośnie, a to które dorosło zawsze zacznie tracić chęci na grę z dzieciarnią.

Puenta jest taka że albo pogodzimy się z obecnym losem, albo jako społeczeństwo stare umrzemy śmiercią naturalną.
Zawsze jest trzecie wyjście.. rzuci to w pizdu xD

<center><table>
<tr>
<td>~X~

You can't stop me, no

O o o oh yeah

Today it is my time

Listen to my stuff

MÓJ G?OS!

Powrót do góry
Lex
Gość

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty się Kami na ustawodawce zdecydowanie nie nadajesz ^^ Bowiem jedną z funkcji kary jest resocjalizacja delikwenta ;p dlatego ranga pokemów jest właściwa!

Jednakże trzeba przede wszystkim być:
a) wyrozumiałym, bo patrząc na wiek większości forum ze średniej wyciągniemy tu gimnazjum. A w tym wieku w pełni zrozumiałe jest bycie pokemonem i ogólne buraczenie względnie nie imanie się ani zasad ani klimatu. Coś o tym wiem :D
b) optymistycznie nastawionym.

Poza tym na forum średnio loguje się ok. 40 osób. Z prostej matematyki wynika, że za głupców nie uważasz tylko 7-8 osób... A osobiście znajdę, więcej takich delikwentów (;

Problem tkwi trochę głębiej aniżeli się wydaje... bowiem dotyka nieodłącznej natury człowieka jaką jest wrodzone lenistwo części tych graczy, którzy akurat mają potencjał do pisania a im się nie chce... z różnych powodów. Gdyby ta grupka graczy się zmobilizowała, to mogła by dać dobry przykład owym "głupcom"(użyje twojego żargonu), którym głupio by się zrobiło na widok swoich głupich postów... więc może ta głupota by się wypleniła samoistnie?

U mnie puenta jest trochę inna: zamiast snuć apokaliptyczne wizje świata względnie marudzić trza się brać do pisania/wymyślania ciekawych wątków.

No dobra... teraz se poużywajcie na mnie i pokrzyczcie, o!
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a) wyrozumiałym, bo patrząc na wiek większości forum ze średniej wyciągniemy tu gimnazjum. A w tym wieku w pełni zrozumiałe jest bycie pokemonem i ogólne buraczenie względnie nie imanie się ani zasad ani klimatu. Coś o tym wiem :D

Nie generalizuj. Trzech członków administracji, w tym ja, jest w wieku gimnazjalnym. To nie zależy od wieku. Są osoby, które są starsze, a piszą o wiele gorzej niż np. taka Awangarda, która jest jeszcze w podstawówce.

Cytat:

I tu się zgadzam.

Cytat:
Problem tkwi trochę głębiej aniżeli się wydaje... bowiem dotyka nieodłącznej natury człowieka jaką jest wrodzone lenistwo części tych graczy, którzy akurat mają potencjał do pisania a im się nie chce... z różnych powodów. Gdyby ta grupka graczy się zmobilizowała, to mogła by dać dobry przykład owym "głupcom"(użyje twojego żargonu), którym głupio by się zrobiło na widok swoich głupich postów... więc może ta głupota by się wypleniła samoistnie?

Racja. Nie wiem, jak to działa na innych, ale ja na początku swojej gry na forum pisałam niezwykle lakoniczne posty, aż pewnego dnia podczas rozmowy na gg z bardziej rozpisywującą się osobą zdałam sobie sprawę, że stać mnie na lepsze pisanie. I w ten sposób z dnia na dzień z dwuzdaniówek przeszłam do rozwiniętych postów, których części nie powstydziłabym się nawet teraz.

Cytat:
U mnie puenta jest trochę inna: zamiast snuć apokaliptyczne wizje świata względnie marudzić trza się brać do pisania/wymyślania ciekawych wątków.

Właśnie, do roboty!

Kami
Averso
Postać Specjalna

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ty się Kami na ustawodawce zdecydowanie nie nadajesz ^^ Bowiem jedną z funkcji kary jest resocjalizacja delikwenta ;p

Resocjalizacja ma sens tylko wtedy gdy odnosi jakieś skutki. A jak widzę żadnych nie odnosi, jedna rzecz wpoisz zaraz znajdzie się kolejna.

Cytat:
Poza tym na forum średnio loguje się ok. 40 osób. Z prostej matematyki wynika, że za głupców nie uważasz tylko 7-8 osób... A osobiście znajdę, więcej takich delikwentów (;

Nie osób a kont, a zważ że kilku z nas ma po 4, 3 konta. Dalej myślisz że gra tu 40 osób?

Cytat:

Wiek to nie wyznacznik inteligencji. To raczej coś innego. Nie wnikam co.
Cytat:

Gdybym była nastawiona pesymistycznie w ogóle bym tu nie zaglądała.

Czyli co nowy punkt do regulaminu którego nikt nie czyta? Ok dodamy.
Jak on tam ma brzmieć?

XX. Atak zadany przez twoja postać ma być ujęty w czasie niedokonanym. Jeden atak na post, daj zareagować przeciwnikowi.

Hm? Może coś dodać jeszcze? Bo w zasadzie ten pkt jest tylko sensowny dla postaci równych sobie..
W wypadku gdy któraś postać jest szybsza, silniejsza ona decyduje o przebiegu walki. Przynajmniej tak długo jak mamy te zaszczane statystyki które to gwarantują graczowi..

<center><table>
<tr>
<td>~X~

You can't stop me, no

O o o oh yeah

Today it is my time

Listen to my stuff

MÓJ G?OS!

Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Czw Lut 23, 2017 8:00 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lex
Gość

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra 40 może nie gra... ale 20 się znajdzie, uwzględniając tych ukrytych.

Przez wiek miałem na myśli okres jaki człowiek przeżywa. A przeważnie w podstawówce, gim, czasem w liceum i na studiach ludzie zachowują się ujmijmy, to dziwnie. Ale z tego się wyrasta... prędzej czy później... Byleby mieć dobry wzór, bowiem to od środowiska zależy, kto jaką ma mobilizacje do kreowania swej osobowości, zachowania et cetera tzn. dostosowuje się do ogólnych trendów...

jeśli delikwent przychodzi na forum i widzi innego delikwenta, który zachowuje się podobnie jak on, to czuje się swojsko ^^ więc nie ma ambicji by się "rozwijać". Ale, jak zostanie opiepszony pare razy za swe zachowanie, to albo się dostosuje... albo wyleci...

Dlatego trzeba konsekwentnie wyplewiać złe nawyki.

Artykuły regulaminu trzeba wartościować... bowiem nie wszystkie są sobie równe. Nie które wyrażają ogólne wzorce wszystkim znane - jak, to że nie należy obrażać innych. A nie które są szczegółowe... np. walka i je trzeba uwypuklić.

No tu nie chciałem za dużo pisać :D by się lud nie przeraził ogromem informacji. Ale, to także wypadało by ująć... np. postać która ma 2-krotnie wyższe statystki (siłę i zwinność) może np. w 2/3 posty pokonać przeciwnika ignorując jego ataki/obronę.

Choć tu nie będę szczegółowo wnikał w system... bowiem, to rola MG ;p

(wskazówka nie mus, którą warto ująć, imo:)
"Aczkolwiek najlepiej przed walką z innym graczem porozumieć się co do jego wyniku potyczki, bowiem to zaoszczędzi dużo kłopotu... A gracz, który to zrobi w razie sporu przed MG będzie miał większe poważnie, o!"
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach