Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Lekcja 8 - Pierwsza lekcja dla lwiątek.
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Lwiej Ziemi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hewa
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 1:35 pm    Temat postu: Lekcja 8 - Pierwsza lekcja dla lwiątek. Odpowiedz z cytatem

Lekcja odbywa się na złocistej sawannie, a dokładniej na niewielkim wzniesieniu z samotną akacją, dającą ujmujący cień. I właśnie w to miejsce zawitała Hewa na swoją pierwszą lekcję. Usiadła, po czym objęła wzrokiem całe terytorium wypatrując swego ucznia - Astry. Oczywiście mile widziane by były inne lwiątka. Jednak Hewa równie dobrze może przeprowadzić indywidualną lekcję. Już się nie mogła doczekać.
Sylwia

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 8:51 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Astra
Gość

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astra nie lubił się spóźniać. Krótko po przybyciu lwicy i on znalazł się na sawannie. Wdrapał się na wzniesienie z łatwością. Wtedy właśnie zauważył piaskową lwicę. Podszedł i usiadł niedaleko niej. Łał jego pierwsza lekcja w szkółce. Ciekawe co będą robili?
-Ruve.-przywitał lwicę. Uśmiechnął się do niej i czekał aż coś powie.
Powrót do góry
Hewa
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widząc lwiątko, Hewa uśmiechnęła się. To pierwsza lekcja dla ucznia, jak i nauczycielki. Miała nadzieję, że dobrze jej pójdzie i Astra nie będzie się nudził.
- Ruve, jestem Hewa - przywitała się z uśmiechem. Poruszyła łagodnie ogonem. Wiedziała od czego zacznie.
- Jak Ci na imię? Opowiedz mi coś o sobie. - rzekła spokojnym głosem. Chciała najpierw poznać malca, nim przejdą do lekcji.
Piaskowa była rozluźniona, mimo iż na początku trochę się stresowała. W towarzystwie Astry czuła się bardzo swobodnie.

Astra
Gość

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-Jestem Astra. Nie pochodzę z tych terenów lecz z terenów nieznanych. Uciekłem, bo nie mogłem tam dłużej wytrzymać. Moje poprzednie stado zabiło mi brata. Trenowali nas. Musieliśmy sami walczyć o przetrfanie. Jak widać ja przeżyłem. Pewnie znasz moją przyjaciółkę Lin. Też tu doszła, ale... teraz już jej nie ma.-położył uszy po sobie. Tak, mały nie miał fajnej przeszłości. Wszystkich, których kochał stracił.
Powrót do góry
Hewa
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Słyszałam o Lin. jednak nie wiedziałam, że odeszła. ty też nie miałeś zbyt łatwo. Ja straciłam rodziców, jednak tutaj nikt Cię nie skrzywdzi i wszyscy staną w Twojej obronie - powiedziała i uśmiechnęła się lekko. Kiedyś uważała, że ma najgorzej ze wszystkich, jednak gdy spotykała lwy, które również dotknęło nieszczęście to aż jej się głupio robiło.
Dobrze, czas skończyć te ponure myśli i zacząć lekcję. Tylko od czego by tutaj zacząć?
- Jakie znasz inne stada i co o nich myślisz? - zadała pierwsze pytanie, a ogonem oplotła łapy. Na początek najważniejsze, nastawienie do innych stad, kodeks i najważniejsze wartości. I oczywiście ćwiczenia w walce.

Astra
Gość

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mały zastanowił się.
-Wiem trochę o PZ i ZZ. Zła Ziemia nie ma z nami paktu. Toczy się między nami można tak rzec wojna. Oni nas porywają i zabijają. Przewodzi nimi Kami.Płonąca Ziemia jest posłuszna Złej. Mają ze sobą pakt. Przewodzi nimi Sherkhan. Jest jeszcze Złota Gwiazda. O niej najmniej słyszałem. Wiem, że mamy z nimi pakt. Ich przywódcami są Vendetta i Nuko. Tylko tyle wiem.-czy to nie za mało? Nie jego wina, że nikt mu nic więcej nie powiedział...popatrzył na piaskową pytając wzrokiem to za mało?
Powrót do góry
Hewa
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Dobrze. To i tak dużo. - powiedziała i uśmiechnęła się. Ona jak pierwszy raz była w szkółce to prawie nic nie wiedziała, ale w końcu od tego jest ta szkółka, aby lwiątka i nie tylko mogły wzbogacić swoją wiedzę.
- Złota Gwiazda jest neutralnym stadem. Mieliśmy już sojusz z nimi dwa razy, jednak ten był zerwany. Tak, jak powiedziałeś, mamy teraz z nimi pakt, jednak musimy się postarać, aby odbudować zaufanie.
Zła Ziemia jest stadem założonym przez lwy, które odeszły z Lwiej Ziemi. Pałają do nas nienawiścią i nie zawahają się zaatakować nas, czy zranić. Toczymy z nimi wieczną wojnę, raz też złączył nasze stada sojusz.
Płonąca Ziemia była kiedyś najpotężniejszym ze wszystkich stad. Podlega Złej, kiedyś miało z nami i Złotymi pakt. Ostatnio zaczynało podupadać, jednak zaczyna podnosić się z popiołów.
- przekazała Astrze wszystkie informacje, które ten powinien wiedzieć.
- Masz może jakieś pytania, które Cię nurtują? - zapytała. uznała, że znacznie ciekawiej będzie, kiedy malec będzie o coś pytał, a piaskowa postara się wszystko dokładnie wyjaśnić. Bo może nie wszystko rozumie? A ona tutaj jest właśnie od tego, aby wszystko wytłumaczyć.

Astra
Gość

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-Czemu tamte lwy nienawidzą nas? My im nic nie zrobiliśmy.Chyba... i czemu zerwaliśmi z nimi pakt? Czym się różni pakt od sojuszu?-pytał zaciekawiony. Czekał na odpowiedź nauczycielki. Patrzył na nią z wyczekiwaniem.
Powrót do góry
Hewa
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Wychodzi na to, że są rządne władzy i naszych terenów. Od zawsze nasze stada toczyły wojnę, a zapoczątkował to wszystko brat króla Mufasy, Skaza. Zerwaliśmy pakt, ponieważ Złoziemcy wcale nie chcieli zgody, a obmyślali na nas kolejne plany. - powiedziała, po czym zastanowiła się przez chwilę. Jakby to wszystko ładnie ująć, aby Astra zrozumiał?
- Sojusz bardziej łączy stada w jedność, natomiast pakt to najczęściej jedynie pomoc militarna. Często też pakt i sojusz są brane za jedno i to samo. - powiedziała i znów poruszyła ogonem.

Astra
Gość

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astra pokiwał łebkiem na znak zrozumienia. Ciekawe to wszystko było. Podobało mu się w szkółce. Szkoda tylko, że Aylar z nim nie chodzi.
-Acha. Nie rozumiem czemu ze sobą walczymy. Tak naprawdę jesteśmy rodziną jakby nie patrzeć.- pokręcił łebkiem. Czemu niektórzy po prostu nie mogą wybaczyć? -Tak, to wszystko co chciałem wiedzieć.-odpowiedział i patrzył w wyczekiwaniu na nauczycielkę jakie teraz zada pytanie lub pytania.
Powrót do góry
Hewa
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słysząc słowa Astry uśmiechnęła się.
- Masz rację. Jednak oni tego nie rozumieją. - powiedziała, po czym zamilkła, zastanawiając się nad dalszą częścią lekcji. Chyba jak na pierwszą lekcję nie jest tak źle, sądziła że gorzej jej pójdzie. No tak, teraz bardzo ważna część.
- Znasz kodeks Lwiej Ziemi? Nie wiem, czy ktoś Ci wcześniej o nim mówił. - zapytała. Po prostu jeśli Astra go nie zna, to mu go wytłumaczy. A wątpiła aby w ogóle o nim wiedział, skoro nie ma tutaj rodziny i najwyraźniej jest krótko. Ona sama nauczyła się go na lekcji, a to nic złego.

Astra
Gość

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jego oczy powiększyły się. Jaki kodeks? On nic nie wie... pokręcił ze wstydem przecząco głową.
-Nie, nie znam. Miyuki mi nie mówiła jak mnie przyjmowała i jestem tu zbyt krótko. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest przepraszam.-zniżył łeb ze wstydem. Czemu o tym nie wiedział. Chyba w końcu nie jego wina, że mu nikt nic o nim nie powiedział, nie? Podniósł wzrok na Hewę swą nauczycielkę. Jak ona zaareaguje?
Powrót do góry
Hewa
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ona tylko uśmiechnęła się, nie chcąc dłużej denerwować lwiątka.
- Spokojnie, nic się nie stało. Od tego tutaj jestem, aby Ci o tym powiedzieć. Szczerze mówiąc sama się o tym dowiedziałam w szkółce. - powiedziała łagodnym głosem. Głupio się czuła, że tak przestraszyła malca.
- Nasz kodeks brzmi.
1. Pamiętajcie, że Lwia Ziemia to stado dobre, wszelakie wrogie gesty, bójki, nie subordynacja, czy brak posłuszeństwa wobec wyższych rang będą surowo karane przez króla i jego pomocników.
2. Dbajcie o honor stada, działajcie razem. Nie pozwólcie splamić jeszcze bardziej naszej złotej ziemi. Duchy przodków patrzą na nas!
3. Zakazuje się kłótni miedzy członkami stada. -
powiedziała i uśmiechnęła się znów lekko. miała nadzieję, że za bardzo nie naciska. W sumie to bardzo szybko mija ta lekcja, najważniejsze rzeczy przerobione.

Astra
Gość

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uśmichnął się.
-Dziękuję. Zapamiętam.-czekał na kolejne pytania nauczycielki.
//przepraszam, że takie krótkie, ale nie mam zbytnio czasu//
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 8:51 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Hewa
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Co byś zrobił, gdybyś na naszych terenach zauważył rannego Złoziemca? - zapytała. A takie dodatkowe pytanie, sprawdzające reakcję. Tutaj nie ma praktycznie złych, czy dobrych odpowiedzi, chociaż jest kilka wskazanych.
Jaki dzisiaj był piękny dzień, nie było tak gorąco, a dodatkowo cień akacji dawał miłą ochłodę. Aż szkoda się ruszać z miejsca.

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Lwiej Ziemi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach