Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Karty Postaci
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cynamonowa Noc
Gość

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 9:13 pm    Temat postu: Karty Postaci Odpowiedz z cytatem

Tak. Wiecie co mi przyszło do głowy, przeglądając nasze zacne forum? Aby zrobić porządek z Kartami Postaci. Czemu? Przejrzyjcie sobie nasze Karty Postaci. Widzicie. A przypomnijmy sobie, do czego miały służyć Karty Postaci. Jest to miejsce, gdzie każdy może sobie założyć temat i opisać bez ograniczeń objętościowych swą postać. Profile są bowiem za małe, a podczas składania zapisu większość postaci nie ma zarysowane jakiejś szczególnej historii, ciekawych wydarzeń. Wypisać się tam, nawet jeśli nie idealnie, to chociaż zgrabnie i ładnie.
A nasze Karty Postaci? Jeśli się przyjrzeć, to 3/4 naszych Kart to po prostu zapisy. Teksty w stylu "Wygląd: spójrz na av", "Charakter: dobra, miła, przyjazna, sprytna". Tak miały wyglądać w koncepcji osób stwarzających to podforum?

Zaraz zaczną się pytania "A po co?", "Jest sens?". Jest sens, i to duży. Miło jest poczytać chociażby losy takiej Vendetty. A nawet takiej szarej myszki, jak... Hmm... Jak Elerina. Dwa, to też jest historia. Też w ten sposób opisujemy historię. Nawet ta przez duże "H", jak ujęła Kami. Chociażby Blood. Gdyby nie ona, zapewne nigdy nie zaważyły się tak losy Płonącej Ziemi i Złej Ziemi. A tak mamy ładnie opisaną historię. I można sobie poczytać, jak to się zaczęło *nie, Nukotowaa, nie zabijaj mnie za to*.

Dwa. Widziałam, że usuwacie Karty Postaci nieaktywnych. Po cóż? Jeśli są ładnie napisane, nie widzę sensu usuwania ich. Z przyczyn powyższych. To też historia. Poza tym to też jakaś pomoc. Mi się udało odnaleźć w skórze Miyuki i jej całej rodzinie dzięki Karcie Postaci jej i Morgotha. Inni, nowi, mogliby się dowiadywać takich przydatnych dość informacji. A jak ktoś wraca na forum po dłuższej nieobecności? Parumiesięcznej. Może się dowiedzieć, kto z jego rodzinki zginął, kto się ostał. To pomocne, naprawdę.

Reasumując. Powywalać do kosza te krótkopostowe Karty Postaci, zostawić te porządniej napisane i nie usuwać Kart Postaci nieaktywnych/usuniętych userów, o ile te są jako tako napisane. Co wy na to?

Ostatnio zmieniony przez Cynamonowa Noc dnia Sob Lut 12, 2011 10:48 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 2:31 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Miło jest poczytać chociażby losy takiej Vendetty.

Ktoś to czyta? Serio? Kurczę, w takim razie przydałoby się trochę uaktualnić. xP

Co do usuwania - usuwam karty kont i postaci, które już nie istnieją, ale patrząc na to z tej strony to faktycznie mogłabym tego zaprzestać. Przywróciłam parę starych, poza tym nie pamiętam, kto tam jeszcze miał kartę, którą można by wrzucić. A zaraz przejrzę te, co są i powywalam te krótkie.

Naito
Gość

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem jak najbardziej za Twoim pomysłem. Przymierzałem się już od jakiegoś czasu do napisania Karty Postaci Naary, jednakże jego historia jest tak bogata, że nie mogę jakoś się do tego zebrać. Tak, czy siak - nie wątpię, że przeczytanie paru Kart Postaci może się okazać bardzo pomocne, choć żyjemy w czasach postów na dwie linijki i "nie chce mi się czytać, bo za długie".
Powrót do góry
Lex
Gość

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż muszę przyznać, że jest to pierwsze forum na którym jestem i gdzie nie wymaga się od graczy pisania "ambitnych" kart postaci z rozbudową historią, wyglądam czy charakterem(choć tego sam nigdy nie lubiłem opisywać). Ja bym nie tyle był za zostawieniem kart nieaktywnych graczy, co przymusem unormowanym w regulaminie do napisania historii postaci na min. pół strony A4 (;
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba napiszę jakieś zasady pisania kart postaci, żeby wszystko było jasne.

Dodane po 6 minutach:

1. Zakładanie kart postaci nie jest obowiązkowe.
2. Jedna postać = jedna karta postaci.
3. Historia, opisy wyglądu i charakteru muszą zawierać co najmniej kilka zdań złożonych. Karty nie spełniające tych wymagań mogą zostać przeniesione do Kosza bez wcześniejszego ostrzeżenia.
4. W celu założenia karty postaci zakładamy temat w suboforum Karty Postaci.
5. Temat z kartą postaci musi nosić nazwę taką jak imię opisywanej postaci.
6. Dawne karty nieistniejących już postaci nie są usuwane, jednak zawsze opisujemy wyłącznie te postaci, którymi aktualnie gramy.
7. Temat z kartą postaci musi zawierać tylko jednego posta, który może być edytowany przez autora w celu aktualizacji.

Może być?

Lex
Gość

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgrozo! Ja uważam, że karty postaci winny być obowiązkowe. A nie trudno przecież jest wysilić się na tyle by nabazgrać choćby na odwal prostą historie/wątek postaci. Coś co determinuje zachowanie naszego bohatera np. zabita, porwana rodzina (ojciec, matka, siostra, brat), wypadek, zaraza, walka z innym zwierzęciem, katastrofa, spotkanie jakieś interesującej postaci np. surykatki. która zmieniła nasz światopogląd przez co nasza dieta z mięsnej stała się warzywną. No nie wiem co jeszcze można wymyślić od tak... nawiedzenie przez ducha, boskie objawienie, jakiś skok w bok do innego stada, ucieczka ze stada, jakiś honorowy pojedynek czy co tam kto chce...

Poza tym dobrą motywacją do pisania byłaby możliwość podniesienia jakiś statystyk za wykreowanie ciekawej historii... czyli jakiś drobny bonusik przyznawany przez obiektywne/go (grono) MG.

A także uzależnić co ambitniejsze klasy postaci od historii. Tyle ode mnie. (;
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie, tylko nie to. Już nieraz zdarzało mi się natrafiać na bardzo ciekawe forum i już, już miałam się rejestrować, a tu - buch! - obowiązkowe karty postaci. Takie zmuszanie do rozpisywania się bardzo zniechęca, szczególnie tak leniwe osoby jak ja. Większość moich postaci nie ma kart i jakoś nikomu to nie przeszkadza. Shetani też takowej nie założyła, chociaż jest główną adminką. Nie zgodzę się na wprowadzenie kolejnego ograniczenia, i tak już mamy dużo zakazów i nakazów. Jak ktoś chce, ma czas i chęci to niech zakłada, nie to nie.
Cynamonowa Noc
Gość

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zaś uważam, że nie powinny być obowiązkowe. Inaczej się pisze, gdy musisz, a inaczej, gdy chcesz, naprawdę chcesz. Poza tym, sądzę, że doprowadziłoby to takiej sytuacji, że ktoś nie umiejący, zwyczajnie nie umiejący ładnie pisać, z przymusu pisze byle jaką kartę postaci. Wtedy co? Każe się mu to poprawić? Usuwa? Wlepia osta? Za co? Za to, że człowieczyna zwyczajnie nie umie pisać? Choć z drugiej strony forum jest też po coś, po to, aby sobie wyrobić ładny styl pisma. Można spokojnie.

Masz na myśli dawanie statystyk za napisanie ciekawej historii? W pewnym sensie już to jest wykonalne. Tworzysz postać, kreujesz jej historię, charakter. Jeśli jest się w stadzie, w końcu ktoś to dostrzeże, że postać jest składna i pójdzie pewno na wyższa rangę, co równa się z podniesieniem statystyk. Ajć, nie lubię rozmawiać o statystykach, to nabijanie sobie ich... A kto wie, może byłoby inspiracją dla jakiś antycznych dramatopisarzy, oczywiście jako tragedii, a może... Może i komedii.

Mi zależy jedynie na uporządkowaniu naszych Kart.
Powrót do góry
Almira
Gość

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zgrozo! Ja uważam, że karty postaci winny być obowiązkowe.

Nie. To odróżnia KL od pseudo-prestiżowych for na których trzeba pisać kij wie jak długą kartę aby później admin powiedział że łaskawie ją zaakceptuje, choć jest mierna.
Cytat:
która zmieniła nasz światopogląd przez co nasza dieta z mięsnej stała się warzywną.

Warzywną? Wyrok śmierci...? Lew bez mięsa nie przeżyje.
Cytat:
Poza tym dobrą motywacją do pisania byłaby możliwość podniesienia jakiś statystyk za wykreowanie ciekawej historii... czyli jakiś drobny bonusik przyznawany przez obiektywne/go (grono) MG.

Stanowcze nie. Po prostu nabijanie sobie stat, a tego nie cierpię.

Róbcie ten porządek, bo nikt za was tego nie zrobi.
Powrót do góry
Lex
Gość

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Warzywną? Wyrok śmierci...? Lew bez mięsa nie przeżyje.

Zastosowałem taką figurę stylistyczną co zwie się hiperbolą (;

Oki muru nie przebijesz, więc forsować dalej kart postaci nie będę. Acz nie ukrywam, że mi ich szkoda...
Powrót do góry
Maks
Gość

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym miała się nad tym głębiej zastanowić, zapewne mój post byłby... dłuższy? Czasu jednak nie mam więc napiszę wszystko w skrócie.

Po pierwsze usuwanie starych kart- moje zdanie zbytnio się nie różni od reszty. Tak, też wolę by pozostały.
Karty obowiązkiem- Myślę teraz nieco samolubnie, bo historia mojej postaci jest tak długa i zawiła, że nie dałabym rady jej opisać. Już nie raz próbowałam. Dlatego jestem na nie. Poza tym zapewne większość z nich wyglądałaby tak, jak opisała wcześniej Cynka.
No i statystyki za karty. No ja mam trochę inny pomysł. Zapisy nowych użytkowników są marne. Nie, marne to za mało powiedziane. Są tragiczne. Może więc jakość zapisu będzie decydowała o tym, jaką na początek rangę postać otrzyma w stadzie? Mam na myśli to, czy dostanie wojownika, czy zwykłego lwa.
I pisząc JAKOŚĆ nie mam na myśli DŁUGOŚĆ.
Powrót do góry
Cynamonowa Noc
Gość

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomylę się z kontem, pomylę czy nie? 3 razy sprawdzam, niż coś wyślę. Za dużo kont. xP

A wiecie, że pomysł Surr nie jest znowu taki zły? Trzeba się postarać, aby zdobyć Woja. A jeśli się nie chce, to z czasem przyjdzie samo, jednak w tym momencie jest się słabszym.

Mi osobiście te zasady podane przez Ven pasują.
Powrót do góry
Frey
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No i statystyki za karty. No ja mam trochę inny pomysł. Zapisy nowych użytkowników są marne. Nie, marne to za mało powiedziane. Są tragiczne. Może więc jakość zapisu będzie decydowała o tym, jaką na początek rangę postać otrzyma w stadzie? Mam na myśli to, czy dostanie wojownika, czy zwykłego lwa.

O, całkiem niezły pomysł.

</center>

Avatar (c) lineart - Malaika4, kolor - KamiLionheart, t?o - MaximeCourty / KibakiProductions
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Almira
Gość

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[...] Może więc jakość zapisu będzie decydowała o tym, jaką na początek rangę postać otrzyma w stadzie? Mam na myśli to, czy dostanie wojownika, czy zwykłego lwa.

A czy to już nie jest stosowane? Nie no... jak tak patrze na Kami to wydaje mi się że tak. Jak Wanda i jakiś tam gościu co marne posty walił prosili o przyłączenie do stada to Wandzia adepta otrzymała, a on zwykłego, więc...
[Gdyby to nie było KL z pewnością byłabym przeciw, bo przywódca, człek rozsądny, powinien mieć wolną łapę, ale... no właśnie. Nie, Ven, jeśli pomyślałaś że chodzi o ciebie jesteś w błędzie, nie mam nic do twoich zdolności przywódczych.]
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 2:31 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kami
Averso
Postać Specjalna
<b>Averso</b><br><i>Postać Specjalna</i>

PostWysłany: Pon Lut 14, 2011 12:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hahaha XD
Z tym nadawaniem rang i rozpatrywaniem w zależności od bogactwa opisu zapisu.. idea zacna, ale gówno wyjdzie. Jak zawsze ^^
Ja poszłam za przykładem reszty stad, innego wyjścia nie było. Wszyscy rozdają Woja na start, ja innego wyjścia nie mam. To wasza wina nie mojej uległości... jebiecie system aż żal patrzeć. A dlaczego ZZ ma cierpieć przez to? Dla prestiżu? A co to kurfa za prestiż dostawać w dupę bo takie ZG (Przykład.. tylko i wyłącznie.) daje na lewo i prawo woja? Haha ZZ jest słabe ma tylko Z. Lwy..

Odnośnie tematu, a jakże muszę się tu wypowiedzieć nie?
Jeśli ktoś usuwa konto, ale miał ładną rozbudowaną historie w karcie, zostawiam, ale jak widzę jakieś trzy zdania na krzyż.. toż to żal i zgroza. Ani postać nic nie wniosła do fabuły, ani jej karta nic nie wnosi.

Proponuje zrobić archiwum i tam wywalać te coś reprezentujące sobą zapisy.
Druga sprawa, opis karta cacy, ale postać po dychała z kilka dni i niczego nie osiągnęła w swojej karierze.. zostawiać taką kartę? Jaki ma to sens?

<center><table>
<tr>
<td>~X~
A co je?li ?ycie jest zbyt krótkie,
by podda? si? m?dro?ci milczenia?

You can't stop me, no
Everything I like to do I do it, so

Better step back, I'm coming
O o o oh yeah

Keep it up on the bass line
Today it is my time

Don't want no stupid boys
Listen to my stuff

MÓJ G?OS!
Twój koszmaR</td><td></td></center></table>

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach