Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Zycie po smierci.
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sakkari
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 9:19 pm    Temat postu: Zycie po smierci. Odpowiedz z cytatem

Wena, wena, przybadz! Juz jestes!
Zycie po smierci? Czy ciemnosc?
__

Oficjalnie jestem katoliczka, choc zastanawiam sie nad przejsciem na chinduiz. Wierze w... reinkarnacje (i harmonie z natura). Co prawda, nie jestem tego w stu procentach pewna, ale to jest najbardziej prawdopodobne zaraz po ciemnosci, nieswiadomosci itd.
Oczywiscie, cos tam, bardzo gleboko w podswiadomosci mowi, ze jest jakies zycie wieczne po smierci, ale odrzucam to od siebie. To wina pewnie tych lekcji religi, niepotrzebnych z reszta.
Czasem zatsanawiam sie, czy zycie to nie sen i jak sie obudze, to bede znow pieciolatka, ktore spala do 12, albo ze to zycie, to wielki sprawdzian i wszyscy sa ustawieni, a ja niedlugo bede zaskoczona tekstem "Nie zdalas testu na tajnego agenta w kosmosie" czy takie cos. Albo, ze to test przed kolejnym zyciem, zebym wiedziala, jakich bledow nie popelniac po raz kolejny.
______
Reikanrnacja, ciemnosc, raj, pieklo, kolejne zycie?

Czy widzisz t? drog?, któr? specjalnie dla Ciebie
Uk?adaj??
Czy s?yszysz ich wspania?y szept,
Koj?cy wszelakie nerwy?

Spójrz… Popatrz na ich smutne lica,
Spójrz na ich blad? po?wiat?.
„Czemu ?kaj??
Cichute?ko… W samotno?ci…”

P?acz? samotnie…
Bo ty?, która Z?ot? ich Gwiazd? jest,
Na ziemi swe miejsce podzia?a.
S?yszysz ich cichu?ki
Szept…?
One wo?aj? Ci?…

</center>

Avatar (c) Lineart Malaika4, color Laura.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 5:39 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Xan
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 1:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dumny ateista i antyklerykał powie Ci, że są to bajki dla dzieci, niekoniecznie grzecznych :) . Dla mnie życie ludzkie pozbawione jest jakiegokolwiek sensu, a nasz koniec - definitywny i nieodwołalny. Niezbyt optymistyczna wizja, ale chyba najbliższa prawdzie. Zresztą, jakim prawem mielibyśmy być do tego stopnia wywyższeni? Przecież nie różnimy się od kamienia - tu atomy, tam atomy... Może i ludzie są "czymś wyższym", ale nie kreujmy się na bogów. W końcu takie życie po śmierci to pewien rodzaj nieśmiertelności.

?mier? jednego cz?owieka to rado??, ?mier? miliona to ?wi?to!

Avatar autorstwa Kami, której serdecznie dzi?kuj?.
Powrót do góry
Richel
Gość

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a nasz koniec - definitywny i nieodwołalny. Niezbyt optymistyczna wizja, ale chyba najbliższa prawdzie. Zresztą, jakim prawem mielibyśmy być do tego stopnia wywyższeni? Przecież nie różnimy się od kamienia - tu atomy, tam atomy... Może i ludzie są "czymś wyższym", ale nie kreujmy się na bogów. W końcu takie życie po śmierci to pewien rodzaj nieśmiertelności.

No fakt, ale ludziom ciężko się z tym pogodzić, ludzi się boją, tym bardziej starsi, którzy wiedzą że nie długo koniec.

Ja tam nie jestem wiary w boga, za to wierzę że po śmierci odrodzę się jako jakiś inny człowiek, zwierzę czy roślina, jako coś co jest żywe...
Powrót do góry
Almira
Gość

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Reikanrnacja, ciemnosc, raj, pieklo, kolejne zycie?

Nie wiem. Prosta filozofia. Dopóki żyję nie mam się czego martwić. Jak umrę... to będę wiedzieć, albo i nie, co jest dalej. Ot.
Powrót do góry
Shivalli
Gość

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hinduizm* jak już.

Również jestem ateistką, nie lubię katolickiego boga, jest nudny i przeokropny. Nie wierzę, że mógłby być. Jeśli idzie o bogów, bardzo lubię wiary Politeistyczne - jeśli idzie jedynie o historię.

Również, jak Xan, uważam, że nie ma innego życia. Jest czysta biologia i zajebistość natury. Nic więcej, żadnych bogów, jednak...

Jednak moja wyobraźnia nie pozwala mi zapominać o duchach. Bardzo je lubię i w "moim świecie", to znaczy dookoła mnie, żyje mnóstwo duchów. Nie odchodzą one na inny świat - zostają z nami. Zwierzęta, ludzie, rośliny - wszystko. Jednak to tylko moja fantazja ^.^
Powrót do góry
Naomi
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2011 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem istnieje.
Nie mam wielu argumentów, tylko jeden, przekonywujący:
Oglądałam kiedyś na lekcji religii film o Śmierci klinicznej. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałam, to było coś fascynującego. Ludzie spotykali się z Bogiem, widzieli samego siebie - nieżywego, oni sami byli czymś (duszą?) niewidocznym, mogli przechodzić przez ściany i takie tam. No i potem powracali do życia. Poruszający film oparty na faktach. Szkoda, że nie pamiętam tytułu, muszę się spytać katechety. Polecam też książkę "Trafiona piorunem", można znaleźć w necie.
No to jest według mnie wystarczające.

Pomy?l wi?c co ci da
M?dro?? i odwag? lwa
Z wielu stron, z wielu gwiazd
Jeden g?os</center>

G?OS NAOMI

Avatar/Logo (c) Wszystko zrobione przeze mnie
Powrót do góry
Maks
Gość

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2011 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierzysz w życie po śmierci, bo oglądałaś o tym filmy?
Powrót do góry
Naomi
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2011 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko dlatego
Po prostu tak zostałam wychowana, to wiem z religii, wierzę w Boga = wierzę w życie po śmierci.
A filmy to tylko uzupełniają.

Pomy?l wi?c co ci da
M?dro?? i odwag? lwa
Jeden g?os</center>

G?OS NAOMI

Powrót do góry
Mosi
Inne Zwierzę
Mistrz Gry
<b>Inne Zwierzę</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2011 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... Wątpię by śmierć kliniczna była tylko mniejsza wersją prawdziwej śmierci. Aby organizm mógł zostać uznany za martwy muszą przestać funkcjonować no najmniej trzy narządy- mózg, serce, płuca.
Ale żeby wszystkie trzy nie działały na raz? Przez tak krótki moment? Co to jesteśmy komputerem, który można z laczka zresetować? Nie wiem, bo nie znam się na tym tak dobrze jak niektórzy, ale z tego co do tej pory wiem to raczej to tak nie wygląda.

Druga sprawa:
Siła sugestii. Dlaczego zakonnice miały objawienia? Widziały Jezusa, słyszały go, a nawet odbywały z nim stosunki seksualne (wtf ale schiza 8D ale to prawda). Dlaczego? Ano dlatego, bo nie jadły, umartwiały się, zamęczały swój organizm chcąc przypodobać się chyba nieźle sadystycznemu i skrzywionemu psychicznie bytowi gdzieś w chmurkach. Myślały ciągle o religii, Jezusie, Bogu, więc to widziały. Gdybym ja się umartwiał widziałbym pewnie smoki, Baboka, albo inne cholerstwo, które wyobrażam sobie jak nie mam nic do roboty 8D.

Może śmierć kliniczna to pewien rodzaj właśnie tak działającej na psychikę ludzka sugestii? Jeśli ktoś jest wierzący, to wydaje mu się że widzi Boga, jeśli wierzy w duszę widzi siebie martwego, Muzułmanin zobaczy 72 dziewice... hyhy :)

Jestem ateistą, nie jestem tylko na nie, jak uważa wiele katolików, ja myślę popierając swoje zdanie faktami, które ZNAM.

Jeśli w moim rozumowaniu znajdzie ktoś błąd, lub jakieś nieścisłości, to ok, jestem otwarty na nowe spojrzenia. Mówię to, bo szczerze rzygam już internetowymi kłótniami na tle religijno- światopoglądowym, ale... i tak lubię sobie pogadać xD

*sado maso*

Felija
Wojownik
Mistrz Gry
<b>Wojownik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naomi, Trafiona przez piorun, a nie Trafiona piorunem. (; Świetne świadectwo - szczerze mówiąc, jedyne jakie czytałam, ale naprawdę daje do myślenia. Doprowadziło do nawrócenia mojej przyjaciółki, więc nie mogą to być zwykłe wymysły - nawrócenie nigdy nie przychodzi ot tak. A ja po tej książce ostatecznie przestałam bać się śmierci i zaczęłam być szczęśliwsza, a moja wiara się pogłębiła.

Cytat:
Myślały ciągle o religii, Jezusie, Bogu, więc to widziały.

Ja jakoś nie widzę lwów, kotów czy... Dobra, nie będę się ośmieszać. XP Dobra, inaczej - wiele rzeczy wywiera na mnie głęboki wpływ, ale tylko Boga słyszę, czy może raczej czuję jego obecność. Nie ja jedna - moi znajomi i przyjaciele czują Go jeszcze dobitniej. I ja im wierzę. Każdego dnia dotykają nas takie drobne cuda, nawet jeśli ich nie dostrzegamy. A te bardziej widoczne? Też są! Nie będę tu wam pisać, jak to mojej przyjaciółce zniknęły kamienie w nerkach, a facetowi, o którym opowiadał ksiądz, po wejściu do kościoła nagle ustąpił ból kręgosłupa, albo jak... Nie, to nikogo nie przekona, takie pitu pitu, każdy może sobie napisać, że ktośtam cośtam, nie? Nie jestem głupia, wiem, że tak nikogo nie nawrócę. Ale ważne, że ja wiem, że coś takiego ma miejsce i mogę z radością dziękować Bogu za to wszystko, czym nas obdarza. Chcę o tym mówić, ale tak w postach, ech, to jest z grubsza bez sensu. Wolę własny przykład niż słowa, a na forum o to ciężko - przecież mnie nie widzicie, więc praktycznie nie znacie.

Logo (c) Desevera
Powrót do góry
Naomi
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie widzę zwierząt, choć baaardzo je lubię.
Ja sama nie raz odczuwam drobne cuda (jak ktoś chce mogę mu opisać taki, który mnie strasznie poruszył). Modlę się i wiem, że to jest skuteczne. Jaki sens miałoby życie, gdyby nie było życia po śmierci?
Felija, fakt, "Trafiona przez piorun " :)

Pomy?l wi?c co ci da
M?dro?? i odwag? lwa
Jeden g?os</center>

G?OS NAOMI

Powrót do góry
Mosi
Inne Zwierzę
Mistrz Gry
<b>Inne Zwierzę</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehm, chyba drogie Panie nie czytałyście uważnie. Widziały to, bo miały osłabione organizmy. Ich mózgi nieprawidłowo funkcjonowały z powodów takich jak- odwodnienie, przemęczenie.
Naomi
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z tyloma cudami? Uzdrowieniami?
Nie będę podawać przykładów, takich jest masę.

Pomy?l wi?c co ci da
M?dro?? i odwag? lwa
Jeden g?os</center>

G?OS NAOMI

Powrót do góry
Felija
Wojownik
Mistrz Gry
<b>Wojownik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okej, ale ludzie, którzy funkcjonują zupełnie normalnie też doświadczają obecności Boga - jest sporo takich w moim otoczeniu. Ba, ja też 'cośtam' czuję, a raz słyszałam. Co na to powiesz? Zbiorowa schizofrenia? Haluny? Wmawianie tego sobie?

No i właśnie, cuda... Chcesz tłumaczyć każdy z osobna? Oj, wieki ci to zajmie.

Logo (c) Desevera
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 5:39 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Archon
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja wam to wyjaśnię. Skąd wiecie czy Bóg istnieje? Może to wgl ktoś inny zrobił?

Ja osobiście przeżyłam śmierć kliniczną( tak obudziłam się w trumnie) i wcale boga nie widziałam. Tylko pustkę.

Jako słowianka wierzę, że kiedyś Trafię do Nawii- czyli tam gdzie ja uważam za raj :]
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: