Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
MF sucks
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Wa?pan(na) co o tym s?dzi?
Zaiste zacny to koncept! (TAK, przenieście forum)
42%
 42%  [ 9 ]
A kysz do piekła siło nieczysta!!! (NIE, wara od MF)
23%
 23%  [ 5 ]
Nie mam zdania. (NIE MAM ZDANIA)
33%
 33%  [ 7 ]
Wszystkich Głosów : 21

Autor Wiadomość
Surina
Gość

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 4:59 pm    Temat postu: MF sucks Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, jak Wy, ale ja mam dosyć codziennego "padania" serwerów. Dlaczego nie możemy przenieść KL na inne strony? Sądzę, że większość osób byłoby za tym. W tym oczywiście ja.

Wiem, że zaraz posypia się uwagi, żebym nie przesadzała, bo z tym da się żyć.

Ale ja jestem użytkownikiem mojeforum, mojeforum jest słabej jakości, więc idę sobie gdzieś innej.
Poza tym, jest kilka innych plusów co do przenosin KL na inny serwer.
Na przykład:
*Co będzie jeśli MF padnie na dobre? Już zdarzały się kasacje for zupełnie przypadkowo. Ja bym chciała tego uniknąć.
*Przenosiny nie sa skomplikowana rzeczą. Jedziemy z kopiowaniem nazw for i tematów od góry do dołu i już. Kopiuj wklej i robota skończona. A potem dostępy i inne pierdoły.
*Pozbędziemy sie widmowych użytkowników. Są, ale ich nie ma.
*Większość ludzi straci minusową reputacje albo i plusową, ale. Właśnie, ale. To było tylko napisane. Skoro było, to zapadło tez w pamięci. Wiadomo, że ktoś, kto miał zasługi, np. Kami, na nowym forum jeśli nie miałaby wypisanych tych kilku pochwał ludzie by wiedzieli, że je miała. Bo to widać, czy ktoś pracuje czy tylko ma wszystko gdzieś i bawi się (no przecież to oczywiste że nie wszyscy są na forum po to żeby się dorwać do panelu...)
*Wszystko zaczęłoby się od zera (mam na myśli ilość postów poszczególnych użytkowników), ale fabuła toczyłaby się dalej. Np, jeśli lwica X właśnie jest w ciąży i rodzi, to dokończy rodzić na nowym forum. Tak jakby już tam była od zawsze. Urwana fabuła kontynuowana nagle na nowym forum musialaby być zaznaczona, np. wystarczyłoby zdanie "fabuła ze starego forum c.d. [link do starego tematu]". Karty postaci byłyby wymagane jeśli ktoś miał na starym serwie naprawdę długą, ważną albo skomplikowaną historię. Żeby było wiadomo dla nowych, którzy zostaną przekierowani z MF na nowy serwer, że przykładowo Mon była faktycznie królową PZ i jest matka Suriny która cośtam cośtam.
*Można by też zmodyfikować nieco niektóre systemy, nie mówię że drastycznie, ale zawsze. Dodać do regulaminu głównego jakiśtam punkt, którego tutaj nie ma. Na świeżym forum na pewno coś nam... znaczy się adminom (XD) przyjdzie do głowy.
*Nowi użytkownicy poczuliby się pewniej w towarzystwie osób z setką postów a nie z setką tysięcy. Powiem szczerze, że kiedyś przywiązywałam do tego wagę i myślalam, że jestem gorsza od tych którzy mają 3 tysiące postów a ja tylko 500 sztuk. To nie jest jakiś ważny czynnik dla którego "nie możemy przenieść forum bo nie chce zaczynać od zerowego poziomu". Ilość postów chyba nie ma znaczenia w fabule? PRAWDA?

Ja proponuję serwer www.forumer.com
Owszem, rejestracja jest po angielsku na początku, ale potem można sobie zmienić język domyślny. Ja sobie ustawiłam np. na forum o Feral Heart język polski. I jest dobrze (no oczywiście posty sa nadal po angielsku XD Dla mniej inteligentnych- jeśli napiszemy posta po polsku i jesli całe forum zapiszemy po polsku, to będzie po polsku. Zmiana języka = zmiana języka takich rzeczy jak "Użytkownicy mający urodziny w ciągu 7 dni:" nad shoutboxem.

No, to chyba tyle.
Zanim coś napiszecie, pomyslcie. BŁAGAM o sensowne wypowiedzi.
Pis.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 10, 2016 1:45 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam preferuję http://niceboard.net/
Ale wiesz, myślę, że jeśli mielibyśmy się przenosić to nie z syfu na kolejny syf tylko na własną płatną domenę, z tym, że największym problemem płatnych domen jest to, że trzeba za nie płacić...

Co do samego pomysłu - widzisz, z jednej strony to by było dobre, bo mf faktycznie się zacina albo w ogóle pada (szczególnie w święta i wtedy, kiedy Śląsk ma ferie) i to jest wkurzające, ale z drugiej strony... Średnio mi się to widzi. I nawet nie chodzi o zaczynanie od zera, ale chociażby o to, że niektórzy mogą mieć pewne wątpliwości co do tego, czy będzie im się chciało rejestrować na nowym forum. Stracimy userów, innymi słowy. Chyba, że dałoby się przenieść całe forum takie, jakie jest, z kopii zapasowej czy czego tam, ze wszystkimi postami etc, wtedy byłabym ewidentnie za. Z tym, że zastanawiam się, czy istnieje taka możliwość. Na płatnej domenie to może by się dało prędzej niż na jakiejś darmowej, ale nie wiem, naprawdę, to nie moja działka.

Surina
Gość

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ło, a może na yoyo.pl dałoby się coś zrobić?

No właśnie, w sumie też może byc kopia zapasowa, ale i tak po przeniesieniu na nowy serwer wszystkie posty będą napisane jako gość/skasowany użytkownik?
Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
*Co będzie jeśli MF padnie na dobre?

Ty kradzieju jeden. D: To słowa Elki.
Cytat:
Zanim coś napiszecie, pomyslcie. BŁAGAM o sensowne wypowiedzi.

Wymagasz ode mnie stanowczo zbyt wiele... Zrywam z tobą!

A teraz tak na poważnie...
Zapomniałaś o jeszcze jednym, ważnym argumencie "przeciw". Może i system jest ten sam, php, jednak PA może się bardzo różnić od tego, co jest na MF.

Cytat:
Chyba, że dałoby się przenieść całe forum takie, jakie jest, z kopii zapasowej czy czego tam, ze wszystkimi postami etc, wtedy byłabym ewidentnie za. Z tym, że zastanawiam się, czy istnieje taka możliwość.

Jest taka możliwość, jednak załadowanie forum wymaga dużej znajomości... oj, nie wiem jak określiła to pewna dziewczyna z pewnego forum, już nie pamiętam, ale można rzec - systemu. Wiem że na junie trzeba płacić za taką rzecz, a na innych... nie mam pojęcia. Na junie to chyba administrator ładuje forum. Czekajcie, mam cytat:
Cytat:
Za darmo nigdzie nie przeniesiesz bazy danych. Admini innego forum, na którym się udzielam, próbowali zrobić to jakiś czas temu i wszędzie spotkali się z odmową - na junie chociażby musieliby zapłacić za aktualizację bazy danych i tak dalej. Zostaje cba, ale żeby przenieść na cba, wypadałoby mieć podstawową znajomość php, a tej, jak się domyślam, nie ma tutaj nikt Razz MF wali się od dawna, a jednak istnieje. Ja bym została.

Cytat:
Ale wiesz, myślę, że jeśli mielibyśmy się przenosić to nie z syfu na kolejny syf tylko na własną płatną domenę, z tym, że największym problemem płatnych domen jest to, że trzeba za nie płacić...

Rzeczy oczywiste są bardziej dołujące jak przypominamy o nich. Niestety, niestety. Wątpię aby ktoś za to płacił.
Pozwólcie że sobie tu kogoś zacytuję...
Cytat:
(...) jestem na mf ze względu na userów i ich oceny. Pomagają jak poprawić forum, co zrobić by było lepsze, a nie jak na junie, że napiszą dwa posty w stylu "fajne forum" i koniec.

Podzielam zdanie osoby która to napisała. Dawnej znajomej.
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No właśnie, w sumie też może byc kopia zapasowa, ale i tak po przeniesieniu na nowy serwer wszystkie posty będą napisane jako gość/skasowany użytkownik?

Jeśli użytkownicy się nie przeniosą to pewnie tak. Ale nie wiem jak to jest.

Cytat:
Zapomniałaś o jeszcze jednym, ważnym argumencie "przeciw". Może i system jest ten sam, php, jednak PA może się bardzo różnić od tego, co jest na MF.

Na bank się różni. Jeśli tak jest taki PA jak na niceboard to ja sobie poradzę i mogę potłumaczyć reszcie co i jak, gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości.

Ja bym się przeniosła tylko na płatną domenę. Już nawet kiedyś była chyba o tym mowa, tylko właśnie przydałoby się znaleźć osobę/osoby, które by za to płaciły.

Shun
Archanioł
Mistrz Gry
<b>Archanioł</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za. Kurde, ja to już mówiłam wieki temu -.-''

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maks
Gość

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tylko właśnie przydałoby się znaleźć osobę/osoby, które by za to płaciły.

Shet, to jest bardzo dobry moment, byś się zgłosiła na ochotnika ^^
Powrót do góry
Xan
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Surreal napisał:
Shet, to jest bardzo dobry moment, byś się zgłosiła na ochotnika ^^

Co ma do tego Shet? Czyżby odziedziczyła jakąś fortunę, czy co?

Nie ukrywajmy - praktycznie nikt nie będzie chciał płacić, inni zwyczajnie nie będą mieli funduszy. Nie zmienia to jednak faktu, że forum trzeba przenieść i jest to sprawa nie cierpiąca zwłoki.

?mier? jednego cz?owieka to rado??, ?mier? miliona to ?wi?to!

Avatar autorstwa Kami, której serdecznie dzi?kuj?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maks
Gość

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co ma do tego Shet? Czyżby odziedziczyła jakąś fortunę, czy co?

Matko przenajświętsza. Tak sobie zażartowałam a napisałam Shet, bo... napisałam. Po prostu była pierwszą osobą, która wpadła mi do głowy. Równie dobrze mogłam napisać Ven, Nuko, Cynka, Awa, Naara czy Kami. Ale wypadło na Shet. Na prawdę musicie dopatrywać się jakiejś filozofii, spisku, czy tajnego przesłania w tym co piszę? Przecież większość mich wypowiedzi to bzdury ;]
Powrót do góry
Xan
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 2:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, następnym razem ominę Twoje wypowiedzi.

Wróćmy do tematu - można nagradzać wpłacających jakimiś drobnymi upominkami, dodatkowymi tytułami etc.

?mier? jednego cz?owieka to rado??, ?mier? miliona to ?wi?to!

Avatar autorstwa Kami, której serdecznie dzi?kuj?.
Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A warto w ogóle?
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xan, niezły pomysł. Z tego co się orientuję to to chyba aż tak dużo nie kosztuje, szczególnie, gdyby robiło to kilka osób. Akurat ja nie za bardzo mogłabym to wpłacać i to nie dlatego, że nie mam kasy, ale dlatego, że nie mam jak. Niestety, w tym wieku jestem jeszcze zależna od rodziców, a oni na bank by się nie zgodzili na coś takiego.
Nuko
Samotnik
Mistrz Gry
<b>Samotnik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Wróćmy do tematu - można nagradzać wpłacających jakimiś drobnymi upominkami, dodatkowymi tytułami etc.

Niby pomysł dobry, ale jedna sprawa - czy to nie stanie się dla niektórych po prostu przepustką do tych "dodatkowych tytułów etc"? Wkrótce okazałoby się, że najwięcej przywilejów i bonusów miałyby osoby, które mogą płacić. Taka forma forumowej łapówki, w dużym skrócie, powiedziałabym.

We had joy, we had fun, we had seasons in the sun

But the hills that we climbed

Were just seasons out of time.

All our lives, we had fun, we had seasons in the sun

But the stars that we reached were just starfish on the beach.

Mój kolor moderowania - #9966CC
</center>

Powrót do góry
Sallame
Gość

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem i na tak, i na nie dlaczego:
tak:
-Moje forum czasami pada, zacina się itd.
-fajnie by było, gdyby było zresetowanie postaci.
nie:
-Forum może na innym serwerze być inne, większość osób przyzwyczaiło się do takiego stylu.
-Na płatnej domenie, lepiej nie robić, bo tylko być może 1/3 z liczby użytkowników będzie miała pozwolenie od rodziców na zarejestrowanie, a może i mniej.
-trochę potrwa, zrobienie od nowa forum, po za tym ktoś umie zrobić, chyba stworzyła je Kiara, ale nie ma jej od miesięcy...
Sumując 2 do 3, moje zdanie jest na NIE

Ostatnio zmieniony przez Sallame dnia Sob Sty 22, 2011 5:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 10, 2016 1:45 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kami
Averso
Postać Specjalna
<b>Averso</b><br><i>Postać Specjalna</i>

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam zdania ^^
wszystkie domeny darmowe śmierdzą tak samo, a mi się nie chce bulić za ten burdel realna kasą której nigdy nie mam.

<center><table>
<tr>
<td>~X~
A co je?li ?ycie jest zbyt krótkie,
by podda? si? m?dro?ci milczenia?

You can't stop me, no
Everything I like to do I do it, so

Better step back, I'm coming
O o o oh yeah

Keep it up on the bass line
Today it is my time

Don't want no stupid boys
Listen to my stuff

MÓJ G?OS!
Twój koszmaR</td><td></td></center></table>

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach