Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Wyobraźnia, umysł ludzki i myśli

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arianna
Gość

PostWysłany: Sro Sty 19, 2011 7:43 pm    Temat postu: Wyobraźnia, umysł ludzki i myśli Odpowiedz z cytatem

Jest już sennik? Jest. Są jakieś takie dajmony? Są. To teraz przejdźmy do sedna, do źródła tych wszystkich rzeczy.
Czym jest dla mnie wyobraźnia? Ogromną salą kinową. I tylko tym. Kocham snuć historyjki które są przeznaczone wyłącznie dla mnie. Nie potrafiłabym się nimi podzielić z innymi. Są tylko moje, ot. Zawsze lepiej mi się usypia jak myślę o bohaterach żyjących własnym życiem. A ja jestem jak bóg. Mogę wszystko. Mogę zabić tego, uczynić szczęśliwym tego... Jak simsy. Ehem, to jest prawda. Wiem że tak surrealistycznie to brzmi, ale...
Filozofia? A kysz! Nie, nie, tylko nie to. Nie cierpię rozmyślać nad sensem życia. Żyję tylko i wyłącznie chwilą. Żyję by żyć, a filozofując czuje że nagle tracę sens tego życia. Chwila słabości na którą nie mogę sobie pozwolić.
Czym jest dla mnie mój umysł? Nie wiem... Narzędziem potrzebnym do życia, do szczęścia. A wyobraźnia? Największym skarbem jaki mam. To właśnie w niej tworzą się moje postacie, tworzy się zarys rysunków, opowiadań... Zadziwia mnie to dziwne coś. Jestem ciekawa czy zwierzęta też tak potrafią.
A wy, co sobie wyobrażacie? W jakich sytuacjach? Lubicie czasem zgłębiać sens istnienia człowieka? Może chcecie coś dodać na temat ludzkiego umysłu i tego, co potrafi? Oczywiście, nie chodzi mi tu o to że jest to centrum dzięki któremu mamy władzę nad ciałem, chodzi mi ogółem o myśli i tą wcześniej już wspominaną wyobraźnię.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 5:39 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Xan
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Sro Sty 19, 2011 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy świat, który Nas otacza, jest prawdziwy? Często zastanawiam się, czy to wszystko nie jest tylko snem. W końcu nie można udowodnić, że my rzeczywiście żyjemy. W pewien sposób wierzymy w ten porządek, może to i lepiej. Unikamy w ten sposób chaosu, jednak pytania pozostają.

?mier? jednego cz?owieka to rado??, ?mier? miliona to ?wi?to!

Avatar autorstwa Kami, której serdecznie dzi?kuj?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ filozofia jest bardzo ciekawą dziedziną nauki. Co prawda to nie moja działka, ja sama nie dochodzę do żadnych rewolucyjnych wniosków, a co najwyżej zgadzam się bądź nie z jakimiś opiniami, jednak to nie zmienia faktu, że lubię się zastanawiać nad tym wszystkim.

Xan, samo to, że zastanawiamy się nad istnieniem świadczy o tym, że faktycznie istniejemy. Moim zdaniem, znaczy się. Coś w rodzaju myślę, więc jestem.

Jeszcze jedno - kiedyś w jednym opowiadaniu w Kocich Sprawach widziałam pewien cytat, który bardzo utkwił mi w pamięci. To było może dwa lata temu, a pamiętam go bardzo dokładnie.
A co to jest prawda, Kreseczko? Prawdą jest to, co sprawia, że życie jest piękne.
Optymistyczne słowa, może aż nazbyt, ale ja się tego trzymam, bo po prostu z taką świadomością świat wydaje się lepszy. Może to złudzenie, może mam klapki na oczach, ale nie obchodzi mnie to - dobrze mi się żyje z takim podejściem i to jest najważniejsze.

Sallame
Gość

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak to się dzieje że możemy zapamiętać niektóre sny, a niektóre nie, przecież za to też odpowiada mózg i nasza wyobraźnia.
Powrót do góry
Almira
Gość

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkiem wyrwane z kontekstu. Z tego co się orientuje to wyobraźnia tylko tworzy sny, nie je zapamiętuje.
Powrót do góry
Surina
Gość

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajebiste jest to, że nie widziałam tego tematu i wczoraj myślałam żeby taki założyć, ale już nie pamiętam po co.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 5:39 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Richel
Gość

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hyh, telepatia?

Ta filozofuje czasami nad istnieniem niektórych rzeczy, ludzi, duchów, czym na prawdę jesteśmy, czym i jakie jest nasze życie, czasami się czuje jakbym traciła sens życia, ale zaraz zapominam i wracam do normy, lubię mieć wyobraźnie, sny, są nie raz ciekawą przygodą, lecz nie czasami zobrazowaniem tego czego się boję...
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: