Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Coś co umożliwa kontrolę awansów

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dart
Konto zawieszone

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 5:02 pm    Temat postu: Coś co umożliwa kontrolę awansów Odpowiedz z cytatem

Przezorny ZAWSZE ubezpieczony. Tak, mam pewne... uprzedzenia co do wolnej woli przywódcy, dlatego chcę zaproponować system awansów. Nie, nie stupunktową tabelę, ale gdzieś tak trzy zasady będące świętym prawem.
Po pierwsze, przywódca nie może awansować osoby będącej na danej randze wcześniej niż po dwóch tygodniach, nie liczy się to w przypadku zwykłego lwa-mordercy, taki awans można przyznać szybciej.
Druga sprawa, przeskakiwanie między rangami. Z lwiątka nie można trenować się wyżej niż na mordercę. Z mordercy można po dwóch tygodniach awansować na kła/pazura, lub po dwóch miesiącach na majrodomusa lub najsłabszą rangę specjalną. Z kła/pazura po dwóch tygodniach można wejść na majordomusa lub tą najsłabszą rangę specjalną. Później - hulaj dusza, piekła nie ma. Z tym że nie można awansować na najmocniejszą rangę specjalną z najsłabszej lub majordomusa.
Trzecie, niedoszły przywódca musi mieć co najmniej miesięczny staż w stadzie.

Taaaak... Wiem, kto szasta rangami, ale milczę. Nie, nie jest to PZ.

Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 2:33 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kami
Averso
Postać Specjalna
<b>Averso</b><br><i>Postać Specjalna</i>

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tabelka z goła bezsensu. Jednak Wolna wola Władcy jak to ujęłaś nie istnieje, jeśli administracja ma zastrzeżenia do kompetencji władcy bierze sprawę w własne ręce.

I tak obecna sytuacja jest mi dobrze znana, widzę że PZ robi dokładnie to co LZ niegdyś.

<center><table>
<tr>
<td>~X~
A co je?li ?ycie jest zbyt krótkie,
by podda? si? m?dro?ci milczenia?

You can't stop me, no
Everything I like to do I do it, so

Better step back, I'm coming
O o o oh yeah

Keep it up on the bass line
Today it is my time

Don't want no stupid boys
Listen to my stuff

MÓJ G?OS!
Twój koszmaR</td><td></td></center></table>

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dart
Konto zawieszone

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dowiedziałam się o tym po fakcie. -.- Przed sekundą. Dobra, nie ważne. Surreal mi powiedziała że i tak takie coś jest niedozwolone.

Em...

Naara
Gość

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się to całkowicie zbędną komplikacją. Zwłaszcza w świetle tego, co działo się u Lwioziemców przed wojną, kiedy to licznymi treningami stado musiało się ratować.
Ten system jest niedoskonały - a wszelkie jego komplikowanie tylko pogorszy sprawę. Przynajmniej dla Lwioziemców i Płonących, a forum ma gwarantować przyjemność gry każdemu, niezależnie od tego, czy ma wyrąbane w kosmos staty, czy jest jeszcze podrzędnym, nic nie znaczącym lewkiem, i nic nie może zrobić, dopóki nie będzie mieć wysokich statystyk.
Jestem więc na nie.
Osobiście raczej skupiłbym się na ograniczeniu roli statystyk - to, co mamy teraz jest po prostu idiotyczne.
Powrót do góry
Dart
Konto zawieszone

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Osobiście raczej skupiłbym się na ograniczeniu roli statystyk - to, co mamy teraz jest po prostu idiotyczne.

Ograniczeniu? A chętnie posłucham.

Naara
Gość

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakrawa to już na offtop, więc powiem krótko - nie mam ochoty rozpisywać się o tym po raz kolejny. To i tak nie przejdzie, bo forum zbyt mocno przywiązane jest do tego systemu - który ja uważam za idiotyczny i irracjonalny. Nie ma co porywać się na system, który wszyscy znają i kochają, choćby nie wiem jaki był durny - poza tym, zbyt wiele byłoby z tym roboty, tak głęboko zakorzeniły się staty.
Powrót do góry
Maks
Gość

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

W końcu to powiedziałeś. Hura.
Bo ja się zgadzam z Naarą w 90% a myślę o statystykach podobnie jak on.
Powrót do góry
Cynamonowa Noc
Gość

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naara, nie bądź taki. Czemu od razu przekreślać całą myśl? Ja również chętnie bym posłuchała.
Powrót do góry
Naara
Gość

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka jest jednak prawda - zmiana tego systemu wiąże się z mnóstwem roboty, której spora część jest w praktyce niewykonalna, zważywszy na rozmiary forum. To by była ogromna zmiana, którą trzeba by było wprowadzać sukcesywnie i konsekwentnie. Nietrudno się domyślić, z czym to się łączy.
Nie ma co zaśmiecać tematu zbędnym offtopem.
Powrót do góry
Tigon
Gość

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nie dała bym wolnej łapy i możliwości każdemu bycia z każdym na równi.. to jest system dobry dla rozwiniętej społeczności, a nie takiej gdzie przeważają osoby którym na wszystko trzeba zwracać uwagę. Choćby na coś tak oczywistego że ból łamanej kości jest nie do zniesienia, a nie do zignorowania.

Statystyki są dobre, ale jak najzwyczajniej są używane w niewłaściwy sposób, dawane byle komu, w tylko jednym celu, w złym celu.

To nie system jest durny Naara, tylko jego użytkowanie.
Powrót do góry
Naara
Gość

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do pewnego momentu masz rację, Kami.
Cytat:
to jest system dobry dla rozwiniętej społeczności, a nie takiej gdzie przeważają osoby którym na wszystko trzeba zwracać uwagę.

I tutaj się z tobą zgodzę - w tej kwestii moje zdanie od czasu naszych ostatnich dyskusji uległo zmianie.
Cytat:
Statystyki są dobre, ale jak najzwyczajniej są używane w niewłaściwy sposób, dawane byle komu, w tylko jednym celu, w złym celu.

Owszem.
Cytat:
To nie system jest durny Naara, tylko jego użytkowanie.

A użytkowanie wiąże się z konstrukcją systemu, co sprowadza nas do tego, że niewiele można z tym zrobić, bo "przeważają osoby którym na wszystko trzeba zwracać uwagę", a sporej części z nich te zmiany nie byłyby na rękę. Forum potraciłoby użytkowników - i dziękujemy za zabawę.
A system na tym forum, choć prosty - jest idiotyczny.
Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka że pilnować komu tego systemu też nie ma... nawet jeśli wszyscy mieli by te staty równe ciągle trzeba by upominać ludzi, jesteś tak samo silny ja on, ja itp.

<center><table>
<tr>
<td>~X~

You can't stop me, no

O o o oh yeah

Today it is my time

Listen to my stuff

MÓJ G?OS!

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Naara
Gość

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I właśnie dlatego mój pomysł jest praktycznie nie do zrealizowania.
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli pomysł Darta nie przechodzi, pomysł Naary pasuje do małego forum, a na tym to za dużo nie da się z tym zrobić. Wszystko załatwione, ta? Zamykać temat?
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 2:33 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kami
Averso
Postać Specjalna

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca, ale dalsza dyskusja to już sprawa administracji. To można chyba zamknąć. XP

<center><table>
<tr>
<td>~X~

You can't stop me, no

O o o oh yeah

Today it is my time

Listen to my stuff

MÓJ G?OS!

Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach