Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Jeszcze jedna umiejętność dla rang specjalnych

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arianna
Gość

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 1:56 pm    Temat postu: Jeszcze jedna umiejętność dla rang specjalnych Odpowiedz z cytatem

Tak, rangi specjalne są cholernie ubogie. Nie, nie chcę magii [choć nie ukrywam że fajniej było z nią]. Mam po prostu kilka propozycji umiejętności, nie, nie mówię że wszystkie warto by dodać, bo to przesada. Nie wyznaczam ściśle ilości i nie przydzielam ich od razu do stad, to zrobi administracja jak moje pomysły przejdą.

~ Przypuśćmy iż w okolicy rosną specjalne zioła mogące na jakiś czas potrafią otumanić lwa sprawiając iż ten traci świadomość. I właśnie rangi specjalne >>tu wstaw obojętnie jaką nazwę stada<< potrafią wytwarzać z nich specjalną miksturę.
~ >>LZ, ZG, ZZ lub PZ<< dała zdolność rangom specjalnym możliwość dopracowanej pod każdym względem wspinaczki po drzewach oraz zdolności pływania, dzięki czemu stały się one doskonałymi stróżami/mordercami [w zależności od statusu stada].*
~ Silny lew to niebezpieczny lew, mam nadzieję że każdy ma tą świadomość. A siła owego >>Lwioziemca, Złotego, Złoziemca lub Płonącego<< dała mu możliwość sparaliżowania ofiary rykiem na krótki czas.**
~ Owa ranga specjalna posługuje się znakomicie popiołem. Ten, który wytworzy z ognia rozpalonego >>tu wstaw dowolną nawę lokalizacji<< może oślepić oponenta na trzy posty.
~ Ranga ta posiada siłę perswazji. Potrafi, podając nawet najzwyklejszą wodę i przekonując iż jest to trucizna, sprawić że owa osoba mdleje, ma drgawki lub inny objaw, najczęściej ten, o którym wspominał >>Lwioziemca, Złoty, Złoziemca lub Płonący<<, jednak nie może być to coś pod deseń wysypki etc.

Czyli są cztery umiejętności + jedno dodatkowe, więc jakby pomysł wszedł jedna propozycja odpadnie. Ewentualnie mogę coś dodać.
Nie ma tu magii, jest tylko nauka i kłamstwo. Wystarczy dać ograniczenia i przydzielić do stad, ot.

* - mam tu na myśli wspinanie się po drzewach jak lamparty, nie jak jakiś matrixs. Pływanie, tu każdy wie o co chodzi, mam nadzieję.
** - ponoć ryk dużych kotów jest tak... dziwną bronią iż, w realnym świecie, potrafi sparaliżować, naprawę. A ten krótki czas to jeden post, moim zdaniem.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 1:04 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cichy
Gość

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie, nie chcę magii [choć nie ukrywam że fajniej było z nią]

Nie, nie było.
Jestem przeciwny temu pomysłowi, jeśli mam cokolwiek do gadania. Rangi specjalne i tak są już wystarczająco przepakowane, jak na mój gust. Niech zostanie tak, jak jest. Tym bardziej, że podane pomysły jakoś mnie nie przekonują, jeśli mam być szczery. Moim zdaniem wydają się naciągane. Poza tym, nie lubię samej idei dawania postaciom specjalnym przesadzonych umiejętności - ale to podkreślałem już wiele razy przed swoim odejściem.
Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cichy napisał:
Cytat:
Nie, nie chcę magii [choć nie ukrywam że fajniej było z nią]

Nie, nie było.

Ale to jest tylko moje zdanie, nie rozumiem w czym Ci tak wadzi.
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja wiem...? Jak już Cichy napisał, umiejętności rang specjalnych są wystarczające. Poza tym, to z tym rykiem niezbyt mi pasuje - roczna lwica z rangą specjalną ma ryczeć mocniej od kilkuletniego lwa-przywódcy?
Maks
Gość

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem podobnego zdania co Cichy.
Powrót do góry
Naila
Gość

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
~ >>LZ, ZG, ZZ lub PZ<< dała zdolność rangom specjalnym możliwość dopracowanej pod każdym względem wspinaczki po drzewach oraz zdolności pływania, dzięki czemu stały się one doskonałymi stróżami/mordercami [w zależności od statusu stada].*

Ale chodzi tu o niezwykla szybkosc w tym czynnosciach? Stanowcze nie.
Moja Sakkari plywa szybko, co prawda nie jak jakas mistrzyni swiata, ale moglaby "dorownac" ranga specjalnym. Po za tym wspinac sie i plywac umie kazdy lew. A wlasnie. Taka roczna lwica bedzie wspinala sie szybciej niz doswiadczony przywodca czy inne samiec?

Jestem na nie.
Powrót do góry
Dart
Konto zawieszone

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po za tym wspinac sie i plywac umie kazdy lew.

Lwy nie wspinają się na drzewa, chyba że mają bardzo wyraźny powód, ale wtedy często tracą życie łamiąc sobie karki.
Cytat:
Taka roczna lwica bedzie wspinala sie szybciej niz doswiadczony przywodca czy inne samiec?

Tak? Zważywszy na to że samice są zwinniejsze.

Maks
Gość

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lwy nie wspinają się na drzewa, chyba że mają bardzo wyraźny powód, ale wtedy często tracą życie łamiąc sobie karki.

Ta cześć zdania po przecinku to mnie zniszczyła.

Prawda, lwy nie wspinają sie po drzewach, bo mimo iż mają ostre pazury, są po prostu za ciężkie. Na dłuższą metę nie wejdą na wielkie, wysokie pionowe drzewo, ale nie lecą na ryje, gdy spadają. Jka to koty, potrafią jednak spadać na 4 łapy.

Tak, odezwała się ta co 24h na dobę ogląda AnimalPlanet.

W każdym bądź razie nadal jestem na nie.
Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna
<b>Averso</b><br><i>Postać Specjalna</i>

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na nie, tyle im starczy ile mają. Żadnej "Magiji" i koniec.

<center><table>
<tr>
<td>~X~
A co je?li ?ycie jest zbyt krótkie,
by podda? si? m?dro?ci milczenia?

You can't stop me, no
Everything I like to do I do it, so

Better step back, I'm coming
O o o oh yeah

Keep it up on the bass line
Today it is my time

Don't want no stupid boys
Listen to my stuff

MÓJ G?OS!
Twój koszmaR</td><td></td></center></table>

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 1:04 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie zamykam ten temat i przenoszę go do kosza.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach