Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Wigilia
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Lwiej Ziemi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Shakira
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 3:48 pm    Temat postu: Wigilia Odpowiedz z cytatem

Wiecie co to Boże Narodzenie? Wiecie? wiecie.

Boże Narodzenie, Uroczystość Narodzenia Pańskiego – w tradycji chrześcijańskiej to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to liturgiczne święto stałe, przypadające na 25 grudnia (wg kalendarza gregoriańskiego). Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem trzytygodniowego oczekiwania (dokładnie czterech niedziel), zwanego adwentem.

Dobra, tutaj chyba nie ma tego, co chciałam napisać...

Wigilia, Boże Narodzenie - to wszystko to uroczystość na którym skupia się cała rodzina... wszyscy spotykają się w jednym miejscu, odnawiają więzi rodzinne... To naprawdę piękne święto. W tej wierze chrześcijańskiej oczekujemy narodzenie Jezusa Chrystusa... Lwy raczej nie są chrześcijanami, więc można coś pokombinować z Ra... Narodziny Ra?... W każdym bądź razie chodzi mi o...

WIGILIA STADNA
...co wy na to? Ostatnia impreza nie była zbytnio przeciągana, skąd, kilka postów na dzień - dobry wynik. Nawet lepiej, niż ten teatrzyk. Wszystko wypadło lepiej na teatrzyk. Ale pomijamy tą kwestie... Chyba każdy wie o co mi chodzi, prawda? Te zabawy, quizy też można zrobić... chociaż można coś zrobić z prezentami (BOPREZENTYMUSZĄBYĆ) więc nie wiem... losowanie? Nie wiem, czy to jakieś specjalne dla postaci prezenty... Może takie losowanko jak w ZG? Każdy wylosuję osobę i dla owej osoby... no nie wiem, maluję coś. Jeszcze trza to rozpracować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 1:04 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Roza
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... Ty... te mikołajki, los osób i sprawienie im jakiegoś prezentu - to mi się bardzo podoba. Taka wigilia... Jeszcze nigdy nie byłam na żadnym święcie na forum ^^". Ja to nawet jestem za :D
W ?rodku u?wiadamiam sobie
?e jestem tym pogmatwanym
Nie wiem jakie jest znaczenie walki
I nie wiem dlaczego musz? si? ba?
Nie wiem dlaczego prowokuj?
I mówi? to o czym nie my?l?
Nie wiem dlaczego tak post?puj?
Wiem, ?e nie jest dobrze
Dlatego zrywam z przyzwyczajeniem
Zrywam z przyzwyczajeniem tej nocy

Omijaj?c moje lekarstwo
Mocno zatrzaskuj? drzwi
Próbuj? znów z?apa? oddech
</center>

Avatar (c) Lineart - Malaika4, a reszta Kamilionheart *Q*
Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chrześcijanie... myślą że tylko oni są na tym świecie. ZAUWAŻCIE ŻE CHRZEŚCIJAŃSTWO TO NIE JEDYNA RELIGIA NA ŚWIECIE I ŻE NA TYM FORUM GRAJĄ LUDZIE RÓŻNYCH WYZNAŃ. Miło wam by było gdyby ludzie na forum wyprawiali bodajże Chanukę, hę?
Ja uważam że to niemoralne i aroganckie, a wiązanie świata realnego ze światem fikcyjnym mija się z celem istnienia tego drugiego.
Powrót do góry
Shakira
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, ale i tak są ozdoby choinkowe na forum... Bo takie dzwony i świecę nie kojarzą się z zimą, bo zima to odśnieżanie ulic i tony śniegu za oknem. Chociaż... wystrój to wystrój. Nie chodzi tu o fabułę...
Dobra, ja nic nie mówię.

Nie bój si? samotno?ci,
ona tylko pogr??a cz?owieka, a Ty jeste? silny,
poradzisz sobie. Zawisze znajdziesz przyjaciela...

[/list:u]
Powrót do góry
Felija
Wojownik
Mistrz Gry
<b>Wojownik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chrześcijanie... myślą że tylko oni są na tym świecie.

Nie generalizuj. Równie dobrze mogę powiedzieć, że wszyscy Anglicy są grubi, a to nieprawda (chociaż na wielu spotkanych przeze mnie osób tej narodowości tylko niewielki procent z nich można uznać za osoby o prawidłowej wadze, ale jednak takie osoby się zdarzają). W tym momencie, próbując bronić wyznawców innych religii/ateistów, sama obrażasz chrześcijan.

Cytat:
Miło wam by było gdyby ludzie na forum wyprawiali bodajże Chanukę, hę?

Nie wiem, co to jest Chanuka, ale wątpię, żeby mnie to jakoś specjalnie ruszyło. To tylko gra, trzeba mieć do niej dystans.

Shak, dzwoneczki raczej nie są bezpośrednio związane z chrześcijaństwem.

A teraz wypowiem się na temat: byłabym za, ale jeśli odbywałoby się to pozafabularnie, tak jak ostatnie święta. I przede wszystkim, trzeba by ustalić zawczasu termin. W święta/wigilię zapewne niewielu osobom będzie pasować, a jeśli miałoby to potrwać kilka dni i skończyć się przed 24. to dobrze by było, gdyby zacząć, powiedzmy, 20. A to za tydzień.
Losowanko jak w ZG? Wybacz, ale to był pomysł ZG, a konkretniej Triffe, która teraz jest jako Kamal, a skoro nie jest w ZG to nie ma już prawa od decydowaniu o dalszych losach tego pomysłu. Co za tym idzie, teraz ja, jako główna przywódczyni, staje się jego 'spadkobierczynią'. I wiesz co? Nie chcę, żeby był on gdzieś poza ZG. Można zrobić coś podobnego, ale nie dokładnie to samo. Losowanko stało się już charakterystyczne dla ZG i takie ma pozostać.

Logo (c) Desevera
Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem, co to jest Chanuka, ale wątpię, żeby mnie to jakoś specjalnie ruszyło. To tylko gra, trzeba mieć do niej dystans.

Kiedy tu nie chodzi o grę.
Cytat:
A teraz wypowiem się na temat: byłabym za, ale jeśli odbywałoby się to pozafabularnie, tak jak ostatnie święta.

A jak ma się czuć Ateista? Hę? Jak wyrzutek? No zajebiście! Nie! Na takie świństwo się nie zgadzam. Zapomnieliście że tworzymy wspólnotę? Po kiego wała wykluczać poprzez taki proceder osoby osoby nie wierzące lub wierzące w coś innego? Dla chorej przyjemności jaką są wasze święta?
Powrót do góry
Vinity
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z zasady i przekonania się po ostatnim święcie wypadającym w Dniu święta Zmarłych, wiem że nikt na to czasu nie będzie miał.
Możemy zrobić tak:
Będą prezenty, losowanie kto komu robi prezent. Ale najpierw zrobimy listę tych którzy w tym wezmą udział.

I już skończcie, Święta Bożego narodzenia wypadają też w tym samym czasie co inne święta w innych wyznaniach. Tu nie chodzi o Jezusa, tylko o wspólne zebranie się na kolacji, ja osobiście uważam że to święto jednoczące, a wy jak zwykle odwalacie jakaś szopkę w stylu, jestem innego wyznania obrażasz moje uczucia.
Zanim ktoś coś powie o obrażaniu uczuć własnych, niech pojmie że dookoła są też inni ludzie, a nie tylko ty i twoje niezadowolenie, zamiast świętować pojednanie, cieszyć się, znowu będziecie podrzynać sobie gardła.
Jest mi za was wstyd, gorzej niż za polityków.

Dzwonki, choinka, śnieżynki, faktycznie to typowy symbol chrześcijan (sarkazm), no weźcie przyłóżcie się trochę do Historii. Wszystko to istniało na długo przed chrześcijaństwem, który wchłonął cześć starych ludowych obrzędów. Z resztą jak nie jedna religia.

The shouting voice of that guy is revived
I want to try a love like that Get on time

I can fly You can fly is there a prohibition to flying?
Yeah all right!

Because being cute isn't enough BURNING HIT TIME

Let's talk about the important dream, embrace your trembling heart

that moment you had been always longing for, you can't catch it easily
however are you fully prepared yet? let's go!

and we will carve a new story forever run off and
dive Show me Fly the sky
</center>

<tr><center></center></tr>
Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kopa napisał:
Będą prezenty, losowanie kto komu robi prezent. Ale najpierw zrobimy listę tych którzy w tym wezmą udział.

Felija napisał:
Losowanko jak w ZG? Wybacz, ale to był pomysł ZG, a konkretniej Triffe, która teraz jest jako Kamal, a skoro nie jest w ZG to nie ma już prawa od decydowaniu o dalszych losach tego pomysłu. Co za tym idzie, teraz ja, jako główna przywódczyni, staje się jego 'spadkobierczynią'. I wiesz co? Nie chcę, żeby był on gdzieś poza ZG. Można zrobić coś podobnego, ale nie dokładnie to samo. Losowanko stało się już charakterystyczne dla ZG i takie ma pozostać.

Czyli robienie sobie artów wykluczamy, tak? Dobra, nie będę dalej tego komentować. Ale...
Shakira, nigdy nie pisz tekstów typu "może takie jak w ..." lub "jak mają ...", nie nie mówię to z czystej złośliwości, to taka przyjacielska porada, bo ktoś za to może oberwać. ^^ I DO WSZYSTKICH KTÓRZY MYŚLĄ ŻE ZAGAPIONE TO JEST OD ZG -
Cytat:
Każdy wylosuję osobę i dla owej osoby... no nie wiem, maluję coś. Jeszcze trza to rozpracować.

Nie, nie chodzi o to, iż w ZG dają sobie rysunki, a tu też propozycja tyczy się także rysunków. Ale NIE TYLKO RYSUNKÓW, prawda, All? ^^
Powrót do góry
Felija
Wojownik
Mistrz Gry
<b>Wojownik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, Ari, ja nie mówię, żeby nikt z LZ nie może robić sobie rysunków, bo to by było totalnie bez sensu. Po prostu to jest irytujące, że Shak chce zrobić coś dokładnie tak jak w ZG, ale bez pytania ZG o zgodę. Jakby jeden szczegół zmienić, chociażby to, żeby można było dać też coś poza rysunkiem, to już bym nie miała nic przeciwko. Ba, byłabym za, o ile ktokolwiek zechce dać komuś coś innego niż rysunek.

Logo (c) Desevera
Powrót do góry
Shakira
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodziło mi to, aby zrobić coś takiego jak jest w ZG... Podałam go jako przykład, że można zrobić taki pomysł z rysowaniem dla kogoś obrazka. Ale oczywiście - nie każdy ma głowę do rysunków. Trzeba jeszcze nad innymi podarunkami pogłówkować. Każdy może coś dać od siebie...

Tak, Ari, już nie raz się o tym przekonałam. Źle to przyjmujecie. Tyle.

Nie bój si? samotno?ci,

Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykorzystaj wiedzę w praktyce, i wpisz do profilu że autorem lineartu który Kami wykorzystała jest Malaika4. ^^

Ven, nawet jeśli nikt nie zrobi czegoś innego, a w zasadach będzie podane że można różny podarunek zrobisz, to co? Będziesz się rzucać na całą grupę bo wolą robić arty? No coś tu jest nie tak...
Powrót do góry
Shakira
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no! Dzięki! Zupełnie mi to wyleciało z głowy... Skleroza podajże nie boli. Naprawdę, dzięki.

Podarunek... powinien zależeć tylko od użytkownika, który ją robi. Chcę art robić a nie jakiś inny prezent? To robi, nikt mu przecież nie zabroni. Ktoś chcę.. napisać... no nie wiem, wiersz, a nie zrobić art... no to ma na to prawo, prawda?

Nie bój si? samotno?ci,

Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co powiecie, aby zamiast świąt zrobić sobie inną zabawę. Na przykład, tydzień po świętach lub w święta [zależy ile będzie ludu na forum] zorganizować FWP? Festyn Walniętej Postaci. ^^
Nie, nie będzie żadnych wyborów. Te osoby które się zgłoszą zrobią karykatury postaci z LZ, wtedy będzie się mieć z czego pośmiać.
Można zrobić także mistrzostwa w pisaniu nA UpAkk. Czyli na najróżniejsze sposoby. A inni będą to rozszyfrowywać. x3
Ciekawym dodatkiem może być również pisanie poematów i listów miłosnych do postaci z KL. Czyli udajemy że jesteśmy lwami, nie naszymi postaciami, a nami samymi, i piszemy wiersz lub list do którejś z postaci.
Zawsze też można dać temat z zagadkami, fraszkami, rebusami etc. Ten, kto odgadnie pisze swoją zagadkę. I tak wygląda zabawa.
Mam też pomysł na przerabianie avatarów/artów z postaciami na śmieszne. Na przykład rysowanie wąsów, itd. Hę? To by było zabawne.

Hę? Taki pomysł przejdzie?
Powrót do góry
Shakira
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czemu skojarzyło mi się z Prima Aprilis... Ale mi się to nawet podoba. Walnięta imprezka.

Nie bój si? samotno?ci,

Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 1:04 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Vinity
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że przed i po świętach szykują się nam wyjazdy. Bo nawet jeśli jesteśmy innego wyznania niż chrześcijanie, szkoły robią wolne.. wy wyjeżdżacie w góry itp, niewiele osób będzie mieć czas i nawet jeśli święto potrwa tydzień znów nic nie będzie się działo.

Losowanka w ZG jest oparta na tym że losują sobie osoby i nawzajem rysują swoje postaci co jakiś czas. Kami mi powiedziała.
Losowanie miało by na celu tylko to aby nikt nie został bez prezentu, bo kilka osób chciało by zrobić prezent jednej osobie.

Świąteczne podarunki nie muszą być rysunkami postaci, może to być jakikolwiek rysunek wierszyk, coś do podpisu, obrobienie avataru albo co kto wymyśli i raczej nie będzie to plagiat, jak plagiatem może być obdarowywanie na święta znajomych prezentem, ktoś ma na to patent?? Nie wydaje mi się. Nawet gwiazdor takowego nie ma. Tak samo na losowanie.
Samo zakazanie dania komuś w prezencie artu jest chore, jak można zakazać komuś zdecydować jaki rodzaj prezentu ktoś chce dać? To jest komuna, czy demokracja?
Niech ZG ma swoje losowanko, a my będziemy mieć obdarowanie w święta 24 grudnia prezentem wylosowanej osoby. Nie mówcie że u was w szkole nie ma losowania tego typu na święta.

The shouting voice of that guy is revived
I want to try a love like that Get on time

I can fly You can fly is there a prohibition to flying?
Yeah all right!

Because being cute isn't enough BURNING HIT TIME

Let's talk about the important dream, embrace your trembling heart

that moment you had been always longing for, you can't catch it easily
however are you fully prepared yet? let's go!

and we will carve a new story forever run off and
dive Show me Fly the sky
</center>

<tr><center></center></tr>
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Lwiej Ziemi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach