Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Czy można wyczuć czyjąś przynależność po zapachu...?
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arianna
Gość

PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 3:09 pm    Temat postu: Czy można wyczuć czyjąś przynależność po zapachu...? Odpowiedz z cytatem

Bynajmniej, to nie jest pytanie, może i jest to uwaga, jednakowoż potrzebuję aż całego tematu.
Wracając do mojej "uwagi", chcę rzec - widzieliście kiedy filmy z udziałem szpiegów, ni? Pewno. Ale co by było gdyby ludzie po zapachu odróżnialiby wroga od przyjaciela zupełnie nie znając osoby? Eh... Wtedy takie filmy nie miałyby większej popularności. I oto właśnie chodzi. PZ czy ZZ często szpiegują, rzadziej ZG lub LZ, ale i tak takowe procedery są rzadkością, bo często "ofiary" piszą "Nabrał powietrza w nozdrza i już wiedział, że to Złoziemiec"... Eh... Chcę przedyskutować tą sprawę, o.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 9:31 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Orphan
Gość

PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem tak się rozróżnia. Dam przykład.

Jako że dość dużo wiem na temat zwierząt, a lwy to nie ludzie, więc nie rozpoznają rodziny po wyglądzie buzi, wielkości itd... one rozpoznają po zapachu.

Wiedzą też, kiedy zbliża się obcy osobnik, a kiedy ze stada. Jednak w ich świecie nie ma podziału na te, z którymi się przyjaźnią czy na odwrót. Większość obcych jest przeganiana. Czasem bywa, że pozwolą zostać - ale to po bardzo długim okresie i wcześniejszym zaakceptowaniu przez samca. Chyba, że przyjdzie silniejszy samiec i przegoni starego.

W każdym razie, lwy to przeważnie rodzina i dzielą lwy na rodzinę, oraz wrogów. Czyli tych, którzy do owej nie należą.

Moim zdaniem mogłyby po jakimś czasie przebywania na terenach zacząć rozpoznawać lwy z różnych stad, lecz nie od razu. Bo przecież rodzina oraz lwy, które żyją ze sobą na co dzień, pachną podobnie. Czyż nie ?
Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tylko pytanie czy zapach grupy przeważa nad zapachem pojedynczej jednostki. Bo każdy lew pachnie inaczej.
Powrót do góry
Orphan
Gość

PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lwy mają bardzo skomplikowany i czuły nos... podejrzewam, że tak, raczej będzie dało wyczuć... chyba, że lew usmaruje się łajnem xD
Powrót do góry
Sherkhan
Duch
<b>Duch</b>

PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja, poza tym jak żyje się w grupie to ma się raczej ten sam zapach. Lwy są jakby tym zapachem złączone, toteż jeśli czują zapach obcego włącza im się czerwona lampka, to właśnie po zapachu zwierzęta rozróżniają czy owy lew należy do naszego stada czy też nie.

"Czasem mam ochot? z?apa? Ci? za gard?o,
Nie puszcza? gdy si? szarpiesz
I ujrze? twe opadaj?ce na ziemi? cia?o."

"Gdy umierasz,
Nie wiesz, ?e jeszcze kiedy?
Trafisz na ten ?wiat
Odchodzisz daleko nie wiedz?c,
?e przed tob? jeszcze wieczna droga"

"Nie bój si? cieni,
One ?wiadcz? o tym,
?e gdzie? jest ?wiat?o."

Je?li chc? nas pokona?
To my ich zabijemy
Je?li chc? nas oszuka?
To my ich og?upimy
To koniec wszelkich nadziei
To stado P?on?cej Ziemi!

By Farrel

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arianna
Gość

PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodzę się z tym, choć mój cel jest inny - chodzi tu o to, czy nie nadużywamy tego przywileju? Pomyślmy, postacie niektórych są... nieco za bardzo bogami. Nie, nie mam na myśli tu Shetani itd, a lwów które od razu wiedzą jakie ma intencje inny lew i dokładnie [nie że jak tu, Vader, powiedziałaś, nie jest z naszego stada] określają jego przynależność.
Powrót do góry
Sherkhan
Duch
<b>Duch</b>

PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, lwy z PZ łatwo rozpoznać po obcym zapachu, na ich terenach często zalatuje siarką, a ich sierść jest nią wręcz przesiąknięta.
A co do innych lwów, może i masz rację Awangardo. Zbyt nadużywają swoich hiper diper umiejętności. No ale możemy założyć, że to tylko gra no nie? Albo uznać, że nie wiemy z jakiego stada owy lew jest, wiemy tylko że nie jest z naszego, bo ma obcy zapach. Jednakże sprawy się komplikują, rozpoznajemy jako lwy rysunkowe postaci innych lwów i np. wiemy że ta albo tamta lwica bądź tamten lew są z ZZ albo LZ bo już ich kiedyś tam widzieliśmy, prawda?

"Czasem mam ochot? z?apa? Ci? za gard?o,
Nie puszcza? gdy si? szarpiesz
I ujrze? twe opadaj?ce na ziemi? cia?o."

"Gdy umierasz,
Nie wiesz, ?e jeszcze kiedy?
Trafisz na ten ?wiat
Odchodzisz daleko nie wiedz?c,
?e przed tob? jeszcze wieczna droga"

"Nie bój si? cieni,
One ?wiadcz? o tym,
?e gdzie? jest ?wiat?o."

Je?li chc? nas pokona?
To my ich zabijemy
Je?li chc? nas oszuka?
To my ich og?upimy
To koniec wszelkich nadziei
To stado P?on?cej Ziemi!

By Farrel

Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna
<b>Averso</b><br><i>Postać Specjalna</i>

PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to dość skomplikowana sprawa, stada mają własny zapach, osobniki poszczególne również.
Powiedzmy coś w stylu zapachu w zapachu, czy może ta sama nutka smrodku o innym odcieniu xD
Możemy zrobić tak że od określonej rangi umiemy dokładnie przypisać zapach osobnika do stada. Albo ograniczyć to w jakiś inny sensowny sposób.

W zasadzie ZZ też ma swój własny zapach, lekko stęchły, kurz jałowej ziemi.
Złota Gwiazda zawsze kojarzyła mi się z wonią zielonych roślin i kwiatów z dżungli, a LZ z zapachem sawanny- stad gnu (Gnoju xD)

Oczywiste jest że można wyczuć że ktoś pachnie inaczej od naszych towarzyszy, ale nauczyć się rozróżniać i dokładnie przypisywać zapach stada (czyli poznać nie po ryju) powinno być trudniej.

<center><table>
<tr>
<td>~X~
A co je?li ?ycie jest zbyt krótkie,
by podda? si? m?dro?ci milczenia?

You can't stop me, no
Everything I like to do I do it, so

Better step back, I'm coming
O o o oh yeah

Keep it up on the bass line
Today it is my time

Don't want no stupid boys
Listen to my stuff

MÓJ G?OS!
Twój koszmaR</td><td></td></center></table>

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Dart
Konto zawieszone

PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 6:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się podoba pomysł "od określonej rangi". Może od Przeznaczenia/Głębiana/Chaoty/Wendigo w górę? O.
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Była już kiedyś dyskusja na ten temat, jeszcze Levisowa czepiała się 'jak można pachnieć jakimś terenem?' i ktoś jej tłumaczył, że to roślinami/siarką etc się pachnie. Nie znajdę teraz tego tematu, ale było o tym, było na pewno.

Moim zdaniem każdy powinien sam siebie pilnować fabuły postaci i tego, od którego momentu będzie mogła rozpoznawać członków danych stad na podstawie zapachu. Jeśli ktoś spotkał wielu Złoziemców to wiadomo, że w końcu zacznie ich rozpoznawać. A nowych, którzy nie zdążyli jeszcze przesiąknąć zapachem swojego stada, rozpoznawać się nie powinno. Myślałam, że userzy tego forum są na tyle inteligentni, że to jest logiczne.

Od rangi? Powaliło cię? Powiedzmy taka Hewa jest już długo, więc moim zdaniem spokojnie może rozpoznawać zapachy, a wysokiej rangi to ona nie ma. Poza tym, co z samotnikami? Jak ty sobie to w ogóle wyobrażasz? Ktoś nie rozpoznaje nic, a tu nagle awans i już wszystko wie. To powinno być stopniowo. A jak ktoś będzie powiedzmy tym Chaotą czy kim i zostanie zdegradowany/odejdzie ze stada to co, nagle przestanie rozpoznawać zapachy? Albo taka sytuacja: lew jest nowy, ale powiedzmy, jest księciem i nagle dostaje przywódcę, to co, już wszystkie zapachy rozpoznaje, chociaż jeszcze nie zdążył ich poznać? Nie, nie i jeszcze raz nie! To, od kiedy dana postać może rozpoznawać zapachy stadne zależy od osoby prowadzącej, nie da się do tego ustalić żadnych konkretnych zasad. Niech każdy pilnuje siebie, a jak ktoś zauważy, że ktoś inny przesadza (np. dopiero się zarejestrował i już zna wszystkie zapachy) to niech delikatnie zwróci tej osobie uwagę, że to jest z lekka nielogiczne. Jeśli to nie poskutkuje to zawsze można poskarżyć się adminom.

Orphan
Gość

PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram w 100% Ven : )
Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bynajmniej, nie powaliło. -.- A może nieco uprzejmiej...?
Cytat:
Moim zdaniem każdy powinien sam siebie pilnować fabuły postaci i tego, od którego momentu będzie mogła rozpoznawać członków danych stad na podstawie zapachu. Jeśli ktoś spotkał wielu Złoziemców to wiadomo, że w końcu zacznie ich rozpoznawać. A nowych, którzy nie zdążyli jeszcze przesiąknąć zapachem swojego stada, rozpoznawać się nie powinno. Myślałam, że userzy tego forum są na tyle inteligentni, że to jest logiczne.

Muuuszę tłumaczyć jak wygląda podział społeczeństwa polskiego na istoty myślące i niemyślące? Dobra, jeśli tak - rolka w dół.
Cytat:
Albo taka sytuacja: lew jest nowy, ale powiedzmy, jest księciem i nagle dostaje przywódcę, to co, już wszystkie zapachy rozpoznaje, chociaż jeszcze nie zdążył ich poznać?

Powiedzmy że właśnie wtedy wkracza Elka i krzyczy "słucham?!". Mam nadzieję że nigdy taka sytuacja się nie zdarzy. Ja bym powiedziała "Nie! Nie! I jeszcze raz nie! Bo przywódcę dostaje się posiadając staż" [jak wszystkie wysokie rangi].
Cytat:
Niech każdy pilnuje siebie, a jak ktoś zauważy, że ktoś inny przesadza (np. dopiero się zarejestrował i już zna wszystkie zapachy) to niech delikatnie zwróci tej osobie uwagę, że to jest z lekka nielogiczne. Jeśli to nie poskutkuje to zawsze można poskarżyć się adminom.

Pierwsza rzecz - ile jest na tym forum osób o słabych nerwach? Dobra, dobra, nie ważne. Ale zaraz dojdzie do dyskusji, bo są osoby które nie potrafią grać, i nawet nie wiem czy jest nas więcej od nich...
Ja na przykład lubię unikać starć, bo ZAWSZE, nie ważne na to, czy będę pisać w miarę uprzejmie [czyli wypowiedź Elki w którą wepchnie się jakaś "kurwa"], czy też jak kochająca wszystkich userka, czy jak diabeł wcielony, ZAWSZE w starciu z sami-wiecie-kim-a-ja-nie-będę-mówić-bo-po-mordzie-od-adminów-dostanę wychodzę na złą Elkę. Bardzo mocny argument przeciw dyskusji z *patrz zdanie powyżej*. Tak, mam wąty do tej osoby, jeszcze większe niż miałam wcześniej, ale to nie temat do tego.
I często w tej dyskusji zdarza się zdanie "Nie ma tego w zasadach". I tu naprawdę nic zrobić nie możemy, bo nie ma tego w zasadach i już. Osoby niemyślące mogą nawet rzucić takie zdanie do admina, prawda?
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Powiedzmy że właśnie wtedy wkracza Elka i krzyczy "słucham?!". Mam nadzieję że nigdy taka sytuacja się nie zdarzy. Ja bym powiedziała "Nie! Nie! I jeszcze raz nie! Bo przywódcę dostaje się posiadając staż" [jak wszystkie wysokie rangi].

To był tylko przykład, wątpię, żeby taka sytuacja się zdarzyła, ale, ale...

Cytat:
Tak, mam wąty do tej osoby, jeszcze większe niż miałam wcześniej, ale to nie temat do tego.

Właśnie, to jest zupełnie inna sprawa.

Cytat:
I często w tej dyskusji zdarza się zdanie "Nie ma tego w zasadach". I tu naprawdę nic zrobić nie możemy, bo nie ma tego w zasadach i już. Osoby niemyślące mogą nawet rzucić takie zdanie do admina, prawda?

Masz jakiś konkretny przykład takiej sytuacji, bo ja się z czymś takim nie spotkałam?

Arianna
Gość

PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To był tylko przykład, wątpię, żeby taka sytuacja się zdarzyła, ale, ale...

Przykłady lepiej przemawiają jeżeli podajesz realne sytuacje. :3
Cytat:
Masz jakiś konkretny przykład takiej sytuacji, bo ja się z czymś takim nie spotkałam?

Konkretny, konkretny, a i owszem. Uwierz mi, nie jest to nic miłego. Kiedyś, dawno temu, na moim forum była pewna userka. Userka, troll to właściwie był. Nie ważne czy by to było logiczne, ale w zasadach tego nie było. I właśnie wtedy padł taki argument.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 9:31 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Konkretny, konkretny, a i owszem. Uwierz mi, nie jest to nic miłego. Kiedyś, dawno temu, na moim forum była pewna userka. Userka, troll to właściwie był. Nie ważne czy by to było logiczne, ale w zasadach tego nie było. I właśnie wtedy padł taki argument.

No dobrze, ale tutaj chyba nie było takiego przypadku i dopóki takowy się nie zdarzy to nie widzę sensu wpisywania tego do zasad.

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach