Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Duchy?
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nasti
Gość

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 9:06 am    Temat postu: Duchy? Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o wierze w duchy.....o tych co w te rzeczy wierzą, czy wierzycie.

Ja nie wierze....choć uważam że to taka sama wiara jak w Boga
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 8:40 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nathaniel
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierzę w duchy, ale się ich boję.

ot.

Logo (c) kujonekzombivitr (lax)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miviam Le Deuxieme
Gość

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja po prostu wiem, że gdzieś tam istnieją, ale nie ingerują w nasze życie - chyba, że je do tego prowokujemy.
Powrót do góry
Cynamonowa Noc
Gość

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duchy? Niet. Nie sądzę, by były tu, na ziemi. Musiałabym sama przeżyć spotkanie z duchem czy w jakimś "nawiedzonym domu", bym uwierzyła, że istnieją tu, na ziemi. Zaś w niebie... W niebie są, tak zwykłam wierzyć, tak zwykli wmawiać katecheci. tak, sądzę, że gdzieś tam wysoko są. I nie przeszkadzają nam, nie mieszają się w nasze sprawy, jeśli nie mają ku temu powodu.
Powrót do góry
Vento
Gość

PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Wam powiem tak:
Nie wierzylam, az ktoregos razu z Baska chcial sie zabawic w przywolywanie duchow. Wygrzebalysmy ksiazke o tym... zajeciu i sie zaczelo. Oczywiscie same w domu. Gadamy, gadamy. Rece przy sobie. Szklanka aczela po calym pokoju latac, jakby ktos nia w pilke gral. Potem by ja koplnelysmy pod lozko, wiadomo panika. I nagle! Bum, bum! Ktos po dachu chodzi. Potem, przez kilka godzin czekalysmy na jej tate, bo balysmy sie do odmu wejsc, I uwierzylam. Bo raczej malo prawdopodobne by ktos po jej dachu chodzil.
Powrót do góry
Cynii
Gość

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Huh O.o
czasami wieczorem przed spaniem wydaję mi się że coś słyszę, nie wiem czy to duch czy tylko wyobraźnia?
Powrót do góry
Cynamonowa Noc
Gość

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tylko wiatr szeleszczący w liściach.
Powrót do góry
Shun
Archanioł
Mistrz Gry
<b>Archanioł</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wierzę. I wierzę we wszystkie [albo raczej w większość] zjawisk paranormalnych. Ot.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sheloth
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama nie wiem, w co wierzyć. Wiadomo, że jest coś, czego nie ogarniamy, czego się boimy i czemu czasami oddajemy cześć. Ale co to jest? Czy w ogóle wie o naszym istnieniu? Czy można nazwać to duchem? Demonem? Czymś w ogóle?
Wierzę w istnienie Boga (tak, Shelothowa się nawróciła, lol) a co do tych spraw nie mam pewności. Wiem tylko, że jest coś czego nie potrafimy ogarnąć umysłem, co albo nie zdaje sobie sprawy z naszej obecności, albo pojawia się sprowokowane. Nie wiem praktycznie nic.

Nie wiem czy powinnam tu to pisać, ale pewna moja koleżanka ma młodszego brata. W mieszkaniu które kupili działy się pewne takie wypadki, jak choćby opisała Vento. Zatem wezwali takie.. jakby medium. Gość wchodzi, rozgląda się, sprawdza.. Nagle do pokoju wbiega mały Oskarek. Patrzy na tego gościa, i ucieka z płaczem. Rodzina - konsternacja. Mama za nim biegnie. "Oskar, czemu płaczesz?" "Bo ten pan ma róg z tyłu głowy."
No właśnie. Gość na pożegnanie, zamiast "do widzenia" powiedział im "dzieci widzą więcej." A ja po tej opowieści, potwierdzonej tak swoją drogą przez rodzinę tej koleżanki, miałam niesamowite schizy, zwłaszcza że rzeczywiście istnieje takie stare wierzenie, że dobre osoby mające związek z magią i tymi sprawami mają róg z tyłu głowy.

Tyle w temacie zjawisk paranormalnych, uznałam że do ogólnego tematu mogę dorzucić taką opowieść, zwłaszcza że zdarzyła się naprawdę.

and shouted something obscene

You are perfection, interrupted
And your decent heart
has? somehow been corrupted

Posiadam jednorazowy karnet na ucieczk? od porwania.
Mój kolor moderowania - #9966CC

Karta Postaci</center>

Avatar (c) ja (kira-immoral.deviantart.com)
Logo (c) Destiny (LeftDuality.deviantart.com)
Powrót do góry
Divena
Gość

PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wierzę w istnienie Boga

A ja nie!
Cytat:
To tylko wiatr szeleszczący w liściach.

Jakim cudem, mam dźwiękoszczelne rolety!

chmm....ogólnie nie wiem jak w moim domu by były duchy, dom wybudowali dziadkowie, którzy żyją na parterze!
Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna
<b>Averso</b><br><i>Postać Specjalna</i>

PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak to w boga nie wierzysz, a w duchy tak?
To jakieś dziwne...

<center><table>
<tr>
<td>~X~
A co je?li ?ycie jest zbyt krótkie,
by podda? si? m?dro?ci milczenia?

You can't stop me, no
Everything I like to do I do it, so

Better step back, I'm coming
O o o oh yeah

Keep it up on the bass line
Today it is my time

Don't want no stupid boys
Listen to my stuff

MÓJ G?OS!
Twój koszmaR</td><td></td></center></table>

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo Boga trzeba odwiedzać, a się nie chce. xP

Powiem tak - nie jestem od filozofowania i szczerze mam gdzieś dusze, religię i wszystkie tym podobne rzeczy. Ale, ale, wcale nie mówię że owe rzeczy są nudne, wręcz przeciwnie, uważam że są ciekawe. Doskonale potrafią ukazać prawdziwą naturę ludzką. A każdy wie, że ludzie szukają władzy. Pomyślmy tylko. Taki związek z duchami, to jest coś. Ludzie szukają tego co tajemnicze i próbują znaleźć na to odpowiedź, lekarstwo. Czemu? Bo człowiek musi mieć sens życia, i moim zdaniem, tylko po to wymyśla się wszelkie incydenty z duchami/demonami. Nie mówię tu, że ludzie robią to specjalnie. Może działają podświadomie?
Ludzie wierzą w duchy bo to jest także perspektywa życia po śmierci. Bardzo trudno jest się pogodzić z myślą, iż po śmierci nie ma nic, jest wielka pustka. Dlatego powstał świat poza grobowy.
Niektóre mity to coś w rodzaju czarnej wołgi, są tylko po to, aby straszyć.
Powrót do góry
Nadira
Gość

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz nie wierzę...chociaż, kiedy byłam małą dziewczynką bałam się spać w nocy, bo zawsze mi sie wydawało, że w ciemności widzę ducha. xP
Powrót do góry
Blizna
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Sob Gru 18, 2010 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierze w duchy bo z nimi chlam i dają mi kase na szlugi.
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 8:40 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Erevu
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Sro Sty 05, 2011 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam takie doświadczenia z duchami. I moi rodzice. I praktycznie cała rodzina. To, co napiszę, jest szczerą prawdą.

Moi rodzice byli wtedy narzeczeństwem i byli u mamy mojego taty na imieninach. Potem wieczorem, gdzieś ok. 22 tata odprowadzał mamę do domu. Na piechotkę. Szli między działkami. Był tam taki płotek, a na tym płotku wisiały garnki metalowe, tak jak to na wsiach. Jeden z garnków spadł i narobił hałasu (droga była asfaltowa). W tym momencie moja mama się obejrzała a zza tego płotu wyleciał wprost na nią wielki pies. Ujadał i szczerzył kły. Mama się odwróciła do taty, skuliła się lekko i czuła, jak pies obwąchiwał jej buty. Powiedziała "zabierz tego psa", tata patrzy. Nic nie ma. Idą dalej, ten pies się odczepił. Potem przed nogami taty przeleciał kołpak. Tak jakby był jakiś wypadek i ten odpadł. Problem w tym, że cały chodnik był otoczony siatką i działkami, domkami, krzakami. Droga była dalekoooo i w dodatku- tylko ślepa uliczka.

Tyle od rodziców. Nie mam czasu opisywać inne historie od babć i cioć, bo są naprawdę pogmatwane i muszę dowiedzieć się co i jak dokładnie było ;3

Ale ja też miałam spotkanie z duchem. Tylko że ten duch nie był takim jakim sobie wyobrażałam. Byłam w stodole, karmiłam króliki i po ścianie przeleciała taka żółta fala światła. Była to żółta fala, nie takie światło jak daje słońce czy latarka. Żółte.
Jak się obejrzałam, ta fala zniknęła. Wróciłam do królików, fala znów przeleciała, tym razem po podłodze. Znowu to samo, zniknęła jak spojrzałam. Mignęła jeszcze raz, tym razem po tych belkach pod sufitem. I to wszystko. Później pytałam sie o tą stodołę.
A ta stodoła miała ok. 100 lat, podczas II wojny światowej polacy mieli tam taki schron, mieszkali tam i odstresowywali się w wiadomy sposób, z kobietami.
Ogólnie potem mordowali tam niemcy. Żydowskie dzieci głównie, na oczach Żydów i polskich cywilów, gwałcili kobiety i trupy wieszali pod sufitem, prawdopodobnie pod podłogą i wokół stodoły jest kilka-kilkanaście mogił dzieci, a tam, gdzie trzyma się siano były trzymane kobiety w ciąży. Rozkrawali im brzuchy... i zostawiali je tam aż nie umarły, potem jeśli dzieci umierały to chowali w słomie. Jednym słowem makabra. Urodziło się tam dziecko, dziwne, konkretniej płód arlekina. Niemcy sie wystraszyli i zaczeli unikać tej stodoły, bo stwierdzili że to jakieś złe duchy czy coś... Niedoinformowani byli, a z resztą sami zobaczcie, co to płód arlekina w google. I jak wygląda.
A wiem, bo stodoła należy do gościa, których rodzina mieszka tam od hoho a moze dłużej. Jak sie niemcy wynieśli to nawet robili jakieś dokumentacje czy zdjęcia. Przeżyli bez szwanku tylko dlatego, że pozwalali mieszkać niemcom u siebie i ich gościli ogólnie. Obiady itp.

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: