Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Plagiat
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arianna
Gość

PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 11:38 am    Temat postu: Plagiat Odpowiedz z cytatem

Więc tak, czym dla Was jest plagiat i co o nim myślicie.

Ja już kurwa nie mogę znieść tego! Na moim forum jest user który raz splagiatował forum, to sobie wszystko wyjaśniliśmy i dostał drugą szansę, ba, nawet staż jako admin dostał. Tylko że splagiatował forum po raz kolejny.
Dałabym mu bana, ale jak to zrobiłam, kiedyś za liczne ostrzeżenia to na poprzednim [bo forum się przeniosło] pisał iż został poszkodowany przed ban. Normalnie kurwicy dostałam...
I kurwa, jak powiedział że odchodzi to jeszcze wraca. Jebany złodziej i tyle, jeszcze mnie obraża... A bana nie użyję, muszę jeszcze obgadać coś z innym userem.

A Wasze przygody z plagiatorami?
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 12:39 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cynamonowa Noc
Gość

PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plagiat? BLoOgU$ki vs. Deviantart.

Nienawidzę. Bloguski 11-sto latków. Małe ścierwy, kopiujące wszędzie, co popadnie. Nieraz widziałam obrazki tych, co nie zezwalają na używanie. Normalnie czasem cholera człowieka może złapać, tak samo jest na forach. Nielegalność na 102. Tu zauważyłam ciekawy pomysł z karykaturami jako avy, ciekawe, pomysł Shetani? Mi tam przypadł do gustu.
No, nielegalność jest wszędzie. I trzeba ją tępić, bo inaczej zaleje nas całą masa kopiarzy. Tfu, już to zrobiła, ale to forum się odratowało. Wg mnie zachowanie okropne, kopiowanie czyjejś pracy, czy to grafika, czy to tekst, czy cokolwiek innego.
I dlatego jestem wolontariuszką (nie wiem, jak to inaczej nazwać) AntyCopy. Polska organizacja walcząca z nielegalnością na różnych frontach.

Raz widziałam moją postać, wilczycę wymyśloną przeze mnie na jakimś innym forum. Wtedy się wkurzyłam, każdy się denerwuje, gdy widzi swą fursonkę jako sH$OOdki wIllczu$ek jakiegoś bachora. Szczerze? Sama kiedyś taka byłam, ale dostałam parę razy po łbie za to, jak ten Simba kijaszkiem Rafikiego i głupota uleciała z głowy.

A tak, jak już ten temat jest założony, to powiem coś. Sądzę, że praktycznie nic nie wywalczę, za późno takie coś mówię, ale coś mnie w środku gryzie, by powiedzieć. Opis Stada Lwiej Ziemi nie jest do końca pisany własnoręcznie. Rymowanka pod logiem była pisana dla Wildsavanny (forum o lwach, nieistniejące obecnie) przez moją znajomą, tam zwaną Teansi. Opis stada, który widzę w opisie Stada Lwiej Ziemi, był własnoręcznie pisany przeze mnie, tutaj jest tylko nieco skrócony, poznaję też "Dzień dobry" po Lwioziemsku, też to pisałąm, acz to drugie to mniejsze zło, każdy mógł sklekotać takie połączenie słów. Ale uderzająco podobne.
Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tfu, już to zrobiła, ale to forum się odratowało. Wg mnie zachowanie okropne, kopiowanie czyjejś pracy, czy to grafika, czy to tekst, czy cokolwiek innego.

To jest KRADZIEŻ, jednakże do co poniektórych to nie dociera.
Cytat:
A tak, jak już ten temat jest założony, to powiem coś. Sądzę, że praktycznie nic nie wywalczę, za późno takie coś mówię, ale coś mnie w środku gryzie, by powiedzieć.

Wywalczymy, razem możemy pokazać takim dzieciom że robią źle, choć niewiele z nich pewnie to zrozumie. -,-
Cytat:
Opis stada, który widzę w opisie Stada Lwiej Ziemi, był własnoręcznie pisany przeze mnie, tutaj jest tylko nieco skrócony, poznaję też "Dzień dobry" po Lwioziemsku, też to pisałąm, acz to drugie to mniejsze zło, każdy mógł sklekotać takie połączenie słów. Ale uderzająco podobne.

Może powinniśmy się tym zająć? Nie chcemy mieć stada plagiatorów, prawda?
Powrót do góry
Cynamonowa Noc
Gość

PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, wiem, że to kradzież, a osoba kopiująca - to złodziej. Inaczej nazwać się nie da, po prostu dzieci czyniące zło. Takie, co to dostały komputer na komunię i cieszą się, zajrzały na Onet, Bloog czy inne takie portale, trafiły na stadka, watahy, tabuny itd. i postanowiły zrobić sobie również takie. Tylko nieliczne są legalne.

Jeśli zaś chodzi o opis Lwiej Ziemi - raziło mnie to w oczy, gdy po raz pierwszy weszłam w ten opis od ostatnich dwóch lat. Nie zwracałam wam na to wcześniej uwagi, mimo iż te 3 tygodnie tutaj jestem, nie wszczynałam kłótni. Ale jak sprawę da się załatwić i napisać co innego. Chodzi mi tu przede wszystkim o usunięcie tego wiersza spod loga, był pisany tylko dla Wildsavanny i nie sądzę, by jego autorka życzyła sobie na kopiowanie wiersza na inne fora. Mój opis - jeśli dałoby się, to proszę o zmienienie.
A, jesli ktoś mi tu nie wierzy, proszę - http://www.wildsavanna.wxv.pl/topics2/7.htm . To oryginał.
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, Wildsavanna. Pamiętasz Lamantę?

A tak bardziej na serio - zaraz się to załatwi. To jest ewidentny plagiat. Napiszę do LZ, żeby to zmienili, jak tego nie zrobią w najbliższym czasie to po prostu im zamienię ten opis na stary (chyba mam gdzieś zapisany).

Arianna
Gość

PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://krollew.mojeforum.net/profile.php?mode=viewprofile&u=1159
http://fanart.lionking.org/Artists/kourukon/ShadowlandTama.jpg
Niektórzy ludzie to idioci którzy nie potrafią zrobić nic własnego, czy Wy też to widzicie? o_O
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam oba obrazki, ale jakoś nigdy nie pomyślałam o porównaniu ich. Faktycznie podobna poza.

Btw, co do tamtej sprawy, All, pseudoautorka opisu LZ, zaraz dostanie ostrzeżenie.

Hewa
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nienawidzę plagiatu. A żeby nie mieć problemów sama rysuję avatary dla moich postaci (ewentualnie korzystam z darmowych linertów) A jeśli korzystam, to zawsze sprawdzam, czy autor na pewno zezwala na używanie jego pracy. Sama rysuję i mimo, iż mnie nie spotkała żadna niemiła sytuacja, wściekłabym się, gdyby ktoś skradł mi moją pracę i jeszcze do tego napisał, że należy do niego. A takich przypadków jest niestety bardzo wiele.

Elerina, niestety ten drugi link mi się nie wczytuje. Wyskakuje mi błąd.

Maks
Gość

PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O opisie Lwioziemców nie będę wspominała. Albo nie, wspomnę. Powinien zniknąć natychmiast.

Cytat:
I dlatego jestem wolontariuszką (nie wiem, jak to inaczej nazwać) AntyCopy. Polska organizacja walcząca z nielegalnością na różnych frontach.

To ja wypnę dumnie pierś i się pochwalę. AC to mój pomysł. Ja wpadłam na to by stworzyć coś w stylu Fan-clubów jakie były na DA. Ludzie mieli się zapisywać i razem zwalczać zUo panoszące się po świecie. Powiedziałam o tym SnowWolf, która z kimś tam go stworzyła. Przez jakiś czas należałam do AC ale potem po prostu odeszłam. Dlaczego? Brak czasu i ochoty na wyszukiwanie nielegalnych blogów. Ogólnie nikt o tym nie wie, bo Snow wolała innych do pomocy, a jedyne co mi zaproponowała to, to by mój avatarek był pierwszy na liście 'Są po stronie prawa' X]
No ale nie mam zamiaru się tym dalej podniecać, więc wkraczam do tematu.

Prawdą jest to, że teraz prawie wszyscy plagiatują, kradną i kopiują wszystko co się da i wcale nie dziwię się autorom prac, których szlak jasny trafia, gdy widzą ukradzione prace. Ale moim skromnym zdaniem ci wszyscy ‘wielcy artyści’ są przewrażliwieni. Tak samo jak obrońcy praw.
Cos wam powiem. Zanim zabierzecie się za niszczenie dzieci neo, które wstawiają na swoje konta przerysowywane obrazki i zdjęcia podobne do zdjęcia kogoś innego, najpierw zapoznajcie się dokładnie z polskim prawem, bo jeżeli chcecie zapobiec łamaniu prawa, trzeba najpierw to prawo znać. Patrząc na niektórych ‘pogromców złodziei’ to nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać.
Podam przykład. Pewna osóbka założyła sobie konto na DA. Wszystko było cacy do któregoś tam dnia. Co się stało? Nagle całe stado rozwścieczonych dzieciaków za pomocą przekleństw, obelg, chamskiego zachowania i przezwisk uświadomiło dziewczynie że jest złodziejką.
Myślę sobie- no to nieźle musiała nakraść, skoro wszyscy po niej jeżdżą.
I co się okazało? Dziewczyna narysowała psa. Najzwyklejszego siedzącego psa narysowanego z profilu który był podobny do innego siedzącego psa narysowanego z profilu. Nosz w dupę jenota. Co to w ogóle ma być? Że jeżeli jedna osoba narysuje psa z profilu to już nikt inny nie może?
„Idee i pomysły, chyba że są wyrażone oryginalną formą, Nie korzystają z ochrony prawem autorskim” (Wikipedia)
Ano rzeczywiście pies z profilu to bardzo oryginalna forma.
To był tylko jeden przykład, ale mogę ich wymienić jeszcze tysiąc.
A dlaczego to napisałam? Bo chcę niektórym uświadomić, że takie akcje są niepotrzebne, a dodatkowo przez was cierpi inna osoba. Na przykład taka Surreal, która przegrała podobną walkę z Imaniką.
A teraz przeczytajcie sobie cytat wyżej jeszcze raz i spójrzcie na ten obrazek:
http://fanart.lionking.org/Artists/kourukon/ShadowlandTama.jpg
Bardzo oryginalna forma nie prawdaż? Na pewno nikt inny nie wpadł na to by narysować idącą, smutną lwicę.
O nie! Znalazłam plagiat!
http://krollew.mojeforum.net/profile.php?mode=viewprofile&u=1159
O nie! Jeszcze jeden!
http://browse.deviantart.com/?qh=&section=&q=sad+lioness#/d2aiql3
I jeszcze jeden!
http://img541.imageshack.us/i/img080o.jpg/

Jaki z tego wniosek? A wywnioskujcie se sami.
Powrót do góry
Nuko
Samotnik
Mistrz Gry
<b>Samotnik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, temat o plagiatach.
Mam doświadczenie, o którym opowiedzieć bym tu mogła - ale nie występuję tam w chwalebnej roli. Bynajmniej.
Zatem, gdy zaczynałam postać Nuko, co działo się jakiś rok temu, nie potrafiłam nawet zacząć rysunku samca takiego jak mój Kot, a co dopiero stworzyć czegoś, co nadawałoby się na avatar. Dodam też, że rok temu byłam istotą znacznie bardziej mentalnie upośledzoną i głupią, niż jestem teraz. Aczkolwiek, co dodam, byście nie osądzili mnie o wychwalanie mej skromnej osoby - nadal jestem debilem. Po prostu trochę mniej.
Tak czy inaczej, uwielbiam styl rysowania TheCreator1, znanej obecnie pod nie-wiadomo-którym nickiem na deviantarcie, bo znów zmieniła konto.
Nie zmieniło się to od roku. Rok temu zaś postanowiłam inteligentnie użyć prac z jej fursoną jako avatarów dla Nuko. I cóż.. jako głupol, "rezerwując" sobie wygląd postaci na rzecz forum, w podpis wklepałam sobie 'riko duroska is all mine', co prawda gdzieś tam niżej dodając, że autorką prac jest TC1. Sprawa wypłynęła, gdy sama TC trafiła na owego kwiatka. Sama nie uczestniczyłam w większości dyskusji, aczkolwiek wiem że była nieźle wkur.. wkurzona. Nie dziwię się zresztą. Tak czy inaczej, włączyłam się pod koniec, pisząc do niej dość długą wiadomość, w której to wyjaśniłam jej, że wcale nie chciałam przywłaszczać sobie jej pracy, przeprosiłam itd. Wybaczyła, nawet usiłowała sama mnie trochę przepraszać za to, że "źle zrozumiała". A ja czułam się jak idiotka.

Tą historię zna duża część forum, bo działa się zaledwie kilka miesięcy temu.

Dupa. Zmądrzałam, kiedy strzelili mnie kijem po pysku.
A od tamtego czasu używam jedynie mojej postaci, której design (choć niekoniecznie skomplikowany) należy do mnie.
I, kto wie, czemu - jakoś mocniej przykładam się do deviantowego, komixxowego itd umoralniania kopiarzy.

We had joy, we had fun, we had seasons in the sun

But the hills that we climbed

Were just seasons out of time.

All our lives, we had fun, we had seasons in the sun

But the stars that we reached were just starfish on the beach.

Mój kolor moderowania - #9966CC
</center>

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vinity
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 1:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co.. zamiast zgłosić co komu trzeba, to robicie aferę tam gdzie nie wszyscy zaglądają...
Takie sprawy naprawdę załatwia się u źródła, tym bardziej że nie macie do czynienia z samymi debilami... Tak trudne napisać do mnie albo innego Moda na LZ że coś jest nie tak?

Jeśli mowa o kradzieży i TheCreator1 obejrzyjcie sobie avatary na stronie z zapisami: http://www.wildsavanna.wxv.pl/topics7/39.htm

Przynajmniej trzy z nich są w 100% nielegalne. (FireofAnubis też nie zezwala.)

The shouting voice of that guy is revived
I want to try a love like that Get on time

I can fly You can fly is there a prohibition to flying?
Yeah all right!

Because being cute isn't enough BURNING HIT TIME

Let's talk about the important dream, embrace your trembling heart

that moment you had been always longing for, you can't catch it easily
however are you fully prepared yet? let's go!

and we will carve a new story forever run off and
dive Show me Fly the sky
</center>

<tr><center></center></tr>
Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 7:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Patrząc na niektórych ‘pogromców złodziei’ to nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać.

Polskie prawo jest do dupy, oni muszą czerpać ze skradzionego mienia korzyści majątkowe aby ponieść konsekwencje. -,-
Cytat:
Wiecie co.. zamiast zgłosić co komu trzeba, to robicie aferę tam gdzie nie wszyscy zaglądają...

Napisałam w sprawach stada, ot.
Cytat:
Jeśli mowa o kradzieży i TheCreator1 obejrzyjcie sobie avatary na stronie z zapisami: http://www.wildsavanna.wxv.pl/topics7/39.htm

Co Ci po martwym forum? :]
Powrót do góry
Maks
Gość

PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Polskie prawo jest do dupy, oni muszą czerpać ze skradzionego mienia korzyści majątkowe aby ponieść konsekwencje. -,-

Może i jest 'do dupy' ale to zawsze polskie prawo. Więc jeżeli masz zamiar strzec praw autorskich, powinnaś je wpierw znać, by nie wyskakiwały takie kwiatki jak z Lunatone. Osądziłaś dziewczynę o kradzież, której nie popełniła.
Po za tym często 'pogromcy złodziei' także bardzo często łamią różne prawa (niekoniecznie autorskie), co w moich oczach wygląda po prostu śmiesznie. W ogóle dzieci Neo biorące się za obronę praw wyglądają śmiesznie.
Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Osądziłaś dziewczynę o kradzież, której nie popełniła.

To prawie tak, jakby odrysować czyjś rysunek. A to, co Ty pokazałaś nie było aż tak podobne do pracy kourukon'a.
http://i37.tinypic.com/2hqqhap.jpg
Połączyłam obie prace aby pokazać że mam trochę racji.
Przednia łapa na pierwszym planie jest identyczna, tak jak bark. Szyja trochę odchodzi i przednia łapa na drugim planie. Brzuch i plecy są idealne. Przypadek?
No bez przesady, jakbym ja odrysowała i trochę przerobiła pracę Kami to pewnie też by się mnie czepiali.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 12:39 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Vinity
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum jest martwe i być może dlatego jeszcze nikt się do tego nie przyczepił. Mi osobiście to może i zwisa, ale znowu będzie "Polacy znowu ukradli mi prace".. więc dla świętego spokoju, lepiej to usunąć, napisze do Cynamonowej.

Cytat:
No bez przesady, jakbym ja odrysowała i trochę przerobiła pracę Kami to pewnie też by się mnie czepiali.

Niewątpliwie, a nawet nie tylko czepiała. :D

Lunatone, najpierw odwiedził bym jej DA- o ile takowe ma i sprawdził co ma w podpisach swoich prac i co dokładnie tam w ogóle ma.

Cytat:
Może i jest 'do dupy' ale to zawsze polskie prawo. Więc jeżeli masz zamiar strzec praw autorskich, powinnaś je wpierw znać, by nie wyskakiwały takie kwiatki jak z Lunatone. Osądziłaś dziewczynę o kradzież, której nie popełniła.
Po za tym często 'pogromcy złodziei' także bardzo często łamią różne prawa (niekoniecznie autorskie), co w moich oczach wygląda po prostu śmiesznie. W ogóle dzieci Neo biorące się za obronę praw wyglądają śmiesznie.

AntyCopy zdaje się ma całkiem fajny opisane jak to jest z tym prawem, odnoście rysunków itd.
http://antycopy.deviantart.com/blog/30259988/

The shouting voice of that guy is revived
I want to try a love like that Get on time

I can fly You can fly is there a prohibition to flying?
Yeah all right!

Because being cute isn't enough BURNING HIT TIME

Let's talk about the important dream, embrace your trembling heart

that moment you had been always longing for, you can't catch it easily
however are you fully prepared yet? let's go!

and we will carve a new story forever run off and
dive Show me Fly the sky
</center>

<tr><center></center></tr>
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz -> Dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: