Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
"Niedzielna" Szkółka.
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Lwiej Ziemi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vinity
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Sob Sie 07, 2010 11:32 am    Temat postu: "Niedzielna" Szkółka. Odpowiedz z cytatem

Szkółka w której lwiątka, oraz chętni mogą uczyć się wszystkiego o naszym stadzie i naszych sąsiadach.
Tutaj nowi będą mogą zdobywać niezbędną im wiedzę, dzięki czemu nie będzie ona podczas treningu wyssana z palca.
Wszelakie pomysły i sugestie dawać tutaj.

Proszę o rozbudowane wypowiedzi, oraz o zgłaszanie się chętnych do prowadzenia tej naszej, małej "uczelni".

Od razu zapytam też czy uczestnictwo w szkółce powinno mieć wpływ na trening, tj wiedzę posiadaną podczas przepytywania. Bo skoro uczestnik treningu nie zdobył w żaden sposób swojej wiedzy, skąd zna odpowiedzi na pytania? Czy w takiej sytuacji odpowiedz powinna być zaliczana? Jak uważacie?
Z kolei rodzi to kolejną pracę dla trenerów, nie są to aby za wysokie góry dla naszego leniwego stada?

Materiał zebrany wcześniej(Dyskusja str. 60, 61, 62, 63 itd):
LINK CLICK!

The shouting voice of that guy is revived
I want to try a love like that Get on time

I can fly You can fly is there a prohibition to flying?
Yeah all right!

Because being cute isn't enough BURNING HIT TIME

Let's talk about the important dream, embrace your trembling heart

that moment you had been always longing for, you can't catch it easily
however are you fully prepared yet? let's go!

and we will carve a new story forever run off and
dive Show me Fly the sky
</center>

<tr><center></center></tr>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 10:57 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arianna
Gość

PostWysłany: Sob Sie 07, 2010 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elerina napisał:
Wiesz że Eler tylko na to czeka? :>

Ośla Łączka

Niewielkie wzniesienie które służy jako szkółka w której można się pouczyć wszystkiego na temat Lwiej Ziemi, jej zwyczajów, religii, władzy, ogólnie wszystkiego co lwom w życiu potrzebne. Każdy ma tu wstęp, nawet samotnicy i lwy ze Złotej Gwiazdy. Ach, słodki zapach trawy, przepiękne widoki na Lwią Skałę i piski młodych Lwioziemów tylko zachęcają aby wstąpić na ten pagórek i dopytać się o wszystkie ważne informacje potrzebne na treningu. Czyż to nie jest piękne? Trzeba dbać o wychowanie młodych i ich wstęp w życie.

Umieszczenie tematu: Stado z Lwiej Ziemi ---> Polana Treningowa ---> Ośla Łączka. I można przykleić.

Co do mentorów, Miyuki ma aż cztery tytuły, a z tego co wiem można mieć max. 3. Chyba może mi odstąpić mentora? Moja Eler się do tego nada, tylko ktoś musi ją poduczyć.

Cytat:
Od razu zapytam też czy uczestnictwo w szkółce powinno mieć wpływ na trening, tj wiedzę posiadaną podczas przepytywania. Bo skoro uczestnik treningu nie zdobył w żaden sposób swojej wiedzy, skąd zna odpowiedzi na pytania? Czy w takiej sytuacji odpowiedz powinna być zaliczana? Jak uważacie?

Ja! O, ja, ja wiem!!! Bo nasi trenerzy nie myślą. Tak, tak, czas powiedzieć prawdę, nie myślą. Powiedzcie mi jak, kurde, lwiątko może uciec lwicy która ma statystyki spostrzegawczości i zwinności o wiele większe? o_O
Cytat:
Spojrzała na niego.Zmarszczyła nos i bez słowa zaatakowała go.Na ślepo, bez pazurów.

Cytat:
Jego ciało zareagowało instynktownie. Rozszerzył ślepia i dźwignął się na równe łapy, by po sekundzie zrobić zwinny i jak najszybszy ślizg w bok pod łapami lwicy. Przeturlał się kawałek. Nie wiedział o co chodzi, wiec jak na razie chciał tylko uniknąć ataku.

I przez marne dwulinijkowce nie stosujecie się do zasad gry. mam racje?
Powrót do góry
Tauri
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Sob Sie 07, 2010 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez bym chętnie wzięła udział w tej szkółce, tzn prowadzić ją. Tauri ma świetny kontakt z lwiątkami, umie do nich przemówić, aby go słuchały itp. Zna doskonale historię stada, wszystkie wydarzenia, więc nie będzie problemu. Oczywiście, jeśli znajdzie się miejsce dla kogoś, kto nie jest mentorem xd

Ja myślę, że ta szkółka to bardzo dobrym pomysł. Jak już pisałam w dyskusjach, dziwnie to wygląda jak lwiątko na treningu nagle wie niemal wszystko. Maluchy trzeba wprowadzać w życie stadne, wyjaśniać zasady *kodeks*, opowiadać o przodkach i w ogóle.

Hmm .. a może ta szkółka mogłaby się też znajdować w Świętym Kręgu? Tak wiem, że to miejsce do przeprowadzania świąt itp, ale chyba można by dodać tam też jako miejsce służące szkółce.
Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Sob Sie 07, 2010 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to lokacja jest chyba obojętna, byle by była.
To chyba najmniej istotna rzecz, najważniejsze jest to, czy kurde, wreszcie ta "większość" na wysokich rangach raczy zajrzeć do spraw stada.
Do tego tematu Lwioziemcy walą drzwiami i oknami. Normalnie już jest sto stron! o_O
Powrót do góry
Tina
Gość

PostWysłany: Sob Sie 07, 2010 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym mogła uczyć. Oczywiście dopiero jak Tina dorośnie i jeśli się trochę u kogoś podszkoli. No i jeśli pozwolicie uczyć tak młodej lwicy.
Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Sob Sie 07, 2010 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rządzą wilki, nie owce. Nic nie podaję na tacy.

Czemu, kurde, mówią że rozdajemy rangi? Mam pomysł....

<center>Co ma być poruszone, odegrane podczas treningu?</center>
Na zwykłego lwa.
To chyba jasne że powinno być cokolwiek, lecz nie coś, co było by na treningu dla wojownika.
- Kodeks stada, bez tego się nie obejdzie.
- Znajomość teraźniejszych władców.
- To, czy lew zna powitanie i motto stada.

Na wojownika/adepta.
Tu jest rzecz trudniejsza, bo wojownik odgrywa, wbrew pozorom, ważną rzecz w stadzie. Broni go i zapewnia bezpieczeństwo.
- Znajomość teraźniejszych władców.
- Walka między trenerem, a szkolonym. Jednak trener powinien zaznaczyć w poście co robi i jak robi.
- To, czy lew umie rozpoznawać zagrożenie, myśli trzeźwo.

Na białego pazura.
Ach, tak, dowódca powinien być przede wszystkim mężny, mądry i opanowany. To musi być ostoja spokoju!
- Znajomość władców.
- Walka między trenerem, a szkolonym. Jednak trener powinien zaznaczyć w poście co robi i jak robi.

Na majordomusa.
Trener najpierw powinien zrobić wywiad środowiskowy, aby przekonać się, czy dana osoba naprawdę jest godna tej rangi, bo to nie jest zabawa!
- Znajomość władców.
- To, czy lew zna powitanie, motto stada i hymn.
- Trzeba się dowiedzieć co jest dla lwa ważną wiadomością, sprawą najwyższej wagi, a co mniejszym kłopotem.

Na anioła przeznaczenia/potężnego wojownika.
Najniższa ranga specjalna bądź bardzo wysoka ranga bojowa, ale też coś. Tu jest już o wiele trudniej, nie ma mowy o tym, aby przeszedł pierwszy, lepszy laik!
- Znajomość władców i historii stada.
- Zdający musi zdradzić swe sekrety, podejście, nastawienie do władzy. Musi być szczery i przysiąc że będzie wierny i oddany stadu.

Na hetmana/anioła wolności/mistrza.
Rangi prawie najwyższe na jakie można się szkolić. Tu już jest bardzo, ale to bardzo trudno.
- Zdający musi zdradzić swe sekrety, podejście, nastawienie do władzy. Musi być szczery i przysiąc że będzie wierny i oddany stadu.
- Lew musi odbyć "pielgrzymkę" po terenach stada i głosić każdemu napotkanemu jak bardzo kocha stado.
- Znajomość bóstw Lwiej Ziemi.

Na archanioła.
- Próba bólu, odsyłam do tematu na temat obrzędów i świąt.
- Przyszły archanioł musi wykazać się niezwykłą mądrością i przebiegłością umysłu odpowiadając na parę podchwytliwych pytań.
- Znajomość bóstw Lwiej Ziemi.

Co Wy na to? Wiem że to trochę odbiega od tematu, ale przecież mówimy o szkoleniu i wiedzy na temat stada.

Ostatnio zmieniony przez Arianna dnia Nie Sie 08, 2010 8:03 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Vinity
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Sob Sie 07, 2010 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Miyuki, trzeba powiedzieć jej by jeden tytuł oddała.

Cytat:
Ja! O, ja, ja wiem!!! Bo nasi trenerzy nie myślą. Tak, tak, czas powiedzieć prawdę, nie myślą. Powiedzcie mi jak, kurde, lwiątko może uciec lwicy która ma statystyki spostrzegawczości i zwinności o wiele większe? o_O

Eureka.. nie, nie myślą są raczej leniwi, poza tym trenerzy dostosowują się, a przynajmniej powinni do poziomu ucznia. Na klasówkach też dostajesz materiał któremu twój poziom wiedzy powinien sprostać.

Cytat:
Niewielkie wzniesienie które służy jako szkółka w której można się pouczyć wszystkiego na temat Lwiej Ziemi, jej zwyczajów, religii, władzy, ogólnie wszystkiego co lwom w życiu potrzebne. Każdy ma tu wstęp, nawet samotnicy i lwy ze Złotej Gwiazdy. Ach, słodki zapach trawy, przepiękne widoki na Lwią Skałę i piski młodych Lwioziemów tylko zachęcają aby wstąpić na ten pagórek i dopytać się o wszystkie ważne informacje potrzebne na treningu. Czyż to nie jest piękne? Trzeba dbać o wychowanie młodych i ich wstęp w życie.

Umieszczenie tematu: Stado z Lwiej Ziemi ---> Polana Treningowa ---> Ośla Łączka. I można przykleić.

Jeśli chodzi o ten wywód, spytam jeszcze raz, czy podczas treningu mamy brać pod uwagę, czy ktoś brał udział w szkółce? Bo jeśli tak chyba dobrym pomysłem było by dodać nowy pkt formularza.
Kolejna dygresja, na szkółce w takim razie powinny być różne poziomy "wtajemniczenia", czy może wszystkich uczyć tego samego? Czy jak ty to widzisz? Nie za proste by to wszystko było? Idziesz do szkółki i wszystko ci wyłożą jak na tacy.. kiedy chcesz?
Nonsens..
Chyba ze będzie określony temat spotkania, umówiona pora i finał. Jednak nie wszyscy przesiadują 24h przed kompem, było by to niesprawiedliwe dla tych co nie mogą akurat w ten dzień być.

Cytat:
Co ma być poruszone, odegrane podczas treningu?

Ładnie opracowane, w zasadzie gdyby nie dupowaty i wredny charakter Eleriny pomyślał bym nad awansem dla ciebie, na adepta powiedzmy.

Tauri, zastanawiam się nad odebraniem tytułów wszystkim tym którzy nie spełniają jasno określonych dla nich obowiązków.
Tutaj spis tytułów CLICK!, prosił bym kogoś też o zebranie imion osób w LZ posiadających tytuły. Czas to przewietrzyć.

The shouting voice of that guy is revived
I want to try a love like that Get on time

I can fly You can fly is there a prohibition to flying?
Yeah all right!

Because being cute isn't enough BURNING HIT TIME

Let's talk about the important dream, embrace your trembling heart

that moment you had been always longing for, you can't catch it easily
however are you fully prepared yet? let's go!

and we will carve a new story forever run off and
dive Show me Fly the sky
</center>

<tr><center></center></tr>
Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli chodzi o ten wywód, spytam jeszcze raz, czy podczas treningu mamy brać pod uwagę, czy ktoś brał udział w szkółce? Bo jeśli tak chyba dobrym pomysłem było by dodać nowy pkt formularza.

Nie, ew. ktoś może zapytać. Co za różnica czy ktoś nauczył się od matki czy w szkółce? Tyle że trzeba najpierw zapytać usera skąd postać to wie.
Cytat:
Ładnie opracowane, w zasadzie gdyby nie dupowaty i wredny charakter Eleriny pomyślał bym nad awansem dla ciebie, na adepta powiedzmy.

Za to ją lubię. XD A ja dziękuję Amarth Shetani za inspirację.

Tytuły mówisz...
Szaman(2): Morgoth, Shakira.
Mentor(2): Miyuki, Juliette.
Medyk(3): Morgoth, Kopa, Miyuki.
Zastępca(3): Kopa.
Matka(6): Angel, Delicia, Zita
Strażnik(4): Miyuki.
Trener(4): Miyuki, Morgoth, Shakira. Ale te osoby stanowczo zawalają robotę.

Poziomy trudności? Poczekaj, zaraz rozwinę tę myśl.

Dodane po 18 minutach:

Ach...
    Poziom 1. Laik.

Każdy zaczyna od pierwszego poziomu "wtajemniczenia". Tutaj uczy się przede wszystkim kodeksu Lwiej Ziemi. To jest ważne, zawsze musi znajdować się na pierwszym planie jeżeli ktokolwiek chce zająć jakiekolwiek miejsce w stadzie. Oczywiście, następnie mentor powinien zdradzić hymn, powitanie stadne oraz motto i w szczególności, opis Lwiej Ziemi i wartości jakie w niej przeważają.

Poziom 2. Uczeń.

O... Wreszcie dochodzi do nauki wątek historii. Tu uczymy się o władcach, zarówno teraźniejszych jak i byłych, może nawet mentorzy wspomną coś o następcach. Późniejszym krokiem jest historia Lwiej Ziemi, to co każdy powinien znać.

Poziom 3. Wojak.

Wojak wybrał sobie jakże trudną ścieżkę, chce walczyć w obronie stada. No cóż, trener powinien nauczyć go co to współpraca i taktyka. Następnym krokiem są regularne walki między uczniem a nauczycielem, ćwiczenie sprawności.

Poziom 3. Patriota.

Patriota nie będzie walczyć, on chce skupić się na stadzie i własnych wartościach moralnych. Poznać tajniki opieki nad lwiątkami, nauczyć się dobrych manier, może kiedyś taki uczeń zasiądzie na tronie, lub u boku przywódcy? Lew na tym poziomie poznaje również bóstwa i święta Lwiej Ziemi.

Poziom 4. Absolwent.

Czyli ktoś, kto ma już za sobą całą naukę i teraz może kandydować na samego trenera, ha! Pokarzcie im że Lwia Ziemia nareszcie coś znaczy!

Awansuje się z poziomu ma poziom, lecz przy trzecim level'u można wybrać jedną drogę, można wybrać też dwie, nawet jak się przejdzie tylko Wojaka czy Patriotę to i tak jest szansa na Absolwenta.
Powrót do góry
Shakira
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Trener(4): Miyuki, Morgoth, Shakira. Ale te osoby stanowczo zawalają robotę.

Ja? Ja zwalam robotę? Kurna, zaraz mnie wścieklica dopadnie. Słuchaj no. Nie jestem jak inni trenerzy. nie robię treningów na stronę. nie zadaję pytań typu ''zaśpiewaj nasz hymnek'' tylko po prostu pytam o najważniejsze rzeczy oraz uczę dzieciaka podstaw walki ze złoziemcem. I jeśli przeszkadzają Ci dwulinikowce - nie musisz ich czytać.

Cytat:
Mentor(2): Miyuki, Juliette.

Nie, pogonie Juliette aby się wypowiedziała. Więc wara od niej bo w dziób. Co do Miyuki - ona nic nie robi. Można odebrać.

wgl. - Eler, ty przecież nic nie wiesz sama o lwiej ziemi, więc jak możesz prowadzić te szkółki? P:

Nie bój si? samotno?ci,
ona tylko pogr??a cz?owieka, a Ty jeste? silny,
poradzisz sobie. Zawisze znajdziesz przyjaciela...

[/list:u]
Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Moja Eler się do tego nada, tylko ktoś musi ją poduczyć.

Czytaj moje posty.
Cytat:
Ja? Ja zwalam robotę? Kurna, zaraz mnie wścieklica dopadnie. Słuchaj no. Nie jestem jak inni trenerzy. nie robię treningów na stronę. nie zadaję pytań typu ''zaśpiewaj nasz hymnek'' tylko po prostu pytam o najważniejsze rzeczy oraz uczę dzieciaka podstaw walki ze złoziemcem. I jeśli przeszkadzają Ci dwulinikowce - nie musisz ich czytać.

Do tego trzeba mieć jakiś zapał, Twoje treningi mi się nie podają.
Powrót do góry
Shakira
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do tego trzeba mieć jakiś zapał, Twoje treningi mi się nie podają.

nie muszą, bejbe. nie jesteś pępkiem stada. ;3

Nie bój si? samotno?ci,

Powrót do góry
Arianna
Gość

PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mam prawo wyrazić swoje zdanie, nie zapominaj o tym. :P A teraz wybaczcie, ta rozmowa odbiega od tematu.
Powrót do góry
Tauri
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestanie do cholery już się kłócić. Zaczynacie działać na nerwach, rozumiem, że każda chce mieć swoje zdanie, ale to już załatwiajcie na PW! Jeszcze trochę, a będę usuwać takie posty i już. Zaśmiecanie tylko nie potrzebnie temat.

Wiadomo, że szkolący musi pokazać jak powinien zachowywać się członek stada. Musi świecić przykładem, zwracać czasem uwagę, jeśli uczeń odpowie krótko dopytywać itp. Jeśli ktoś odpowiada w jednym w dwóch zdaniach, to co to za trening? Powinny się liczyć jak najdłuższe odpowiedzi itp. Jak w szkole. Ktoś kto odpowie długo ma w końcu szanse na wyższą ocenę, niż ten który odpowie dwoma zdaniami.
I podoba mi się to opracowanie poziomów trudności przez Elerynę, myślę, że gdyby to się lepiej, dłużej opisano to można by to wsadzić w głównym temacie naszej szkółce. Można by to też podzielić na pewne etapy, albo coś. W końcu nie awansuje się na wyższy stopień od tak? Albo może od stopnia zaawansowania zależałoby to jaką rangę dostanie się na treningu, zwykłego lwa, czy też wojownika. Woja można by dawać temu, który perfekcyjnie zna wszystko o stadzie, przestrzega zasad, jest godnym reprezentantem stada itp.
Powrót do góry
Shakira
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wgl. to dlaczego Tauri ma konto króla bez dyskusji z stadem? tak jakoś skrycie barabra i korzystasz z funkcji króla, a nawet ze stadem się nie komunikowałeś. xP
wgl. to nielegalna sygna. zmieniaj.

Co to tematu - owszem, możemy coś takiego zrobić, ale coraz mniej mamy lwiątek.Ostatnio wzięli się za dorastanie.
Ale na pewno na te szkółki będę zapisywani nowi, którzy nie wiedzą nic o stadzie ani o jej zachowaniu.To powinno być obowiązkowe.

Cytat:
lecz przy trzecim level'u

a skąd tu są levely? Mario?

Cytat:
Czyli ktoś, kto ma już za sobą całą naukę i teraz może kandydować na samego trenera, ha! Pokarzcie im że Lwia Ziemia nareszcie coś znaczy!

Nie, nie można. Trzeba dostać propozycję awansu ew. się zgłosić i władza musi zaakceptować takie zgłoszenie.

Nie bój si? samotno?ci,

Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 10:57 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arianna
Gość

PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale na pewno na te szkółki będę zapisywani nowi, którzy nie wiedzą nic o stadzie ani o jej zachowaniu.To powinno być obowiązkowe.

Cytat:
Szkółka w której lwiątka, oraz chętni mogą uczyć się wszystkiego o naszym stadzie i naszych sąsiadach.

Cytat:
a skąd tu są levely? Mario?

Poziomy wtajemniczenia, jak zaproponował Kopa.

Cytat:
Nie, nie można. Trzeba dostać propozycję awansu ew. się zgłosić i władza musi zaakceptować takie zgłoszenie.

Ale przecież propozycja to to samo co kandydatura.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Lwiej Ziemi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach