Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Wasze początki
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 8:18 pm    Temat postu: Wasze początki Odpowiedz z cytatem

Jeśli komuś się nudzi tak jak mi teraz, to proszę bardzo, oto świetny sposób na zabicie zbędnego czasu. Wystarczy wysłać posta w owym temacie za jedyne 1,22 + VAT (wszelkie nadpłaty idą na konto fundacji Ven&Spółka).
A tak na serio. Jak tu trafiliście? Co najpierw zrobiliście? Jaka była wasza pierwsza postać? W jakim stadzie? Kogo poznaliście jako pierwszego? I tak dalej, i tak dalej...

---

No to zacznę.
Kiedyś, dawno, dawno temu, nagle dostałam manii na króla lwa. Dnia 5. lipca 2008 w nieplanowanym odruchu wpisałam ową frazę w googlach. I wiecie, co znalazłam? To forum! Nie wiedząc, co to w ogóle znaczy rpg, najnormalniej w świecie się zarejestrowałam. Wzięłam nick 'Filemona', bo dotychczas na wszelkich stronach (na forach wtedy jeszcze nie siedziałam) miałam właśnie taki. Kiedy zorientowałam się, o co w tym wszystkim chodzi, wzięłam sobie ładny obrazek, który znalazłam na jakimś blogu (o nazwie Samotne Lwy, tak, to aluzja do pewnej osoby), po czym brzydko go wykadrowałam i wstawiłam na avatar. Przedtem przeczytałam/przejrzałam opisy stad, no i zdecydowałam się na ZG, jako neutralne. Zapisałam się, poprosiłam o rangę Zwykły Lew - wiedziałam, że Wojownik jest silniejszy, ale chciałam być oryginalna. Jakiś czas później dostałam PW od Gigihty, ówczesnej przywódczyni, czy może nie chciałabym jakiejś innej rangi. Poprosiłam o Medyka, dostałam go. Pierwszą osobą, którą znałam z KL, z jaką pisałam przez gg, była Riva, a przez komórkę... Nie pamiętam. Mal? Montana? Nieważne zresztą.
Zaraz znajdę mój pierwszy post na fabule, chwila...

Cytat:
Wchodzi do jaskini. Kładzie się w cieniu, a po chwili zasypia.

Edit po 12 godzinach:

Wstaje i, leniwie się przeciągając, wychodzi na zewnątrz.

Czas teraźniejszy? Lol. Zaraz znajdę drugiego posta.

Cytat:
Przyszła i zaczęła przyglądac się gwiazdom.

No, coś ciekawszego.

Bo widzicie, moje pierwsze posty nie były niepoprawne gramatycznie ani nic w tym rodzaju. Były po prostu krótkie - pisałam tak jak większość, nie przyszło mi do głowy, żeby pokusić się o coś dłuższego, jakoś nie czułam takiej potrzeby.

Dobra, jedziemy dalej. Październik. Temat 'Szukam' (wtedy jeszcze nie zakładało się oddzielnych tematów dla każdej sprawy). Febe szuka syna. Fajnie. Patrzę następnego dnia: ciągle szuka. Piszę: 'Jak chcesz to mogę założyć nowe konto i być twoim synem', dokładnie coś takiego napisałam, o ile dobrze pamiętam. Potem jeszcze napisałam do nie na gg. No i się zaczęło. Ale era Kewa to już zupełnie co innego, poza tym niezbyt pasuje do tego tematu.

Chyba trochę za bardzo się rozpisałam, co? A zresztą, co za różnica, zapewne i tak mało kto to przeczyta. No nieważne.

Wasza kolej. :3

Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 2:47 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tina
Gość

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra... Chyba nie ma sensu żebym tu pisała, bo jestem tu dopiero nieco ponad miesiąc, ale dobra. Nudzi mi się.

Szukałam sobie jakiegoś nowego pbf-a na którym bym mogła popisać, bo na te stare już nikt nie wchodził. Wchodzę na to forum. Ile użytkowników odwiedziło to forum przez ostatnie 24 h? Pewnie Zero. Patrzę na dół, a tu szok. Tak dużo? No to trza by się było zarejestrować i trochę pograć. Jednak nie zarejestrowałam się od razu. Przez jakiś miesiąc obserwowałam to forum. Przez ten miesiąc "poznałam" większość użytkowników. Wchodziłam tu codziennie, tak mi się spodobało. No to w końcu przyszedł czas na zarejestrowanie. Pomyślałam sobie chwilę nad imieniem. Martyna--> Martina --> Tina! Tak! No i już wiedziałam, że Tina będzie dobra i będzie w SLZ. Oczywiście musiałam zacząć od lwiątka, aby się trochę zaznajomić z tym pbf-em. Mój pierwszy post w fabule:
Cytat:

Wbiegła. Uśmiechnęła się na widok lwiątka uczącego się chodzić.
- Ruve - Powiedziała nieśmiało - Przepraszam, czy nie przeszkadzam pani i maleństwu? - I nie czekając na odpowiedź krzyknęła - Jakie ono słodkie! Jak ma na imię?

Hehe, to było do Shun, bo wtedy właśnie urodziła się Zita. Zitę poznałam jako pierwszą. A na PW pierwsza napisała do mnie Kitana, temat: "Wesołych Świąt" xD
Potem zgłosiłam się na syna Pai i Againa i stworzył się Lucas. No to będzie (na razie) na tyle :)
Powrót do góry
Shun
Archanioł
Mistrz Gry
<b>Archanioł</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zaczęłam od googli xp Szukałam sobie obrazka jakiegoś zajebistego ze skazą i natrafiłam na logo to z małą kiarą i simbą, w tle lwia skała i napis "Jeden głos... i bla, bla, bla." No i w tym czasie było jeszcze zamknięte. To jest w czasie jakieś pół roku przed pojawieniem się filemony. Wiem ze dziwnie czas liczę, ale dokładnie nie pamiętam tego jakoś.

No a potem gdzieś w sierpniu weszłam ponownie, bo mnie coś tam takiego naszło. Wtedy byłam już bodajże na dwóch innych forach [ Chyba Wolv i DragonWorld ]. No i zrobiłam sobie pierwszą postać pewnego pięknego dnia i nazwałam ją Usheli... czekaj, zaraz moment, moją pierwszą postacią był Killer w ZZ, potem Usheli a potem jeszcze w międzyczasie chyba miałam jeszcze córkę febe Yoshike, czy jakoś tak. xp Tak to ogólnie sie zaczęło. W całej mojej historii miałam cholernie dużo kont. Dokładnie ich wszystkich nie pamiętam. Najlepsze moim zdaniem z nich były Usheli, Artemis, Derion no i Shun.

Pierwszą osoba z którą pisałam to chyba na Usheli była Gigitha, a na Killerze... hym... chyba Shet, Febe, Mal albo coś z tych ważniejszych osób. Nie wiem. Coż takiego było.

Chyba tyle. Żadnych cytatów nie przytoczę bo nie mam skąd. Ale jak wejdziecie w pierwszy temat księżycowej polanki to gdzieś na pierwszych stronach powinien być post Usheli.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Killer wysłał zapis do ZZ dnia 31. lipca 2008, Filemona powstała 5. lipca. Ha, jestem dłużej! ; p
Nie udało mi się znaleźć pierwszych postów Killera, nie mam ochoty przetrząsać wszystkich stron Dżungli.
Usheli nie chce m się szukać, zresztą to raczej Ty powinnaś to zrobić. xp

Ale Filemona i Usheli były fajne... Heh, to były czasy. Chociaż Yoshike też nie była taka zła, to była pierwsza osoba, z którą gadał Kew, a przy okazji jego siostra.

A pierwszą osobą, z którą rozmawiała Filemona, była... Uwaga... *szuka* Haha! Allocation! No nie, tego to się nie spodziewałam.

Darkned
Gość

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może teraz jaaa.

A więc:

To się zaczęło na hodowli smoków bodajże 3 grudnia 2008 roku, gdy Arisha zaprosiła mnie przez GG na pewne forum. Zarejestrowałam się, lecz w ogóle nie wiedziałam o co w tym biega. Dzień później wysłała mi na GG link do KL. Hah. Zarejestrowałam się pod nickiem Kaira. Tak jakoś mi przyszło mi do głowy. Moje pierwsze posty nie były interesujące, bo ja nie orzeł z ortografii, zwłaszcza, że miałam jakieś 10- 11 lat czy jakoś tak
Oto pierwszy post:
Darkned napisał:
Przyszła,Popatrzyła na inne lwy i powiedziała cześć.Napiła się wody

nie zbyt ciekawy. Pierwszy raz na fabule zaczęłam pisać z Kew'em. A pierwszą poznałam Arishę. Zmądrzałam trochę, zaczęłam pisać dłuższe posty. No i to chyba na tyle xD
Powrót do góry
Advanced
Gość

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moją pierwszą grą rpg(jeśli można to tak nazwać), był wolvrpg. Jamahry wraz z Shun pomogły mi się zarejestrować, ale jak napisałam w szukam rodziny... xDD ,,Jestem małym szczeniaczkiem i szukam rodziny!" Jakoś tak to napisałam. x3 No i potem jakoś kawałek nauczyłam się na tym pisać.
Moją pierwszą postacią na król lew była Dhakiya(czy jakoś tak). A jak je znalazłam? jakoś tak w googlach(wujek gooogle rlz. xD). Była to o dziwo córka Febe, przybrana.
Powrót do góry
Odys
Gość

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż na trafiłam tu tak, że razem z Kiarą postanowiłyśmy założyć forum o KL. Moją postacią była Febe, córka Kiary i Kovu, chociaż na początku była przywódczynią innego stada, później jednak zmieniłam na lwiątko. Pierwszymi osobami jakie pisałam to; Simba, Mal Ombre, Sawyer, Kovu, Kiara i reszty wybaczcie, ale nie pamiętam. Pamiętam jak Mal Ombre nie chciał, żeby jego przybrany synale Sawyer zadawał się z Febe, która się w nim bujała xdd I w zasadzie od tej pory nadal jestem na forum może i z małymi przerwami, ale jestem xd
Powrót do góry
Arham
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja też napiszę swoją 'historię'.
Dawno, dawno temu, a konkretniej 13 listopada 2008 roku zarejestrowałam się na tym forum za namową Filemony aka Kew'a, bo te postacie wtedy miała. Wpierw musiałyśmy obejrzeć Króla Lwa, bo twierdziłam, ze jest głupi i mi się nie podoba, mimo że nie pamiętałam go zbytnio. No to obejrzałyśmy KL 2 (1 się zacinała i przerwałyśmy w połowie gdzieś tak, chyba wtedy kiedy to stado bydła se było) i zmieniłam zdanie o KL. Niedługo po tym zarejestrowałam się na tym forum jako córka Filemony, Lisha, a mój pierwszy post w fabule wyglądał tak:

Cytat:
<Wchodzi na polanę>
Hmm... jak tu cicho...
<Po chwili zauważa kogoś>
Hej Filemona! <uśmiecha się i podbiega do niej>

Inteligentnie, nieprawdaż? Tak kochana Venuś, przebiłam Cię. Niedojż, że czas teraźniejszy to jeszcze te nawiasy trójkątne, argh.

Cytat:
Wchodzi i kładzie się na brzegu.

Edit po 3 godzinach 28 minutach

Pije trochę i zasypia

Pierwszy post bez nawiasów. W gwoli ścisłości, z nawiasami były tylko 2 posty.
A oto najkrótszy mój post, kiedy to moja postać się przedstawia ówczesnej Przywódczyni:

Cytat:
- Lisha.

Bardzo wyczerpujący, nieprawdaż? Co by tu jeszcze... Aha! Jak chcecie to możecie sami sobie to wszystko przeczytać i się pośmiać, zapraszam, jakiś czas temu sama to zrobiłam i miałam niesamowity ubaw. (; Przybyłam tu w czasach, gdy emoty jeszcze funkcjonowały w formie graficznej a'la gg czy coś tam.
Miałam jeszcze kilka innych postaci, które usunęłam - nie wypaliły:
- Andariel
- Hidan
- Enchanton.
Jak można zauważyć, mój styl pisania zmienił się na poważniejszy - porównując moje pierwsze posty z powiedzmy postami z ostatniego pół roku. Widać różnicę? No, exactly. TO by było na tyle z mojej strony.

Adv - pamiętam, kiedyś do biblioteki szkolnej poszłam, weszłam sobie na KL, loguję się, patrzę - a tu na liście nicków jest Twoja postać. :> Tzn nie wiedziałam wtedy, że to Twoja postać. Ty plagiatko. ;* Co do ilości kont - u Was to chyba rodzinne... ;P

Logo (c) Basheerah
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Golden
Gość

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem od kilku dni,no ale
Bardzo lubiłam król lwa,zaczęłam szukać stron o król lew,po jakimś czasie natrafiłam na tą stronę,trochę przejrzałam i się zarejestrowałam,byłam już na kilku innych RPG (nie o król lew).
imię postaci na początku pomyślałam złoto, ale po zastanowieniu przerzuciłam się na angielski czyli na gold (Gold-Golden).
Nie mam jeszcze postów fabule,bo mały ma się dopiero urodzić,ale szuka mamy i taty.
Powrót do góry
Advanced
Gość

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki plagiat? Wzięłam to z tej strony internetowej, gdzie szuka się nicki. xDD

Ach, nie powiedziałam jeszcze, że mój pierwszy post wyglądał tak:

Cytat:
weszła i spojrzała na inne lwy. siadła.

Coś tego podobne. xd Inteligentne, prawda? A zarejestrowałam się gdzieś w sierpniu. ;o Po 2 miesiącach (9 paż) pojawiła się Lischana.
Pierwszą osobą, z którą pisałam była Febe, potem Mandy. xDD
Powrót do góry
Allocation
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A pierwszą osobą, z którą rozmawiała Filemona, była... Uwaga... *szuka* Haha! Allocation! No nie, tego to się nie spodziewałam.

UHUHEUHE.
nie moja wina, że jestem taka zarąbista.

Na forum trafiłam przez przypadek, gdyż szukałam jakiegoś obrazka w google, a widząc logo KL wcisnęłam je i wyskoczyło mi forum.Niby, że chciałam to wyłączyć, ale się powstrzymał i zaczęłam zakładać konto.Ale pani zarąbista nie miała pomysłu, więc zajrzała do szukam użytkownika, a potem znalazłam poszukiwanie córki.No i dostałam pozwolenie na konto.I tak dalej... i tak dalejj...

pierwszy post;

Cytat:
Otworzyła lekko swe małe oczka,spojrzała na wszystkich obecnych i przeciągnęła się.

nie mam weny, niuu.

Arham
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adv, boś ogólnie plagiatorka, hihihi. ;3 A zresztą, skoro było na takiej stronie, to ktoś musiał je wcześniej wymyślić, prawda? Czyli plagiat. ;]

Pierwszą osobą, z jaką gadała Lisha była FIlemona, a zaraz po niej Gigihta. ^^

Logo (c) Basheerah
Powrót do góry
Nuko
Samotnik
Mistrz Gry
<b>Samotnik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje początki..
cóż, każdy z was pokazał tutaj niezłą klasę, więc pora też na mnie, prawda?

zaczęło się od kont fikcyjnych na nk. tam poznałam kochaną istotę o imieniu Black Evie. zaciekawiła mnie od początku - większość miała nieklimatyczne nazwy kont, jak choćby "kovu lew, wolny i sexowny, mrauć. nie płacę za nk!". cud miód, czyż nie? zatem - od początku mogę powiedzieć, że polubiłam Evie, zdaje się że z wzajemnością. a początek był taki - moja postać, dobra wersja nastoletniego Skazy, do którego od zawsze miałam wielki sentyment, zadała się z Evką, potem zaś (zanim jeszcze poznałam Zmierzch) używając *nielegalnie* fotek żółtego lwa KingSimba zmieniłam moją postać na lwa imieniem Twilight. przysięgam, do tej pory nie znałam tytułu Zmierzch. z czasem do naszej paczki przyłączyła się 'evil dolphy' czy później - Funa. tak czy inaczej, pewnego dnia zachciało mi się założyć inne konto. jako Shirra, znana też jako Shirrety Black. rozmawiałam też nią, jakże inaczej, z Evie - ona zaś nie wiedziała, że to ja.

kiedy napisała mi o tym forum, z chęcią się zarejestrowałam. proszę jednak pamiętać, że byłam młoda i głupia. pierwszy nick? Shirrety_Black. Tak, to byłam ja.

a dla zainteresowanych:
Black Evie - Triffe
Evil Dolphy vel Funa - Rayne

potem była też Avekotka, moja stara fursona. następnie Blood. po założeniu jej starałam się grać jak trzeba, aż do momentu kiedy byłam zmuszona zawiesić działalność na pewien czas. wróciłam tu.. nie dla Blood, ale dla samej mojej Triffki, zgłaszając się na jej syna. owszem. zrobiłam jej wcześniej niezłe świństwo, przez co straciłyśmy kontakt. potem zaś - jako Nuko - przez jeden dzień utrzymałam w sekrecie kim jestem. domyśliła się, skubana. ale początkowa dyskusja o tym, jak to się nie znosimy przerodziła się w ciekawe pytania, co tam u ciebie, co teraz porabiasz, a jak się ma ktośtam.. i kto wie kiedy, 'żegnaj na zawsze' zmieniło się w 'to do jutra, babo.'

teraz zaś żałuję wielu błędów i na forum, i na wcześniejszych lwich stronkach, jak i swojego biednawego stylu pisania.
postów nie przytoczę, ale jak ktoś chce, to niech sobie szuka. ;3

We had joy, we had fun, we had seasons in the sun

But the hills that we climbed

Were just seasons out of time.

All our lives, we had fun, we had seasons in the sun

But the stars that we reached were just starfish on the beach.

Mój kolor moderowania - #9966CC
</center>

Powrót do góry
Saraband
Gość

PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszym "moim" RPGiem było forum o "Wojownikach", kotach żyjących w klanach, na podstawie powieści Erin Hunter o tym samym tytule. Było to około trzech lat temu. Później "zaatakowałam" więcej for o tej tematyce, pokochałam PBFy. Od zawsze kochałam "Króla Lwa", a że stopniowo nudziło mi się granie zwykłymi kotami, wpisałam w google "król lew rpg" - i tak natrafiłam na to forum. Zarejestrowałam się jako Kuminai, w SZG, jeszcze za czasów Kovasy. Ale cholernie mi się grać nie chciało. W tym czasie zostałam adminem na także lwiej WildSavannie, więc tam grałam. Gdy forum padło po raz któryś w swej historii, zajrzałam znowu na tą stronę i założyłam kolejne konto - Zakię (może ze dwa lata temu) w SZZ. Kuminai poszedł do kasacji. Po jakimś czasie Zak też mi się znudziła i na krótki czas odeszłam, aby potem powrócić jako Niebo (Zła Ziemia). No i potem znowu się odeszło. W kwietniu zeszłego roku założyłam nareszcie pierwsze "stałe" konto - Uhaviego. Jakieś pół roku później doszedł Javier w SZG, ale potem go usunęłam. W październiku tego samego roku na te ziemie przylazła Kat Malay, w grudniu Orn. W marcu br. Uhaś przeszedł na "forumową emeryturę", wzięłam sobie jego syna Hassina, potem Tymka, aż w końcu Jarcheebę (jak zrobię av, to zacznę nią w końcu grać xD).
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 2:47 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kumiani? Ej, dlaczego ja go nie znam? Myślałam, że Zakia była Twoim pierwszym kontem... Huh, jakich ja się tu rzeczy dowiaduję. xp Kiedy grałaś tym Kumianim, jak dawno? Hm, zapewne dawno, skoro jeszcze za Kovasy. Łee, byłaś przede mną, jak mogłaś?
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach