Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Religia ZG
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Złotej Gwiazdy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 7:22 pm    Temat postu: Religia ZG Odpowiedz z cytatem

ZZ będzie miało, LZ też, nie wiem jak PZ, więc my też musimy. Jakieś sugestie? Konkurs czy luźna dyskusja? Preferowałabym dyskusję, dogodzi się większości, no i może wyjdzie z tego coś ciekawego, najwyżej jak ustalimy konkrety to zrobi się konkurs na opisy.
Monoteizm czy politeizm? Moim zdaniem lepszy byłby politeizm, z większą ilością bóstw będzie ciekawiej.
Proponowałabym coś związanego z naturą. Wybrani bogowie egipscy, greccy? Tylko u nich trudno będzie znaleźć naturę. Może religia prasłowian? Oni wierzyli w jednego boga i bożki natury, to by w sumie do nas pasowało.
Jakieś składanie ofiar, kapliczki, obrzędy kultu, symbole bóstw, święte znaki, modlitwy, obrzędy, msze?
Aha, oczywiście wyznawanie stadnej religii przez daną postać nie byłoby obowiązkowe, równie dobrze można pozostać ateistą.
ZZ zamienia Szamanów na Kapłanów, jeśli zrobilibyśmy tą religię to by wcale nie był taki głupi pomysł.

Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 10:56 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nuko
Samotnik
Mistrz Gry
<b>Samotnik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prasłowianie, prasłowianie! *skanduje*
Ja bym ustaliła coś takiego:
jeden główny bóg o jakimś zajebistym imieniu, a wokół niego właśnie owe bożki. Kapłanami mogłyby być rangi specjalne, jako "związane" z naturą. No wiecie, ogień, ptoki itd.
A co do świąt itd? Na razie to może lepiej ustalmy w co wierzymy, reszta potem.

We had joy, we had fun, we had seasons in the sun

But the hills that we climbed

Were just seasons out of time.

All our lives, we had fun, we had seasons in the sun

But the stars that we reached were just starfish on the beach.

Mój kolor moderowania - #9966CC
</center>

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ellie
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi kapłanami to tak bym się nie wychylała. Nie warto od kogoś odgapiać, pozostańmy oryginalni ;)
Osobiście wolałabym luźną gadkę. Na pewno będzie ciekawiej. I zgadzam się politeizm byłby o wiele lepszy

Imi? me z niebios powsta?e {Ellie}

Stado zapomniana gwiazda nadal l?ni na niebie.. {Z?ota Gwiazda}
Kochana rodzina, nieznane s? ich losy{Wujcio: Morgoth | Ciotka Dalila | Kuzynka: Sakkari | Siostra: Eshara | Córka: Nilo | Syn: Lucas}
Me serce oddane tylko jemu {Again}
Przyjaciele dotrzymuj?cy mi kroku {Damu, Azui, }
Ci których nie chc? widzie? {Darkned}
Kr?ta droga ?ycia {Lwi?tko -> Wojownik -> Bia?y Pazur -> Chaota -> Samotnik -> ?}

Powrót do góry
Azui
Konto zawieszone

PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musi być Artemida. A czemu? Bo jest boginią łowów, a łowy to to co do lwów pasuje. Oprócz tego:
Hory - boginki pór roku
Nimfy - boginki przyrody
Chloris - bogini kwiatów
Syleni - bogowie przyrody
O takie propozycje. I co, dla każdego jakiś ołtarz w jakiejś wyznaczonej jaskini? Składanie darów w ważniejsze święta? I kto głównym bogiem, Zeus?

Po co ten stres, my?lisz, ?e nie masz nic
Ka?dy ma - nawet Ty
Czasem trzeba to po prostu znale??
Mi?o??, noc i deszcz, ?ycie te?
Dla tego warto stara? si?
Powiedz, czy naprawd? nic nie jeste? wart
Znajd? to w sobie, tak

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nukot, jesteś genialna co do tych kapłanów. Tak zrobimy.
Pai, w sumie też fakt.
Az, to są greccy, tak? Brzmi fajnie, chociaż ja bym jeszcze poszukała tych prasłowiańskich, są bardziej oryginalne.

Triffe
Gość

PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'Artemida/Diana- córka Zeusa i Latony, siostra Apollina, bogini łowów, świata roślinnego i zwierzęcego, później czczona jako dziewicza bogini lasów i gór oraz jako bogini księżyca. Uważana była za patronkę myśliwych. Jej strzałom przypisywano nagła i bezbolesną śmierć. Uchodziła za boginię mściwą.'

Ja to takie cuś znalazłam.
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra ludzie, tak sobie wpadłam na to, że nie każdej osobie z rangą specjalną może odpowiadać religia, a skoro mają być kapłanami... Poza tym wiem z doświadczenia, że zwykle religie na forach nie wypalają, szybko się o nic zapomina. No i musielibyśmy zmieniać nasze święta.
Wersja A: Wszyscy mają religie, my też. Nic specjalnego.
Wersja B: Wszyscy mają religie, a my nie. Jesteśmy niezorganizowani, mało bajeranccy, nie warto się do nas zapisywać.
Między młotem a kowadłem, no nie? Ha, właśnie nie! Obmyśliłam tajny genialny plan.
Wersja C: Wszyscy mają religie, a my mamy coś zupełnie innego, specjalnego, bardziej realnego i pasującego do lwów, a jednocześnie oryginalnego, czego nikt jeszcze nie miał.
Co mam na myśli? Łohoho, mam mnóstwo pomysłów.
1. Zwyczaje, przesądy, znaki rozpoznawcze.
Jak lwiątko dorośnie, będzie miało maczaną łapę w niebieskim barwniku/nacinane ucho, na znak, że jest Złotym, podobnie jak lwy, które dołączają do stada. Jeśli obejdziesz dookoła źródło życia siedem razy, będziesz miał szczęście w miłości. W pierwszy dzień wiosny topimy marzannę w kształcie Kami/Darkned/tu wstaw imię jakiegoś Złoziemca, który szczególnie uprzykrzał życie Złotych.
2. Język.
Danette – powitanie, Emo Martynka – pożegnanie, śnieg – atak, hamburger – uciekaj. Jakiś taki szyfr złożony z prostych wyrażeń, takich, żeby każdy je zapamiętał. Oczywiście, byłyby tylko te najważniejsze zwroty, nie będziemy tu układać całego słownika.
3. Horoskop.
Nie taki normalny, ale nasz specjalny. Zastąpilibyśmy nazwy znaków zodiaku jakimiś fajnymi nazwami, a wybrane osoby ze specjalnym tytułem (np. ja) pisałyby co miesiąc horoskop.
4. Kalendarzyk.
Z datami naszych świąt, o których ciągle zapominamy. Można też dać rzeczy typu: 5 marca – imieniny Nuko, 27 września – Azui i tak by się wypisywało imiona wszystkich aktywnych Złotych. Jeśli ktoś przestanie być aktywny, wylatuje z kalendarzyka.

Możliwe, że jeszcze chciałam o czymś napisać, ale zapomniałam. Dwie ostatnie propozycje napisane są ot tak, bardziej poważnie podchodziłabym do dwóch pierwszych. To może być naprawdę ciekawa alternatywa dla religii. I zastrzeglibyśmy sobie, że ten pomysł należy do Złotych i żadne inne stado nie ma prawa go kopiować, żebyśmy pozostali oryginalni.

Nuko
Samotnik
Mistrz Gry
<b>Samotnik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JESTEŚ GENIALNA I WYCHWALAM CIĘ KOCIE POD NIEBIOSA.

100% za. I pożegnanie "emo martynka" zostaje, nie ma zmiłowania. O.

We had joy, we had fun, we had seasons in the sun

But the hills that we climbed

Were just seasons out of time.

All our lives, we had fun, we had seasons in the sun

But the stars that we reached were just starfish on the beach.

Mój kolor moderowania - #9966CC
</center>

Powrót do góry
Arham
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 12:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Venuś, wiesz, że Cię kocham? Pokaż mi tę kopalnię pomysłów, którą ukrywasz przed światem, chętnie skorzystam. xp
Ale szyfr według mnie powinien być raczej złożony ze zwykłych słów znanych lwom. Np sen - uciekaj. Śnieg mógłby zostać (; Nukoś, Emo Martynka jest zÓa, ja jej nieee chcęęę! (ta, ja jedna wobec przywódców, kto jest za mną?) xp

A tak na serio jestem jak najbardziej za.
1. a) Z tych dwóch opcji wybieram maczanie łapy. Ci, co już są w Stadzie, też by mieli, jak rozumiem? Dobra, wiem, że tak. xd
b) Hura, będziemy biegać wokół źródełka. :3 Coś się wymyśli. I hope. xp
c) Ok - ale żeby ta marzanna miała jakiś charakterystyczny znaczek, a nie pierwszy lepszy lew. Dla Lish to mógłby być Ghash, mwah. Zrozumiale napisane? Nie? Trudno. xp
2. To już w sumie powiedziałam wcześniej tak na pół żartem pół serio. Albo raczej 3/4 serio. No nieważne. W każdym bądź razie w mojej wizji są to słowa, które każdy lew by znał, a nie jakiś karabin maszynowy, bomba atomowa czy Archiminihomozarepetekiewiczanie albo jakiś inny Sienkiewicz tudzież jego żeński odpowiednik Zienkiewicz. I nie ma tłumaczeń, że lew słyszał, bo był porwany przez ludzi. Spójrzmy na taką Ven lub Ines. Urodzone w fabule, to gdzie tu masz okres przybywania w niewoli u ludzi, hę? Nie wmówicie mi, że z pokolenia na pokolenia przechodzą historie i nauki o broniach ludzkich czy jakichś wybitnych pisarzach lub piosenkarzach ichnich.
3. Tu nawet mogłabym coś podziałać, jak mi użyczysz karty bibliotecznej do kopalni pomysłów. O, właśnie, może coś w domu ew. w bibliotece znajdę. Jak mi się zechce tam pójść. Pójdziesz ze mną? [:
4. Genialne! Możesz już zakładać. ^^

Logo (c) Basheerah
Powrót do góry
Frau
Gość

PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym wybrał jedno bóstwo, dajmy na to Artemidę albo coś z wierzeń jakuckich.
Jeśli chodzi o maczanie łapy nie lepiej np: słowa przysięgi i odcisk na ścianie. Każdy członek musiałby odcisnąć swoją łapę na owej ścianie.
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Frau, z tą łapą to chodziło mi o to, żeby to było coś, co odróżnia Złotych od innych stad, tzn. to, że powiedzmy poduszki przedniej lewej łapy mają niebieskie. Ale z tą przysięgą i odciskiem to niezły pomysł. Może zamiast przypadkowej ściany lepiej np. na konkretnej części Złotej Skały?

Właśnie, zapomniałam dodać, że można by jeszcze powymyślać jakieś podania, legendy o powstaniu ZG i dziejach pierwszych Złotych. Można z tego zrobić konkurs, ale to już jak omówimy wszystko inne.

Arham
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie żebym kogoś z miejsca odrzucała, bo np jest nowy, ale czy aby przypadkiem to nie jest nieco przesadzony pomysł? Pomyślcie - jedna wielka Skała, a w pewnej jej części mnóstwo odcisków lwich łap. Khuh? Cóż, decyzja nie należy do mnie.

Mi najbardziej odpowiada opcja C, ot.

Niezłe z tymi legendami. Jak mi się zechce to z pewnością coś wymyślę. xp

Logo (c) Basheerah

Ostatnio zmieniony przez Arham dnia Pią Mar 19, 2010 3:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opcja Cm? A mogłabyś wyrażać się jaśniej? xp
Nathaniel
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wersja C: Wszyscy mają religie, a my mamy coś zupełnie innego, specjalnego, bardziej realnego i pasującego do lwów, a jednocześnie oryginalnego, czego nikt jeszcze nie miał.
Co mam na myśli? Łohoho, mam mnóstwo pomysłów.

Tylko nie to... Ven ma pomysł! już się boję.

Co to zamoczenia łapy, hm, nie każdy chcę, by miał na łapie jakiś znak, odznak, czy coś takiego.Ja np. nie chcę, by na mojej czystej łapce natha wisiała jakaś plama, o.

Logo (c) kujonekzombivitr (lax)
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 10:56 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arham
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam na myśli C, już poprawiłam.

Masz problemy. To jest fajne. I oryginalne, o.

Logo (c) Basheerah
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Archiwa Złotej Gwiazdy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach