Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Święta i obrzędy
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Płonąca Księga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sherkhan
Duch
<b>Duch</b>

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 4:42 pm    Temat postu: Święta i obrzędy Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, że owa dyskusja na taki temat już była, ale chcę aby każdy podał tutaj dokładnie omówione święto lub obrzęd, które można by odprawiać w naszym stadzie.
Za trafione i wybrane przeze mnie i Montanę pomysły będzie pochwała, albo ew. punkty doświadczenia.
A więc czekam na wasze propozycję.
Aha, prosiłbym też o ew. podanie daty kiedy dane święto lub obrzęd miałoby się odbywać.

"Czasem mam ochot? z?apa? Ci? za gard?o,
Nie puszcza? gdy si? szarpiesz
I ujrze? twe opadaj?ce na ziemi? cia?o."

"Gdy umierasz,
Nie wiesz, ?e jeszcze kiedy?
Trafisz na ten ?wiat
Odchodzisz daleko nie wiedz?c,
?e przed tob? jeszcze wieczna droga"

"Nie bój si? cieni,
One ?wiadcz? o tym,
?e gdzie? jest ?wiat?o."

Je?li chc? nas pokona?
To my ich zabijemy
Je?li chc? nas oszuka?
To my ich og?upimy
To koniec wszelkich nadziei
To stado P?on?cej Ziemi!

By Farrel

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 8:46 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zorka
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Propozycje...
- Święto Płonącej Ziemi... - Taka rocznica obchodzona z racji powstania naszego stada :D

- Rytuał przejścia... - Kiedy to małe lwiatka zostają na stałe zapisane do stada... w tym czasie lwiątka przechodzą po gorących kamieniach Po czym mianuje się ich na Płonące dzieci w Wulkanie...

Nie wiem czy o takie pomysły was ciekawią :D Co do dat to to pierwsze święto, raz na miesiąc albo na 2 miesiące.
A to drugie raz na 2-3 tygodnie :D

Konieczno?? pój?cia w ostateczno??..., Przej?cia w wieczno??, wymóg jeden....
skuteczno??...

Stanowczo zamierzam, gdy przyjdzie na mnie czas, wyzion?? ducha przy jak najmniejszej pomocy ze strony medyków, a póki co - hulaj moja niegodziwa duszo.

JA jestem tym, kim by?bym gdybym urodzi? si? jeszcze raz....
Ja jestem sob? Man, wbrew tym co patrz? na wyniki, stosuj? brudne triki....

Powrót do góry
Zorkan
Gość

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Święto trzech płomyków
Członkowie zasiadając nad kręgiem 3 płomieni, lecz nie mam jeszcze planu jak to się potoczy, możemy wspominać dawnych władców, modląc się, lub zrobić rytuał powrotu Vadera na tron.Mogą być też to jako zwykłe rozmawianie, walki, konkurencje, zabawy itp.

Nie mam jeszcze pomysłów, więc tylko to przyszło mi jako pierwsze na myśl.Możliwe, że jeszcze coś dopiszę.
Powrót do góry
Kalzur
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Święto Ognia
Generalnie byłoby raz na dwa miesiące.
Dawno temu za czasów założyciela Stada PZ obchodzono kult ognia. Dziś lwy Płonącej Ziemi wracają do starych świąt i obyczajów, by wzmocnić stado.
Święto polega na tym, że całe stado poluje na ofiarę w postaci lwa. Zabija go lub porywa (nie jest to postać z forum- niestety :D). Potem spotyka się na bagnach. Każdy lew zapala swój ognik przy sadzawkach po czym osoba wyznaczona maluje kropkę na czole tegoż lwa.
Gdy ta część ceremonii zakończy się stado maszeruje w stronę wulkanu do wewnętrznej części.
Tam szaman będzie szykował ofiarę dla potężnego Boga ognia. Ofiarą będzie zabity lew, obojętnie jakiego wieku. Ofiara może być już zamordowana lub na wpół żywa jak wcześniej już mówiłem.
Lwy zaczynają śpiewać swój hymn. Po ukończeniu hymnu Przywódca wygłasza swą mowę. Może to być jakaś złota myśl, ogłoszenie jakiś wyników rozgrywek lub nadanie awansu jakiemuś lwu.
Po tym ofiara zostaje wrzucona do gorącej lawy. Szaman wymawia jakieś nieznane nikomu słowa modlitwy zwrócone do Boga Ognia. Tak się kończy cała ceremonia. Lwy wracają do swoich zajęć codziennych.

Times are looking grim these days
Holding on to everything
It's hard to draw the line
I can't wait to rip my eyes out and look at you
Peace through pain is precious
Especially when it's done by you
</center>

Avatar (c) Av: MisterKay/t?o-Zoeim/obróbka-Ate.
Logo (c) MadKakerlaken
Powrót do góry
Farrel
Gość

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Święto Duchów Płonącej Ziemi...
Opis:
Jak wiadomo nie wszystkie duchy odeszły z naszych Ziem. Część z nich pozostała w okół nas by dokończyć swoje sprawy lub by po prostu czuwać nad bliskimi. Tego wyjątkowego dnia każdy Płonący bez wyjątku może przywołać swojego bliskiego lub krewnego i porozmawiać z nim. Wtedy każdy Duch może pożegnać się, na spokojnie, ze wszystkimi i odejść, jeśli chce oczywiście. Pod czas tego zgromadzenia żywych i martwych panuje ponura atmosfera oraz dziwna więź między wszystkimi, gdyż w tym dniu mają odejść najbliżsi. Jeśli ktoś chce może sam poprowadzić Ducha z rodziny.
2. Rodzinny festyn
Opis:
Tego pamiętliwego dnia zbierają się w osobnych grupach całe rodziny. Kuzyni, kuzynki poznają swoje dawno zapomniane kuzynostwo jaki innych. tego dnia dowiadujemy się kto z kim i co i jak. Można spędzić czas z rodziną
3. Przysięga Krwi
Opis: Każdy członek stada składa przysięgę Krwi. Przygotowany jest wielki kocioł. Płonący mają rozcinane łapy przez Przywódcę. Potem krew kapie do kotła. Po "oddaniu" krwi sam Przywódca i Przywódczyni robi to samo co reszta. Tym razem jednak każdy musi dotknąć sztyletu. Wtedy Szaman rozcina łapę Przywódców i "oddają" swoja krew ściskając swoje łapy. Wszyscy razem mówią: " Przysięgam wierność i lojalność Przywódcy Płonącej Ziemi oraz stwierdzam iż zapoznałem się z możliwą karą śmierci w razie zdrady*"

Tak, że to by było na tyle. wiem, że nie są to profesjonalne opisy ale Szekspirem nie jestem ^^

*Wiem ,że podobna przysięga jest w zapisach, ale można by zrobić takie obrzędy
Powrót do góry
Agaila
Gość

PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm...Moim zdaniem można zrobić święto Płonących.

1.
W tym święcie wszyscy spotykali by się i wspominali początek narodzin PZ...
Przywódca(lub też zastępca) zarządzał by tym świętem.
W tym dniu przywódca (lub zastępca)mógł by wyłapać
tych,którzy zdradzają stado,lub też nie udzielają się.
Moim zdaniem taka ceremonia przydała by się...
2.
Na tej ceremonii wszyscy by się bawili i "zacieszali"a właściwie byli by dumni,że mogą przynależeć do tego akurat stada...
3.
Akurat w ten dzień można zrobić tak,jak za dawnych czasów....

HISTORIA:
Podobno kiedyś...bardzo dawno temu,pewni wędrowcy długo szukali wyjścia z groty skalnej.Aż w końcu znaleźli tereny,które niegdyś należały do króla Rafaela<--(założyciel stada wolnego inaczej Tereny wolne.)..Kawałek terenu wzięli Lwioziemcy...
Kawałek wzięli Złoci i kawałek Zli..Ostatni kawałek miał być przyznany Nam-Płonącym...Lecz wtedy Lwioziemcy oburzyli się i zaczęła się wojna...Lwioziemcy "oberwali"i nie tykali się na jakiś czas...Stado Płonących wzięło się od tego,że podczas wojny z Lwioziemcami,nie było już nadziei...lecz kiedy Przywódczyni odkopywała pozostałe trupy płonących tylko z garstką wojowników...Wśród umarłych tylko jeden trzymał w łapie mały ogień....Ten ogień został święty..Pomógł zwyciężyć nam w tej bitwie.Na znak pamięci o nim nasze stado zwie się PZ.

...Wspominalibyśmy to i czcili przywódcę...Wśród nas jednak muszą być duchy umarłych w tej wojnie i ogień.Wielki płomień "wolności"dzięki niemu mamy swoje stado i nie włóczymy się po cudzych śmierdzących bagnach...

...Ale uważam,że pomysł Farrela też nie jest zły:)
Powrót do góry
Farrel
Gość

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy konkurs zostanie rozstrzygnięty? Bo jestem ciekawa swojego ostatniego miejsca.
Powrót do góry
Agaila
Gość

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jam też:D
Powrót do góry
Leo
Gość

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie rozstrzygajcie. Ja coś wymyślę :>
Powrót do góry
Lauviah
Gość

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uno, to nie jest konkurs, jeśli tak, to gdzie jest napisane?
Dos, ja też jeszcze coś wymyślę. :3
Powrót do góry
Sherkhan
Duch
<b>Duch</b>

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZEKAM NADAL NA WASZE PROPOZYCJE. WTEDY SAM ALBO Z MONĄ WYBIORĘ TRZY NAJLEPSZE ŚWIĘTA.

"Czasem mam ochot? z?apa? Ci? za gard?o,
Nie puszcza? gdy si? szarpiesz
I ujrze? twe opadaj?ce na ziemi? cia?o."

"Gdy umierasz,
Nie wiesz, ?e jeszcze kiedy?
Trafisz na ten ?wiat
Odchodzisz daleko nie wiedz?c,
?e przed tob? jeszcze wieczna droga"

"Nie bój si? cieni,
One ?wiadcz? o tym,
?e gdzie? jest ?wiat?o."

Je?li chc? nas pokona?
To my ich zabijemy
Je?li chc? nas oszuka?
To my ich og?upimy
To koniec wszelkich nadziei
To stado P?on?cej Ziemi!

By Farrel

Powrót do góry
Kalzur
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja proponuję już wybrać te święta, bo będzie się to ciągnęło w nieskończoność.
Najlepiej będzie jak wspólnie wybierzemy trzy święta.

Times are looking grim these days
Holding on to everything
It's hard to draw the line
I can't wait to rip my eyes out and look at you
Peace through pain is precious
Especially when it's done by you
</center>

Avatar (c) Av: MisterKay/t?o-Zoeim/obróbka-Ate.
Logo (c) MadKakerlaken
Powrót do góry
Zorkan
Gość

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram przedmówce.
Już dawno powinny być wyniki!
Powrót do góry
Frey
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra ludzie, robimy głosowanie, każdy oddaje trzy głosy. Prac Zorki i Zorkana nie biorę pod uwagę, są za mało rozbudowane.

Święto Ognia - 1 głos
Generalnie byłoby raz na dwa miesiące.
Dawno temu za czasów założyciela Stada PZ obchodzono kult ognia. Dziś lwy Płonącej Ziemi wracają do starych świąt i obyczajów, by wzmocnić stado.
Święto polega na tym, że całe stado poluje na ofiarę w postaci lwa. Zabija go lub porywa (nie jest to postać z forum- niestety :D). Potem spotyka się na bagnach. Każdy lew zapala swój ognik przy sadzawkach po czym osoba wyznaczona maluje kropkę na czole tegoż lwa.
Gdy ta część ceremonii zakończy się stado maszeruje w stronę wulkanu do wewnętrznej części.
Tam szaman będzie szykował ofiarę dla potężnego Boga ognia. Ofiarą będzie zabity lew, obojętnie jakiego wieku. Ofiara może być już zamordowana lub na wpół żywa jak wcześniej już mówiłem.
Lwy zaczynają śpiewać swój hymn. Po ukończeniu hymnu Przywódca wygłasza swą mowę. Może to być jakaś złota myśl, ogłoszenie jakiś wyników rozgrywek lub nadanie awansu jakiemuś lwu.
Po tym ofiara zostaje wrzucona do gorącej lawy. Szaman wymawia jakieś nieznane nikomu słowa modlitwy zwrócone do Boga Ognia. Tak się kończy cała ceremonia. Lwy wracają do swoich zajęć codziennych.

Święto Duchów Płonącej Ziemi - 1 głos
Jak wiadomo nie wszystkie duchy odeszły z naszych Ziem. Część z nich pozostała w okół nas by dokończyć swoje sprawy lub by po prostu czuwać nad bliskimi. Tego wyjątkowego dnia każdy Płonący bez wyjątku może przywołać swojego bliskiego lub krewnego i porozmawiać z nim. Wtedy każdy Duch może pożegnać się, na spokojnie, ze wszystkimi i odejść, jeśli chce oczywiście. Pod czas tego zgromadzenia żywych i martwych panuje ponura atmosfera oraz dziwna więź między wszystkimi, gdyż w tym dniu mają odejść najbliżsi. Jeśli ktoś chce może sam poprowadzić Ducha z rodziny.

Rodzinny festyn
Tego pamiętliwego dnia zbierają się w osobnych grupach całe rodziny. Kuzyni, kuzynki poznają swoje dawno zapomniane kuzynostwo jaki innych. tego dnia dowiadujemy się kto z kim i co i jak. Można spędzić czas z rodziną

Przysięga Krwi
Każdy członek stada składa przysięgę Krwi. Przygotowany jest wielki kocioł. Płonący mają rozcinane łapy przez Przywódcę. Potem krew kapie do kotła. Po "oddaniu" krwi sam Przywódca i Przywódczyni robi to samo co reszta. Tym razem jednak każdy musi dotknąć sztyletu. Wtedy Szaman rozcina łapę Przywódców i "oddają" swoja krew ściskając swoje łapy. Wszyscy razem mówią: " Przysięgam wierność i lojalność Przywódcy Płonącej Ziemi oraz stwierdzam iż zapoznałem się z możliwą karą śmierci w razie zdrady*"
*Wiem ,że podobna przysięga jest w zapisach, ale można by zrobić takie obrzędy

Pomysł Agalii, bez nazwy
1. W tym święcie wszyscy spotykali by się i wspominali początek narodzin PZ...
Przywódca(lub też zastępca) zarządzał by tym świętem.
W tym dniu przywódca (lub zastępca)mógł by wyłapać
tych,którzy zdradzają stado,lub też nie udzielają się.
Moim zdaniem taka ceremonia przydała by się...
2. Na tej ceremonii wszyscy by się bawili i "zacieszali"a właściwie byli by dumni,że mogą przynależeć do tego akurat stada...
3. Akurat w ten dzień można zrobić tak,jak za dawnych czasów....

HISTORIA:
Podobno kiedyś...bardzo dawno temu,pewni wędrowcy długo szukali wyjścia z groty skalnej.Aż w końcu znaleźli tereny,które niegdyś należały do króla Rafaela<--(założyciel stada wolnego inaczej Tereny wolne.)..Kawałek terenu wzięli Lwioziemcy...
Kawałek wzięli Złoci i kawałek Zli..Ostatni kawałek miał być przyznany Nam-Płonącym...Lecz wtedy Lwioziemcy oburzyli się i zaczęła się wojna...Lwioziemcy "oberwali"i nie tykali się na jakiś czas...Stado Płonących wzięło się od tego,że podczas wojny z Lwioziemcami,nie było już nadziei...lecz kiedy Przywódczyni odkopywała pozostałe trupy płonących tylko z garstką wojowników...Wśród umarłych tylko jeden trzymał w łapie mały ogień....Ten ogień został święty..Pomógł zwyciężyć nam w tej bitwie.Na znak pamięci o nim nasze stado zwie się PZ.

...Wspominalibyśmy to i czcili przywódcę...Wśród nas jednak muszą być duchy umarłych w tej wojnie i ogień.Wielki płomień "wolności"dzięki niemu mamy swoje stado i nie włóczymy się po cudzych śmierdzących bagnach...

---

Oddaję głosy na Święto Ognia i Święto Duchów, poza tym na nic, reszta mi się wydaje nieco bezsensowna, bez urazy. Aem, napisz coś jeszcze. D:

</center>

Avatar (c) lineart - Malaika4, kolor - KamiLionheart, t?o - MaximeCourty / KibakiProductions
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 8:46 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zorkan
Gość

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten sam głos co Chanon. :D
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Płonąca Księga Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach