Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Rangi lepiej widoczne
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kami
Averso
Postać Specjalna
<b>Averso</b><br><i>Postać Specjalna</i>

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 3:10 pm    Temat postu: Rangi lepiej widoczne Odpowiedz z cytatem

Tak sobie pomyślałam [No to teraz się bójcie Xd] że rangi są mało, albo w ogóle nie widoczne w fabule, owszem nad obrazkiem postaci widnieje ranga, bądź tytuł, jednak w samej grze niezbyt dobrze widać jaką range ma dany lew.

Można by obok znamion dodać jakąś wizualną część rangi, coś w stylu naszywek jakie mają w wojsku, bądź policji, oczywiście podałam to tylko jako przykład, przecież lwy nie noszą naszywek XD..
Można by wymyślić jakieś malunki na futrze, bądź coś innego, wtedy w stadzie każdy od razu wiedział by z kim ma do czynienia.

Może i wprowadziło by to odrobinę zamieszania ale tak naprawdę niczego nie trzeba zmieniać, niczego dodawać, była by to tylko dodatkowa informacja w fabule, a odnosiła by się do rangi rzeczywistej jaką posiada dana postać.

<center><table>
<tr>
<td>~X~
A co je?li ?ycie jest zbyt krótkie,
by podda? si? m?dro?ci milczenia?

You can't stop me, no
Everything I like to do I do it, so

Better step back, I'm coming
O o o oh yeah

Keep it up on the bass line
Today it is my time

Don't want no stupid boys
Listen to my stuff

MÓJ G?OS!
Twój koszmaR</td><td></td></center></table>

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 2:33 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rosalie
Mroczny Kieł
<b>Mroczny Kieł</b>

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No albo jakieś atrybuty ;)
Podoba mi się pomysł bo rzeczywiście trochę pomoże to w fabule. Bo to że my przeczytamy sobie napis obok nicku, nie znaczy że postać też to wie.
Jestem za.

Logo (c) Vegava
Powrót do góry
Shilree
Gość

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta inagle ci sie przypomniało takie coś jak rozmawiaz ze mną. Cudnie.
A ja no znagdzam się po częsci choć żadnych malunków. Nie chcę by Shilree wyglądała ja jakiś kucyk pony do kolorowania z reklamy. Zgodziłabym sie na ew. dodatek do ubioru, tudzież jakaś przepaska albo chusta na szyję. Oczywiście jakby ktoś chciał.
Powrót do góry
Arham
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, dobre. Lub tak jak wspomniała Shil - jakieś chusty, coś na łapy, ogon itp.

Logo (c) Basheerah
Powrót do góry
Felija
Wojownik
Mistrz Gry
<b>Wojownik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skąd wytrzaśniecie chusty na sawannie? Lepiej dodatki do znamion, jak pisała Kami.

Logo (c) Desevera
Powrót do góry
Allocation
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeżeli komuś się akuratnie zdarzy awans? zdzieramy skórę? chyba nie. więc nie może być to znak na zawsze. ale też nie możemy być zmywalny, bo jak wejdziemy to rzeki to bum! nie mamy i nic XP

Ale jakieś oznaki,husty to tak.

Rosalie
Mroczny Kieł
<b>Mroczny Kieł</b>

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kew ma w sumie racje, chusty może nie, ale np. coś kolorowego i charakterystycznego na szyi, jakiś kamyk czy roślina... sznurek można zastąpić mocnym źdźbłem czy coś.

Logo (c) Vegava
Powrót do góry
Shilree
Gość

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To rzemyk z jakiejś liany z ilością kamyków odpowiednią dla rangi. Chyba może być, nie?

Kew a mało ci nierealności w grze? Chyba jedna chusta czy dwie nie zaszkodziłyby forum?
Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Shilree akurat natchnęło mnie podczas rozmowy z tobą, czy to źle? Nie, wydaje mi się nawet że dobrze, w końcu nasza pogawędka ukazała że jest to ciekawy problem.
Bo powiedzmy, nie każdy lew (tak jak twoja postać) spotyka i zna każdego lwa ze stada, skąd ma wiedzieć jaką ma range?

Alluś ty to zawsze coś skrajnego dowalisz XD, a jeśli chodzi o sznurki, czy chusty, przecież istnieje skóra, a skóra może z powodzeniem zastąpić materiał ^^

Cytat:
A ja no znagdzam się po częsci choć żadnych malunków. Nie chcę by Shilree wyglądała ja jakiś kucyk pony do kolorowania z reklamy.

Pominę fakt że na twoim avku ona tak mi się kojarzy, do tego to zue różowe tło xP
Malunek nie był by jakimś dziełem sztuki, żadnym serduszkiem, ale tak ich trwałość pozostawia wiele do życzenia..

Zawsze może to być kieł, muszelka, pióro, albo inny duperel który można nosić wpięty w ucho, grzywę, albo jako naszyjnik..

<center><table>
<tr>
<td>~X~

You can't stop me, no

O o o oh yeah

Today it is my time

Listen to my stuff

MÓJ G?OS!

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Zorka
Wojownik
<b>Wojownik</b>

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za... chyba nic więcej nie muszę mówić? Dodam tylko że akurat obserwowałem ta rozmowę, skąd wynikło te nieporozumienie

Konieczno?? pój?cia w ostateczno??..., Przej?cia w wieczno??, wymóg jeden....
skuteczno??...

Stanowczo zamierzam, gdy przyjdzie na mnie czas, wyzion?? ducha przy jak najmniejszej pomocy ze strony medyków, a póki co - hulaj moja niegodziwa duszo.

JA jestem tym, kim by?bym gdybym urodzi? si? jeszcze raz....
Ja jestem sob? Man, wbrew tym co patrz? na wyniki, stosuj? brudne triki....

Powrót do góry
Naara
Gość

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a po co? Nie widzę jakoś sensu w zmienianiu tego... Trochę na siłę mi się to wydaje. W ten sposób rangi "na fabule" wcale bardziej widoczne się nie staną. Moim zdaniem, dobrze jest, jak jest.
Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naara, obecnie nikt nie wie i nie jest w stanie poznać rangi danego lwa jeśli ten sam mu się nie przedstawi.
Na fabule, w ogóle tego nie wiesz, a jeśli wiesz, choć nikt ci o tym nie powiedział jest to równoznaczne z czytaniem w myślach XD..
Shilree słusznie zauważyła że nic nie świadczy iż Kami jest Mistrzem, a już co dopiero prawą ręką władcy.

Nie chce niczego zmieniać, a tylko dodać coś co można zgrabnie wykorzystać na fabule.. nie ma to nic wspólnego z realiami? Przecież to całe forum nie ma Xd jest oparte na bajce. Dodajmy że w stadzie Simby był król, królowa, jego bachorki i tyle, reszta była tylko lwami, my mamy tutaj skomplikowany system rang.

Rangi są po to by ustalić hierarchie, a hierarchia jest po to by ustalić kto jest najważniejszy i kto kogo ma słuchać.

<center><table>
<tr>
<td>~X~

You can't stop me, no

O o o oh yeah

Today it is my time

Listen to my stuff

MÓJ G?OS!

Powrót do góry
Naara
Gość

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rangi są po to by ustalić hierarchie, a hierarchia jest po to by ustalić kto jest najważniejszy i kto kogo ma słuchać.

Co automatycznie utrudnia przyjemną "grę". Przepraszam najmocniej, nie dla mnie takie coś. W realnym świecie jakoś nie potrzeba zwierzętom żadnych emblematów czy inszych wizytówek, by wiedziały, kto tu trzyma władzę, i tak dalej. Jak pisałem wcześniej zresztą, rangi, w moim odczuciu, nie powinny w ogóle istnieć. Jeżeli już, to tylko jako tytuł. Rangi na tym forum wprowadzają sztuczną hierarchię, i to na siłę. Podobna mogłaby istnieć i bez rang.

Cytat:
Shilree słusznie zauważyła że nic nie świadczy iż Kami jest Mistrzem, a już co dopiero prawą ręką władcy.

I bardzo dobrze! Ten manewr, odpowiednio wykorzystany, czyni grę znacznie ciekawszą. Jak myślisz, jak było z Naarą i Kibą? Lewek nie wiedział z początku, że koleś, z którym się bawi i przed którym odwala swoje numery, jest Królem. Jak myślisz, jak się poczuł, gdy się o tym dowiedział? Podkreślam, POCZUŁ. To, co chcesz wprowadzić, sprawia, że ma się wszystko podane na talerzu, co tylko ujmuje samej rozgrywce ciekawości i głębi. Znikają takie wątki, którego przykład podałem wyżej. O, podam jeszcze jeden przykład - Naara zakochał się w Kirisie, która jest przyszywaną córką samego Króla. Jak myślisz, jak POCZUŁ się, jak się o tym dowiedział? Mając to wszystko podane, wątku by nie było. Tak czy siak, wątpię, by na tym forum były osoby, które by się tym przejmowały.

To by wyglądało trochę tak, jakbym przyczepił sobie do ubrania plakietkę z napisem: "Jestem Naara, student informatyki, wszyscy, którzy mają niższą rangę, na kolana przede mną!" i paradował z nią po ulicach, z wymuszoną dumą mijając ludzi, którzy mogliby poszczycić się co najwyżej rangą "kmiotka". I zatrzymywać się, by skinąć głową komuś, kto ma, na przykład, "policjanta". Sztuczne, nie?

Reasumując, nie widzę w tej zmianie żadnego sensu.
Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 1:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim stadzie jak LZ może i nie ma to sensu, zabawa, przyjaźnie i miłość nie potrzebuje jawnej hierarchii, a i faktycznie jest czasem ciekawiej , jednak w stadzie ZZ odgrywa to większe znaczenie, w końcu jest to stado nie wolnych duchem lwów, a wojowników prowadzonych po to by zniszczyć resztę.

Cytat:
To by wyglądało trochę tak, jakbym przyczepił sobie do ubrania plakietkę z napisem: "Jestem Naara, student informatyki, wszyscy, którzy mają niższą rangę, na kolana przede mną!" i paradował z nią po ulicach, z wymuszoną dumą mijając ludzi, którzy mogliby poszczycić się co najwyżej rangą "kmiotka". I zatrzymywać się, by skinąć głową komuś, kto ma, na przykład, "policjanta". Sztuczne, nie?

O to właśnie chodzi, władza ma być widoczna. Z resztą ujednolicenie wszystkich było by bezsensu, każdy ma to samo, niby wszyscy zadowoleni, ale demokracja za chiny nie sprawuje się w tego typu rozgrywce.
Na takich forach nie bez powodu wprowadzony jest ustrój hierarchii..

Cytat:
Rangi na tym forum wprowadzają sztuczną hierarchię, i to na siłę. Podobna mogłaby istnieć i bez rang.

Uwierz mi, wprowadziło by to dopiero zamieszanie i bałagan, a po pewnym czasie znudziło się większości użytkownikom.

Jeśli ktoś chce zachować anonimowość, owszem nie zabronię mu tego, jednak jeśli ktoś oczekuje zgoła odwrotnego zjawiska, to co wtedy?
W stadzie normalnych lwów, samiec trzyma władze, po czym go rozpoznać? Ano po grzywie i wszystko jasne.

Cytat:
Co automatycznie utrudnia przyjemną "grę". Przepraszam najmocniej, nie dla mnie takie coś. W realnym świecie jakoś nie potrzeba zwierzętom żadnych emblematów czy inszych wizytówek, by wiedziały, kto tu trzyma władzę, i tak dalej.

Z przykrością stwierdzę że się mylisz. Większość przywódców stad bezustannie zaznacza swoją pozycje, my uczłowieczyliśmy nasze lwy, więc i człowieczych emblematów nam do tego trzeba.

<center><table>
<tr>
<td>~X~

You can't stop me, no

O o o oh yeah

Today it is my time

Listen to my stuff

MÓJ G?OS!

Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 2:33 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Naara
Gość

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 1:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
O to właśnie chodzi, władza ma być widoczna. Z resztą ujednolicenie wszystkich było by bezsensu, każdy ma to samo, niby wszyscy zadowoleni, ale demokracja za chiny nie sprawuje się w tego typu rozgrywce.
Na takich forach nie bez powodu wprowadzony jest ustrój hierarchii..

Obawiam się, że teraz to już kompletnie Cię nie rozumiem. Let me get this straight - władza ma być widoczna, spoko, dobra, rozumiem. Ale nie uważasz, że to postacie, same w sobie powinny o tej władzy stanowić i się z nią na swój sposób obnosić?

Cytat:
Uwierz mi, wprowadziło by to dopiero zamieszanie i bałagan, a po pewnym czasie znudziło się większości użytkownikom.

Wiem. I ubolewam nad tym.

Cytat:
Z przykrością stwierdzę że się mylisz. Większość przywódców stad bezustannie zaznacza swoją pozycje, my uczłowieczyliśmy nasze lwy, więc i człowieczych emblematów nam do tego trzeba.

<przemienia się w Rafikiego, żeby zdzielić ją laską przez łeb> Wrong! Skoro przywódcy stad zaznaczają swoją pozycję, to po co nam tu człowiecze emblematy? Lwy, owszem, uczłowieczyliśmy, i dobrze, że się tak stało, jednak wciąż w moich oczach ten pomysł jest pozbawiony sensu.

Cytat:
w stadzie ZZ odgrywa to większe znaczenie, w końcu jest to stado nie wolnych duchem lwów, a wojowników prowadzonych po to by zniszczyć resztę.

Oznaczajcie to bliznami. O władzę u Was się walczy. Niech ich liczba stanowi o tym, jak daleko się doszło.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach