Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Śnieżny las, polowania z Mistrzem Gry- sugestie
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maks
Gość

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 7:14 pm    Temat postu: Śnieżny las, polowania z Mistrzem Gry- sugestie Odpowiedz z cytatem

Chciałabym opisać pomysły dotyczące tematu „Śnieżny las” oraz „Polowania z Mistrzem Gry”

Po pierwsze uważam, że „Śnieżny Las” jest tematem zupełnie nie na miejscu. Proponuję go usunąć, zamieścić w archiwum albo zastąpić innym. Dlaczego? W zasadzie tylko jeden argument przytoczę.
Podczas gry użytkownik wyobraża sobie iglasty las, pokryty grubą warstwą śniegu. A jak wiadomo ani taki las ani śnieg w Afryce nie występuje. Kiedy czytam, że czyjaś postać „Brnie przez białe zaspy…” To czuję się, jakby przeniosło mnie z sawanny w Tatry, a grająca postać nie jest lwem tylko jakimś rysiem, żbikiem czy tak innym jeleniem. Jeżeli mamy trzymać się „naturalności” to się jej trzymajmy. A na pewno gonitwa za antylopą przez zaspy śniegu do naturalnych zjawisk należeć nie będzie.
Ewentualnie można zmienić opis tematu i napisać, że las nazywa się tak z powodu hm… białego odcienia ściółki, która do złudzenia przypomina białą warstwę śniegu.

Po drugie niegłupim pomysłem byłoby założenie oddzielnego, niezależnego tematu pod tytułem „Polowania z Mistrzem Gry”
Powodem- jak już wcześniej wspomniałam- jest wyobrażenie miejsca akcji przez użytkownika. Jeżeli subforum znajduje się w takim właśnie Śnieżnym lesie- automatycznie widzimy naszą postać polującą na strusia, słonia czy aligatora w zaśnieżonym miejscu. Nie jest to normalne i [przynajmniej mi] ciężko się przez to gra. Oddzielny temat nie posiadałby sprecyzowanej flory. Obejmowałby wszystkie ziemie- od ognistej pustyni po oazę spokoju. Tak więc polowanie mogłoby się rozegrać w każdym miejscu, nie wyłączając ziem należących do stad. Uniknęlibyśmy w ten sposób sytuacji, gdy lew spotyka na np. pustyni hipopotama. Oczywiście MG decydowałby gdzie polowanie będzie się odbywało.

Dodatkowo możemy dać Mistrzowi Gry możliwość dokładnego opisania otoczenia. Gra będzie ciekawsza, a zarówno gracz i prowadzący będą mieli podobną wizję otoczenia. Po za tym posty MG będą nieco bardziej rozbudowane co nada polowaniu nieco barwności- że tak się wyrażę.

A jeżeli MG mógłby dokładnie przedstawić miejsce, to czemu nie mógłby „panować” nad pogodą i porą dnia? Ciekawym urozmaiceniem byłaby możliwość przeprowadzenia łowów wieczorem bądź w nocy. Pogoda- niekoniecznie powiązana z tą w ogłoszeniach mogłaby zarówno przeszkadzać jak i pomagać postaci. MG mógłby ustalić kierunek wiatru, co jak wiemy jest istotne.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 5:35 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Felija
Wojownik
Mistrz Gry
<b>Wojownik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co? Podoba mi się.

Jeśli chodzi o Śnieżny Las, jeśli wybralibyśmy drugą opcję, większość i tak pisałaby, że idzie przez śnieg, więc lepiej byłoby zmienić nazwę forum (i, rzecz jasna, opis) na... Bo ja wiem? Mamy już dżunglę, nie wiem, czy jeszcze jakieś rodzaje lasów znajdują się na terenach, na których w jakiś sposób mogłyby się znaleźć lwy.

Dwa - ten pomysł jest po prostu genialny, może i MG mieliby nieco więcej roboty przy polowaniach, ale co tam. Wiatr i tak jest ustalany, ale reszta nigdy nie przyszłaby mi do głowy.

Logo (c) Desevera
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rosalie
Mroczny Kieł
<b>Mroczny Kieł</b>

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie racja... w tym Śnieżnym Lesie może rosnąć ta jasna roślina starzec i ściółką może być kora brzozy ;)
Ale co do tego wiatru i pogody podczas polowań, to może lepiej nie utrudniać mistrzom gry zajęcia? Wiadomo, byłoby to naturalniejsze, ale też bardziej skomplikowane...

Logo (c) Vegava
Powrót do góry
Athorus
Gość

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem lepiej zmienić zamiast z tym sniegiem..to Biała Laguna...aa z polowaniem Mistrzem Gry zgadzam się.
Powrót do góry
Maks
Gość

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosalie napisał:
może lepiej nie utrudniać mistrzom gry zajęcia? Wiadomo, byłoby to naturalniejsze, ale też bardziej skomplikowane...

No nie wiem czy opisanie miejsca stanowiłoby tak wielki problem dla MG. A jeżeli nie chce im się pisać to chyba czas najwyższy przejść na emeryturę ;]
Powrót do góry
Björn
Gość

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie ze wszystkim (sama mam z tym problemy, ja MG. Automatycznie yobrażam sobie polowania na dużej polanie, otoczonej lasem iglastym, ale ni cholery śniegu tam nie ma. heheh)

Hm, co do opisu to nie wiem, co sądzić. W sumie, opcja z wybieraniem przez MG terenu bardziej mi się podoba.
Powrót do góry
Amarth Shetani SkoirArato
Szeol
Pani Gehenny
<b>Szeol</b><br><i>Pani Gehenny</i>

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładnie opisany ładny pomysł.

Śnieżny las wypada zmienić, bo od zawsze mnie to nurtuje, ale - Chcieli, to mieli. Można to zmienić po prostu na Las. Drzew Ci u Nas dostatek.

Osobne forum/dział 'Polowania'. Myślę, ze by pasowało. Każdy miałby własny temat i nie byłoby problemu z dziabraniem.

MG powinien opisywac miejsca dokładnie, tak jak polujący dokładnie ataki opisywać. Myslę, ze a wymiana będzie sprawiedliwa.

??????? ???????? ????????

No matter how many deaths that I die, I will never forget.
No matter how many lifes that I live, I will never regret.

There is a fire inside of this heart and a riot about to explode into flames.
Where is your
G o d? Where is your G o d? Where is your G o d?!

{...}I DON'T WANNA BECOME THE FUCKIN' GARBAGE LIKE YOU.{...}

||THE reverse side of beauty it dyed by beloved FILTH. ||
</center>

Powrót do góry
Maks
Gość

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polowania- sugestie. Ciąg dalszy

Cytat:
Zwierzyna- To na jaką polujemy zależy od rang

A dlaczego od rangi? Chyba siła bardziej decyduje o powodzeniu niż ranga, prawda? Niektórzy użytkownicy dzięki PD mają większą siłę niż inni równi jemu randze. Takich osób co prawda jest nie za wiele, ale jednak są. Przykładem jest chociażby Darkned, której ranga to majordomus- czyli wlicza się do „Średnich zwierząt”. Jej siła jest równa mrocznemu mordercy, więc sądzę, że bez przeszkód mogłaby zapolować na „Duże zwierzęta” Mam nadzieję, że wyraziłam się jasno.

Jedziemy dalej
Trochę gryzie mnie lista zwierząt. Proponuję ją trochę zmienić. Opiszę moje zastrzeżenia każdej klasy oddzielnie.

Małe zwierzęta
-Szczur pustynny
-Wąż
-Sęp
-Gekon
-Kameleon

Usunęłabym węża i kameleona a zamiast nich wstawiła inne zwierzęta, gdyż na te gady to lwy nie polują. A po za tym na sawannie kameleona nie znajdziemy. Oto moje propozycje:
Dik-dik. Jest to najmniejsza na świecie antylopa. Nowonarodzone maleństwa są niewiele większe od ropuchy. Trudno ją dostrzec, jednak łatwo złapać, gdyż nie są szybkimi biegaczami. PD- może 6?
Mangusta- Może być też surykatka. Chyba wszyscy wiedzą jak wygląda. Nie wiecie? Sprawdźcie w googlach. PD- 4

Średnie zwierzęta
Dzik
Szakal
Marabut
Struś

Zamiast dzika niech będzie guziec. Ten pierwszy kojarzy mi się z Europą- nie Afryką. Możnaby było dodać jeszcze pawiana za 10 PD na przykład.

Duże zwierzęta
-Zebra
-Kangur
-Lama
-Żyrafa
-Mała antylopa
-Duża antylopa [samiec]
-Duża antylopa [samica]
-Chora antylopa

Kangur? Australia i Afryka to dwa różne kontynenty, moi państwo. Wywalić go.
Nieszczęsne antylopy. Po pierwsze u zwierząt płeć nie wpływa na siłę. Zamiast „duża antylopa samica” i „duża antylopa samiec” wstawiłabym dwa różne gatunki. Impalę za 20 PD i gnu za 25. Za małą antylopę można wstawić antylopę tomi. Są przecież małe :] Do dużych zwierząt dodałabym oryksa za 30 PD. Nie często lwy po polowaniu na nie wychodzą w pełni zdrowe- dlatego 30. I moim zdaniem żyrafa to nie do tej kategorii. Zwiększyć jej PD i wstawił do polowań zbiorowych.

Bardzo duże zwierzęta
-Nosorożec
-Słoń
-Hipopotam
-Krokodyl
-Lwica
-Lew

Taa… zapolujmy se na lwa. Kanibalizmowi mówimy NIE. Wywalcie lwy z kategorii zwierzyny. Do bardzo dużych zwierząt należy wstawić żyrafę. Lew nigdy nie wybiera się do niej na obiad sam :] I dodałabym Bawoła. Wyłącznie atakując w grupie lwy są w stanie zabić dorosłego, samotnego bawoła. Ile mu dać PD? Może 35?

No i bonus. Można wprowadzić listę innych drapieżników czyli
Likaon- 5
Hiena- 10
Gepard- 6
Lampart- 15
Lew- 20
Będziemy mieli wybór. Albo możliwość odebrania im zwierzyny, albo walka o zatrzymanie swojego. Likaony i hieny są zwierzętami stadnymi. Prawie nigdy nie opuszczają swojej grupy. Zabicie likaona dla lwa to pestka, więc ma tylko 5PD. Ale sprawa komplikuje się gdy jest ich 10. Razem są w stanie odebrać lwu zdobycz.
Powrót do góry
Felija
Wojownik
Mistrz Gry
<b>Wojownik</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odwaliłaś kawał dobrej roboty. Jakoś przez to przebrnęłam i zupełnie się z Tobą zgadzam.
Co do tego na początku - chyba lepsza byłaby surykatka niż mangusta.

Logo (c) Desevera
Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna
<b>Averso</b><br><i>Postać Specjalna</i>

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Surreal.. u zwierząt płeć nie odgrywa roli w sile? o.O a widziałaś ty samca bawołu? Albo szympansa? Pawiana? Płeć ma znaczenie.. Np u słoni samce są większe, agresywniejsze i silniejsze..

Jednak pomysł bardzo dobry. ^^

<center><table>
<tr>
<td>~X~
A co je?li ?ycie jest zbyt krótkie,
by podda? si? m?dro?ci milczenia?

You can't stop me, no
Everything I like to do I do it, so

Better step back, I'm coming
O o o oh yeah

Keep it up on the bass line
Today it is my time

Don't want no stupid boys
Listen to my stuff

MÓJ G?OS!
Twój koszmaR</td><td></td></center></table>

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Maks
Gość

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olaboga. No tak, oczywiście popełniłam kompromitującą mnie pomyłkę. Jak zwykle :] Cóż, jednak są gatunki w których płeć na prawdę znaczenia nie ma a nawet czasami samica jest górą. Chociażby niektóre ssaki kopytne takie jak koń, niektóre gatunki antylop [tym się właśnie kierowałam ^^;]
A silniejszymi samicami są na przykład hieny, pająki.

No i oczywiście zapomniałam o jeszcze jednej sprawie. W "dużych zwierzętach" jest chora antylopa. Proponuję ją usunąć. Jeżeli postać poluje na chorą zwierzynę- w wyniku MG odejmie pewną liczbę PD.
Na przykład lew złapał zebrę. Jeżeli jest do zdrowy osobnik otrzymuje 20 PD. Jeżeli zebra była chora- 15 PD. Oczywiście zwierzęta za które otrzymuje się 6 punktów doświadczenia- nie należy odjąć 5 :] To już zależy od MG
Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna
<b>Averso</b><br><i>Postać Specjalna</i>

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można by dać dodatkowy rzut kością na zdrowie/starość każdego zwierzaka, i odjąć mu ileś tam procent od PD. Było by to dobre rozwiązanie.. Np takie 20%. Proponowała bym też ów wynik zaokrąglać do pełnych XD
W końcu nie tylko antylopki chorują, bądź są stare.

<center><table>
<tr>
<td>~X~
A co je?li ?ycie jest zbyt krótkie,
by podda? si? m?dro?ci milczenia?

You can't stop me, no
Everything I like to do I do it, so

Better step back, I'm coming
O o o oh yeah

Keep it up on the bass line
Today it is my time

Don't want no stupid boys
Listen to my stuff

MÓJ G?OS!
Twój koszmaR</td><td></td></center></table>

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Shun
Archanioł
Mistrz Gry
<b>Archanioł</b><br><i>Mistrz Gry</i>

PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pięknie. Chciałabym jedynie dodać że kameleony są w Afryce.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł Kami mi się podoba.
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 5:35 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Björn
Gość

PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nu, bardzo dobrze wszystko obmyślone, oczywiście Kami rzuciła bardzo ciekawą propozycję, jestem jak najbardziej na tak! :3
Za wszystkim.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach