Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Pomysłów garść, żalów garść...

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Naara
Gość

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 12:22 am    Temat postu: Pomysłów garść, żalów garść... Odpowiedz z cytatem

Ciekawe. Już od dłuższego czasu przymierzałem się do napisania tego posta, a kiedy już przychodzi co do czego, to nie wiem od czego zacząć. Proszę, wybaczcie mi więc, jeżeli moja wiadomość momentami będzie chaotyczna i niepoukładana. Mimo faktu, że spraw, o których chciałbym się tu wypowiedzieć, jest wiele, obiecuję nie trzymać Was zbyt długo, choć, czy uda mi się dotrzymać tej obietnicy... Zobaczymy. Na samym jednak początku tego posta, który, mimo wszystko, zapowiada się na coś dłuższego, chciałbym nadmienić, iż mogą się w nim pojawić fragmenty, w których będę się odnosić do konkretnych osób i/lub sytuacji. Wiedzcie, że to, co piszę, nie ma na celu Was urazić, absolutnie. Nie chcę Was urazić. Chcę jednak, by na forum pojawiły się jakieś zmiany, by stało się lepszym miejscem.

No, to zaczynajmy.

Powiem Wam, że w takich forach jak to, niewiele jest rzeczy, które tak bardzo mnie irytują jak overpowerowanie. Ostatnio wszędzie panuje moda na bycie złym, potężnym, i w ogóle, teges-śmeges. Byleby podkreślić, jakaż to zUa i potężna jest prowadzona przez posłusznych takiej modzie postać, nieważne, w jaki sposób... Bah. Myślę, że od razu wiadomo będzie, o kogo chodzi. Powiem Wam, że swego czasu, kiedy zakładałem swoje pierwsze forum ST, udało mi się uniknąć tego problemu. W jaki sposób? Otóż, do regulaminu dopisana była jedna zasada: "W razie overpowerowania, Administracja zastrzega sobie prawo do przywołania meteorytu, który definitywnie pozbawiłby życia overpowerującą postać.". I o tej sprawie nie powiem nic więcej, bo ona chyba komentarza nie wymaga.

To, na co teraz zwrócę uwagę, może zabrzmieć nieco dziwnie. I będzie to pierwszy przykład, o których mówiłem, że mogą być dość... Hm. Agresywne? Nieważne. Blizna, wiedz, że nie chcę Cię urazić, tak jak nie chcę urazić nikogo innego. Ale, skoro już odznaczasz się taką drobiazgowością - co cechą, moim zdaniem, jest jak najbardziej pozytywną, o ile jest ona dobrze ukierunkowana - iż ze wszystkimi szczegółami jesteś w stanie opisać proces wyrabiania tych niesamowicie złożonych trucizn, wydaje mi się, że powinieneś przypomnieć sobie o pewnych ogółach, które wynikają z owych drobiazgów... Lub o drobiazgach, które wynikają z ogółów? Nieważne. ;) Chodzi mi tu o fakt, iż lwy raczej nie posiadają wiedzy umożliwiającej im wyprodukowanie takiego specyfiku. No cóż, przymknijmy jednak na to oko. Nurtuje mnie jednak sposób, w jaki lwy wytapiają metal i szkło. I to mnie właśnie trochę razi w tym forum - ani metal, ani szkło tu nie pasuje raczej. Ale to już jest trochę czepianie się na siłę, a są sprawy o wiele ważniejsze niż lwia toksykologia i metalurgia.

Teraz przejdę do sprawy Rang Specjalnych. Moim zdaniem, coś takiego nie powinno w ogóle istnieć. Jakieś, kurczę, anioły, demony, moce piekielne, magia, cuda-wianki... To nie to. Wydaje mi się też, że skoro już miałoby nie być owych rang, dobre byłoby rozwiązanie ze znacznym zaostrzeniem zasad awansowania - poniekąd, byłby to też pewien sposób walki z overpowerowaniem... Podobnie ma się sprawa z lochami. Moim zdaniem, również nie powinno ich być. Ale, mniejsza. Tak tu sobie pozwolę napomknąć - w tym poście raczej staram się zwrócić uwagę na to, co mnie tutaj razi, nie wyrażając na razie swoich opinii... Poniekąd, są one oczywiste, jednak chciałbym, żeby narodziła się tu prawdziwie konstruktywna dyskusja, która pomogłaby nam zmienić to forum. By było lepiej, niż jest.

No, to niniejszym dochodzę do sprawy, która po overpowerowaniu mnie tu boli najbardziej. Mowa o Statystykach i wynikającym z nich systemie walk. Staty odgrywają na tym forum stanowczo zbyt dużą rolę, i to właśnie sprawia, że system walk na tym forum jest po prostu beznadziejny. Będę się starał prostymi słowami opisać to, co mam do przekazania, bo sprawa sama w sobie jest dość skomplikowana. Otóż, moim zdaniem na forum powinien się pojawić jakościowy system oceniania walk. Wiadomo, przysporzyłoby to MG roboty... Ale tu nie chodzi tylko o MG. Kto pisze lepiej, konstruuje bardziej przemyślane posty, wie, jak wygląda walka - niech wygrywa. Wiadome jednak jest, że cywil nie wygra w walce z wojownikiem, prawda? Dlatego do pewnego momentu szanse mogłyby być wyrównane, bez względu na rangę. Taki system wyrównałby szanse. Poza tym, lepiej by się czytało posty, w których ludzie się faktycznie starają, aniżeli jakieś "wskoczył na niego, powalił na ziemię, przegryzł tętnicę, wyrwał kawał mięcha, połamał nogi, wyrwał grzywę, i skórę też, i ogon odgryzł.". To jest po prostu niesmaczne...

Dlatego też spójrzmy na to pod kątem gry RPG. Powiem prosto: masz postać na piątym levelu, o raczej mizernych statach. Wyskakuje Ci koleś o levelu dziesiątym, lepszy nieco. I i tak da się go pokonać, bo, na przykład, można sparować jego zbyt pewny cios, i wyprowadzić kontratak. Można też się bronić, i czekać na błąd kolesia. Wszak w taki sposób trzeba było sobie radzić w takim na przykład Diablo, nie? Ale to już mniejsza o to.

Ocenianie danej walki polegałoby na wybraniu lepszego spośród walczących na podstawie takich kryteriów jak chociażby: jakość, obrazowość opisów, przebiegłość, pojęcie o walce, przemyślany opis. Mniej więcej o coś takiego by chodziło. Jeżeli natomiast strony walczące prezentowałyby wyrównany poziom, wtedy o zwycięstwie mogłyby decydować Statystyki.

Jak jest obecnie, widzimy chyba wszyscy. Dla przykładu: rzuci się taki overpower na kogoś, kto, oczywiście, patrzy w bezruchu co on robi, przegryzie mu tętnicę, przygniecie do ziemi, i happy. MG oczywiście nie może nic z tym zrobić, a jedynie czepiać się do broniącego się, że nie zwraca w ogóle uwagi na fakt, że ma przegryzioną tętnicę. Rajuśku, jak mnie to wkurza... Od razu się zakłada, że wszystko się uda, a przeciwnik będzie w milczeniu stał i wszystkiemu się przyglądał. Teoretycznie, osoby o wyższych Statystykach mogą tak na chwilę obecną robić... Ale nawet chłop z widłami nie stałby bezczynnie, gdyby cisnął się na niego rycerz z potężnym koncerzem.

Przy okazji, pozwolę sobie tutaj wspomnieć o przesadnej obrazowości opisów tortur i krzywd, do czego tendencje się na forum pojawiają. Myślę, że wiadomo, o kogo chodzi. Świat naprawdę byłby piękniejszy, gdyby osoby te miały taką wyobraźnię jak do tortur do normalnych odpisów.

No cóż... Się rozpisałem. Może chaotycznie... Ale chodziło mi tu przede wszystkim o zwrócenie uwagi na fakt, że forum potrzebuje zmian. Powyżej zasugerowałem, gdzie i jakie - moim zdaniem - zmiany powinny zostać wprowadzone.

No, tyle ode mnie. Kolej na Was. ;)
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 5:30 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kami
Averso
Postać Specjalna
<b>Averso</b><br><i>Postać Specjalna</i>

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie tyle co chaotyczne, co mało konkretne.

Cytat:
toksykologia i metalurgia

Lochy są, prawda że wyposażone w kraty i inne bajery ale tak musi być XP, toksykologia hm, zwierzęta znają się na tym, wiedzą że niektóre rośliny, zwierzęta są trujące itd dlatego ich nie jedzą, nie jest to nic dziwnego.

Cytat:
Overpowerowanie

Zapewne chodzi ci o stado LZ, awanse u nich są super szybkie i z nadzwyczaj niskiej rangi na bardzo wysoką.

Cytat:
Teraz przejdę do sprawy Rang Specjalnych. Moim zdaniem, coś takiego nie powinno w ogóle istnieć.

Tu się nie zgodzę, jednak ów rangi specjalne powinny być mniej specjalne, za dużo bajerów. Aż ciśnie się na język by zauważyć które stada nadużywają wręcz zdolności magicznych..

Cytat:
Mowa o Statystykach i wynikającym z nich systemie walk.

Ok, wszystko było w porządku i działało dopóki, nie zaczęły się te szalone awanse. Awanse powinny być zasłużone, a nie wynikać z tego że "O oni mają lepsze stado musimy im do..walić i zrobimy kilka treningów, np. na mistrza."

Cytat:
Ocenianie danej walki polegałoby na wybraniu lepszego spośród walczących na podstawie takich kryteriów jak chociażby: jakość, obrazowość opisów, przebiegłość, pojęcie o walce, przemyślany opis. Mniej więcej o coś takiego by chodziło. Jeżeli natomiast strony walczące prezentowałyby wyrównany poziom, wtedy o zwycięstwie mogłyby decydować Statystyki.

Niestety, to dyskryminuje osoby mniej kreatywne. A tych bywa dużo na takich forach.

Tyle ode mnie, poprosiła bym może jakieś konkretne sytuacje i odnośniki X3, bo czytam i nie do końca cie rozumiem.

<center><table>
<tr>
<td>~X~
A co je?li ?ycie jest zbyt krótkie,
by podda? si? m?dro?ci milczenia?

You can't stop me, no
Everything I like to do I do it, so

Better step back, I'm coming
O o o oh yeah

Keep it up on the bass line
Today it is my time

Don't want no stupid boys
Listen to my stuff

MÓJ G?OS!
Twój koszmaR</td><td></td></center></table>

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blizna
Gość

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 12:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Blizna, wiedz, że nie chcę Cię urazić, tak jak nie chcę urazić nikogo innego.

Nie obawiaj się, ciężko mnie urazić a konstruktywna krytyka pozwala na dalszy rozwój.

Cytat:
Chodzi mi tu o fakt, iż lwy raczej nie posiadają wiedzy umożliwiającej im wyprodukowanie takiego specyfiku.

Lwy również nie posiadają zdolności komunikowania się w tak złożony sposób, myślenia abstrakcyjnego oraz nie grzeszą innymi cechami gatunku ludzkiego, jednak przyznać trzeba że KL nie jest pełną symulacją lwiego życia.

Cytat:
No cóż, przymknijmy jednak na to oko.

Otóż to.

Cytat:
Nurtuje mnie jednak sposób, w jaki lwy wytapiają metal i szkło. I to mnie właśnie trochę razi w tym forum - ani metal, ani szkło tu nie pasuje raczej.

Również się nad tym zastanawiałem, jako Alkal Lathe. Jednak po pewnym czasie i obserwacjach postanowiłem "przymknąć oko" i uznać, że po prostu "tak jest".

Cytat:
Teraz przejdę do sprawy Rang Specjalnych. Moim zdaniem, coś takiego nie powinno w ogóle istnieć. Jakieś, kurczę, anioły, demony, moce piekielne, magia, cuda-wianki...

Dyskutowano ongiś na forum o magii, głosów przeciw było więcej niż jestem w stanie to policzyć na palcach. Momentu w którym rangi owe zjawiły się na forum nie udało mi sie złapać, jednak... czasem oko wypada na chwile zamknąć, by otworzyć je na rozgrywke urozmaiconą w odpowiedni (nie przesadzony) sposób.

Cytat:
Wydaje mi się też, że skoro już miałoby nie być owych rang, dobre byłoby rozwiązanie ze znacznym zaostrzeniem zasad awansowania - poniekąd, byłby to też pewien sposób walki z overpowerowaniem...

Jestem za zgrabnym fabularnym rozwinięciem danej postaci do odpowiedniej rangi, w sposób nie godzący zbyt mocno w realizm (zakrzywiony nieco przez obecną tu i ówdzie fantastyke).

Cytat:
No, to niniejszym dochodzę do sprawy, która po overpowerowaniu mnie tu boli najbardziej. Mowa o Statystykach i wynikającym z nich systemie walk. Staty odgrywają na tym forum stanowczo zbyt dużą rolę, i to właśnie sprawia, że system walk na tym forum jest po prostu beznadziejny. (...)

Pewne uogólnienia są niezbędne do zachowania sprawności rozgrywki. Z tym musimy sie pogodzić. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być podział walk na dwie kategorie - "statowe" i "fabularne". "Statowe" działałyby wedle naszego starego, sprawdzonego, miejscami dziurawego systemu. W "fabularne" wkraczałby Mistrz Gry. Brak chętnych miszczów? Chętnie sie zgłosze. Stary admin starych PBFów i bywalec MUDów chętnie poprowadzi walke w książkowy wręcz sposób. O sposobie walki (statowy-fabularny) oczywiście będą decydować gracze.

I na koniec:

Cytat:
Proszę, wybaczcie mi więc, jeżeli moja wiadomość momentami będzie chaotyczna i niepoukładana.

I ja po dwakroć o wybaczenie błagam, gdyż pod wpływem etanolu sie znajduje.
Powrót do góry
Naara
Gość

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 1:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż. To jademy po kolei. ;)

A więc... Zacznijmy od Kami. ;)

Kami napisał:
Zapewne chodzi ci o stado LZ, awanse u nich są super szybkie i z nadzwyczaj niskiej rangi na bardzo wysoką.

To akurat w moich oczach, jest forma walki z ogólnym overpowerowaniem Stada ze Złej Ziemi, którego członkowie, z racji wojny, szczególnie uniemożliwiają Lwioziemcom przyjemną "grę". Ale tak jest wszędzie. Zło wszędzie jest takie złe i potężne, nad czym ubolewam. Nie miałem jednak na myśli samych awansów, a ogólny sposób prowadzenia postaci - dokładniej, kreowania ich na super-mega-hiper-muczoczaczo-transformersów, które kiwnięciem pazura kładą legiony. A to zaobserwować można wszędzie, nie tylko u Złoziemców.

Kami napisał:
Tu się nie zgodzę, jednak ów rangi specjalne powinny być mniej specjalne, za dużo bajerów. Aż ciśnie się na język by zauważyć które stada nadużywają wręcz zdolności magicznych..

Zero bajerów. O. Co do drugiej części posta, odsyłam do mojego powyższego spostrzeżenia.

Kami napisał:
Niestety, to dyskryminuje osoby mniej kreatywne. A tych bywa dużo na takich forach.

Hmm... Czy ja wiem? Faktycznie, nie wygląda to zbyt miło, tak zwracając na to uwagę... Nie chcę zabrzmieć niegrzecznie, ale nikt nie każe się porywać nikomu na głęboką wodę. A wyrównane walki zawsze są najpiękniejsze. Choć z doświadczenia wiem, że takie nie istnieją... I dlatego też moja propozycja wymaga dopracowania. Nie chcemy wszak nikogo urazić, prawda? Jednak, po owym dopracowaniu, otrzymalibyśmy system, który sprawowałby się o niebo lepiej od obecnego. A już zwłaszcza w połączeniu z pomysłem Blizny, o którym wypowiem się za momencik.

Kami napisał:
Tyle ode mnie, poprosiła bym może jakieś konkretne sytuacje i odnośniki X3, bo czytam i nie do końca cie rozumiem.

Uhh... Sporo tego było. Poszukam tego wszystkiego jutro. ;) To jest... Tfu...! Dzisiaj.

A teraz przejdę do Blizny. ;)

Od razu mówię - przepraszam najmocniej, że się tak wszystkiego czepiam. ;)

Blizna napisał:
Pewne uogólnienia są niezbędne do zachowania sprawności rozgrywki. Z tym musimy sie pogodzić. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być podział walk na dwie kategorie - "statowe" i "fabularne". "Statowe" działałyby wedle naszego starego, sprawdzonego, miejscami dziurawego systemu. W "fabularne" wkraczałby Mistrz Gry. Brak chętnych miszczów? Chętnie sie zgłosze. Stary admin starych PBFów i bywalec MUDów chętnie poprowadzi walke w książkowy wręcz sposób. O sposobie walki (statowy-fabularny) oczywiście będą decydować gracze.

O. Podział walk byłby w porządku.

Blizna napisał:
Jestem za zgrabnym fabularnym rozwinięciem danej postaci do odpowiedniej rangi, w sposób nie godzący zbyt mocno w realizm (zakrzywiony nieco przez obecną tu i ówdzie fantastyke).

O. I z tym również się zgodzę.
Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 1:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To akurat w moich oczach, jest forma walki z ogólnym overpowerowaniem Stada ze Złej Ziemi, którego członkowie, z racji wojny, szczególnie uniemożliwiają Lwioziemcom przyjemną "grę". Ale tak jest wszędzie. Zło wszędzie jest takie złe i potężne, nad czym ubolewam. Nie miałem jednak na myśli samych awansów, a ogólny sposób prowadzenia postaci - dokładniej, kreowania ich na super-mega-hiper-muczoczaczo-transformersów, które kiwnięciem pazura kładą legiony. A to zaobserwować można wszędzie, nie tylko u Złoziemców.

Przykre aczkolwiek prawdziwe, niestety u nas władze nad treningami trzyma Shet, ona raczej nie rozdaje od tak rang, nasi wysoko poziomowcy długo zdobywali swoje rangi. Ja na range Mistrza z Mrocznego Mordercy skoczyłam po prawie 3 miesiącach. (po kolei zdobywałam wszystkie poziomy w sporych odstępach czasu.)

Cytat:
Zero bajerów. O. Co do drugiej części posta, odsyłam do mojego powyższego spostrzeżenia.

W ZZ rangi specjalne mają dwie osoby, Shetani i Ghash, chyba że czegoś nie wiem.. a oni raczej nie magikują XD

<center><table>
<tr>
<td>~X~

You can't stop me, no

O o o oh yeah

Today it is my time

Listen to my stuff

MÓJ G?OS!

<tr>Nagroda w konkursie miss i mister forum!- mo?e jednorazowo porwa? kogo? silniejszego od siebie, jednak nie wi?cej ni? o 20 pkt </tr>

Powrót do góry
Naara
Gość

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 1:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami Lionheart napisał:
Przykre aczkolwiek prawdziwe, niestety u nas władze nad treningami trzyma Shet, ona raczej nie rozdaje od tak rang, nasi wysoko poziomowcy długo zdobywali swoje rangi. Ja na range Mistrza z Mrocznego Mordercy skoczyłam po prawie 3 miesiącach. (po kolei zdobywałam wszystkie poziomy w sporych odstępach czasu.)

Czyli, chyba tak, jak powinno być. Ale jednak "popularność" złych miała też swoje do powiedzenia w tej sprawie... Tak naprawdę, to wcale się nie dziwię, że Lwioziemcy - i nie tylko oni - w ten sposób próbują jakoś się temu przeciwstawić, jednak osobiście uważam, że bardziej skuteczne byłoby po prostu wystosowanie "postulatu" o zmiany, co też właśnie czynię. Bo, w moich oczach, to z mankamentów i niedoskonałości KL to wszystko przecież wynikło. I właśnie o poprawę tychże oraz usprawnienie innych... rzeczy, o, zabiegam.

Kami napisał:
W ZZ rangi specjalne mają dwie osoby, Shetani i Ghash, chyba że czegoś nie wiem.. a oni raczej nie magikują XD

Ale jednak takie rangi są. Nie miałem na myśli tylko Złoziemców, mówiłem ogólnie. ;)
Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 1:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czyli, chyba tak, jak powinno być. Ale jednak "popularność" złych miała też swoje do powiedzenia w tej sprawie... Tak naprawdę, to wcale się nie dziwię, że Lwioziemcy - i nie tylko oni - w ten sposób próbują jakoś się temu przeciwstawić, jednak osobiście uważam, że bardziej skuteczne byłoby po prostu wystosowanie "postulatu" o zmiany, co też właśnie czynię. Bo, w moich oczach, to z mankamentów i niedoskonałości KL to wszystko przecież wynikło. I właśnie o poprawę tychże oraz usprawnienie innych... rzeczy, o, zabiegam.

Złych, popularność, hm, myślę że dużo do powiedzenia ma tutaj stosunek przywódców i samych graczy danego stada, gracze ZZ angażują się znacznie poważniej w to co robią, LZ samo właściwie jest sobie winne nie umie się zebrać do kupy, a po odejściu od nich ZG upada jeszcze bardziej. Dlatego nie chciałam zerwania sojuszu ZG i LZ.
Wszystkie stada chciały wojny, a wygląda to tak samo jak wprawa, za którą też wszyscy byli. (Ów wyprawa ciągnęła się tygodniami, we wszystkich stadach.. brak zgrania główną winą.)

Cytat:
Ale jednak takie rangi są.

I w ZZ niezbyt cieszą się popularnością, ciekawe nie?

<center><table>
<tr>
<td>~X~

You can't stop me, no

O o o oh yeah

Today it is my time

Listen to my stuff

MÓJ G?OS!

Powrót do góry
Naara
Gość

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 1:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami napisał:
Złych, popularność, hm, myślę że dużo do powiedzenia ma tutaj stosunek przywódców i samych graczy danego stada, gracze ZZ angażują się znacznie poważniej w to co robią, LZ samo właściwie jest sobie winne nie umie się zebrać do kupy, a po odejściu od nich ZG upada jeszcze bardziej. Dlatego nie chciałam zerwania sojuszu ZG i LZ.

No, nie do końca mogę się z Tobą zgodzić. Zaznaczyłem sobie fragment, do którego szczególnie chciałbym teraz nawiązać... Mianowicie - dla członków Stada ze Złej Ziemi jest to po prostu nieporównanie łatwiejsze zadanie, gdyż stado to stanowi najpotężniejszą i najliczniejszą grupę na forum. A temu przeciwdziałać nie było można, bo panuje ogólna moda na zUo. Co do kwestii organizacji - nie rozpatrujmy może sprawy w takich kategoriach. Wszak KL nie jest żadnym OGame, Travianem czy inszymi Plemionami...

Co do rang - w Stadzie ze Złej Ziemi, jako, że i tak jest najsilniejsze, po prostu nie są już one potrzebne. ;)
Powrót do góry
Kami
Averso
Postać Specjalna

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 2:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, obliczyłam co i jak, złych wcale nie jest więcej, a są bardziej aktywni po prostu, nawet ostatnią większa potyczkę nie my spowodowaliśmy, a ZG i LZ XD.
Od razu widać kto tutaj zuy jest najbardziej.

Cytat:
Co do kwestii organizacji - nie rozpatrujmy może sprawy w takich kategoriach.

Kiedy to jest właśnie istotne, dlaczego umieralność władców LZ jest tak wysoka? Wiadomo że nie można zabić lwa bez zgody usera, oni sami każą się zabić, w ZZ od początku jest praktycznie ten sam władca. (Może kiedyś był Skaza i Zira, jednak mnie nie było XD)
W LZ, zmarł Simba, Nala, Kovu, a kilku innych po prostu oddało tron (Kiara, Summer itp.).

Cytat:
Mianowicie - dla członków Stada ze Złej Ziemi jest to po prostu nieporównanie łatwiejsze zadanie, gdyż stado to stanowi najpotężniejszą i najliczniejszą grupę na forum

Tak wczuwamy się w złe koty, a że dobrze nam to idzie? No chyba to nie powód by nas od razu dyskryminować?
Wcale nie jest też nas więcej, ba nawet mniej właściwie... Ha a wyobrażasz sobie że LZ i Zg razem miało by ponad dwukrotną przewagę nad ZZ i PZ? A pomimo tego nadal obrywali? Kwestia liczebności odpada zatem.

<center><table>
<tr>
<td>~X~

You can't stop me, no

O o o oh yeah

Today it is my time

Listen to my stuff

MÓJ G?OS!

Powrót do góry
Blizna
Gość

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W ZZ rangi specjalne mają dwie osoby, Shetani i Ghash, chyba że czegoś nie wiem.. a oni raczej nie magikują

I na moje oko unikają wtrącania się w rozgrywke i walki. Bardzo MGowe podejście. A magikują z tego co widziałem tylko na treningach.

Cytat:
gracze ZZ angażują się znacznie poważniej w to co robią

Otóż to. Wozimy sie z czystym RPG.

Cytat:
Mianowicie - dla członków Stada ze Złej Ziemi jest to po prostu nieporównanie łatwiejsze zadanie, gdyż stado to stanowi najpotężniejszą i najliczniejszą grupę na forum.

Dajcie Lwim dobrego stratega który złapie ich za serca i będzie potrafił poprowadzić akcje a zmiotą wszystkie stada. Przy odpowiednim podejściu nawet Płonący daliby rade, mimo znacznej przewagi pozostałych stad.
Powrót do góry
Naara
Gość

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami napisał:
Od razu widać kto tutaj zuy jest najbardziej.

Złoziemcy. Tortury, wyrywanie skóry, gwałty, i inne sytuacje, o których wypowiedziałem się w pierwszym poście doskonale oddają moją definicję zła.

Kami napisał:
Kiedy to jest właśnie istotne, dlaczego umieralność władców LZ jest tak wysoka? Wiadomo że nie można zabić lwa bez zgody usera, oni sami każą się zabić, w ZZ od początku jest praktycznie ten sam władca. (Może kiedyś był Skaza i Zira, jednak mnie nie było XD)
W LZ, zmarł Simba, Nala, Kovu, a kilku innych po prostu oddało tron (Kiara, Summer itp.).

Nie chcę zabrzmieć niegrzecznie, ale jestem na forum dość krótko, i nie udało mi się jeszcze zgłębić jego historii. Dlatego też na razie bardziej interesuje mnie jak jest, a nie jak było. A jest źle... Zmiany są potrzebne.

Kami napisał:
Tak wczuwamy się w złe koty, a że dobrze nam to idzie? No chyba to nie powód by nas od razu dyskryminować?
Wcale nie jest też nas więcej, ba nawet mniej właściwie... Ha a wyobrażasz sobie że LZ i Zg razem miało by ponad dwukrotną przewagę nad ZZ i PZ? A pomimo tego nadal obrywali? Kwestia liczebności odpada zatem.

To już jest kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Poza tym, sama kilka linijek wyżej potwierdziłaś moje słowa - jest u Was więcej aktywnych, a wynika to z tego, że panuje ogólna moda na zło. I tego się zmienić nie da.

Poza tym... Myślę, że nie powinniśmy szukać winnych, a zastanawiać się, jak to zmienić. Ot, zaistniała taka i taka sytuacja, jest źle, trzeba coś zmienić, bo będzie jeszcze gorzej. Poszukiwaniem sprawców doprowadzimy wszyscy tylko do następnego wzajemnego obrzucania się mięsem między Lwioziemcami i Złoziemcami. Tu chodzi o konstruktywną dyskusję, żebyśmy do czegoś doszli, doszli do jakichś zmian, a nie znaleźli winowajców.

Co do posta Blizny...

Blizna napisał:
Dajcie Lwim dobrego stratega który złapie ich za serca i będzie potrafił poprowadzić akcje a zmiotą wszystkie stada. Przy odpowiednim podejściu nawet Płonący daliby rade, mimo znacznej przewagi pozostałych stad.

Wciąż podtrzymuję swoje zdanie. Wczucie się w prostoliniową, złą postać jest zadaniem o wiele łatwiejszym, niż prowadzenie naprawdę złożonej, o bogatym wnętrzu. Choć tu dochodzimy do dziwnego momentu, w którym Lwioziemcy zaczynają się stawać prostoliniowymi, dobrymi postaciami... A Złoci skaczą sobie tylko od prostoliniowych dobrych, do prostoliniowych złych. A przynajmniej, spora ich część. I nie jest to zjawisko pozytywne. Co do stratega - bez aktywnych użytkowników, którzy są w stanie poświęcać po kilka godzin dziennie na ratowanie sytuacji, nic by nie wypaliło. Poza tym, to nie rozwiązałoby problemu, który tkwi w niedoskonałości systemu forum.
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Metal zostawmy w spokoju. Ja osobiście jakoś nie wyobrażam sobie drewnianych/kamiennych/? klatek.

Co do systemu walk - podoba mi się pomysł Blizny i jestem jak najbardziej za jego wprowadzeniem.

To, że LZ i PZ pada to już wina samych użytkowników (Chanon rlz!), którym nie chce się wchodzić na forum/dane konto. Jak temu zaradzić? Po prostu użytkownicy muszą się wziąć w garść i zacząć działać. Niech po prostu częściej wchodzą, a problem sam się rozwiąże.

O charakter ZG nie miejcie do nikogo pretensji. Sojusz z ZZ jest czysto wojenny, nie moja wina, że przez niego spora część Złotych nagle zmieniła swój charakter na bardziej gwałtowny.

Co do awansów, racja, w LZ przebiega to dość szybko. Za szybko. Wybaczcie, ale co to ma być? Allocation wraca po kilkumiesięcznej nieobecności, a już po kilku dniach dostaje rangę specjalną. Coś tu jest nie halo.

I wreszcie, rangi specjalne. Można by nieco ograniczyć te ich całe magiczne zdolności i/lub częstotliwość ich używania.

Recus
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CO do Metalu hmm według mnie to inne klatki by się nie sprawdziły no niby i tak nie wolno byłoby ich rozwalać ale jakoś tak dziwnie.

Hmm system walk rzeczywiście by się przydał

Co do LZ ja sama nie wiem w czym jest problem, ostatnio wydaje mi sie, że Lwioziemcy pojawiają w miarę regularnie. Niezgrani hmm? z mojego punktu widzenia wyglądamy na stado, które jako jedność jest dobre gorzej z naszymi akcjami czy coś.

No może i za szybko, ale był czas w którym nie było praktycznie żadnych awansów, ponieważ się ich nie widziało, u nas chyba jakaś taka dziwna tendencja jest. niektóre osoby np. długo były z jedną rang a dopiero uzyskały niedawno lepszą a inni znów szybciej je uzyskiwali hmm chcieliśmy trochę polepszyć sytuacje, nagrodzić tych którzy ruszyli stado to życia a nie mieli długiego stażu na forum jak np. Erronisa czy Shun, no i może w pewnym momencie sie zapędziliśmy, ale ostatnie awanse dostały osoby, które długo nie dostały szansy jak np. Arina. Niektóre osoby podniosły nasz status jako stado.

Co do rang specjalnych, myślę, że ranga LZ oprócz uwalniania nie ma aż tak wiele, więc pozostawiłabym to tak jak jest.

Dodane po 27 minutach:

Co do systemu walk to co proponował Blizna byłoby dobre.

PUSTO o_O
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Amarth Shetani SkoirArato
Szeol
Pani Gehenny
<b>Szeol</b><br><i>Pani Gehenny</i>

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*czyta, czyta, czyta, Samael tuli, czyta dalej...*

No... Ta.

Walki - podział może być, niewiele mi to różnicy robi. Poza tym, moze częśc użytkowników ruszy dupy i zacznie pisać składnie.

Rangi Specjalne - Mam dośc słuchania, ze 'one sa magiczne, fuuj!'. Czyli niby jakie miałyby być Rangi Specjalne bez Magii? Proszę Was o jedno - Nie bądźcie ściśle złączonymi z fabułą Króla Lwa. Tutaj już prawie tego nie ma. Pojawiły się lwy z innych krain. Demony, anioły... Bez tego owe RPG straciłoby część użytkowników.

Dobra, lecimy dalej... *zerka na obraz anioła z prawej*

Lwia Ziemia nie ma skoordynowania. Działanie chaotyczne do niczego nie prowadzi. My mamy pewien system działania i... jak widać, idzie nam dobrze. Więc czemu Lwim nie może?
Może!
Ale chyba się nie chce.

Awanse w Złej proszę ostawić. Ja sprawuję nad nimi piecze i za świecenie tyłkiem na fabule nie dostanie się Miszcza zamiast Moldelcy.

Awans w Lwiej jest po prostu śmieszny. Tyle.

Klatki powinny być metalowe. Nie rozumiem tylko, skąd się pojawiają czasem młoty. Ale to prosze wykluczyć. Ostają nam liany, pazury, kły i psychika.

??????? ???????? ????????

No matter how many deaths that I die, I will never forget.
No matter how many lifes that I live, I will never regret.

There is a fire inside of this heart and a riot about to explode into flames.
Where is your
G o d? Where is your G o d? Where is your G o d?!

{...}I DON'T WANNA BECOME THE FUCKIN' GARBAGE LIKE YOU.{...}

||THE reverse side of beauty it dyed by beloved FILTH. ||
</center>

Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 5:30 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kami
Averso
Postać Specjalna

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do rang specjalnych, myślę, że ranga LZ oprócz uwalniania nie ma aż tak wiele, więc pozostawiłabym to tak jak jest.

Dobra, tylko niech ma to sens, a nie że przyłazi jeden lew i uwalnia więźnia, w momencie gdy lochy są pełne lwów z ZZ. I bez korzystania z okazji, czyli uwalniania gdy nikogo nie ma online.

Cytat:
Złoziemcy. Tortury, wyrywanie skóry, gwałty, i inne sytuacje, o których wypowiedziałem się w pierwszym poście doskonale oddają moją definicję zła.

Eh, po prostu to daje urozmaicenie, nudne było by pisanie ciągle tego samego. Prostolinijności i nudzie mówimy nie.

Cytat:
Nie chcę zabrzmieć niegrzecznie, ale jestem na forum dość krótko, i nie udało mi się jeszcze zgłębić jego historii. Dlatego też na razie bardziej interesuje mnie jak jest, a nie jak było. A jest źle... Zmiany są potrzebne.

Hm, to niedobrze że to cie nie interesuje, bo czytając historyczne zapisy oszczędził byś niepotrzebnego strzępienia języka XD

<center><table>
<tr>
<td>~X~

You can't stop me, no

O o o oh yeah

Today it is my time

Listen to my stuff

MÓJ G?OS!

Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach