Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Pomysłów kilka.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 2:59 pm    Temat postu: Pomysłów kilka. Odpowiedz z cytatem

Bez zbędnych wstępów, przedstawiam wam kilka propozycji mających na celu to, żeby na forum był ciekawiej.

1. W ogóle praktycznie nie mamy żadnych wynagrodzeń dla udzielających się. Na przykład taki Kiba ma taką samą rangę jak osoby, które w ogóle nie wchodzą. I to jest nie fair. I tak myślałam, żeby coś zrobić, jednocześnie nie wplatając w to magii. I wymyśliłam takie coś.
To byłyby takie... Znamiona. I każde stado miałoby inny kształt. Np. ZG gwiazdę, ZZ znak anarchii albo cośtam. xD No i to by się dawało zarówno za jakieś specjalne zasługi, np. wymyślenie rang specjalnych, pomoc w prowadzeniu stada albo po prostu udzielanie się. No i np. taki symbol jeden miałby 5 części, co jakiś czas dostawałoby się po jednej części, ale to nie byłoby tak prosto je zdobyć, a jak już by było 5 to osoba dostawałaby pochwałę, a potem od nowa.

Po co to? A, żeby były jakieś wynagrodzenia, a poza tym, żeby w konkursach nie dawać ciągle doświadczenia jako nagrody. Dobra, jedziemy dalej.

2. Może by zrobić cos w stylu Podrangi? Chodzi mi o to, że np. ktoś chce byś w przyszłości Nekromantą, no to ma Podrangę Uczeń Nekromanty, tylko musi też mieć swojego jakiegoś nauczyciela, który by go szkolił itp. Taki nauczyciel mógłby mieć Podrangę np. Nauczyciel. xp
Albo Uczeń Medyka. To mogłoby chodzić zarówno o tytuł jak i o rangę, bo to trochę głupio że ktoś sobie dostaje tego medyka ot tak, tzn tytuł, a tak to by zapracował i w ogóle by było ciekawiej i bardziej realistycznie.

3. Co byście powiedzieli na jakieś kataklizmy, zawirowania pogodowe? Tzn. burze, trzęsienia ziemi, trąby powietrzne, pożary, powodzie. To już MG by wymyślali. Ciekawie by było. ; D

4. Przydałoby się, żeby każde stado miało własny herb i flagę. Tak dla urozmaicenia. Można by było konkursy w stadach na to zrobić. Wiem, był kiedyś w PZ, ale wiele z niego nie wynikło. Nagrodą by mogły być chociażby te znamiona, co proponowałam wyżej.

5. Może by zrobić listy aktywnych w każdym stadzie? Ot, żeby wiedzieli, że ktoś zauważa, że się udzielają. xp Ja bym mogła się tym zająć, jeśli nikt by nie miał nic przeciwko, mam konta praktycznie w każdym stadzie.

No i to by było na tyle. Krytykujcie.

Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 12:40 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sumiko
Konto zawieszone

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Może być. Ale... to by się gdzieś pojawiało? Nie wiem na łapie, czy coś. Bo mówisz znamiona i ja tak to odbieram. Więc co, mamy już całe znamię i... ono tak nagle znika? oO Chyba nie rozumiem tego całego.
2. Może być. Byłoby nawet ciekawie.
3. No, za tym to jestem jak najbardziej. xD
4. To wydaje mi się jednak nieco zbędne.
5. Neutral.

ranga; Obecnie brn? przez ?ycie jako dzielne Lwi?tko.
przyjaciele; nigdy nie wierzy?am w dobre zako?czenia. [/list:u]

[list]partner; chcia?am, stara?am si? - na daremno.
kocha; ?ycie po?wi?ci?am temu jedynemu. A gdy
go straci?am, wszystko przesta?o posiada? sens.
podoba jej si?; Zakazany, niedost?pny... stracony.
[/list:u]

Ostatnio zmieniony przez Sumiko dnia Nie Sie 30, 2009 3:12 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ghash Burz
Gość

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysły są fajne.

Co do kataklizmów od tego będzie bard. Tzn już będący bard. Wystarczy zebrać większą się grupką, a MG się tam już pojawi.

Na wszystko w sumie mogę być na tak.
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel - to w sumie wszystko jedno gdzie. Gdzieś na skórze, no. O tym to już decyduje nadający. A jak już jest całe, no to potem jest następne, a stare zostaje. Proste. Po ilości tych znamion można by było od razu ocenić, jakie lew ma doświadczenie, jak długo przebywa w danym stadzie i co dla niego zrobił. Tyle, że to nie byłoby rozdawane tak ot tak, że nagle wszyscy nie byli oblepieni setkami gwiazdek czy czegośtam. Oo'
Arina
Konto zawieszone

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko mi się podoba jestem za. ;) A z tymi gwiazdkami jakby ktoś uzbierał dziesięć to jakieś też będą nagrody? oO Albo jak się uzbiera dwadzieścia, to trochę nie za dużo? Może niech po dziesięciu znikają i wszystko od początku...

Powrót do góry
Mal Ombre
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. znak anarchii.. rotflmaaao. rozjebalas mnie tym.
nie wiem. wydaje mi sie ze doswiadczenie jest spoko, wiec jestem razcej na nie.

2. um. nie. nie podoba mi sie ten pomysl, po prostu. nie widze powodu zeby zalatwiac uczen-nauczyciel technicznie.

3. sa. tzn powinny byc, ale mg (w tym ja zreszta) sie lenia. poza tym nie ma kiedy robic, bo rzadko sie zbiera wiecej osob w jednym miejscu.

4. nie. bo ciezko to zrobic. jesli ma to byc nieobowiazkowe, to ok. jesli obowiazkowe, nie.

5. nie widze powodu. kazdy w stadach dobrze wie, kto sie udziela a kto nie.

</center>

Powrót do góry
Derion
Gość

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mal czy ty zawsze musisz być na "nie"? Pewnie dlatego że uważasz że to nie ty je wymyśliłeś i zawsze się nie zgadzasz. Zauważyłam to.

Ja oczywiście jestem za, pomysły co prawda kojarzą mi si e trochę z SP, ale nieźle przerobione.

+ za to że się trochę rozpisałaś.
+ za to że pomysły ciekawe

- za to te z tymi kataklizmami, komu by się chciało je robić? Mało użytkowników żeby robić takie coś moim zdaniem.
Powrót do góry
Ghash Burz
Gość

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Derion, kataklizmy będą. Bo jest postać barda.
Więc w sumie ta propozycja nie ważna.
Powrót do góry
Maks
Gość

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Mi się ten pomysł nie podoba. Wystarczą pochwały i punkty doświadczenia.
2. Tutaj też nie widzę większego sensu. Nie
3. Co tu dużo gadać... Mi się podoba
4. Tak. Z tymi herbami to bardzo dobry pomysł wg mnie
5. Na tak
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mal, no jasne. Doświadczenie. Jak za wszystko będzie tylko to doświadczenie, to na forum zaraz się porobi mnóstwo heroesów ze statystykami po 100.
Surreal, pochwały są przyznawane bardzo rzadko, tylko za jakieś naprawdę specjalne zasługi. To by było za jakieś drobniejsze rzeczy. A co do doświadczenia to już się wypowiedziałam.

Mal, herb i flaga byłyby nieobowiązkowe, jasne. Po prostu stwierdziłam, że skoro jest już hymn, to to też by się przydało. Ale jak nie chcesz, to nie. Najwyżej samo ZG będzie to miało. xp

Co do kataklizmów - czasem jednak zbiera się więcej osób, poza tym, ja myślałam, żeby to było bardziej... Ogólnoforowe, a nie na jeden temat. To znaczy, że np. wszędzie jest jakaś niewielka powódź, a przynajmniej na jakimś większym obszarze.

A czemu 'nie widzisz sensu, żeby załatwiać to technicznie'? To też mogłoby być nieobowiązkowe, tylko dla chętnych. Takie urozmaicenie fabuły.

Wiecie, z takim podejściem to ja się nie dziwię, że poziom ciekawych rzeczy na forum stoi w miejscu. A wy się skarżycie, że nudno. Ech.

Tamidi
Gość

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W większości jestem na 'tak'.

1. Te znamiona mogłyby być mniej widoczne, bo lew taki w gwiazdach, czy czymś takim, będzie dość głupio wyglądał, ale to się jakoś da zdemaskować.

Mal, punkty doświadczenia? Zbyt dużo już się ich dostaje. Chyba, że każdy ma mieć (jak już powiedziała Skadi) po 100 i tyle z zabawy.

2. Nad tym bym się jeszcze zastanowiła.
3. Ktoś mi już mówił o tym bardzie, więc w sumie nie potrzebnie wpisane tutaj.
4. Większość uważa to za zbędne, ale przecież w ten sposób członkowie stada będą mieli w końcu jakieś zajęcie, przynajmniej ci bardziej uzdolnieni. xp
5. Może, ale nie trzeba.
Powrót do góry
Salim
Lwiątko
<b>Lwiątko</b>

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, to może tak:

Znamiona byłyby mało widoczne.
Podrangi, herb i godło, lista aktywnych - dla chętnych.
A kataklizmy zostawiamy, to już rola Barda.

Björn
Gość

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znamiona- jestem na tak. Wydaje mi sie, ze to dobry (i bolesny, muahaha) sposób na wyróżnienie aktywnych. Moze po dostaniu 1 kompletnego znamienia wpisujemy na tę listę aktywnych, a z każdym kolejnym dodajemy po punkcie (czyt. pozycję wyżej)
Kataklizmy- rola barda/MG
Co do podrang jestem raczej na nie, za dużo zachodu (według mnie)
Herb, godło itd.- jestem na tak, nieobowiązkowe, jeśli już.
Powrót do góry
Xan
Samotnik
<b>Samotnik</b>

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sister (Montana) dobrze powiedziała, całkowicie się z nią zgadzam.

?mier? jednego cz?owieka to rado??, ?mier? miliona to ?wi?to!

Avatar autorstwa Kami, której serdecznie dzi?kuj?.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 12:40 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Freya
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkowicie na TAK! Skadi, żeś się napracowała ;3 Wreszcie ciekawiej będzie >D

It's just ten percent luck
Twenty percent skill
Fifteen percent concentrated power of will
Five percent pleasure
Fifty percent pain
And a hundred percent reason to remember the name

</center>

Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach