Forum Król Lew Strona Główna Król Lew
RPG [PBF] w realiach 'Króla Lwa' Nowy adres: http://pbf.krollew.pl/

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum przeniesione na adres: http://pbf.krollew.pl/
Władcy PZ
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Płonąca Księga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto ma by? w?adc??
Xan
14%
 14%  [ 1 ]
Montana
71%
 71%  [ 5 ]
Tak, jak jest - razem
14%
 14%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 7

Autor Wiadomość
Lilium
Gość

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 12:31 pm    Temat postu: Władcy PZ Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że tak to tutaj wstawiłem, ale sytuacja mnie oburzyła...

Napisałem do Sherkhana, czemu niby Xan - jego syn i Montana - jego córka są władcami razem.
A więc czemu? Montana robiła wiele dla tego stada... a Xan? Xan dostał władzę na spółkę z nią, bo nagle się upomniał? "Z ojca na syna" - Mon jest córką, fakt, ale to ONA jest tą osobą, która na tytuł władczyni zasługuje.

Uważam, że trzeba ustalić, kto będzie tym władcą. Czemu? Już tłumaczę:
Xan wydaje mi się osobą, która zaraz będzie chciała władzy dla swojego potomstwa, nie da nic powiedzieć Mon. Ale ona już ma dzieci - będzie tylko wojna domowa o władzę. Albo - kazirodztwo. Dla tego właśnie te rodzeństwo nie powinno być razem, jako władcy.

Chyba, że wam nie przeszkadza to, że inni się śmieją z naszego stada... wtedy, wybierajcie trzecią opcję.

Po wybraniu opcji w ankiecie liczę na to, że w poście, w tym temacie, uzasadnicie swoją odpowiedź. Ja już teraz uzasadniłem, czemu liczę na Mon.

EDIT:
Ja dodam jeszcze, że od kiedy wróciłem na forum to Xana widziałem... z 2 razy? A Mon praktycznie ciągle widuję.

Ostatnio zmieniony przez Lilium dnia Sro Sie 26, 2009 1:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 9:30 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lauviah
Gość

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, jest u nas coś w stylu LZ. Kiara i Summer też są siostrami i jakoś władają razem. Można by dać władzę do końca a jak się skończy to najwyżej Chanon dostanie władzę(on dlatego bo najbardziej się udziela. oO)

Może zostać ale jak przyjdzie co do czego to Mona wybierze ze swojego następce. Nie obraź się Xan ale Lilium w sumie ma rację...
Powrót do góry
Frey
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybrałam trzecią opcję. Dlaczego?

Otóż, sama zaproponowałam, by Montana objęła tron po Sherkhanie. Wszyscy Admini i Juniorzy wyrazili zgodę, toteż została Przywódczynią. Krótko przed tym wrócił Xan. Montana uznała, że jako jej brat również ma prawa do władzy, toteż i jego mianowała Przywódcą. Koniec bajki, żyli długo i szczęśliwie.
Jest dzień dzisiejszy. Wy chcecie podważać jej decyzję, ponieważ... Właśnie, dlaczego?

'Bo Xan nic nie zrobił dla PZ' - owszem, to prawda, ale Montana, jako prawowita (może nie w sensie fabularnym, ale chociażby praktycznym) władczyni, ma prawo i jego mianować władcą, czy wam się to podoba, czy nie. Kpw?

'Bo potem będzie wojna o tron' - nie, nie będzie. Jak już mówiłam, Montana jest prawowitą władczynią, toteż jej potomek pozostanie władcą po jej odejściu od przywódctwa. Akurat mam na myśli siebie, no ale to nie ma wiele do rzeczy. xp Równie dobrze mogę rządzić razem z Selene.

'A potomkowie Xana?' - z tego co wiem, Xan ma jednego syna, Darta. Ale jego matką jest Złoziemka, więc ona nie może być Przywódczynią PZ, a co za tym idzie, Dart nie jest Księciem. Ha! I sprawa rozwiązana.

'A jak Xan będzie miał więcej dzieci, z jakąś Płonącą tym razem?' - no to wtedy sprawa się komplikuje, a wszyscy zdają się na decyzję Montany. Może rządzić Chanon, Chanon&Selene, Chanon&Potomek Xana, bądź Chanon&Selene&Potomek Xana, chociaż ta ostatnia opcja jest już nieco zbyt pogmatwana i nierealna.

Jakieś pytania?

</center>

Avatar (c) lineart - Malaika4, kolor - KamiLionheart, t?o - MaximeCourty / KibakiProductions
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lilium
Gość

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Czy wiesz, że Mon już nie chce braciszka jako władcy?
Powrót do góry
Björn
Gość

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nic takiego nie mówiłam, Lilium xP
Fakt, sprawa się komplikuje, ale Chanon ma rację. Mon jest prawowitą władczynią, więc to po niej władza przechodzi na jej potomstwo.
Xan i Mon mogą teraz być, będzie tak jeszcze ho,ho ile czasu, potem jakoś się ułoży, albo będzie tak jak powiedział Chanon- albo Sel albo Chanon będą przyszłymi.
Musiałabym potem wybierać miedzy nim a nią, żeby nie było takiej sytuacji jak teraz. Jeszcze kilka pokoleń i całe PZ będzie królami a pod nimi może ze trzech poddanych.
Jedno jest pewne- nie odsuwamy Xana od władzy, gorzej jest z potomkami, bo właśnie wtedy zaczynają się schody...
Nie biorę udziału w ankiecie, od razu zaznaczam.
Powrót do góry
Lilium
Gość

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W porządku. Jednak potrzebna jest jedna kwestia: zmienić dziedziczenie władzy. Lepiej przerzucić to na monarchię elekcyjną, bo potem takie cyrki powstają...
Ale wiesz Mon, że MOŻESZ w takim wypadku zrzucić Xana? Ja na Twoim miejscu dałbym mu zastępce, albo co... bo tak, to dziwne z rodzeństwem.
Powrót do góry
Frey
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra - Xan jest władcą, jego potomkowie nie, potem władzę obejmują Chanon i Selene, a co będzie z ich potomkami to już się będziemy martwić później. I sprawa zamknięta.

Przynajmniej ja tak to widzę.

</center>

Avatar (c) lineart - Malaika4, kolor - KamiLionheart, t?o - MaximeCourty / KibakiProductions
Powrót do góry
Lilium
Gość

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chanon, to się okaże. Sądzę jednak, że jedno z was, a nie oboje będziecie władcami - sytuacja taka jak z Montaną i Xanem to kompromitacja. A co dopiero DWA pokolenia pod rząd?!

Dodane po 2 minutach:

Jednak mam refleksję - zrobiłem po coś tę ankietę... może jednak weźmy pod uwagę jej wynik?
Powrót do góry
Xan
Samotnik
<b>Samotnik</b>

Ja również nie biorę udziału w ankiecie. Cóż, niedawno wróciłem na forum, to prawda. Jeśli komuś nie podoba się ta sytuacja - jego problem. W chwili obecnej nie tylko w PZ mamy dwóch królów. Zresztą, Xan uważa się raczej za tytularnego władcę, zawsze najważniejszy głos ma Montana. Lew stara się nie rządzić po swojemu, tylko konsultuje się z Mon; współpraca dobrze się układa. Żadnych walk o władze nie będzie, jak już ktoś słusznie zauważył, więc po co te nerwy? Jeszcze jedno - od chwili powrotu jestem praktycznie codziennie na forum, jakby ktoś nie wiedział. Mam nadzieję, że nie będzie więcej problemów. Jak już mówiłem - władza przechodzi na dzieci Montany. Koniec.

edit:
Co do ankiety, to nie zapominajmy, że decydujący głos ma Montana, władza w stadzie nie jest sprawowana w sposób demokratyczny. Władca może przychylić się do prośby poddanych, ale nie musi.

?mier? jednego cz?owieka to rado??, ?mier? miliona to ?wi?to!

Avatar autorstwa Kami, której serdecznie dzi?kuj?.

Ostatnio zmieniony przez Xan dnia Sro Sie 26, 2009 2:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Björn
Gość

To, że brat z siostrą razem sprawują władzę, nic nie znaczy. xD
Jakby sobie Mon znalazła kogoś, to tamten też byłby przywódcą. I byłaby wtedy trójca święta władców xD.
No nie wiem, nie chcę zrazić do siebie Xana, nie mogę tak po prostu go zrzucić z tronu i raczej tego nie zrobię.

Ostatnio zmieniony przez Björn dnia Sro Sie 26, 2009 2:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Lilium
Gość

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W porządku, jeżeli Ty tak mówisz...
Powrót do góry
Frey
Adept
<b>Adept</b>

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz go sobie zrzucać, Twój wybór. xD

A tak w ogóle to jak tak teraz patrzę, to zauważyłam, że jego matką jest Raela, obecnie Lwioziemska księżniczka, a nie Favita, była przywódczyni PZ. Więc teoretycznie rzecz biorąc Xan jest nieślubny i nie powinien być Władcą. Ot co.
No, ale to już taka ciekawostka. ^^'

Czyli ustalone: Na razie rządzą Mon&Xan, a potem Chanon&Selene, tak?

Temat do zamknięcia, jak rozumiem?

</center>

Powrót do góry
Lilium
Gość

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matko... czytałeś Ty, co ja napisałem? NIE będzie już sytuacji, kiedy rządzi rodzeństwo. NIE BĘDZIE. Kropka.
Powrót do góry
Lauviah
Gość

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym Lilium w LZ jest tak samo że Kiara i Summer(tylko ze zamiast Kiary u nas jest Mon a zamiast Sum jest X) razem rządzą. Czemu i tutaj tak być nie może?
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pon Gru 05, 2016 9:30 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lilium
Gość

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo, jak dla mnie, to kompromitujące. I innych nie obchodzi, że oni mają podzielną władzę - myślą sobie "kazirodczy związek władców" i tyle.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Król Lew Strona Główna -> Archiwum -> Płonąca Księga Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach